Reklama

Ulcerozní kolitida

andrea S (Út, 22. 1. 2008 - 11:01)

Niki mě je 34 let...v dubnu 35.
s tím proháněním....já to měla nejhorší v noci a po ránu...a co se týká vyrovnání se s nemocí...asi jsem se s ní vyrovnala až teď kdy mi vzali střevo...už mě tak neomezuje a nevidím všechny ty vedlejší příznaky...a taky to že už nemyslím jen na sebe..a mám Lucinku..to taky dělá hodně...vím, že musím být silná už kvůli ní..

Lenka B. (Út, 22. 1. 2008 - 10:01)

Niki...i mě to prohánělo nejvíc dopoledne.Když jsem měla někam jít tak zásadně odpoledne a to ještě bez oběda abych se vůbec nebála vystrčit nos z baráku.Teď je to už mnohem lepší a když vyloženě nesním nějakou hrůzu,tak si připadám jako zdravá.Jenom mě trápí takový nepřiměřený reakce spíš psychyckýho rázu.Když musím třeba ráno k zubaři,tak začnu běhat na záchod,ale to je fakt z nervozity.A smířila jsem se s tím tak po 3-4 letech.Dlouho jsem se přesvědčovala,že já na to přijdu-co mě vyléčí,já přeci nemůžu mít něco takovýho a tak.Potom jsem zjistila, že jsou horší nemoci a ta moje mi začala připadat už né tak hrozná.Jsem taková od přírody přecitlivělá a všechno moc prožívám.Je mi 33.Nejdůležitější je pro mě,že mám oporu v rodině a především v manželovi,který se staral o děti a vlastně i o mě,když jsem byla na tom blbě.

niki (Út, 22. 1. 2008 - 10:01)

Holky díky za rady a jak dlouho vám trvalo , než jste se s tím vyrovnaly ? Jinak jsme asi tak stejně staré , že ? Já mám ted 37 jako Andrea T . Kolik je tobě Andreo S ?
A ještě k tomu průjmu : mě to prohání nejvíce ráno a dopoledne . Odpoledne má v celku klid , když tak jenom nucení , ale večer je to tu zas . To je asi u každého jiné , že ?

andrea S (Út, 22. 1. 2008 - 07:01)

Niki...v případě UC fakt není Imodium to nejvhodnější...pokud chceš něco zkusit...tak je nejlepší asi Smecta nebo klasické černé uhlí....ale pokud máš rozjetý zánět tak to stejně nezaberre...max. se ti trošku uleví..
Andrea T: No Lucinka bude mít 6 let v říjnu...takže ještě nejsme rozhodnuti zda do školy ano nebo ne...i když podle všech na to má....ale u zápisu jsme už byli abychom si v případě že by šla nezavřeli vrátka....teď nás ještě čeká pohovor v pedagogicko-psychologické poradně...a pak se rozhodnem...

Dana (Po, 21. 1. 2008 - 20:01)

Matys: ty deprese jsou fakt vedlejším účinkem Prednisonu. Naprosto chápu tvé pocity,protože moje deprese zašly tak daleko,že jsem musela vyhledat pomoc odborníka:-(( Bylo to o to horší,že Ondřejkovi bylo 5 týdnů a já jsem ztratila zájem naprosto o všechno,nic mě netěšilo a vůbec se mě nechtělo žít:-(( Dostala jsem antidepresiva,brala je půl roku a dnes se zase umím radovat z prkotin:-)) Třeba,že svítí slunko nebo že jsem stihla pouklízet i navařit a to s Ondrou na rukách:-))) Takže pokud je ti fakt mizerně,nesnaž se to zvládnout sama!! To je opravdu nemožné!! Zajdi si k psychologovi nebo psychiatrovi.Až ti ten hnusný Prednison vysadí,uvidíš,jak rychle se ti uleví:-)) Držím palce.

Andrea T (Po, 21. 1. 2008 - 17:01)

Mirka : Ty už to máš za pár ,že jo? Mne čeká ještě menší půlka těhu,držím ti palečky, ať už máš konečně alespoň chvilku klid :-) TAkže i ty protilátky už se nezhoršují?

Mirka (Po, 21. 1. 2008 - 17:01)

Andrejka: já měla taky na počátečním ultrazvuku nějaký černý flíček, nevěděli jistě, co to je. Ztratilo se to. Pak následovalo podezření na nějaké postižení plodu. Vyloučilo se. Pak ještě problém s krví, protože jsem RH- a mimi RH+. A zatím to taky vypadá OK. Tak se úž začínám těšit, že alespoň ten konec těhotenství bude v klidu. Hodně štěstí přeje M.

Lenka B. (Po, 21. 1. 2008 - 15:01)

Niki-na histologii se posílají vzorky,aby se vyloučilo případné horší onemocnění a taky myslím ,že to jaksi laboratorně potvrdí zánět.Bez lékaře bys asi na průjem nic brát neměla-tedy to je pouze můj názor.Kdyby jsi měla aktivním zánětem oslabenou střevní stěnu tak by to minimálně mohlo bolet a v horším případě(v opravdu nejhorším)by střevo teoreticky mohlo i prasknout.Takže se určitě zeptej lékaře.

niki (Po, 21. 1. 2008 - 13:01)

A prosím vás než budu mít ty výsledky tak jsem si chtěla vzít něco proti průjmu a mám doma nějaký imudon na průjem , ale tam píšou : nepoužívat při ulcerozni kolitidě . Nevíte jaký lék můžu ?

niki (Po, 21. 1. 2008 - 12:01)

Ještě se chci zeptat taky vám bral doktor u kolonoskopie biopsii nebo co to na histologii ? Vlastně mi řekl , že mám zánět do papíru napsal ulcerozní kolitida nebo proktokolitida a léky nasadí prý až podle výsledků .

Andrea T (Po, 21. 1. 2008 - 09:01)

Andrea S: Ahoj už jsem tě tu dlouho neviděla, dík za povzbuzení, taky si říkám, že to bude v pořádku.Víš co v naší rodině, myslím já a manžel, oba dva jsme vyrostli na umělém mléce, já jsem absolutní chcípák a manžel za celý svých 37 let nebyl nikdy vážně nemocný, pokud nepočítám nějakou chřipku v dětství.Jsme spolu přes 18 let a za tu dobu nikdy neomarodil. TAkže na kojení to opravdu nezáleží. A jak se má Lucinka, nepůjde náhodou letost do školy?

andrea S (Po, 21. 1. 2008 - 09:01)

Andrea T: jsem moc ráda, že výsledky máte v pořádku...strašně ti to přeju. A z té cysty si nedělej žádné vrásky...já ji měla s Lucinkou taky a praskla sama....
Jinak koukám že tu zase nějaké černá duše kazí diskusi ohledně kojení....asi tak názor jako názor....já nekojila (nesměla jsem) a Lucinka je podstatně zdravější než třeba plně kojená neteř...

Koala (Ne, 20. 1. 2008 - 22:01)

Jaké jsou příznaky kolitidy? Předem děkuji...

Lenka B. (Ne, 20. 1. 2008 - 17:01)

Já bych chtěla jít do práce,nebo přesněji řečeno potřebovala bych jít do práce ze dvou důvodů-a to za prvé pro peníze a za druhé pro pocit,že jsem užitečná.Mám částečný ID a každým dnem čekám,že mi přijde pozvánka k přezkoumání.A abych pravdu řekla nevěřím,že mi ho nechají.I když mi ty tři roky nebylo až tak zle-nesehnala jsem práci která by byla pro UC vhodná.Pokladní v Penny opravdu já dělat nemůžu...a to je tak jediná práce tady u nás.Proto to asi risknu ve fabrice,ale je to 17 km tak mám veliký,veliký strach z toho dojíždění.Asi mi ale nic jiného nezbyde.Až se někde nervama položím,tak hold zase půjdu marodit a začne to všechno nanovo.Padá na mě nějaká pesimistická nálada.Asi už předjarní únava.

Andrea T (Ne, 20. 1. 2008 - 16:01)

Lenka B.: Já mám plný,nejdřív jsem měla částečný(plný mi tehdy zamítli), ale asi po roce jsem si žádala znovu o plný a dali mi ho nejdřív na rok a pak na 3 roky. Což znamená přezkum na podzim roku 2009.

Lenka B. (Ne, 20. 1. 2008 - 16:01)

Ještě bych měla dotaz.Máte někdo plný,nebo částečný inv.důchod?A jak dlouho?Díky

Andrea T (Ne, 20. 1. 2008 - 16:01)

Lenka B: Jsem pro, nechci vyvolávat spory, jen prostě jsem přesvědčená o své pravdě a za tou si stojím, toť vše.Ptala jsem se toho doktora, co mne zařadil do toho výzkumu jestli by to mohlo sloužit třeba k tomu, aby se na našich dětech dalo zjistit jestli jim tato nemoc hrozí. :-( Bohužel mne zklamal, bude to sloužit k tomu, že když už někdo UC onemocní, tak se mu vybere vhodná léčba přímo na tělo, protože jak to tu čtu, tak každý z nás má různé příznaky, problémy a různou léčbu, která zabírá, tak proto dělají ten výzkum.Pro lepší zvolení léčby. TAkže u svých dětí musíme jen doufat,že to nedostanou.Když jsme byli teď na té genetice kvůli miminku, tak nám ta docentka říkala, že už se samozřejmě pracuje na hledání genu, který by mohl UC způsobovat, ale zatím ho nemají.

Lenka B. (Ne, 20. 1. 2008 - 16:01)

Andrea T-To o té teplotě bylo myšleno tak všeobecně.Nechci přesvědčovat,že kojení je všemocné-naopak.Jen zhodnocuji.Vždyť i já píšu,že záleží na tom jak člověk ty děti vede potom,když se začnou stravovat normálně.Dávám si sama záležet na tom,aby moje děti byly naučené co by jíst měli a čemu by se měli vyhýbat.Přeci jen ve mě hlodá pochybnost,že by mohli UC podědit(není to prokázané,ale co kdyby)Je mi líto jejich spolužáků co jim maminka dá do školy na svačinu pytlík brambůrek a kolu.Takže bych to s dovolením uzavřela větou.Kdo může,ať kojí-kdo má důvody aby nekojil,ať nemá špatné svědomí.A už se k tomu nebudeme vracet.Co vy na to?

Andrea T (Ne, 20. 1. 2008 - 16:01)

Lenka B: Kojení je přirozené od přírody, ale kdyby neexistovalo umělé mléko, myslím, že hodně z nás by tu vůbec nebylo, protože bychom umřeli hlady! A já netvrdím, že mé dítě nemá zvýšenou teplotu, do 38 nedávám nic na sražení protože vím, že to tělo a imunitní systém si s tím umí poradit, ale nidky to nedojde tak daleko, aby zůstala ležet a marodila a to si myslím, že je známkou toho, že je zdravá a nepřesvědčíš mne o opaku, dítě, které je neustále nemocné na tom s imunitou asi nebude tak v pořádku jak si myslíš, naše holka dokonce občas tráví čas s dětmi od švagrové, naposledy asi před týdnem v sobotu, v neděli obě její děti omarodili a naše holka ani ťuk.Mateřské mléko není prostě všemohoucí, neovlivní co si děti nesou v genech a nakombinuje se od obou rodičů, jak je potom vychováváno, v jakém prostředí atd. Na zdraví dítěte má vliv tisíc jiných faktorů a mateřské mléko rozhodně není rozhodujícím faktorem.

Lenka B. (Ne, 20. 1. 2008 - 16:01)

ten Entocort-byl 100 tbl.balení po 3mg budesonidum . Pokud vám v ordinaci jako mě dali takovou tu knížečku s dietou k téhle nemoci,tak tam je vevnitř reklama na tablety a na klyzma.Niki to asi záleží na doktorovi,kdy ti napíše kortikoidy-já mám zkušenost,že bylo hodně zle a nenapsal je.A taky druhou zkušenost,že mi tak zle nebylo a preventivně mi je napsal,ale byli to dva různí doktoři.A jsem takovej starej radil,že si neodpustím poznamenat,že to ,že dítě nemívá třeba teplotu,neznamená,že je na tom lépe než dítě co tu teplotu má častěji.Teplota je zase jen imunitní odpověď na nějakou nemoc.Nedá se to tedy posuzovat tak přesně,jak ty děti na tom ve skutečnosti jsou,ale já věřím,že moje děti to nějak zvládnou.Kojené,nekojené-záleží taky na tom,jak se stravují potom....

Reklama

Přidat komentář