Reklama

Ulcerozní kolitida

Dana (Čt, 17. 1. 2008 - 19:01)

Ahoj holky,buďte v klidu.. já když jsem brala Prednison,tak jsem byla jak meloun a navíc jsem měla tak strašně olezený obličej,že tak jsem nevypadala ani v pubertě:-)) A aby toho nebylo málo,tak se mi přidaly deprese,což,jak mi řekla doktorka, je taky vedlejší příznak kortikoidů..No ale hlavně,že mě zabraly:-))

Lenka B. (Čt, 17. 1. 2008 - 17:01)

Trochu mě děsí,že tolik z vás bere prednison.Chápu,že je to asi nejlevnější kortikoid,ale taky ten s nejhoršími vedlejšími účinky.

Mirka (Čt, 17. 1. 2008 - 16:01)

Martina B.: aby někomu nevadilo, že se tady bavíme o něčem jiném než o nemoci, ozvi se mi, když tak na: mirka11"seznam.cz (může kdokoliv, ráda pomůžu)

MartinaB. (Čt, 17. 1. 2008 - 12:01)

Omlouvám se to byl můj příspěvek

Andrea S. (Čt, 17. 1. 2008 - 12:01)

Moc děkuji za odpověď,sladké nejím skoro vůbec a snažím se jíst i menší porce,to co mám hodně ráda radši moc nekupuji,protože se pak neuhlídám,teď jsem těhu tak to až moc neřešim,ale pak plánuji,že to půjde dolů,ale je pravda,že nemám tak hrozné relapsy jako se dočítám tady

andrea S (Čt, 17. 1. 2008 - 10:01)

Martino...já pokud jsem měla střevo a brala jsem Prednison (i v malých dávkách....a ten jsem brala skoro furt)...tak jsem taky měla 10-12 kilo nadváhu...až teď po operaci jsem šla s váhou dolů....rapidně..

Martina B (St, 16. 1. 2008 - 20:01)

Mirka:moc ti držím palce,zaujalo mě,že i vmateřské podnikáš,já mám podobné ambice,ale budui muset počkat ještě alespoň 2 roky,protože jsem ve 2 měsíci a mám ještě ročního prcka.Chtěla bych se tě zeptat jak moc náročné je zařídit si takový obchůdek,kolik je dobré mít do začátku,a jestli má smysl dělat si nějaký podnikatelský nebo nějaký jiný kurs,jsem dámská krejčová a mám maturitu z oděvnictví,chtěla bych obchůdek s metrovým textilem a galanterku.Moc ti děkuji za odpověď a omlouvám se do diskuse se to moc nehodí. Ještě jsem se chtěla zeptat,máte někdo problémy s váhou opačné? já mám diagnostikovanou pankolitidu,postižené celé střevo a nadváhu tak 15 kilo,při relapsu shodím maximálně 5 kg, pak se stav zlepší a naberu 1x tolik a i když cvičím nejde to dolů,teď vážím tolik,jako když jsem šla z porodnice,takže tak o 10 víc než jsem měla posledních několik let,asi jsem hříčka přírody, zatím vím,že všichni jsou spíš hubení. Moc děkuji za odpovědi

Dana (St, 16. 1. 2008 - 20:01)

Musím souhlasit s Lenkou,že hodně záleží na doktorovi.Já jsem chodila tady u nás v Uh.Hradišti,byla jsem spokojená,protože jsem neměla žádné relapsy a chodilajsem tem více méně preventivně.Bože jak ten sliboval,že mě bude v těhotenství hlídat,aby vše bylo O.K...Pak jsem otěhotněla,UC se rozjela a on mě nechal chodit 3 měsíce s průjmem a bez léčby..skončila jsem v naší nemocnici,dostala tři transfúze,lili do mě umělou výživu,ale nic se nelepšilo..když už nevěděli co se mnou,šoupli mě do Brna-Bohunic.Řvala jsem celou cestu jak tele,jednak strachem o mimi a taky díky splašeným hormonům.Dnes musím jen napsat: DÍKY BOHU!! Přesto,že je to od nás cca 75km,ráda tam dojíždím,protože tam mě dali do kupy a taky se postarali,aby maličký byl v pořádku.Ten přístup se nedá srovnat!
IVA: ničeho se neboj,všechno určitě zvládneš a budeš jistě výborná maminka:-) Jen se,prosím tě, dej první do pořádku,ať nemáš zbytečné potíže! Nemá smysl něco lámat přes koleno a snažit se otěhotnět za každou cenu,protože těhotenství i starosti s miminkem jsou fakt docela náročná období:-))Jinak ti ale držím palce.Kdybyste chtěli někdo náhodou písnout,tak tady je můj mail: d.hejdova"centrum.cz

Lenka B. (St, 16. 1. 2008 - 13:01)

Díky vám všem za odpovědi.Asi se do té práce vrhnu,protože jak to budu zvládat zjistím jedině tak,že to prostě zkusím.Teď je mi už skoro rok fajn.Na wc jdu většinou jen jednou za den.Za těch devět let co mám UC jsem byla dvakrát v nemocnici(výživa do žíly,těžká podvýživa,celková sepse)ale operace zatím žádná.Vždycky jsem se z toho až zázračně vyhrabala.Můj doktor říká,že kdyby to nevěděl,tak by to jen podle např.rektoskopie nepoznal.Musím teda,ale napsat,že dřív jsem chodila k doktorovi do Roudnice a ten by mě nechal i umřít.Měla jsem 40kg,těžké průjmy a on mi naordinoval stravu jako by mi nic nebylo-přinesli mi bohatě pocukrovanou jablečnou žemlovku,pečené kuře a tak podobně.Jakýsi pud sebezáchovy mi nedovolil se toho ani dotknout.Nejedla jsem -průjmy přestaly a tak mě vesele pan doktor s teplotou 39 propustil do domácího ošetření(bylo těsně před vánocemi)Mezi dveřmi jsem doma omdlela a manžel mě odvezl naštěstí do jiné nemocnice.Tam jen nechápavě kroutili hlavami.Takže taky záleží na tom k jakému lékaři se člověk dostane.Nejdřív se dej Ivo ale dohromady,než otěhotníš.Nebudem si nic namlouvat-těhotenství je pro nás záhul větší,než pro zdravý ženský.Pak se ale neboj,až budeš v pohodě,tak to zvládneš!Já jsem v těhotenství přibrala mínus 3kg a holka měla 3.55kg.

IVA (St, 16. 1. 2008 - 10:01)

diky. holky ja mela uz form.stolice a ted ze me tece voda:-( uz 8 mesicu nikam nechodim abych to nepustila a kdyz musim nekam jet tak 6h pred tim nejim. obdivuji tehulky a maminy,ja to asi nezvladnu,nejvic se bojim tehotenstvi,porodu a pak nevim jestli zvladnu se o mimi starat. jeste tento rok chci otehotnet ale mam ze vsecho strach,jsem zbabelec asi si rikate. a jak je andrejko? co tehotenstvi?

andrea S (St, 16. 1. 2008 - 09:01)

Lenko B...já mám UC 11 let...a chodím normálně do práce...sice tro někdy bylo dosti těžké..relapsy jsem měla täk 2x do roka..a to byla vždy neschopenka...jednou dokonce neschopenka na 3/4 roku...ale zaměstnavatel to pochopil. Te'd co mám po operaci, tak dělám furt dál a do toho se pokoušíme o druhé mimi

Lenka B. (Út, 15. 1. 2008 - 21:01)

Ivo dělávám si čaj na játra(směs od Grešíka)a střídám ho s čajem na slinivku(směs od Jukla)na jaře a na podzim čistící čaj a průběžně jsem se naučila pít ledvinový-ten taky pročišťuje.Takhle to vypadá že nic jiného nedělám jen vařím čajíčky,ale to zas ne.Prostě to na sobě cítím,že mi to dělá dobře.Vařím si 1 někdy 2 denně.Ono to množství léků co člověk bere na jednu stranu pomůže a nadruhou zatěžuje tělo jinde.Pokud bys chtěla vědět co je v těch směsích přesně,tak mi napiš na romaleo"atlas.cz

IVA (Út, 15. 1. 2008 - 19:01)

ahoj Lenko a jake bylinky pijes? dekuji za odpoved.

Lenka B. (Út, 15. 1. 2008 - 17:01)

V prvních měsících po diagnostikování UC jsem tak, jako většina lidí postižených jakoukoli podobnou nemocí,nechápajíc jak se to mohlo stát zrovna mě,zkoušela od homeopatie,léčitelů i lékařů propagujících výrobky od jedné jedinné firmy(za peníze,co mě to stálo bych měla norkový kožich i s čepicí) a já už nevím co všechno.Dnes-vybavena zkušenostmi(každý dá nejvíce na svoje vlastní)spoléhám na tu ,,obyčejnou''medicínu.Tím nechci popřít,že může pomoci i něco jiného.Bezvadné zkušenosti mám s bylinkami.

Jan (Út, 15. 1. 2008 - 16:01)

Ještě bych měl napsat,že pod záštitou působí a existuje také Lékařsko - vědecká odborná skupina (MWF),která sdružuje v současné době několik tisíc lékařů a zástupců jiných léčitelských povolání z více než padesáti zemí světa a která se snaží vysvětlit a dokumentovat zprávy o vyléčeních. Píši toto do více diskuzí, protože mi to jednak pomohlo a jednak je to blahodárné pro každého člověka a ne jen nemocného, či nemocného jen nějakou nemocí. Také za to nemám žádné peníze.

www.bruno-groening.org/tsch/

"Důvěřuj a věř, pomáhá, léčí Boží síla"
"NEVYLÉČITELNÉ NEEXISTUJE - Bůh JE NEJVĚTŠÍ LÉKAŘ"Bruno Groning

Přeji hodně zdraví ;-).

Jan

Jan (Út, 15. 1. 2008 - 14:01)

Dobrý den,

chtěl bych upozornit na webové stránky, kde jsou informace, které by mohly pomoci mnoha lidem:

www.bruno-groening.org/tsch/

"Důvěřuj a věř, pomáhá, léčí Boží síla"
"NEVYLÉČITELNÉ NEEXISTUJE - Bůh JE NEJVĚTŠÍ LÉKAŘ"Bruno Groning

Přeji hodně štěstí ;-).

Jan

Mirka (Út, 15. 1. 2008 - 10:01)

Lenka B. :Leni já s UC pracovala 5 let, také jsem dojížděla autem, kvůli tomu, abych si mohla kdykoliv zastavit. Když jsem ještě dojížděla s UC do Prahy do školy autobusem, prožívala jsem muka. Někdy jsem musela vystoupit, kolikrát mi autobus ujel, protože to na mě přišlo zrovna, když autobus přijížděl a já čekala další 2 hodiny na další autobus. V práci jsem to jakš takš zvládala, pracovala jsem v kanceláři jako ekonomka, pro 10 holek byl 1 záchod a jako na potvoru obsazeno, když jsem musela. V práci někomu těžko vysvětlíte, ať vypadne okamžitě:) Tak jsem vběhla na pánskej a narazila na šéfa. Kolikrát jsem se potila a modlila, abych to nepustila do kalhot... Taky jsem někdy musela nečekaně do Německa nebo do banky a nevěděla jsem to předem, někdy jsem se předem najedla a pak musela jet. No hrůza! Teď jsem na mateřské, zkouším podnikat, mám obchůdek s dětskýma oblečkama. Mám tam prodavačky a vše řídím z domova. Můžu si práci přizpůsobit, pracuji, kdy mě je dobře a mám hlídání. Je to ale i tak dost náročný. Tak uvidíme, jak to bude dál.

Dana (Po, 14. 1. 2008 - 20:01)

Lenka B.:Ahoj Leni,já si myslím,že to určitě zvládneš:-)) Já když jsem měla relaps,tak jsem chodila normálně do práce.Sice ne na šest,ale na sedm,ale musela jsem jezdit autem,protože pokud to na mě přišlo,mohla jsem si zastavit kdykoliv:-)) což by v autobuse nebylo možné..Měla jsem to díky bohu jen deset km,ale i tak mi bylo někdy ouvej..studený pot na čele a tak:-))) Držím ti palce,ať ti to klapne a děkuji za podporu ohledně kojení.

Lenka B. (Po, 14. 1. 2008 - 17:01)

VELKÁ OMLUVA-pořád to hlásilo,že se to neodeslalo,že to mám poslat znovu.

Lenka B. (Po, 14. 1. 2008 - 16:01)

Zdravím všechny! Tak za prvé jsem ráda,že jsem tuto diskuzi našla.Za druhé mám dotaz.Dovolí vám vaše UC chodit normálka do práce ráno na šestou? Nebo dokonce do zaměstnání dojíždět?Teď mi to přijde hloupá otázka,ale vy mi určitě rozumíte.Prosím písněte-potřebuji podpořit.Manžel si myslí,že si moc fandím a že to nezvládnu.Jinak nastávajícím maminkám držím pěsti ať je pokudmožno nepotkají relapsy.A ke kojení mám toto.Já jsem kojila jako divá a dcera pila jako divá,ale hubla a hubla takže se nedalo dělat nic jiného,než nasadit umělou výživu.

Reklama

Přidat komentář