Reklama

Ulcerozní kolitida

Pája (Pá, 11. 1. 2008 - 15:01)

Ahojky holky... byla jsem na kontrole... léky zabírají a úspěsně snižuji... dnes už na 15 mg prednisonu. Ale mám otázku taky, když Vás skolí nemoc tak Vám hned naperou 50mg prednisonu... Nemám žádné srovnání. Tak se jen chci zeptat jestli je to ok? Díky

andrea S (Pá, 11. 1. 2008 - 14:01)

Evi: prednison od 12 týdne a Imuran od 18 týdne, pak byla i transfůze, antibiotika...no prostě hrůza

Eva (Pá, 11. 1. 2008 - 14:01)

Pavle:Jsem moc ráda, že si tady můžu přečíst tvoje zkušenosti a rady, děkuju.Moje kamarádky a rodina mi s tím bohužel moc neporadí.Takže teď se trochu zajet v práci a uvidíme... Miminko bysme moc chtěli.Příští týden jsem na školení, tak tady nebudu.Mějte se všichni moc hezky a díky!

Andrea T (Pá, 11. 1. 2008 - 14:01)

Pavla : Asi záleží na lékaři, můj původní internista mi děti taky nedoporučoval, ba naopak zakazoval, furt říkal, až jednou až někdy v budoucnu až vám bude líp.Kdybych na něj dala, tak nemám 8 letou Aničku :-).Můj současný internista Lukáš prohlásil, že nevidí důvod proč nemít další mimčo, naopak mě v tom podporoval.Takže táhnu pátý měsíc i s lékama.Plodovka dopadla dobře.

IVA (Pá, 11. 1. 2008 - 14:01)

ja vim,diky a omlouvam se ze vam narusuji diskuzi.

IVA (Pá, 11. 1. 2008 - 14:01)

ja vim,diky a omlouvam se ze vam narusuji diskuzi.

Pavla (Pá, 11. 1. 2008 - 14:01)

Evi, pokud jsi v pohodě a dítě chceš, tak neotálej. Taky jsem neměla malého doporučeného od lékaře a teď už má 3 roky a chtěla bych další a teď to nejde. Mám pocit, že doktoři to nedoporučí nikdy, je to na Tobě a manželovi. Držím pěstičky. V těhotenství jsem brala jen asacol, v 7 měsíci jsem skončila v nemocnici transfúze, infúze a prednison 15 týden a pak až skoro do porodu 5.

Pavla (Pá, 11. 1. 2008 - 14:01)

Ivi, jestli jsi byla znásilněná tak se obrať kromě na policii, což jsi asi udělala i na psychologa, je nám to líto a určitě nejen mě, ale pomoci Ti v tak složité situaci nemůžem.

IVA (Pá, 11. 1. 2008 - 13:01)

bohuzel,nejsem ta trhla veruna.

Eva (Pá, 11. 1. 2008 - 11:01)

Holčičky moc jste mě podpořily.V únoru mě čeká kontrola,tak to probereme s doktorem a uvidíme.
Pro andrejku s.:Chtěla jsem se ještě zeptat ten Prednison a Imuran si brala celé těhotenství?

Mirka (Pá, 11. 1. 2008 - 11:01)

Andrejkám, Matys: Díky holky, včera jsem byla v Ústí, ulterzvuk vypadá v pohodě, zase brali krev a zjišťují ty protilátky, záleží teď na jejich hodnotách. Ptala jsem se, co by bylo kdyby to bylo fakt špatný, tak možná by to ten předčasně vyvolaný porod vyřešil. Jsem v 32 týdnu a mrně má už 2,1 kg:) Ale prý dokud nemám ty hodnoty dalších vytvořených protilátek nemám na to moc myslet.... Naštěstí můj dvouletej špunt mě pořád zaměstnává, plno bezva lidí okolo, tak to jde snáz. Zdravím a zase napíšu, až budu vědět víc.

Eva (Pá, 11. 1. 2008 - 11:01)

Ahoj holky,moc vám děkuju za vaše názory a rady.Když mi poprvé řekli,že miminko teď nedoporučujou bála jsem se,že to tak zůstane.Nastoupila jsem teď zpátky do práce, před tím jsem byla s manželem v zahraničí.UC je v klidu,tak doufám,že nám všem ten nový rok začne jen hezky.Gratuluju k vysazení Prednisonu!!!

matys (Pá, 11. 1. 2008 - 10:01)

Iva: nevím proč, ale připadá mi, že jsi opět ta trhlá veruna a snad nejsem sama... a proto si myslím, že se k tvému příspěvku nikdo nevyjadřoval...

IVA (Pá, 11. 1. 2008 - 09:01)

ahoj,tak dik za podporu.byla jsem znasilnena a kazdemu je to tady jedno. opravdu dekuji.

andrea S (Pá, 11. 1. 2008 - 08:01)

Pro Evču: Pokud dítko chceš a UC je v klidu tak bych moc neotálela...mě pořád taky říkali počkejte , počkejte a UC se postupně zhoršova a zhošovala...místo zlepšovala..a tak jsem nakonec sice byla těhotná...ale skoro celé těhu jsem byla v nemocnici V Brně-Bohunících...od 12 týdne jsem měla relaps onemocnění...a taky jsem rodila předčasně..35 týden...a brala jsem Prednison i Imuran...naštěstí Lucka je v pořádku...už ji je 5 let

Návštěvník (Čt, 10. 1. 2008 - 21:01)

OPRAVA: rodila jsem v prosinci, termín jsem měla v lednu :-)))

Návštěvník (Čt, 10. 1. 2008 - 21:01)

Pro Evču: ahoj,já sama mám onemocění 13let.Jenže nelze poznat,jestli je to Crohn nebo UC.Je mi 30let a mám ročního chlapečka.Celých 12let jsem měla klid,byla jsem bez léků..loni jsem otěhotněla a ve 3.měsíci těh. se mi zánět rozjel.V 7.měsíci už jsem ležela na kapačkách a umělé nitrožilní výživě v Brně-Bohunicích..Nesměla jsem nic jíst 10dnů..fakt nádhera pro těhotnou ženskou:-)Rodila jsem v lednu, o měsíc dřív než jsem měla termín, aby miminku ty všelijaké léky neublížily.Malý je v pořádku,zdravý a živý až moc:-))Prednison mi vysadili včera, po roce a půl..ale dál jsem na Pentase a Imuranu.Další miminko zatím nedoporučují,ale časem prý snad jo.Tak držím palce,ať vám to vyjde.

Andrea T (Čt, 10. 1. 2008 - 17:01)

Kdopak se to tu bojí podepsat pod svůj názor o ultrazvuku, že by náš oblíbený Dr. Jekyll a Mr. Hyde Veruna ?:-))))))) Proč se nepodepíšeš, když si chceš pokecat co je na ult.vidět a co né? Srabe

Eva (Čt, 10. 1. 2008 - 16:01)

Můžeme si,prosím, tykat?Připadám si, že mi vůbec nikdy nic nebylo,jen ty léky mi to připomenou.Chtěla bych otěhotnět, ale doktoři mi radí počkat rok až dva.Já si myslím,že u UC nikdo nemůže vedět, jak mi bude za rok?

andrea S (Čt, 10. 1. 2008 - 16:01)

AndreaT: tak to je paráda, že jste v pořádku...tiše ti to závidím a mooooc přeju

Reklama

Přidat komentář