Reklama

Ulcerozní kolitida

Eva (Čt, 10. 1. 2008 - 15:01)

Ahoj,dnes jsem poprvé našla vaše stránky.Jsem moc ráda, že si můžu přečíst vaše rady a zkušenosti.Je mi 25 a minulý rok mi zjistili UC.Jsem na Prednisonu (už jenom na 5,byla 20) a na Asacolu 2x3.

matys (Čt, 10. 1. 2008 - 15:01)

Andrea T: tak to je super zpráva! (jen mě zarazilo... nám to po telefonu chtěli normálně říct, myslím to pohlaví dítěte, ale my jsme nechtěli).
Tak ať i ultrazvuk dopadne OK! .o)

Návštěvník (Čt, 10. 1. 2008 - 14:01)

ultrazvuk neukaze vse.

Andrea T (Čt, 10. 1. 2008 - 11:01)

Tak hlásím, že plodovka dopadla výborně, pohlaví po telefonu nezdělují :-( Takže teď už jen ten ultrazvuk v pondělí,bude rozhodující zda je mimi v pořádku. Zatím se mějte.

matys (St, 9. 1. 2008 - 14:01)

Mirka: také se připojuji a držím palce ať vše dobře dopadne!
Tady je vidět, jak jsou některé problémy směšné... tím myslím ty moje :o) Ale už jsem se pokusila to řešit a s manželem jsme si včera promluvili. Vzal to všechno docela sportovně a že se prý bude snažit to napravit. Tak jsem zvědavá... doufám, že to bude brzo lepší.

Andrea T (St, 9. 1. 2008 - 10:01)

Mirka: Držím palečky ať to všechno dobře dopadne, může mne to potkat taky, já jsem negativní a Anička byla poz. takže mne taky hlídají. Je to v háji co, člověk se bojí UC a těhu a nakonec ty problémy s tím vůbec nesouvisí a můžou potkat, kterou koliv zdravou maminu. Myslím na tebe a držím všechny 4 palce.

andrea S (St, 9. 1. 2008 - 09:01)

Teda Mirko to je hrůza..takové šílené starosti v těhotenství. Moc ti držím palečky a't všechno dobře dopadne a a't jste oba v pořádku... Nepřemýšlejí doktoři třeba o předčasném vyvolání porodu...když hrozí takové komplikace?

Mirka (Út, 8. 1. 2008 - 18:01)

Ahoj holky, strašně to letí, čekám mimi, termín mám 12.3. Celé těhotenství nějaké problémy a podezření na poškození plodu, různé testy to ale vyloučily. Tak jsem myslela, že alespoň 2 poslední měsíce budou O.K. a nyní další starost. Jsem RH-, manžel RH+, mimi má RH+ po tatínkovi a mé tělo začíná proti miminku vytvářet protilátky. Nejdříve vyšly testy špatně, tak se opakovaly a vyšly bohužel zase špatně. Může to vést k poškození i úmrtí plodu. Teď mi nezbývá než čekat kolik dalších protilátek mé tělo vytvoří. Prý je včasná léčba většinou úspěšná a řeší se to transfůzí krve miminka. Doufám, že to nebude třeba a vše dobře dopadne. Ale klid teda nemám. S UC tyto problémy nemají žádnou spojitost. Mějte se fajn a všechny se držte!!!!

Martina B. (Po, 7. 1. 2008 - 21:01)

PS ozývá-ý stydím se

Martina B. (Po, 7. 1. 2008 - 21:01)

Matys:To vypadá,že se mu nic řešit nechce,co zkusit metodu -jak se do lesa volá tak se z něho ozívá,zkus se chovat tak,že ti to nevadí a zaměřit se na sebe,ale tak aby si toho všiml,trochu vyvolat žárlivost,a jestli si toho nevšimne tak ho prašti,protože je zabedněnej

matys (Po, 7. 1. 2008 - 14:01)

mám strach, že má někoho jiného, i když tomu moc věcí nenasvědčuje, ale náš sexuální život stojí za dvě věci... :o(

matys (Po, 7. 1. 2008 - 14:01)

Martina: jo, jenže už to trvá delší dobu a teď si začínám uvědomovat, že to je asi vážně krize, ale asi to cítím jenom já, manžel dělá, že se asi nic neděje. Nevím jak mu to mám říct, co mě všechno trápí. Jakmile mu totiž začnu něco řikat, tak je většinou ještě horší... takže se mi to teď zase zdá jako bezvýchodná situace.

Martina B (Po, 7. 1. 2008 - 13:01)

Matys:Co tě nezabije to tě posílí. Možná je to těžké,ale zkus si problémy tolik nepouštět k tělu,teda nepustit si je "pod kůži",obrň se ne vždy je vše tak hrozné jak to na první pohled vypadá.Mnohdy mají problémy jednoduší řešení,než by se zdálo

matys (Ne, 6. 1. 2008 - 22:01)

jinak já nic moc, jsem na tom nějak blbě psychicky, doma nějaké partnerské problémy... Mezi svátky jsem měla snížit prednison, ale stolice zhruba 2x až 3x denně, naštěstí bez průjmu, tak jsem to ale stejně radši nesnížila. Potřebovala bych se dát nějak psychicky dohromady, ale nejde mi to... nevím co s tím.. :o/

matys (Ne, 6. 1. 2008 - 22:01)

Martina B: mooc gratuluji k mimískovi a hlavně ať je Ti brzo lépe!

Martina B (Pá, 4. 1. 2008 - 20:01)

Andrea S:děkuji moc,já to taky považuji za malý zázrak,že se to povedlo okamžitě,ale ani s malým jsme neměli problém,taky ti moc přeji,aby se vám zadařilo.Dneska jsem trochu špinila tak jsem hned jela k doktorovi,naštěstí je vše v poho,dokonce tam bylo po 2 dnech vidět zase trochu víc,ale radši ležím,necítím se moc fajn,ale snad už to bude dobrý

andrea S (Pá, 4. 1. 2008 - 08:01)

Martino mooooc ti gratuluji k těhotenství a hlavně ti přeju ať se dáš co nejdříve dohromady a ať jste oba dva (ty i ten malý človíček)v pořádku. Nám se mimi zatím furt nedaří...už nevím jak víc tomu pomoct...beru léky na podporu těhu, byla jsem i na nějaké injekci...a zase nic...ach jo...

Martina B (Čt, 3. 1. 2008 - 20:01)

Ahojky všem,tak jsem v pátém týdnu,potvrzeno doktorem.Včera byl strašný den,chytla jsem od malýho střevní chřipku,asi 40x na wc,ale jak když ze mě pouští proudy vody,k tomu šílený bolesti kloubů,dnes jsem byla u doktora,už je to lepší,dnes jen si 5x na wc,jestli tohle to mimčo vydrží tak už všechno,přes noc mám 3kg dole,zatím jen opatrně piju,tak snad bude líp

Verca M. (Čt, 3. 1. 2008 - 15:01)

Ahoj vsem!Uz jsem tady strasne dlouho nebyla.UK uz mam diagnostikovanou asi 5 let,ale priznaky jsem mela leta pred tim.
Jen jsem se chtela zeptat jestli nektera zazivate problemy s otehotnenim kdyz mate UK a koukam ze tu je jeden dosti pozitivni pribeh.Tak gratuluji! Ja jen ze jsem potratila pred rokem zrovna kdyz jsem byla v drobne recidive a tak jsem si to nejak s tim spojila ale doktori rikaji ze to nemelo nic spolecneho.Od te doby se jeste nezadarilo otehotnet.

andrea S (Čt, 3. 1. 2008 - 13:01)

Pavli, taky se mi to stávalo, při vyšších dávkách prednisonu...hormony se zbláznily...

Reklama

Přidat komentář