Reklama

Ulcerozní kolitida

Lenka B. (Po, 14. 1. 2008 - 16:01)

Zdravím všechny! Tak za prvé jsem ráda,že jsem tuto diskuzi našla.Za druhé mám dotaz.Dovolí vám vaše UC chodit normálka do práce ráno na šestou? Nebo dokonce do zaměstnání dojíždět?Teď mi to přijde hloupá otázka,ale vy mi určitě rozumíte.Prosím písněte-potřebuji podpořit.Manžel si myslí,že si moc fandím a že to nezvládnu.Jinak nastávajícím maminkám držím pěsti ať je pokudmožno nepotkají relapsy.

Lenka B. (Po, 14. 1. 2008 - 16:01)

Zdravím všechny! Dnes jsem náhodou natrefila na tuto diskuzi.A jsem moc ráda,že jsem tu našla lidičky s podobnými problémy jako mám já.Co si budem povídat-ten kdo nemá osobní zkušenost s UC,ten nedokáže až tak pochopit o čem tato pitomá nemoc je.Píšu pitomá,ale vlastně dnes-po více než devítiletém soužití s ní už mi až tak nevadí.Naučila jsem se s ní žít a ani už si nevzpomínám ,jaké to bylo bez ní.Svým dvěma dětem říkám,že je to moje kámoška,která mě nikdy neopustí a dává na mě pozor.Hlídá,abych nejedla co mi nedělá dobře,hlídá abych nepřehlédla to co je v životě důležité.Po mateřské jsem byla rok v invalidním důchodu a čtyři roky v částečném.Teď bych chtěla nastoupit do práce.Jedná se o práci ,že budu muset dojíždět.Tak hledám podporu-prostě nevím,jestli si moc nefandím,že to zvládnu.Jestli tu někdo pracujete normálka od šesti od rána,tak mi tu prosím písněte.Teď mi to přijde hloupé,ale vy určitě víte proč se tak ptám. Všem nastávajícím maminkám přeju pohodové těhotenství-pokud možno bez relapsů.

Lenka B. (Po, 14. 1. 2008 - 16:01)

Zdravím všechny! Dnes jsem náhodou natrefila na tuto diskuzi.A jsem moc ráda,že jsem tu našla lidičky s podobnými problémy jako mám já.Co si budem povídat-ten kdo nemá osobní zkušenost s UC,ten nedokáže až tak pochopit o čem tato pitomá nemoc je.Píšu pitomá,ale vlastně dnes-po více než devítiletém soužití s ní už mi až tak nevadí.Naučila jsem se s ní žít a ani už si nevzpomínám ,jaké to bylo bez ní.Svým dvěma dětem říkám,že je to moje kámoška,která mě nikdy neopustí a dává na mě pozor.Hlídá,abych nejedla co mi nedělá dobře,hlídá abych nepřehlédla to co je v životě důležité.Po mateřské jsem byla rok v invalidním důchodu a čtyři roky v částečném.Teď bych chtěla nastoupit do práce.Jedná se o práci ,že budu muset dojíždět.Tak hledám podporu-prostě nevím,jestli si moc nefandím,že to zvládnu.Jestli tu někdo pracujete normálka od šesti od rána,tak mi tu prosím písněte.Teď mi to přijde hloupé,ale vy určitě víte proč se tak ptám. Všem nastávajícím maminkám přeju pohodové těhotenství-pokud možno bez relapsů.

Lenka B. (Po, 14. 1. 2008 - 16:01)

Zdravím všechny! Dnes jsem náhodou natrefila na tuto diskuzi.A jsem moc ráda,že jsem tu našla lidičky s podobnými problémy jako mám já.Co si budem povídat-ten kdo nemá osobní zkušenost s UC,ten nedokáže až tak pochopit o čem tato pitomá nemoc je.Píšu pitomá,ale vlastně dnes-po více než devítiletém soužití s ní už mi až tak nevadí.Naučila jsem se s ní žít a ani už si nevzpomínám ,jaké to bylo bez ní.Svým dvěma dětem říkám,že je to moje kámoška,která mě nikdy neopustí a dává na mě pozor.Hlídá,abych nejedla co mi nedělá dobře,hlídá abych nepřehlédla to co je v životě důležité.Po mateřské jsem byla rok v invalidním důchodu a čtyři roky v částečném.Teď bych chtěla nastoupit do práce.Jedná se o práci ,že budu muset dojíždět.Tak hledám podporu-prostě nevím,jestli si moc nefandím,že to zvládnu.Jestli tu někdo pracujete normálka od šesti od rána,tak mi tu prosím písněte.Teď mi to přijde hloupé,ale vy určitě víte proč se tak ptám. Všem nastávajícím maminkám přeju pohodové těhotenství-pokud možno bez relapsů.

verunka (Po, 14. 1. 2008 - 16:01)

ha ha ha
j
j
j
j
j
jj
j+
jj
j
j
j
j
j
j
j
j

verunka (Po, 14. 1. 2008 - 16:01)

ha ha ha

verunka (Po, 14. 1. 2008 - 16:01)

ha ha ha

Návštěvník (Po, 14. 1. 2008 - 16:01)

ha ha ha

Dana (Ne, 13. 1. 2008 - 19:01)

Holky, děkuju za podporu:-)) Já jsem to měla o to horší,že jsem měla ty průjmy spojené s kojením.Jakmile jsem malého přiložila k prsu,musela jsem ho zase hned doslova urvat a utíkat na wc..kolikrát jsem ani nedoběhla:-(( Malý strašně plakal v ložnici,já řvala na záchodě,prostě hrůza.Tenkrát mi i dětská dr. řekla,že to nemá smysl,že jsme oba akorát vystresovaní a že ona sama má dvě děti,jedno kojené a jedno nekojené a že to jedno je pořád nemocné..hádejte které??:-)) Kojené:-)) Tak jsem se rozhodla přestat,malý začal být klidný,neplakal hlady a já jsem se taky zklidnila,což je u naší choroby taky velmi důležité.Takže mě nějaká chytrá dívčina nemůže rozhodit:-)))))

IVA (Ne, 13. 1. 2008 - 19:01)

ahoj holky,ja byla kojena 6tydnu. jsem tu jedina,ktera podstupuje biol.lecbu?? jinak beru porad medrol,taky se potite z tech kortikoidu? me uz to poceni otravuje.

Jan (Ne, 13. 1. 2008 - 17:01)

Dobrý den,

chtěl bych upozornit na webové stránky www.bruno-groening.org/tsch/ , kde jsou informace, které by mohly pomoci mnoha lidem.

"Nevyléčitelné neexistuje- Bůh je největší lékař" Bruno Groning

Přeji hodně štěstí ;-).

Jan

anja (Ne, 13. 1. 2008 - 14:01)

me by zajimalo, kolik z nas s UK bylo kojenych, ja vyrostla na Sunaru.
jeste jsem vycetla, ze UK muze zpusobit i jakasi latka v psenici, kterou telo neumi zpracovat, uklada ji vsude mozne v tele a telo se pak proti ni brani. no zkusim jist vyrobky z jineho druhu obili a dam vam vedet, ale myslim, ze na to uz je trochu pozde... pro me byl nejlepsi lek manzel, jak jsem v klidu, tak jsem dobra. jinym lekum se vyhybam, protoze se bojim, ze se dostanu do kolotoce, ze mi zpusobi dalsi nemoci a dostanu nove leky atd. ale clovek nikdy nevi, kdyz by bylo nejhur, k doktorovi se mozna podivam, jestli uz neco noveho vynalezli, pres 2 roky jsem tam nebyla. stesti mate vy, kdo mate doktora, ktere s vama o te nemoci mluvi a podpori vas, ja to stesti nemela, byl to hulvat.

Andrea T (Ne, 13. 1. 2008 - 12:01)

Martina H : Tak to jsi na tom stejně jako já, taky nemám žádné relapsy, teploty nic, jen prostě průjmy, celé roky co tu nemoc mám. A na tu kolono chodím taky jednou za 2 roky. Nejhorší je když si o ní musím sama říct, nenávidím to, ale vím, že prostě musím. A k tomu kojení, myslím, že kázat na těchto stránkách o významu kojení mi přijde kruté, protože mi jsme si nevybraly dobrovolně, že kojit nebudeme ,ať káže těm maminkám co se na to vykašlou z vlastní lenosti a né nám, které jsme prostě nemohly.

Martina H (Ne, 13. 1. 2008 - 11:01)

ještě se chci zeptat,jak často podstupujete kolonoskopii,jestli pravidelně třeba co 2 roky,u mě to bude jaře už dva roky,musím si o to říct,protože mám někdy fakt strach,ať se to nezvrhne,nechci na to ani myslet.Můj strejda,co má UC už 15 let,nechodí vůbec,že dokud je v klidu,tak mu to dělat nebudou.Byl naposled asi před 5 lety.Ale já mám vlastně průjmy pořád,žádné relapsy,remise,jen průjmy,takže to v pořádku taky není.Ale nemám bolesti,teploty,jak kdysi,nic.Jen musím zrychlit na záchod,chodím 10x i více na záchod.Díky

Martina H (Ne, 13. 1. 2008 - 10:01)

musím souhlasit s Danou a Andreou,ve 2 měsících věku malé jsem musela přestat kojit,zvýšili mi dávky léků,nasadili infuze se Solu-medrolem,po porodu se mi rozjely střeva a ty dva měsíce jsem odolávala,jen ať můžu kojit,ale už se pak nedalo.Malá bude mít za 14 dní 6 let,kromě nachlazení,rýmy a takových onemocnění nebyla nemocná,moje sestřenice kojila do 2,5 let dcerku,která je pořád na hromadě,zkažené zuby,alergie,takže tomuhle už taky moc nevěřím.Hlavně že jsou naše děti zdravé,milované,jak píše Andrea,natrápily jsme se už s naší nemocí dost,ne?Aspoň se může ta dotyčná osoba podepsat.Všem těhotným maminkám přeju hodně štěstí,ať je to všechno v klidu a žádné relapsy.

Andrea T (So, 12. 1. 2008 - 20:01)

Dana : Buď v klidu a nenech se vystresovat, vždy se najdou dobré duše, které se ti budou snažit dokonce vsugerovat, že jsi špatná máma, že nekojíš. Už jsem na pár narazila, pošli je někam, taky mám holku na umělém a je zdravá jako řípa a švagrové děti jsou kojené a pořád nemocné.Kojení není pro děti spása, myslím, že na jejich zdraví má vliv spousta jiných věcí i to v čem vyrůstají a jak hodně je oblékáš a podobné věci, co si nesou třeba v genech. Takže se nenech rozhodit nějakou chytrolínkou.Pro každé dítě je akorát důležité, aby vyrůstalo milované a víc nepotřebuje. :-)))))

Dana (So, 12. 1. 2008 - 20:01)

Jasně,já samozřejmě chápu,že mat. mléko je pro miminko to nejlepší,ale pokud to nejde(a s takovou dávkou Prednisonu to opravdu nejde),tak s tím člověk stejně nic nenadělá:-(( Na druhou stranu..sestřina dcerka byla kojena do dvou let a ta je víc nemocná jek zdravá..Já jsem se tím asi spíš utěšovala,že je malý pořád zdravý a teď mě tady nějaká dobrá duše vzala iluze:-)))

k tomu kojení.. (So, 12. 1. 2008 - 14:01)

Dana:
Nesdílím tvůj názor ohledně nedostatečného kojení. V případě, že je novorozeně nedostatečně kojeno, jsou zde obrovská rizika problému i v budoucnu. Kojení jde totiž ruku v ruce se silným imunitním systémem. Navíc pokud jej necháme očkovat na všechna očkování ve věku do 5 let je to katastrofa. Je potřeba si uvědomit, že mateřské mléko je pro něj hlavním zdrojem přísunu nejen živin, ale i minerálu a látek zabraňující množící se parazitům, protože jako vše, tak i imunitní systém se teprve u něj vyvíjí.

Dana (Pá, 11. 1. 2008 - 21:01)

Ahoj všem,včera jsem se nepodepsala,takže jsem ta s tím 13ti letým asi crohnem:-)) a ročním chlapečkem Ondráškem.
Pro Páju: mě když skolila nemoc v těhotenství,tak ani nevím kolik kortikoidů mi dávali v kapačkách,ale domů mě poušteli s 50mg Prednisonu..samozřejmě jsem musela přestat kojit,protože se dostává do mat. mléka.Malý vyrostl i bez něj,je fakt skvělý a vůbec není pravda,že nekojené děti bývají víc nemocné..Ondra měl za celý rok jen jednou rýmu:-)) Takže holky, klidně jděte do těhotenství:-)) Budu vám všem držet palce.

Andrea T (Pá, 11. 1. 2008 - 15:01)

Jana : Zas někdo kdo nám chce poradit jak zhubnout :-))))) Ty nečteš co máme za nemoc? Někdy máme opačný problém, jak při problémech ty potřebná kila udržet a nebo je spíš nabrat, zkus to jinde.

Reklama

Přidat komentář