Reklama

VÁNOCE

Oin (St, 23. 11. 2016 - 23:11)

Byly svátky křesťanů...Souhlas,taky mně ten komerční tlak zpočátku vadil, ale letos už asi ne, každé vánoce jsou jiné,ale bohatí i chudí mají kolikrát hnuté svědomí před vánoci a je to nástup depek, afektů,verbálních ataků, tak snad to přežijem.

Magda (St, 23. 11. 2016 - 23:11)

Jenže mi si Vánoce užijeme. Děti dostanou dárky, protože proč by jsme jim je nedali. A potom pohádky, hraní, procházky. Přesně jak říkáš ;)

23.11. (St, 23. 11. 2016 - 10:11)

Vánoce jsou super, ten čas,...A chvíli se také pozastavit v Chrámu Páně a rozjímat i nad něčím jiným...

rose (St, 23. 11. 2016 - 10:11)

zabrouzdejte do nejake encyklopedie a najdete toto:

Dílo New Catholic Encyclopedia uvádí: „Datum Kristova narození není známé. Evangelia nenapovídají den ani měsíc... Podle hypotézy navržené H. Usenerem ... a přijaté dnes většinou učenců bylo Kristovu narození přiřčeno datum zimního slunovratu (25. prosince podle juliánského kalendáře, 6. ledna podle egyptského), protože v tento den, kdy slunce nastoupilo cestu zpět na severní oblohu, pohanští zasvěcenci boha Mithry slavili dies natalis Solis Invicti (den narození Neporazitelného slunce). Dne 25. prosince r. 274 n. l. vyhlásil Aurelianus boha slunce za hlavního patrona říše a zasvětil mu chrám na Martově poli. Vánoce vznikly v době, kdy byl kult slunce v Římě zvlášť silný.“

M’Clintockova a Strongova Cyclop?dia píše: „Slavení vánoc nepramení z božského ustanovení ani nemá původ v N[ovém] Z[ákoně]. Den Kristova narození se nedá zjistit z N[ového] Z[ákona], vlastně ani z žádného jiného pramene.“

rose (St, 23. 11. 2016 - 09:11)

vanoce nemaji s krestanstvim nic spolecneho. Je to bablonsky svatek narozeni sluce. JK se musel narodit nekdy na podzim. pastyri jeste spali venku na poli

unavený chlap (So, 19. 11. 2016 - 06:11)

Oni to ještě nezrušili ?

Steve (So, 19. 11. 2016 - 02:11)

Křest'ané budou slavit ... Je to přeci 2. největší křest'anský svátek. Copak asi Svědci Jehovovi - údajní Badatelé?

Lucie (Pá, 18. 11. 2016 - 20:11)

Vánoce jsou super, ten čas, vůně cukroví. Nejhorší ale je ten shon před nimi. Shánění dárků a přemýšlení co vlastně ty děti chtějí pod stromeček...

gin (St, 21. 10. 2015 - 01:10)

Mimoto se blíží Samhaim, a to je pro nás Kelty největší svátek v roce, katolická církev ho zaretušovala svátkem Všech Svatých.

gin (St, 21. 10. 2015 - 00:10)

Do svatýho Martina je ještě 20 dní, tak proč přemýšlet o vánocích. Dřív příjde hus a víno a v ten den bude tu v Německu zahájeno karnevalové období. To se zahajuje vždy v přesný čas: jedenáctého listopadu, jedenáct hodin, jedenáct minut a jedenáct vteřin, jeho konec je však rozdílný, protože popeleční středa, před níž v úterý o půlnoci končí je ovlivněna pohyblivým datumem velikonoc.

Simono, (Út, 20. 10. 2015 - 21:10)

Zdravím ráda bych se...tak povídej, přeháněj....

Simona (Út, 20. 10. 2015 - 21:10)

Zdravím ráda bych se zeptala na nákup hraček na eshopech? Máte s tím tady zkušenosti? a které by ste mi doporučili?

Agátka (Čt, 15. 10. 2015 - 21:10)

A co tento rok plánujete jako dárky na Vánoce pro naše nejmenší? Uvažuju o nějakých deskových hrách, nebo něco zajímavého u čeho se zabaví celá rodina...

ja (So, 17. 11. 2012 - 15:11)

jsem sama a vanoce nemam rada je mi hodne smutno

x_x (So, 17. 11. 2012 - 12:11)

My se snažíme být v kontaktu po celý rok a nepotřebujeme k tomu nějaký speciálně určený termín jako vánoce ap.
Něco podobného jako zafixovaný stereotyp, že na silvestra musí být každý veselý a radovat se. Chudáci osamnělí, kteří mají potom z toho depky.

Fido (So, 17. 11. 2012 - 12:11)

Souhlasím s příspěvkem "Tak"; je to krásné období roku. Ačkoliv nejsem žádný nakupovací typ, ta zmíněná předvánoční atmosféra k tomu pokaždé patří. Už jako kluk jsem se těšil, až to někdy v listopadu na vyzdobených a svítících ulicích začne. Pak mi to po Novém roce vždycky najednou chybělo. Že z toho vzniklo davové šílenství a byznys, za to si můžou lidi sami; nemusejí se tomu poddávat.

Tak (Pá, 16. 11. 2012 - 15:11)

Vánoce jsou pro mě ty nejkrásnější svátky v roce,kdy jsme celá rodina pohromadě a jedeme k rodičům,pečeme cukrovíčko,koukáme na pohádky atd.A ten shon okolo nakupování mi vůbec nevadí,já si to užívám,už tu atmosféru.

ita (Čt, 15. 11. 2012 - 20:11)

To by mne zajimalo jak ten pes slavi?

xy (Čt, 15. 11. 2012 - 20:11)

VANOCE SLAVI JEN MUJ PES...

Ota (Čt, 15. 11. 2012 - 19:11)

Na vánoce rozhodně nehrajeme doma s obchodníky hru,že ten kdo se vyčube z peněz a nervů z front plných nervozních a občas i nenormálních lidí, ten vyhrává i za cenu kapra na splátky...Vše je v klidu a žádné honičky.. o tom vánoce nejsou,aby člověk ještě den před nimi umýval okna a vysával koberec, když se pořádně uklízí po částech všechno postupně celý rok. Dárky jen opravdu v maličkostech a to ostatní se koupí, když je třeba i během roku včetně radosti si někam zajet a pod.Někdy je večeře tradiční a minulý rok jsme se normálně sešli se sousedy na vánoční punč a pokecat a pak ještě večer na procházku..Klasiku včetně zvonečku a krmení domácích zvířat jsme dělali když byly děti malé,aby měli i "Ježížka" na což vzpomínají do dnes. Masírování, že něco musi být i kdyby na chleba nebylo,tak..to se u nás nějak moc neujalo..

Reklama

Přidat komentář