Reklama

Vlastík Plamínek a jeho fan-club

Pytlíková (Po, 16. 5. 2011 - 23:05)

Pane Supermane melete pátý přes devátý a jde vám jenom o to aby stál benzín 100 nebo víc.Jestli jezdíte rád vlakem tak si jezděte a neotravujte s tím ostatní.Řekněte mě že pojedu například do Domova důchodců v Unhošťi s malým děckem, žel.stanice je 5 km od města, spojení žádné,tak pojedu autobusem anebo autem.Jinak s tím strávím celý den.Jestli jezdíte po výletech nebo služebně,jako jeden můj známý,na čase mu nezáleží,tak to je váš problém.Je fakt že vlaky jezdí na čas,jezdím na Kolín i Benešov,jenže jestli vám neušlo že se provádí rekonstrukce traťi na ČB a jízní řád je upraven,vlaky jedou pomalu už od ŘÍČAN a není to zrovna med jezdit každý den v zapařeném panťáku,v létě se špatně větrají malými okénky,jestli tomu říkáte romantika, tak to je váš problém.
jezdím taky rychlíky,třeba na sraz do Pardubic,jednou za rok to jde, ale každý den to ne,ani náhodou.A jezdí tak,znám kluka co jezdí z Čáslavi do Prahy každý den vlakem,střídá to i s autem.
Byla jsem v několikrát v Chorvatsku,tak třeba letos jsem tam najezdila autem přes 3000km a neviděla jsem žádnou nehodu.Jezdila jsem ve Švýcarsku a dokonce v GB a neviděla žádnou nehodu,až taky na dálnici,takový je život.Přeji vám aby vám nějaký starý paznecht nepřepižlal koleje a jezděte si vlakem ve zdraví co najdéle.Končím tuto zoufalou diskuzy a již se sem nevrátím.ŠKODA času.O těch jiných tématech vím,polovina z nich je založena studenty,kteří se tím baví,sbírají body ,kdo dostane víc odpovědí,s tím se nedá nic dělat.a opilý průvodčí,nejsou asi každý den ale jsou,bohužel já mám na ně štěstí a mohu je i jmenovat.Třeba na traťi č.120,pokud to tak znáte,tam jezdí jeden tmavočech věčně nalitej aje dostr hustej,protože už 2x mě nedal z Rozdělova lístek,že mě ho dá později,totéž se stává v patrovém do Berouna z Chuchle a udělala mě to průvodčí.Píšete o červené čepičce
výpravčího a zapomněl jste na červený nosy,nabumbaný posunovače i báby u balíků.Mám spolužačku u zavazadel v Trutnově a vím o čem mluvím.Sice se to stírá ale dokud se nic nestane,pak je to zlé.

Superman (Po, 16. 5. 2011 - 23:05)

většina lidí má o cestování vlakem naprosto zkreslené a mylné představy. Podle mě jde o záměrné dezinformace šířené ze strany automobilové lobby. Nechápu, proč si tolik lidí myslí, že na dráze je jen zpoždění, špína či snad že většina zaměstnanců drah je neustále ožralá. Jezdil jsem několik let denně, s ožralým průvodčím jsem se nesetkal! Zpoždění bylo minimum, jestli jsem přijel pozdě 2x - 3x do roka tak to bylo moc.
Zrovna včera jsem byl vlakem na Šumavě. Minutu před odjezdem vyšel výpravčí z kanceláře, počkal chvíli na nástupišti, sledoval hodiny a pak zapískal. Odjížděli jsme přesně. Zpátky to samé. Tak nevím kde berete ty lživé informace o neustálém zpoždění. Poměrně dost často musím podstupovat jízdu z Plzně až do Brna-a to tam přes Českou Třebovou a zpátky přes Havlíčkův Brod. Se zpožděním jsem se nesetkal a se zloději vůbec ne. Vlakem v noci několikrát procházela policie a dívali se do kupé. Jinak pokud máte strach ze zlodějů, i to lze snadno řešit. Pokud jedete v noci sám v kupé, kupte si lanko s očky, protáhněte držadlem zevnitř a zajistěte pomocí zámku o poličku na kufry. Kupé lze zvenčí otevřít kličkou. Takhle zloděj nemá šanci. Průvodčí tohle snadno pochopí, pokud mu samozřejmě otevřete. Dělá se to, viděl jsem to několikrát.
Jinak pokud jde o to vyrušování, většinou jsem se s žádnými problémy nesetkal. Většinou někdo přistoupí do kupé, čte si nebo si povídá. Pokud jde o vyrušování hlasitým hovorem do mobilního telefonu, tak to tomu člověku řeknu naplno. Pokud tedy přistoupí do našeho kupé a začne křičet do mobilu nebo mu to neustále zvoní. Prostě mu řeknu "Nezlobte se, ale v kupé se netelefonuje, vyřiďte si hovor venku nebo si telefon vypněte.". Většinou pak takový člověk jde ven a neruší. Zcela radikálním řešením je pak zařízení, které postačí zapnout a provoz mobilních telefonů na 20-50m od něj zcela skončí. Taková věc funguje u nás v hospodě již rok. Není to ale zatím povoleno a normálně nic takového nepoužívám.
Že je cesta autem bezpečnější? Či pohodlnější? No to je tedy omyl nad omyly. Viděl jsem to včera na té Šumavě. Jeden jel na zimních gumách a ještě řetězy, ten před ním řetězy neměl a zapadl. Nakonec tam zůstali všichni stát. Cestou na nádraží jsem viděl čtyři bouračky! Naštěstí se nikomu nic nestalo. Jenom když jsem viděl jak jim to po čerstvě napadaném sněhu klouže. Ze strany na stranu. Kdyby z protisměru vyrazil kamion byl by konec. S tím komfortem. Bohužel, v práci tím autem jezdit musím. Takže vím co to je. Jízda po městě se pomalu stává UTRPENÍM. Dostat se někam to je horor. Popojedu, zastavím, popojedu, zastavím....tohle je nějaká jízda? Ve většině aut sedí jeden člověk. Musím mnoho myslet dopředu a plánovat. Mám již vyzkoušeno, že na některých místech v určitou dobu můžu na odbočení vlevo zapomenout. Jinak za mnou bude troubit fronta-ale na hlavní vás nikdo nepustí. Když už někam dojedete-ono není kam zaparkovat. Máme tady tajné smlouvy mezi městským zastupitelstvem a policií, aby se nepokutovalo parkování v ulicích. Přitom v těch 6m uličkách mezi paneláky by se nesmělo parkovat vůbec. Takhle se tam proplétají auta proti sobě, vyhýbají se navzájem přes trávník, protože dvě proti sobě se nevejdou. Jeden pruh slouží trvale jako parkoviště. Je to katastrofa.
Pokud jde o ten benzín za 100,-, podle mě je toto optimální a rozumná cena a zkoušel jsem to i počítat. Pokud pojede např. 5 lidí autem z Plzně do Prahy, zaplatí jeden člověk ještě rozumnou cenu 120-140Kč. Pokud pojede sám řidič samozřejmě dá pětkrát tolik. Takové jízdy jsou mnohdy zbytečné a způsobují zvyšování silničního provozu na neúnosnou mez. Takto by se to dalo omezit. Dnes totiž dávno neplatí dopravní předpisy, jako zákon silnějšího. Či prostě drzost/ohleduplnost. Mám přednost/dám přednost dávno neplatí! Platí mám přednost-ale pustím jiného a pak budu doufat, že jinde zas někdo pustí mě. Jak mám dát přednost, když po hlavní jede trvale jedno auto za druhým? V každém jeden člověk! Co pak s tím? Risknout to (a třeba způsobit nehodu), změnit plán a jet jinudy? Když těch nehod bude hodně postaví se tam semafor. V tu chvíli zablokují stojící kolony několik dalších křižovatek. Ne, jiné řešení už není. Ať se postaví jakákoliv silnice, bude do pár let vždy přeplněná. Motorismu toho padlo za oběť již příliš mnoho! Jediným řešením je to omezit. Především benzín za 100,-. Je to skutečně optimální cena. Taky zpoplatnit jízdu po městě, kde je dostupné MHD. Auto obsazené jen řidičem by platilo mnohem dražší mýtné než to plně obsazené. Taky zavést to, aby ten, kdo nemá garáž a parkuje stále na ulici, musel za to, že tam jeho auto zabírá místo platit. Poskytnutí místa k parkování je služba a za služby se dnes platí. Jedině takto, postupným zpoplatňováním všeho, co s automobilismem souvisí, prudkým zdražováním benzínu a daní, lze dosáhnout rozumného využití dopravních prostředků a snížení nehodovosti. Žádné Kryštofy nic nevyřeší.
Zkuste si představit jinou situaci. Zlevníme elektřinu na 1Kč/kWh. Co potom? Lidi zavřou radiátory v panelácích a nakoupí si přímotopy. Elektrické ohřívače na teplou vodu. Je to přece nejlevnější! Co se pak stane? Přetížená síť nepokryje odběr a začne kolabovat. Nejdřív kolísání napětí, pak časté výpadky. Skončí to kolapsem rozvodné sítě. Celá města potmě, bez vody, téměř návrat do 19.století.
Co pak uděláme? Postavíme alespoň dva další Temelíny, zadrátujeme celou republiku vedením 400kV kolem dokola?
Anebo využijeme regulační funkci peněz. Zdražíme elektřinu tak, aby zůstala lidem dostupná, ale byla využívána rozumně a s mírou. Pak i současná síť pokryje spotřebu a dodávka bude velmi zkvalitněna.
Proč to píšu? Protože v dopravě platí úplně to samé. A právě automobilismus je přímo hříšným plýtváním energií, navíc z neobnovitelných zdrojů. Rozšiřovat již není kam. Řešení je využít regulační funkce peněz tak, aby jízda autem zcela ztratila finanční výhody. Něco za něco. Rychlost a možnost jet kdy chci-ale musím pořádně zaplatit. Pak pojedu autem jen tehdy, když skutečně musím. Podle mě by pro jednu osobu mělo auto stát zhruba 10x tolik, co vlak či autobus. Jinak se kolon nikdy nezbavíme a silniční doprava zkolabuje do pár let.
Současná situace v dopravě, přeplněné silnice, nefungující dopravní předpisy kvůli hustotě provozu, následná vysoká nehodovost, k tomu drahé jízdné na dráze a v MHD, to vše je dílo automobilové a benzínové lobby! Že to přináší miliardy do státní kasy? Ano, ale na jak dlouho a za jakou cenu!'

Superman (Po, 16. 5. 2011 - 23:05)

Přiteplenci

A to zase jo, (Po, 16. 5. 2011 - 23:05)

držet piču, to není špatnej pocit. :-D
Pokud ovšem nezůstane jen u držení...

Superman (Po, 16. 5. 2011 - 23:05)

pysky, ale nikdy ne hubu....Ty drž taky piču.

Piča může držet (Po, 16. 5. 2011 - 23:05)

pysky, ale nikdy ne hubu. Mysli, člověče!

Superman (Po, 16. 5. 2011 - 23:05)

raději řezat, než tě...Drž hubu ty pičo.

Supermane, tebe (Po, 16. 5. 2011 - 23:05)

raději řezat, než tě učit číst. "Nebe" :-D, nenech se vysmát!

Superman (Po, 16. 5. 2011 - 23:05)

obávám se, že tady na Zemi nás (jako lidstvo) už nic moc radostného nečeká a to z jednoduchého důvodu - jede se do finiše. Pomalu, ale jistě. A bude to zrychlovat.. (viz teda i ti "ezoteričtí" Mayové nebo pohanské Sybily, ať to nejsou jenom ti "křesťané"). Jenom se lisíme ve způsobu a rychlosti provedení..

Naše naděje je v Nebi. To je to pěkné, co nás ještě na Zemi může potkat - poznat Boha. Ale obávám se, že jen "lidsky" a "společensky" to už jede dolů. A nějaký důvod - co třeba technika, nezotročí člověka? Na Britských listech vyšel kdysi zajímavý článek o technice - otevření "pandořiny skříňky". Učedníci se vrtali "Čarodějovi" - Tvůrci v "knihách" a vyvolali "temné" síly techniky a genetiky, které nakonec zotročí lidstvo. A v politice je také pár "hustých" trendů..

lenka (Po, 16. 5. 2011 - 19:05)

Já vím, proč Plamínek...naprosto souhlasím, za těch podmínek bych se na ně vykašlala taky

Petra (Po, 16. 5. 2011 - 06:05)

Já vím, proč Plamínek odešel.Dělal jim nejlepší výsledky,ale nebyl za to oceněn a horší byly oceňováni více. o bych se na to vykašlala taky na jeho místě. Znám ho jako velkého gentelmana a citlivého člověka, který nikdy nikomu neublížil.

Kateřina (Ne, 15. 5. 2011 - 23:05)

Jeho záběry z vystoupení vysílají v rádiu a je to teda hustý! Nic lepšího jsem dlouho neslyšela- skvěle se bavím. To neumí každý. Sestra ho viděla v pátek v TV na Barrandově, kde se loučil s diváky, že končí. Nepřeháním, ale ta nejprve nevěřila a pak too tuze obrečela, že jsem ji musela odpoledne třikrát uklidňovat a utěšovat. Prostě ona ho má mo ráda. Já taky, ale jsem více nad věcí.

jana (Ne, 15. 5. 2011 - 22:05)

Plamínek je skvělej a mám ho ráda. Věřím,že lidem pomáhá a pomohl. Kdyych měla nějaký velký problém určitě bych se na něj obrátila. Je to poctivý nenafoukaný člověk, myslím, že si zaslouží obdiv. Lituji, že jsem nebyla na jeho vystoupení v Chlumu u Třeboně, ale mám to daleko (Olomouc). Pokud zde pší ti,co tm byly o atmosféře a vysílá to i rádio, tak to je teda bomba. V Olomouci by osm stovek lidí ne vystoupení přitáhl álokdo, snad největší umělecké špičky.

Pepa (Ne, 15. 5. 2011 - 19:05)

Ahoj Vážení
Je mi potěšením písemně u.I jsem radost.
Prošel jsem Ur profil dnes
a zdá zajímavé, budu opravdu
rád věděl, u better.I znamená u zaslouží být
chovaných v pokladničky a obdivovat. s velkou
naději dozvědět se více a vývoji lepších
a slibný vztah s you.write
se mi na můj e-mail box ([email protected])
s vaší fotografií a já jsem čekal, až uslyší od vás
děkuji! Prosím, řeknete mi, pravda, protože já jsem!
Vaše nová krásná přátelství s polibky
Radost

Lenka (Ne, 15. 5. 2011 - 19:05)

Nutno dodat,že když si projedete tuto diskuzi tak,kdo u pana Plamínka-Brůčka byl tak má dobré zkušenosti a prostě hodně lidem pomohl a to je fakt. Můžu zde psát z osobní zkušenosti,kde hodně zdravotně pomohl mému malému synkovi a nyní se na něj obracím i v dalším těhotenství a říká mi výsledky testů dřív než je vím od doktorů a je to tak jak řekne. Nejsem fanatik,ale prostě mi moc pomohl,tak nevím proč bych to neměla napsat. A může jen čekat na nadávky,ale to je mi jedno,na faktech to nic nezmění.

Lenka (Ne, 15. 5. 2011 - 19:05)

http://tn.nova.cz/sport/fotbal/reprezentace/video-dostanou-se-hokejiste-a-fotbaliste-z-krize-reknou-vam-to-nasi-vestci.html Tady je docela dobré porovnání věštců. Pan Plamínek předpověděl medailovou pozici na MS. A máme bronz,takže další důkaz,že umí a ví,protože víme,že to co se hrálo v březnu bylo hrozný.

Tygr (Ne, 15. 5. 2011 - 19:05)

Tak co Psychiatře,pořád jsi nevěřící Tomáš?

dáša (Ne, 15. 5. 2011 - 19:05)

nemám nic proti doktorům, ale můj syn trpěl od 5 let silným astmatem a lékařské příprAVKY ZÁCHVATY JEN TLUMILY. bYLI JSME DVAKRÁT U pLAMÍNKA, TEN nejprve udělal nějakou kresbu a kluk ji měl mít pod postelí a následně navrhl obklady z 5 druhů bylin a během měsíce vše zmizelo a kluk je vpořádku již čtvrtý rok. Holka měla po spalničkách poruchy rovnováhy a počůrávala se, opět stačily dvě návštěvy a vše zmizelo. Kdo tedy Plamínka nazvá šarlatánem, ten asi s ním žádnou zkušenost nemá. Nelze házet léčitele do jednoho pytle. A že Plamínek umí i pobavit? Já Jsem ne něm v Chlumu nebyla ,ale sleduji ho v televizi a je to velmi sugestivní a na úrovni, co on zde předvádí. A jak jsem četla,že na |Barrandově končí, tak to je velká škoda, protože on byl jediný,kdo tenhle pořad oživil a dal mu i moudro. Ostatní zde vyprávějí pouze kraviny. Doufám, že to není definitivní jeho rozhodnutí

Tygr (Ne, 15. 5. 2011 - 18:05)

člověk je mentálně,...Nemyslím si,že je člověk beznadějně nevyléčitelný,když mu nemůže pomoci lékař.

Asi tak každý s (Ne, 15. 5. 2011 - 18:05)

člověk je mentálně, řekněme, nestandardní :-D. Dost materiálu pro Plamínka :-D.

Reklama

Přidat komentář