Reklama

VOLBY 2017

23.10. (Po, 23. 10. 2017 - 18:10)

Husák žvanil , Mečiar...Je to sympatické,když někdo taky přizná,že tam nebyl.

sardanapal* (Po, 23. 10. 2017 - 18:10)

Ještě,že mu v tom...Husák žvanil , Mečiar konal a Bábiško nám agitoval ...

23.10. (Po, 23. 10. 2017 - 18:10)

".... zvítězí , ale...Ještě,že mu v tom nezabránilo dvojí občanství.

sardanapal* (Po, 23. 10. 2017 - 18:10)

U voleb jsem nebyl. Ale...".... zvítězí , ale to se načekáme ..."

Waltr (Po, 23. 10. 2017 - 17:10)

Na předčasné volby bych kašlal, anebo bych dal protestní hlas těm největším exotům, co mají pravidelně nulu. Buď ty strany spolu něco upečou, nebo Miloš zavolá Rusnokovi a vláda bude hned :-)

copak? (Po, 23. 10. 2017 - 15:10)

U voleb jsem nebyl. Ale...Nemáš volební právo?

Eduard Nud (Po, 23. 10. 2017 - 14:10)

U voleb jsem nebyl. Ale volím modrou, červenou a bílou. Pravda vítězí.

Kalousek (Po, 23. 10. 2017 - 10:10)

A kalousek je lepsi? Jsem v p..i

Marta (Po, 23. 10. 2017 - 09:10)

A kalousek je lepsi?

:-) (Po, 23. 10. 2017 - 09:10)

> Babiš je taková...Bedřich Smetana Prodaná nevěsta.

:-) (Po, 23. 10. 2017 - 09:10)

> Babiš je taková...strašné, jak pro koho. Raděj si pustím : Proč bychom se netěšili.

Josef (Po, 23. 10. 2017 - 09:10)

1995 – zaměstnanec Babiš ukradl svému zaměstnavateli Petrimexu dceřinou společnost Agrofert (padělanými listinami)

1998 – Babiš ukradl Lovochemii Lovosice, druhého největšího výrobce průmyslových hnojiv v Evropě. Vyvedl akcie Lovochemie na sebe (navýšením základního jmění Lovochemie) a jako předseda představenstva firmy Proferta poslal Profertu do likvidace i s nesplaceným půlmiliardovým úvěrem vůči bance IPB (IPB zkrachovala v roce 2000). Policie Babiše obvinila, ale litoměřická, později ústecká krajská státní zástupkyně Lenka Bradáčová shodila žalobu pod stůl. Babiš řídí Bradáčovou od roku 1998.

2001 – Babiš dostal dáreček od Zemanovy vlády, Zeman mu dal úplně zadarmo chemičky Synthesia Pardubice a Fatra Napajedla (skupina Aliachem). Babiš a Zemanova vláda sehráli divadélko, že Babiš vrací státu závod na výrobu výbušnin Explosia (součást pardubické Synthesie) za to, že se sníží dluh Aliachemu vůči státní České konsolidační agentuře o 700 miliónů korun. Bylo krátce po teroristických útocích v New Yorku 11. září 2001, téma státní kontroly se prý muselo brát vážně. Kvůli chybě v ocenění Explosie navíc od státu získal dalších 181 milionů korun. Babiš tak tímto zápočtem “koupil” celý Aliachem zadarmo a vlastně ještě se ziskem pro sebe. Velmi jednoduché, počítejte se mnou: dluh Aliachemu u ČKA činil – 815 milionů korun + zápočet Explosia 700 milionů korun + chyba v ocenění Explosia 181 milionů = Babišův zisk 66 milionů korun

2001 – první privatizace Unipetrolu Zemanovou vládou, Zemanova vláda vyřadila britskou společnost s nejvyšší nabídkou a prodala státní podíl 63 % akcií Unipetrolu Babišovi, jenž přišel s nejnižší nabídkou (11,7 mld. Kč). Babiš ale nezaplatil a privatizace pokračovala.

2004 – druhá privatizace Unipetrolu Špidlovou vládou, Špidlova vláda přiklepla státní podíl 63 % akcií Unipetrolu za 11,3 mld. Kč polskému státnímu podniku PKN Orlen. PKN Orlen se dohodl s Babišem, že mu za korupční pomoc u Špidlovy vlády odprodá část Unipetrolu. Tento slib PKN Orlen nedodržel a Babiš vysoudil v arbitráži odškodné od PKN 2,7 mld. Kč. Polská policie zjistila, že důvodem spojení Orlenu s Babišem byly Babišovy skvělé korupční kontakty na Stanislava Grosse. Špidlova vláda nikdy nevysvětlila, proč vyřadila ze soutěže konkurenty Orlenu, kteří nabízeli až o 4 miliardy více. Podle svědectví vysokého polského státního úředníka byla při prodeji na obou stranách hranice rozdána miliarda korun na úplatcích. Vyšetřování korupce se na české straně nikdy vážně nerozjelo. „Vliv Agrofertu musel být obrovský, když dokázal přimět českou vládu k tomu, aby odmítla nabídku, která byla o 40 procent vyšší než nabídka PKN Orlen,” citát ze zprávy vyšetřovací komise polského parlamentu.

2006 – kmotr František Mrázek, s Pitrem spoluvlastník ústecké Setuzy, se v lednu 2006 snažil zabránit, aby Setuzu (výrobce bionafty) koupil jeho úhlavní nepřítel Babiš. Z Polska si obstaral materiály o Babišově korupci vlády ČSSD (Špidla, Gross a miliarda korun úplatků) při privatizaci Unipetrolu. Než Mrázek stihl materiály proti Babišovi použít, byl 25. ledna 2006 zastřelen neznámým pachatelem.

2007 – Babišův lobbista Tomáš Kejla, který vyjednával zákulisní korupční dohody mezi Babišem, Grossem a PKN Orlen, byl spolu s polským lobbistou Jackem Spyrou nejprve v květnu 2007 obviněn českou policií z vydírání Babiše, v červenci vytlačila Kejlu na motorce dodávka ze silnice do příkopu a v listopadu 2007 byl Kejla nalezen doma mrtvý, alkohol, sedativa a rozbitá hlava. Přátelům se Kejla svěřoval, že se bojí, že ho Babiš zavraždí.

2009 – Babiš vysoudil v arbitráži s PKN Orlen 2,5 mld. Kč z “pojistek, které si dal do smluv”. V Česku se korumpuje při privatizaci státního majetku a říká se tomu “pojistka”?! Celkem se Babiš soudil s PKN Orlen o 22 miliard korun, neúspěšně.

Mezitím si Babiš za peníze vytunelované z podniků, které ovládl a kde okradl ostatní akcionáře, nakupoval další a další firmy, podniky zemědělského zásobování a nákupu ZZN (Babiš má v Česku monopol, zemědělská družstva a akciovky, potravinářské firmy jako pekárny Penam, mlékárny Olma Olomouc a Tatra Hlinsko, Vodňanské kuře, Kostelecké uzeniny, Maso Planá a spoustu dalších.

Babiš je taková drzejší verze Viktora Koženého.

sam (Po, 23. 10. 2017 - 08:10)

Budou předčasné volby?
Mnozí si to představovali jinak. Předčasné volby by podle mě dopadly podobně.

Cynik - realist (Po, 23. 10. 2017 - 06:10)

Jsou to celkem jednoduché počty - ANO, SPD a KSČM mají v součtu 115 poslanců.

Ostatní tlupy se vyesměs proti těmto třem uskupením vymezují a tvrdí, že s nimi do vlády nepůjdou. Mohly by ty tlupy ovšem vysvětlit, jak chtějí složit vládu s dostatečnou podporou, aniž by o vládní spolupráci nepožádaly nejméně jednu z oněch tří uskupení?

Předpokládám však, že po několika dnech siláckých řečiček a nabubřelých gest dojde k posunu postojů.

Nu, a pokud ne, můžeme dojít až k předčasným volbám.

Je však nepravděpodobné, že v nich by ANO ještě posílilo?

Jistě by nebylo problémem postavit volební kampaň na zdůraznění faktu, že se všichni brání spolupráci s vítězem voleb, a klást otázky zejména tzv. zavedeným stranám, proč tomu tak je.

Odtud je již jen krůček ke tvrzení, že se tyto zavedené strany potřebují vší silou držet u moci a koryta, aby zabránily rozkrývání prasáren, spáchaných za minulá léta, kdy ANO ještě nebylo v poslanecké sněmovně.

Nu, a výsledkem takových předčasných voleb by mohl být nejen další sešup socanů, kteří teď budou mít dost problémů sami se sebou, ale též pád pod pětiprocentní hranici těch smeček, které se do poslanecké sněmovny procpaly dost natěsno.

Lidovci by mi v PS opravdu nechyběli, starostové a topáci rovněž ne.

Pavel (Po, 23. 10. 2017 - 01:10)

Tak to vypadá, když někdo závidí někomu dvojnásobek %. Většina ostatních stran vedla tak intenzivní antikampaň proti ANO, až se přiměnila v Babišův prospěch a má trojnásobek. Jo manták zůstane mantákem.

sdfg (Ne, 22. 10. 2017 - 23:10)

Jinak bohužel jsem nevsadil,ale na Fíkuse bych tolik rozhodně nedal,tak 20Kč maximum.
Jinak byl to souboj s časem ,který má Babiš zmáklý zdá se nejlépe ze všech a jeho marketingový tým použil opravdu vyspělé technologie,za které by se nemusel stydět ani Goebels,dle mého se Babiš ani moc nenadřel,měl na to lidi,je dobrý manažer.

sdfg (Ne, 22. 10. 2017 - 23:10)

Jsem si vsadil na ANO a...Byl kurs 4,6 ku jedné,že ANO získá více jak 27%,takže jsem šel vybrat 3,5tisíc a zítra si jdu vybrat výhru 20 000 a to jsem samozřejmě Fíkuse a spol nevolil.

sdfg (Ne, 22. 10. 2017 - 23:10)

Jsem si vsadil na ANO a vyhrál dvacet tisíc.Takže spokojenost.

Tony (Ne, 22. 10. 2017 - 22:10)

Zase to nálepkování. Že...Však ty s tvým nálepkováním také ne. I když názory na Babiše máme poměrně shodné.

Tony (Ne, 22. 10. 2017 - 22:10)

Přesně. Slovenští...Zase to nálepkování. Že jsem takto volil, ještě neznamená, že jsem Okamurovým zastáncem, naopak, má na něho ohledně kritiky hodně, je to však pro mně to nejmenší zlo z toho panoptika, co se do sněmovny dostalo.

Reklama

Přidat komentář