Reklama

Vzpomínky na totáč :-))

Květa (St, 23. 2. 2011 - 14:02)

Jiřino, s vašimi hrubkami se vůbec nedivím, že dnes musíte obíhat, kde je co levnější. Jo, když nemáte vzdělání, asi podle toho máte výplatu, nebo důchod. Jaký si to uděláš, takový to máš.

Důchodce (St, 23. 2. 2011 - 14:02)

Jiřinko,s vašimi hrubkami v...:-D

% (St, 23. 2. 2011 - 14:02)

Jiřinko,s vašimi hrubkami v...hm..tak se podívejte jak píšou dnešní mladí..

Důchodce (St, 23. 2. 2011 - 14:02)

70. a 80. léta byla...Špičatá brada, placatá čepice,
kdopak to zvrací na rohu ulice?
Zvrací, blije, zvrací,
to soudruh Lenin ze schůze se vrací.

Z lidové poezie oné doby

A tuhle znáte?

Ťukyťuk
"Soudružki Ňaděždo Konstantinovno, mohl by jít soudruh Vladimír Iljič ven?"
"Nikam nepude, zas byste se vožrali a stříleli z Aurory."

§ (St, 23. 2. 2011 - 14:02)

Jiřinko,s vašimi hrubkami v textu chápu,že jste byla spokojena.

jiřina (St, 23. 2. 2011 - 14:02)

Někdo si tady stěžuje, že plat byl 1400 za měsíc. Při cenách potravin a zboží jaky byly v sedmdesátých letech by mi 1400 na měsíc bohatě stačilo. Chleba stál 4 koruny, litr mlíka byl za korunu a ceny byly ve všech obchodech v celé republice stejné. Pivo stálo v celé republice a ve všech hospodách stejně, korunu sedmdesát za půllitr. Vlakem jsme jezdily z Olomouce do Brna zpáteční za 8 korun. Nikdo nemusel obíhat hospody a shánět levnější pivo, protože bvšude stálo stejně. Stejné to bylo i s jiným zbožím. Žádné obíhání obchodů a shánění levnějšího. Všechno bylo všude za stejné ceny. Dnes člověk zbytečně ztratí spoustu času shánenímn slev a lítáním po levnějším, aby nakonec až to koupí zjistil že někde kde nebyl to mají ještě levnější, ale to už je pozdě protože to už někde dráž koupil. Je to dnes všechno jen na zlost. V sedmdesátých a osmdesátých letech takové starosti nebyly a tím pádem jsme měly mnohem víc volného času. Při volbách byla jedna kandydátka a nemuseli jsme se hádat koho volit nebo koho nevolit a spousta peněz se ušetřila protože se nemuseli dělat drahé kampaně. A tak bychom mohli pokračovat donekonečna. Všechnoi prostě bylo snadnější a jednodušší. Ve zprávách netekla krev, dozvídaly sme se jenom samé pozityvní informace a bylo nám všem dobře.

taky 55 (St, 23. 2. 2011 - 14:02)

:-)
nevidím na tom nic špatného si zavzpomínat a nechápu proč by někdo měl chtít aby se zapomělo na to hezké.Rodiče taky vzpomínali hezky na svoje dětství a mládí a to ho prožívali za války.Nemá smysl ponechat ve vzpomínkách jen to negativní.

Moravák (St, 23. 2. 2011 - 13:02)

V normalizačních 70. a 80....Mladí to neradi slyší, jsou schopni vnímat jen nářky a stížnosti na tu dobu, která jim byla tlumočena. Pokud bilancuji, tak to by bylo moc moc smutné, kdybych měl v hlavě jen vzpomínky na poloprázdné obchody atd. Ale mám ve vzpomínkách krásné dětství plné kamarádů, jízdy na kole v přírodě, her, které jsme si i sami vymýšleli, ve škole mi byla u zadku nějaká Říjnová revoluce, učil jsem se to stejně jako Husity.Taška se hodila do kouta a hurá ven a bylo mi jedno, kdo sedí na ÚVKSČ. Uměli jsme si udělat svět krásnější. A vycházet i s málem.

Lenin (St, 23. 2. 2011 - 13:02)

V normalizačních 70. a 80....70. a 80. léta byla nádherná! Také vzpomínám. Rád se dívám na 25 let staré zprávy-to je balzám na nervy. Samé pozitivní zprávy, kolik se postavilo nových bytů, kolik se zprovoznilo rekreačních objektů. Kolik se sklidilo obilí, vytavilo oceli atd...Lidé byli k sobě hodní a dobře se starali o přírodu.
Na dnešní zprávy se nedá dívat-z obrazovka se řinou potoky krve a haldy zmačkaného plechu, týraná zvířata, děti i staří lidé,
vraždy, zlodějiny, korupce atd...Zlatí komunisté!

Důchodce (St, 23. 2. 2011 - 11:02)

Nejlepší na totáči bylo...V normalizačních 70. a 80. letech mi bylo -náct a -cet let. Prostě, jak už kdosi kdesi napsal "nejlepší leta ve špatné době", proto při vzpomínání na onu dobu občas zamáčknu slzu dojetí.

taky senil (St, 23. 2. 2011 - 11:02)

Všestranně opravdu...Koukám, že ty jsi,slušně řečeno,opravdu velmi,velmi jednoduchá a hrozně moc zkostnatělá a zapšklá:-))Kolik ti je let? 100??Můžu tě ujistit,že v palici to mám jako každý jiný zdravý chlap,proto ještě lidstvo nevymřelo:-))Ty asi musíš reagovat na každý vtip velmi prudérně,že ano?

Taková jedna (St, 23. 2. 2011 - 11:02)

Nejlepší na totáči bylo...V dnešní době svobody je asi dobře učit od mala děti svobodně volit a rozhodovat, tj. vybírat např. ze způsobu zábavy věci vhodné, umět je rozlišovat do méně hodných... Nežijeme už v době, kdy máme vše striktně nalajnováno, ale žijeme ve společnosti pluralitní, je třeba se v ní učit žít.
I v televizi se dají vybrat dobré pořady pro děti, na internetu se dají stránky s obsahem nevhodným pro děti zablokovat, můžeme potomkům vysvětlit, že na sociálních sítích máme sice x lidí v přátelích, ale skutečné přátelství je o něčem zcela jiném....

Taková jedna (St, 23. 2. 2011 - 10:02)

Chtěl jsem tím jen...Všestranně opravdu nevypadáš. V palici máš totiž jenom to jedno.

taky senil (St, 23. 2. 2011 - 10:02)

Chtěl jsem tím jen říct,že naše generace starších byla o hodně víc všestranější,než jsou dnešní mladí.Je to dobře,nebo špatně??? Kdo z nás to může s určitostí říct???

taky senil (St, 23. 2. 2011 - 10:02)

Nejlepší na totáči bylo...Určitě máš v mnohém pravdu,ale jen z pohledu nás,starších,ty děti to bohužel vidí vážně naprosto jinak.Spíš mne mrzí,že ty rozdíly v zájmech se stále víc prohlubují a kastují,což často hraničí s nezdravým fanatismem.At už si vezmeš cokoliv,hudební směry,technická zaměření,modu,ochranu přírody a zvěře a podobně.Vždy se k něčemu upnou až nezdravě a ztrácí tak schopnost střízlivého uvažování a tolerance k názoru jiných.Je jen otázka,zda se s tím vůbec dá něco dělat

Moravák (St, 23. 2. 2011 - 09:02)

Nejlepší na totáči bylo...naprostý souhlas

prokeš (St, 23. 2. 2011 - 09:02)

Nejlepší na totáči bylo to, že jsem byl dítě, nebyl internet ani mobily. Proto jsou moje vpomínky plné slunce a dětských her. Vrátit bych to nechtěl, ale dnešním dětem opravdu nezávidím...na facebooku 2000 "přátel", dny strávené u počítače, agresívní reklama, debilní seriály a další humusy.

Moravák (St, 23. 2. 2011 - 09:02)

A pamatujete na sladký...úplně první špalek stál 1Kč, na něm jsme vlastně "vyrostli" i s tur. medem

taky senil (St, 23. 2. 2011 - 09:02)

Taruško,chápu, že ty jsi taky nadržená jak vodní přehrada na jaře,ale tolik sil už nemám,abych stihl uspokojovat každou přestárlou chuděrku a taková jedna si řekla dřív:-))To jsi měla přijít dřív,ted už taky jen můžu vzpomínat,jak mi péro fungovalo za komančů:-))Že by to byla taky zásluha toho komunistického režimu????

špalek (St, 23. 2. 2011 - 09:02)

A pamatujete na sladký...mně nevydržel ani 10minut, protože jsem ho hned schroustal. Taky vitacit jsem si sypal rovnou do pusy. Když si na to vzpomenu, tak se mi sbíhají sliny.

Reklama

Přidat komentář