Reklama

Závislost na čokoládě

Lenka (Út, 25. 1. 2022 - 20:01)

Dříve jsem byla na čokoládě opravdu závislá. Byla jsem schopná udělat až 5 tabulek za den. Naštěstí jsem s tím přestala a teď už si jen dvakrát za týden dávám perfektní instantní čokoládu jako nápoj j-plus .cz , ten si dokáži vychutnat a dokáže i perfektně zahřát.

marcela (Út, 4. 12. 2018 - 20:12)

jsem zavisla na pralinkach z lidlu, kazdy vecer to na mne prijde a musim si jednu, dve dat. ale trocha dobre cokolady snad nemuze skodit.

Návštěvník (Pá, 10. 4. 2009 - 14:04)

Ano já jsem závislá..nevim co s tim dělat...když nejim čoko, tak jim kakao hrůza

Jindra (So, 5. 7. 2008 - 08:07)

Při onemocnění jater, je třeba držet přísnou dietu. Čokoláda se opravdu zakazuje. A já ji mám tak rád.

M. (Pá, 4. 7. 2008 - 18:07)

Mirek: A to si jako vzal kde? Muzes poslat odkaz? Protože mi to připadne jako jedna velká blbost. Ale třeba se pletu.

Syky (Čt, 3. 7. 2008 - 19:07)

Mirek: Takže lidé s cirhózou jater nebo ti, kteří se vyléčili z alkoholismu nemůžou v důsledku bývalé závislosti na alkoholu požívat čokoládu? Není na tom něco divného? Nějak se mi to nezdá...

Fía (St, 9. 1. 2008 - 08:01)

Já jsem na čokoládě závislý musím sníst tak 5-8 tabulek čokolády denně jinak mám deprese

Mirek (St, 29. 8. 2007 - 01:08)

Alkohol a cokolada je skoro to same. Pokud si po normalnim jidle date cokoladu jako moucnik, nebo snite cokoladu nalacno, tak se beznym zazivanim vytvari etylalkohol, coz je jako by ste chlastali. A nejsou to male davky. Akorat ze se to uvolnuje postupne. Proto ta zavislost, proto ty prijemne pocity jako kdyz se clovek ozere. Je to ale da se rict setrnejsi k organismu, protoze nahle predavkovani cukrem telo zvlada lepe nez nahle predavkovani chlastem. Doporucuji jist cokoladu pred hlavnim jidlem, je to mnohem zdravejsi (ackoli to odporuje te logice co nas maminky ucily, ze sladkosti teprve po jidle - grrrrr)

J. (St, 29. 8. 2007 - 00:08)

Léčba čokoládou? Jasně... :-) Na smutky a splíny není nic lepšího (alkohol je leda zhoršuje, pokud se tedy neopijete do bezvědomí a odeznívání účinků neprospíte).
Ale závislost nemám, spíš nestíhám jíst čokolády od maminky a od babičky... :o)

Lenka (Út, 28. 8. 2007 - 23:08)

Já si dělala pleťovou masku. No, byl to jen amatérský pokus. Jinak jak vám chutná 90ti procentní čokoláda? Já, když jí sním víc, mám vážné střevní potíže. Ale božské jsou belgické pralinky. Ještě, že jsou tak drahé, jinak bych se jimi ládovala denně.

Návštěvník (Út, 28. 8. 2007 - 20:08)

Léčil jste se někdo čokoládou?

Denyyys (Po, 11. 6. 2007 - 16:06)

Sláva tomu, kdo jako první stvořil pistáciovou Deli

Lena (Út, 30. 1. 2007 - 16:01)

Taky bych to chtěla zvládnou, ale nedokážu to! dneska sem si uvědomila, že sem na tom fakt závislá...ale jak se toho mám zbavit?

Marie (So, 15. 7. 2006 - 21:07)

Lidičky moji milí, jak já jsem milovala čokoládu a vůbec všechno sladké, takový větrník se šlehačkou, harlekýn, koblihy, mňam - pak mi ale zjistili cukrovku a jediné, co teď můžu, jsou ty diabetické blivajzy, tak to jsem si raději od sladkého odvykla a nejím je vůbec, ani nepoužívám uměla sladidla pro diabetiky, našla jsem si prostě jiné dobroty. Bylo to těžké, ale zvládla jsem to, už se bez toho dokážu obejít, třebaže leckdy si nostalgicky vzpomenu, jak to bylo fajn, když jsem mohla sníst bonbonieru na posezení. Je mi 24 let. Mějte se všichni moji milí čokoholici moc hezky a užívejte si i za mě. :-)

Lenka (So, 15. 7. 2006 - 21:07)

Jo jsem, mam ji kazdej den a nehodlam to menit. Lepsi nez chlastat:)

bubu (So, 15. 7. 2006 - 20:07)

Čokoládu musím mít vždy, když je mi smutno nebo jsem ve stresu. Teda aspoň tak to začalo. Teď jsem na ní snad závislá. Když vidím nějakou čokoládu, jsem schopná ji ihned sníst na posezení. Jenže pak dostanu mindrák z toho, že se to projevuje na mojí postavě. Jsem naštvaná, že si ji nedokážu odříct. No a pak na mě padne depka ze všeho kolem a sním další čokoládu... a pak jsem zase naštvaná, že jsem jí neodolala...:(
Takhle to jde pořád dokola. Čokoláda, depka, čokoláda, depka...

lenka (So, 22. 4. 2006 - 21:04)

Pro Veru:To si presne umim predstavit.Takova oriskova tatana,to je vec...

Jitka (So, 22. 4. 2006 - 19:04)

Věrko, na to je ais nejlepší si tu čokoládu nekupovat :o) Ale kdo by odolal. :o)

Věra (So, 22. 4. 2006 - 12:04)

Taky jsem ráda že nejsem sama.Nemůžu mít doma otevřenou bonbonieru,abych si vzala třeba občas bonbon.Sežeru jí okamžitě,jinak nemám klid.Hrůza!

Jitka (Pá, 21. 4. 2006 - 12:04)

Tak to sjemr ada, ze nejsem sama :o) Ja si ji teda odeprit dokazu, ale vetsinou ne na moc dlouho, navic moc dobre vim, ze kdyz mam na ni chut a snazim se ji nejist, tak sie to poousim nahrazovat vsim moznym jinym a nikdy to neni ono, takze toho nakonec sezeru mnohem vic, nez kdybych si dala kousek toho sladkeho hrichu :o)

Reklama

Přidat komentář