Reklama

alkoholismus

Návštěvník (Út, 15. 5. 2001 - 17:05)

Ahoj Ondro, na Tininou odpověděť vůbec neber zřetel. Neví o čem mluví. Mohu Ti sdělit, že i já jsem se potýkala s podobným problémem a zatím se snažím docela úspěšně nad tím vyhrát. Musíš zjistit kořeny, proč se chce za alkohol schovat, co ji trápí a proč chce na Vás všechny zapomenout v opojení alkoholu.Bylo období, kdy jsem byla také pouze občas střízlivá. Delší dobu o tom manžel vůbec nevěděl. Vše jsem sdělila teprve tehdy, kdy jsem začínala mít silné výčitky, zanedbávat práci, mít zatažené závěsy a chtěla jsem pouze spát. Jenomže noci začaly být bezesné, plné tlukotu srdce, strachu a smutku. Víš doba je velice nepříjemná.Mohu však s velkou ctí říci, že zpátky k dobrému spánku a docela příjemnému životu mne přivedl manžel. Protože jedno dne už jsem nechtěla nikdy vstát. Práci mám velmi dobrou a myslím, že jsem v ní úspěšná, ale je zvláštní, že v této oblasti mi nedělá problém navazovat kontakty s lidmi. V osobním životě po nějaké dobré kamarádce toužím, ale neumím si nikoho připustit k tělu, protože mám strach. Asi to bude kvůli tátovi, který je sice hodný, ale od dětství si vzpomínám na jeho dny, kterým říkám, že prožívá opět kvartál. Další důvod mého silného zklouznutí je(asi),že jsme se přestěhovali z Beskyd do Brna a já ztratila všechny přátele i rodiče. Nalezla jsem velice aktivní kamarádku z řad kolegů mého muže, která semnou začala chodit plavat a cvičit. Člověk si tak vyčistil hlavu, ale pro mne bylo nejdůležitější, že se na ní mohu spolehnout. Takových lidí je málo. Nejhnusnější a nejsmutnější pocit jsem měla, když odjeli na Nový Zéland, kde se učí přežívat. Jsou to takové přírodní typy. Rozhodla jsem se, že si zkusím znovu nějak vybudovat svůj svět kolem sebe, ale už nechci klesnout sama před sebou a zradit manžela, který má kvůli mé slabé vůli již tolik vrásek.

Návštěvník (Út, 15. 5. 2001 - 15:05)

ano,existují u nás léčebny,které se na lidi s tímto problémem spacializují.Jenom nevím,jestli je léčba účinná.Můj táta se také léčil v Brně a jakmile přišel domů začal znovu pít.Bohužel na alkohol doplatil a již to bude rok co je po smrti.Umřel v 46 letech a to jenom díky alkoholu.Také jsme si mysleli,že když se půjde léčit,že to bude lepší-bohužel se tak nestalo!Přála bych Ti,aby u Vás dopadlo vše lépe,sama nejlíp vím,jaké to je,když je jeden z rodičů pernamentně opilý...

Návštěvník (Út, 15. 5. 2001 - 15:05)

....promin, ale ta se jenom nudi,zadna starost....vsechno potrebne nekdo udela za ni....to je velka skoda!

Návštěvník (Po, 23. 4. 2001 - 23:04)

Moje manzelka,kterou miluji nade vse je jiz asi ctyri roky s malymi vyjjimkami opila.Priznala,ze je alkoholickou,coz je prvni predpoklad uspesneho zahajeni mirneho natlaku pro ustavni lecbu.Prosim existuji u nas lecebny jineho druhu nez napr.Bohnice,Lojovice nebo Kromeriz.Ev.jsou nejake organizace,ktere se napr.specializuji na skupinove terapie lidi (zen) s timto obrovskym problemem.Mame dve deti 9 ,10 let a ony vnimaji prilis jeji stavy.Jsou velmi degradujici.(pomocovani,motani se po dome,agresivita,usne kde upadne a pod.)Poradi mne nekdo neco realnejsiho nez rozvod nebo trpelivost.Bydlime nedaleko od Prahy.

Martina (Pá, 14. 8. 2020 - 16:08)

Zkuste Červený dvůr. Nejlepší lecebna v ČR, pomůžou spousty lidem.

Ludmila (Čt, 25. 6. 2020 - 22:06)

Ano, existují křesťanské komunity Teenchallenge v Postovicich, pro ženy, mají vysoký úroveň úspěšnosti, program zalozen na pracovní činnosti a návštěvou církevních aktivit.

Default User Image
Fletttee (Čt, 21. 9. 2023 - 19:09)

Antabus bez předpisu - https://euhealth24.com/cs/drug/antabuse
Tohle funguje jen u lidí, co přestat chtějí. Je to taková berlička, která funguje stylem - nechci pít tak nepiju - přijde myšlenka se napít - berlička Antabus mi připomene, že pít nemám.

Návštěvník (Pá, 26. 6. 2020 - 01:06)

Možná ta církevní aktivita mezi jejich stehny , pokud to samozřejmě vyhovuje tak nic proti .

Reklama

Přidat komentář