Reklama

alkoholismus

Petra (Ne, 23. 3. 2008 - 16:03)

Zdravím, jen se chci zeptat na radu, jestli někdo má zkušenost. Můj otec poslední rok nedělá nic jiného než pije. Byl dvakrát v léčebně (dobrovolně), ale vždy po šesti týdnech léčbu ukončil s tím,že už je "v pohodě". Ani nepřijel střízlivý domů:-( Takže posledních několik měsíců to funguje tak, že pije až do té doby než omdlí. Je totiž diabetik a když pije,tak vůbec nejí a už vůbec si nepíchá inzulín. Takže skončí v nemocnici, kde ho po 14 dnech pustí s tím,že stav diabetu je v pořádku. Opět nepřijde střízlivý domů..tak to pokračuje dalších 14 dní, někdy i měsíc, než skončí opět v nemocici. A takto furt dokola. Tak nevím,co dělat,protože doktoři na to kašlou. A on sám v nemocici je normální a mluví rozumně: pít už nechce.
Máte někdo zkušenost co s takovým člověkem v takové fázi alkoholismu? Vůbec nejí,nepíchá si inzulín a jen pije a pije.
Nechápu zákon: "pokud ohrožuje sebe nebo okolí může ho do léčebny poslat soud". On neohrožuje sebe a okolí???? Nepíchá si inzulín,což jako diabetik nemůže přežít!!!

Helena (Pá, 21. 3. 2008 - 12:03)

Úplně souhlasím s Alenou. Jsem také matka alkoholička. Dcera mi bez diskuze oznámila, že když nepřestanu pít, tak odejde. Bylo to hrozné, ale nejhorší je, že ani to mnou nedokázalo otřást natolik, abych přestala. Alkoholismus je strašná nemoc, má velkou sílu. Naštěstí se mi brzy potom podařilo přestat pít (trvalo mi to osm let) a s holkou máme teď skvělý vztah.
Moc bych Jindrovi přála, aby to s jeho maminkou už také dobře dopadlo a on jí pak pochopil a odpustil. Teď to nejde, to je jasné :-(

Alena (Pá, 21. 3. 2008 - 06:03)

Alkohol je moc veliký problém a poradit ani nejde ,tady si svou situaci řídí každý sám.Čím delší dobu alkoholik pije tím je to horší .Když jsem byla na léčení slyšela jsem tam hodně příběhů ze života lidí ,kteří propadli alkoholu .Rozpady rodin a mnoho jiných problémů ,kterých si člověk nadělá v období své pijácké kariéry jsou dost smutné a těch smutných jsem tam slyšela víc ,než těch veselých.Myslím,že tvůj nápad odstěhovat se k babičce je rozumný ,možná si maminka uvědomí ,jak je sama.A taky se může stát ,že bude pít ještě víc.Kdyby poznala ,jak je život krásný bez alkoholu ,jak se tím ničí a trápí lidi kolem sebe.Někomu pomůže padnout až na své dno ,aby si uvědomil ,že se od něho musí odrazit .Možná ,že u tvojí mamky ten okamžik ještě nenastal ,ten zlom možná přijde ,ale možná ,moc bych ti to přála a našel by si k mamince cestu ,kterou ti tak pořád kazí.Já už bych nikdy nechtěla ,aby se opakovala doba mé závislosti ,ztracený čas ,ale ted´si život vychutnávám plnými doušky a

Petra (Čt, 20. 3. 2008 - 15:03)

To je moc smutný,ale jak píšeš tak jí ty pomoct asi nedokážeš.Musí chtít hlavně ona.Pro každýho kdo s tím má problémy je to těžký si přiznat ale musí to dojít hlavně jí pak jí můžeš pomoct ale jinak se trápíš jenom ty.

Jindra (St, 19. 3. 2008 - 21:03)

Když to nejde, už jsme to zkoušeli s tátou pomalu a šetrně. Ona o alkoholu a léčbě nechce nic slyšet, prostě nevnímá. Ono ať jí vysvětluji vůbec cokoliv, tak nevnímá, jako kdyby se nedokázala soustředit na to, co jí říkáme. A když má tu světlou chvilku po tom, co se vyspí, nechce se mi o tom s ní mluvit, protože to bych jí tu náladu určitě zkazil. V ten moment je to nejhodnější člověk na světě. Úplnej opak. Jinak mám pocit, že já svou mámu rád nemám. Nemám proč jí mít rád. Celej život si jí pamatuju takhle. Asi se odstěhuji k babičce, protože žádný řešení mě nenapadá.

Alena (Po, 17. 3. 2008 - 18:03)

Jindro!Věřím ti nelehkou situaci s tvojí maminkou .Nepomomůže jí nic ,než léčení ,ale sama nepůjde ,jak psal Honza jedině když nastane kritický moment ,ale to může taky být pozdě.Píšu ,protože jsem si to peklo taky prožila .Jsem taky matkou ,byla jsem na léčení ,již tři roky abstinuji a život bez alkoholu je tou největší výhrou .Moc mě mé děti v boji proti závislosti pomáhali ,jsem jim nesmírně vděčná a oni si mě ted´váží .Vím ,že máš svoji maminku rád a ona tebe ,proto zkus si promluvit o jejím problému ,nenásilně ,pomalu ,ale je to těžké alkohol je pijavice ,která se člověka drží a nepustí .všechno jde chce to silnou vůli ,začít se mít rád sám sebe a to ostatní už jde samo a je to neuvěřitelně krásný pocit ,když člověk zvítězí sám nad sebou .Přeji ti všechno dobré a at´ maminka najde tu správnou cestu.

Petra (Ne, 16. 3. 2008 - 17:03)

Tak to ti vůbec nezávidím,asi bych taky nevěděla co dělat,když to svádí na druhý,je to blbý ale asi až spadne na dno tak jí to třeba dojde ale může být pro ní pozdě(přijít o rodinu a vlastě co to sní myslí dobře)jo alkohol je svinstvo a odpoutat se od něj je neuvěřitelně těžký,já už jsem taky jednou zklamala,i když se moc snažím ale jsou chvíle,že to vzdám a prostě si dám ale to není k tvému dotazu.je nám přeju pevné nervy a prostě jí k tomu musíte doslova dokopat,myslí tím jen doslova.Jinak se utrápíte a ona to ve finále stejně svede na vás,že za to můžete vy.

Petra (Ne, 16. 3. 2008 - 17:03)

Tak to ti vůbec nezávidím,asi bych taky nevěděla co dělat,když to svádí na druhý,je to blbý ale asi až spadne na dno tak jí to třeba dojde ale může být pro ní pozdě(přijít o rodinu a vlastě co to sní myslí dobře)jo alkohol je svinstvo a odpoutat se od něj je neuvěřitelně těžký,já už jsem taky jednou zklamala,i když se moc snažím ale jsou chvíle,že to vzdám a prostě si dám ale to není k tvému dotazu.je nám přeju pevné nervy a prostě jí k tomu musíte doslova dokopat,myslí tím jen doslova.Jinak se utrápíte a ona to ve finále stejně svede na vás,že za to můžete vy.

Honza (Ne, 16. 3. 2008 - 16:03)

Zadny lehky reseni bohuzel neexistuje.Jinak to je typicky,ze za piti muzou vsichni ostatni,jen ona ne.Mama potrebuje pomoc,ale bohuzel je to tak,ze ona do lecebny nemusi pokud nechce..to ale nechce nikdo zavisly,protoze neni pri smyslech.Proto to vetsinou dopada tak,ze lidi do lecebny dovedou az nejaky kriticky momenty.

Jindra (Ne, 16. 3. 2008 - 13:03)

Já mám problém se svou matkou. Její den začíná tak, že se ráno probudí, jde udělat snídani, pak se něčeho někde napije, vzbudí mě, začne nadávat, že nic nedělám, že ona už to nezvládá, a jde si lehnout. Probudí se před obědem, je dobrá, jde udělat oběd, pak se napije, zas začne nadávat na všechno možný, a zas si jde lehnout. Takhle to s ní chodí pořád dokola. Ničí všechny věci, co mě a mýho nevlastního tátu bavěj, sprostě nadává, vyhrožuje, že půjdu z domu k babičče, tátu vykopne ven na ulici, a ona se zabije. Podle mě už je to hodně kritický. Nevlastní táta už skoro nechodí domů, ptž si tu po práci neodpočine, a já se snažím co nejvíc času trávit někde s kamarádama. A teď k tomu problému. Snažili jsme se jí vysvětlit, že by se měla jít léčit, že je na tom závislá, ale to je jako mluvit do dubu. My řeknem, že je nemocná, ona na to, že to má z nás, my, že to může říkat každej, ona na to třeba, že se vůbec neučím a že už nemůže. Tudíž že pije si nikdy nepřizná a do léčebny nikdy nenastoupí. Co v tomto případě dělat? Je nějaká možnost, jak by mohla nastoupit nedobrovolnou léčbu? Jak to zařídit? Mě ještě nebylo 18, tudíž nevim, co můžu dělat, můj táta nevlastní za ní není provdanej, vlastní táta už nežije. Fakt nevím, poraďte prosím.

ahoj (Ne, 16. 3. 2008 - 11:03)

jsme na diskuzáku, víc info v historii diskuse.

Luděk (So, 15. 3. 2008 - 22:03)

Já jsem tady a hlásím, že se mám dobře a poslední dny nepiju. A co ostatní, kde jste?

Karolina (So, 15. 3. 2008 - 21:03)

Ahoj, kde všichni jste?

Josef (Út, 11. 3. 2008 - 15:03)

Lojzicku hojky.
Tak tata sel pro dalsi flasku.Kecame,popijime jen jsem dostal sprdaka za to ze jsem to tady vyzvonil.
Kunda lidi kde jste?Ja nejsem zlej kluk.
Ja jsem Pepicek a mam lidi rad.A jsem dobrak od kosti,jen mam rad piticko.

Alois (Út, 11. 3. 2008 - 12:03)

Zdarec Josef!!

Josef (Út, 11. 3. 2008 - 11:03)

Ja jsem Josifek, stastnej to chlapecek.Dneska jsem si dal panaka na kuraz a jak je mi kraaaasne.Potkal jsem v Kromerizi Bartosovou,jejda to byla troska.
Zrovna oteviram sampicko a cekam na tatu.
Ale pssttt, nesmim to tady rikat jinak bude baci,baci.
Hergot,kunda koncim tata zvoni...

Návštěvník (Út, 11. 3. 2008 - 10:03)

Jsi prase !!

Příležitostně:) (Po, 10. 3. 2008 - 20:03)

Ahoj...já dneska chlastám........a je mi taky hrozně fain:)

Alena (Po, 10. 3. 2008 - 20:03)

Jen tak dál ,bez chlastu je moc dobře.Já už tři roky nevypila ani kapku a vůbec mi to nechybí.Vím ,že se ráno probudím s čistou hlavou ,žádná okna ,prostě neničím si život kvůli alkoholu .

__utma=22592180 (Ne, 9. 3. 2008 - 18:03)

kunda

Reklama

Přidat komentář