Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

Pavla (Pá, 17. 1. 2014 - 08:01)

Moniko, pár lidí aminocure zkoušelo, je to někde zpětně v diskuzi. Pamatuji si, že někomu to lehce pomohlo a někdo zase nezaznamenal nic, je to určitě individuální u každého jinak.

Marcela (Čt, 16. 1. 2014 - 21:01)

Přečetla jsem knihu Léčebný kód, kterou napsal Alexander Loyd a Ben Johnson. Doktor Ben Johnson sám onemocněl Lou Gehrigovou nemocí a doktoři mu nedávali více jak 5 let života. On se ale začal zabývat Léčebným kódem (jeho postup je uveden v knize) a do 3 týdnů od jeho diagnozy se úplně uzdravil. A již od té doby neměl žádné příznaky této nemoci. Alexander Loyd pomocí Léčebného kódu uzdravil svoji ženu, která trpěla 12 let silnými depresemi. Léčebný kód působí nejen na zdravotní problémy, ale i na ostatní problémy v životě - vztahové, pracovní....Je to až neuvěřitelné. Já na léčebný kód věřím, proto se zde o něm zmiňuji a byla bych šťastná, kdyby tato kniha mnohým v vás, co jste nemocní, opravdu pomohla.

Monika (Čt, 16. 1. 2014 - 14:01)

Dobrý den, máte někdo prosím zkušenosti s léčbou ALS aminokyselinami ? myslím toto http://www.aminocure.cz/
Za případné rady děkuji :-)

kaca03 (Po, 13. 1. 2014 - 18:01)

Dobrý den, nabízím zdarma za odvoz pojízdný stolek k lůžku, výškově stavitelný, sklopný. Používaný cca půl roku. Praha. Foto případně pošlu emailem. [email protected]

detoxikacní por (Po, 13. 1. 2014 - 17:01)

K odstranění jizev a zatuhlin na nervech existuje přípravek.
Informace: [email protected]

T. (Po, 13. 1. 2014 - 17:01)

Honzo, ve vašem věku by byla ALS nesmírně vzácná, ale existuje například Kennedyho nemoc (je to také onemocnění motoneuronu, ovšem narozdíl od ALS tak pomalé, že prakticky nezkrazuje život). Jde o dědičné onemocnění, avšak můžete být první, u koho se projeví - postihuje pouze muže.
Nicméně negativní EMG prakticky všechny tyto nemoci vylučuje. Fascikulace jazyka a na těle mohou souviset se štítnou žlázou, určitě bych zašel na endokrinologii.

T. (Po, 13. 1. 2014 - 17:01)

Cvičení u ALS ano, ale jen příměřené k zachování pasivní hybnosti - přílišná zátěž nemoc urychluje.
Uvědomte si, že ALS způsobuje degeneraci nervů (resp. předních rohů míšních) - tedy pokud přestane nerv zásobit sval, je absolutně nedůležité, jaké množství svalové hmoty zde je, prostě signál k pohybu ke svalu nedojde.

pro Dalibora (Po, 13. 1. 2014 - 15:01)

Dalibore, tatínka je mi moc líto, ale píšete, že cvičil denně několik hodin, to myslím, že sotva zvládne i zdravý člověk...Pavla

Také nesouhlasí (Po, 13. 1. 2014 - 13:01)

s tím nesouhlasím. S tátou...Procvičování je rozhodně užitečné, jen se to nesmí přehánět, to je pak naopak na škodu. Maminka taky jezdí na rotopedu, ale třeba 3x za den ujede 100 metrů na nejnižší zátěž.

pro Janu (Po, 13. 1. 2014 - 08:01)

Prosím o radu,je dobré při...s tím nesouhlasím. S tátou cvičíme 2x denně a kdybychom tak nečinili, už by se ani nepohnul. Teď dojde s naší pomocí pár kroků i na záchod. JE to jako se zdravým člověkem, když si lehnete a nepohnete se, tak vám svaly také ochabnou. U této nemoci je to horší, ale určitě doporučuji procvičovat. Nesmí se cítit unavený, prostě 2x 15 minut denně. K nám chodí ještě navíc 3x týdně fyzioterapeut, kterého si platíme, ale je skvělý a tátovi moc pomáhá i psychicky. Takže určitě procvičovat!!!

Dalibor (So, 11. 1. 2014 - 10:01)

Prosím o radu,je dobré při...Jano,nechci nikomu brát iluze,ale můj táta si tehdy i koupil rotoped a činky,velmi bojoval a cvičil jak se dalo,deně i několik hodin a vše bylo na nic,svalová hmota prchala jak pára nad hrncem.

jana (So, 11. 1. 2014 - 09:01)

Prosím o radu,je dobré při této nemoci chodit na rehabilitace či nějak cvičit? Někdo nám říká že ne,že to stejně nepomůže,ale já si myslím,že by se mělo at ty svaly nezakrní nebo tak...

pro Honzu (Čt, 9. 1. 2014 - 19:01)

Dobrý den Pavlo :-),

na...dobrý den Honzo. Být na vašem místě, určitě bych se přikláněla k diagnose, kterou vám zjistili. Je to dlouhá doba a věřím, že trpíte pouze touto dědičnou nemocí. Jste moc mladý pro tuto nemoc, i když nic není nemožné. Přesto si myslím, že nemusíte mít obavy. Držím vám moc palce a občas napište, ať víme, jak jste na tom. Pavlí

Honza (St, 8. 1. 2014 - 16:01)

T.,

Vím, že před 2 lety už pro mě byla řeč taková namáhavější, ač srozumitelná, stále je srozumitelná, a měl jsem tremor jazyka, ne samovolný, pouze při napětí (vypláznutí třeba) v důsledku oslabení nejspíš asi. Záškuby jsem zažil už téměř všude i v té době, v jazyku jsem si jich všiml poprvé ale až v této době, asi za poslední měsíc, kdy jsem je tam měl asi dvakrát a chvilku a určitě to byly záškuby, které mívám po celém těle. V končetinách záškuby a atrofie souvisí s tou mojí neuropatií, (mám hodně zpomalené vedení motorickými vlákny, demyelinizační proces) ale jinde by podle lékařů tyto věci s tím neměly co dělat, no. I když na prvním EMG mi pan doktor řekl, že ty záškuby jsou v důsledku toho v celém těle. Na druhém EMG mi pan docent v pardubické nemocnici řekl, že nikoliv, že to nemůže souviset, ale dál už se o mě nezajímal:-(. Jenom zkoušel, jak rychle mi kmitá jazyk z koutku do koutku a to se mu zdálo asi v pořádku, záškuby v něm jsem ještě v té době neměl, takže jsem jenom řekl, že mám pocit slabosti. Na internetu jedinou informaci že by to tak mohlo být také v souvislosti s mojí nemocí nenajdete.

O tom, Jaké mohou být jiné příčiny záškubů, které sahají i na jazyk a je viditelné mírné oslabení, které se příliš krátkodobě nezhoršuje, jsem nenašel nic ani v angličtině. Všude vyjede jenom ALS, ALS, ALS a jsou to dost nepříjemné pocity.. Myslím, že jde o stejné záškuby, jako mám všude, mají uplně stejnou podobu, na chvíli se objeví a pak zase zmizí. Určitá slabost a třes v tom jazyku, i na obličeji bohužel je, stejně jako souměrně všude jinde na těle, jedná se o třes, který si myslím, že souvisí právě s tou slabostí, tedy při napětí těch svalů, při vypláznutí jazyka, samovolný třes to není. Stejně jako se mi třesou pomalu atrofující nohy, když je třeba zvednu...

Honza (St, 8. 1. 2014 - 16:01)

Dobrý den Pavlo :-),

na EMG jsem byl dvakrát a byla mi právě diagnostikována dědičná neuropatie, což potvrdily i genetické testy. Jen s tím podle doktorů nemají co dělat ty záškuby a slabost na obličeji :-(. Ale rozhodl jsem se, že to nechám být, nikam nepůjdu. Nic by to nevyřešilo, kdybych se to dozvěděl, když bohužel není poté pomoci, jen by mě to psychicky odrounalo a život by nebyl o nic kvalitnější, než kdybych o tom nevěděl. Spíš se mi to nezhoršuje. Spoléhám na to, že když už tu slabost a ty záškuby vnímám déle než 2 roky a spíš se to nezhoršilo, tak že to snad ALS nebude. Ještě když je mi jenom 20 let a muselo by to tedy začít už někdy v 18, zřejmě i dříve, jenom jsem se na to nesoustředil. Četl jsem že jsou velmi výjimečné případy pd 25 let, ale toto by byl už extrém, ne ?

Už teď jsem z toho psychicky na dně, když nad tím přemýšlím a začnu o tom hledat věci na internetu. Když tu ještě nějaký pan doktor na začátku diskuze psal, že záškuby a slabost jazyka znamenají prakticky vždy ALS...

Budu se snažit na to nemyslet a doufat, že se jedná o nějaké problémy, které souvisí s tou mojí dědičnou neuropatií, která není tak agresivní, i když jsem kvůli ní musel také přestat dělat věci, které mám rád, jako je sport. Je mi strašně líto lidí, kteří mají tuto diagnózu a nedokáži si představit, že by mě něco takového v takto mladém věku potkalo. I když chcete bojovat, tak předem víte, že nemůžete vyhrát, to musí být hrozné.

Obrovsky obdivuji toho, kdo to jakýmkoliv způsobem dokáže přijmout. Já nemám ani na to, abych si to šel vůbec ověřit.

pro T (St, 8. 1. 2014 - 16:01)

aha, tak se všem omlouvám. To jsem netušila.

T. (St, 8. 1. 2014 - 14:01)

Pavlo, EMG je pouze doplňujícím vyšetřením, ALS je diagnoza klinická, kterou EMG podporuje.
Většinou se EMG dělá již jen k definitivnímu potvrzení či k vyloučení jiných onemocnění. V počátcích může ale skutečně hodně napovědět.
Honzo, fascikulace jazyka (které si můžete plést s tremorem jazyka, který nic neznamená), nejsou pouze příznakem ALS - je to něco, o čem se velmi málo ví. Poku jste již na EMG byl, pak by ALS jistě našli. Navíc 2 roky - pokud by šlo o skutečné fascikulace jazyka - ALS téměř vylučují.

Pavla (St, 8. 1. 2014 - 13:01)

Honzo nejsem lékař, ale vím, že ALS lze určit pouze z EMG. Objednejte se do FTN KRČ k MUDR Ridzoňovi, on je v tomto nejlepší.
Pavla

Honza (Po, 6. 1. 2014 - 23:01)

Dobrý den,

Je mi 20 let. Mám určité neurologické problémy. Lékaři mi byla diagnostikována a geneticky potvrzena dědičná neuropatie CMT 1A. Mám oslabené nohy, deformity chodidel. Oslabují se mi i ruce, ubývá svalová hmota i na dlaních. Na nohou jsou nejvíce postižena lýtka, kde také začíná ubývat svalová hmota, až do úrovně stehen.

Hlavou mi hloubá ale jedna věc. To že mám CMT1/A je jasné, to je potvrzeno. Ale mám i jiné problémy. Záškuby mám hlavně v lýtkách, kde jsou trvale. Mám ale záškuby i po celém těle, běžně i na obličeji, v poslední době jsem identifikoval i nějaké na jazyku. Nejhorší je, že nedokáži přesně identifikovat, či mluvidla a obličejové svaly jsou také oslabeny, ale spíš myslím, že právě ano, protože jazyk se mi třeba mírně třese. Dokáži mluvit docela normálně, ale je to pro mě takové namáhavější. Pokud si to ovšem nevsugerovávám. CMT/1A ale podle lékařů, se kterými jsem mluvil postihuje jenom nohy a ruce.

Mám strach, aby se mi do toho nenamotala ještě ALS :(. Četl jsem zde, že fascikulace jazyku jsou skoro vždy příznakem ALS. A já jsem je jistě identifikoval, stejně jako mírný třes jazyku i určitá slabost mluvidel. Tento stav mám ovšem už delší dobu, co jsem si ho vědom, minimálně 2 roky, co si pamatuji, že jsem si toho poprvé všimnul. Spíše vůbec se nezhoršil.

Nevím, jestli jde tedy o příznaky té mé dědičné neuropatie CMT1A včetěně těch problémů po celém těle, i na obličeji. Ty problémy jsou zcela symetrické. Všechny části těla jsou postiženy souměrně, jak obě nohy, tak obě ruce, tak ostatní svaly u kterých cítím slabost. Troufám si říct, že i ten obličej a jazyk je postižen úměrně s celým tělem. Záškuby už jsem měl snad v každém svalu, který existuje.
Byl jsem i na jehlovém EMG. Lékaři mi na dotaz na ALS říkají - vyloučeno, jedná se o CMT. Dělali mi ho jenom ale na končetinách.

Dokáží lékaři jistě odlišit ALS od CMT při EMG ? Respektive CMT mám určitě, ale identifikovali by krom toho ALS ?

Děkuji za každou odpověď

jana (Po, 6. 1. 2014 - 08:01)

Meridiány: energetické...prosím také o kontakt na meridiány...děkuji

Reklama

Přidat komentář