Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

Jitka 2 (Pá, 20. 8. 2010 - 15:08)

Máte někdo zkušenosti s Wobenzymem? Slyšela jsem, že by mohl být také přínosný. Jenže dávkování je denně hodně tablet.Polykání tablet je třošku větší problém.

Jitka 2 (Čt, 19. 8. 2010 - 20:08)

Mamince dnes trhali osmičku zub.Vylezl jí a kousala se do tváře.Trvalo to 2 hodiny.Doktor fantastickej,přesně ví co je ALS a co je potřeba ohlídat. tahal to po kořenech,sestřička odsávala sliny,aby se maminka nezakuckala a nezačala dusit.Zvládli to skvěle.Pan doktor napsal mamince i antibiotika v sirupku, aby se jí lépe polykal.tabletky dělají problémy.Je mi jí moc líto, co musí všechno absolvovat.Ale je moc statečná a šikovná.

silva ,pro foru (Út, 17. 8. 2010 - 20:08)

Ohledně PEgu-tedy vyživy přes sondu.
Ptala jsem se docela hodně podrobně co a jak. Zavádí se to podobnou metodou jako když vyšetřují žaludek-pomocí sondy přes nos a pak pomocí obrazovky vyvedou sondu přes dutinu břišní ven,okolí je znecitlivěno pomocí lokální anestezie. Nebrobíhá to v narkoze,což je u těchto stavů výhoda kvůli celkové anestezii. není to ani dlouhý ani nijak náročný výkon. Po zavedení PEGU pak člověk může nadále jíst co zvládne ale zároven se mu pomocí sondy přidávají důležité látky a a kalorie aby nehubnul atím nescházel. |Pokud jsou ruce v pořádku,zvládne to jistě i sám.
Jitko ,ozvu se ,ahoj,sylva

Milada (Út, 17. 8. 2010 - 20:08)

zavedli jsme ji az ve chvili kdy nebylo na vybranou.a protoze ji to pomohlo a sama to videla tak to bylo lepsi.bohuzel ted po trech mesicich se to zlomilo pravdepodobne do dalsi faze,protoze doktori jinou pricinu nenasli. Neni schopna byt uz vubec sama a moc nevnima okoli,ackoliv se to nestava casto u ALS.tohle je asi individualni.Vraci se tak do vešku tri let.je to narocne.

Jitka 2 (Ne, 15. 8. 2010 - 21:08)

MILADA -děkuji, i to je povzbuzení, že je to schopná zvládat sama. Protože pro její psychiku je lepší, když není na nás závislá. Maminka má pocit,že nás moc obtěžuje.Jak probíhá zavádění a kdy jste to zavedli? Až už nemohla jíst, nebo jak začaly menší problémy s polykáním?Maminka zavedení PETu bude nést velice těžko, protože to znamená zase zhoršení.....ale nevím,třeba to zvládneme v klidu.Co se u Vás zlomilo?Čím to u vás pokračovalo?

MIlada (Ne, 15. 8. 2010 - 18:08)

Jitka: mame vyhodu ze bydlime v panelaku pres chodbu, ze zacatku kdyz sondu dostala jsme ji chodili davat najist,ale pak uz se to naucila sama a zvladala se o sebe postarat celkem samostatne asi zhruba 2 mesice nez se to zlomilo.dokonce se jeji stav na chvili zlepsil.

Jitka 2 (Ne, 15. 8. 2010 - 17:08)

E : Maminka ma ALS asi rok a...Sondu myslíte do žaludku PET? A jakým způsobem to zvládáte? Nás to čeká.děkuji za info

Milada (Pá, 13. 8. 2010 - 19:08)

E : Maminka ma ALS asi rok a ctvrt. uz ma sondu.
jinak dekuji moc vsem za odpoved.

M. (Pá, 13. 8. 2010 - 11:08)

Nejnovější odkaz o ALS ze...http://www.neurologiepropraxi.cz/pdfs/neu/2010/01/08.pdf

e. (Pá, 13. 8. 2010 - 10:08)

Nejnovější odkaz o ALS ze srpna 201O od Dr.Mazance a Rizdoně - PALIATVNI PECE U TERMINALNICH STADICH ONEMOCNENI MOTONEURONU...tam najdete uplně VŠE...

e. (Pá, 13. 8. 2010 - 10:08)

Dobrý den, mám maminku s...Bohuzel i ve vyjimecnych pripadech může ALS vvyvolat demenci.Jak dlouho ma maminka dg ALS?

Eva-7 (Pá, 13. 8. 2010 - 08:08)

Dobrý den, mám maminku s...Zkuste si precist prizpevky zpetne,je to zpomenute vickrat,i se zkusenostma

Eva-7 (Pá, 13. 8. 2010 - 08:08)

Dobrý den, mám maminku s...Dobry den.Co jsem si zjistila na internetu,tak tahle nemoc by nemela vubec zasahnou mysleni a fonkci mozku s tim spojenou.Kdyz mi zdelili tuto dg.,snazila jsem se sehnat co nejvice informaci pres google.Ani nevim jak- a dostala jsem se na tyhle stranky a jsem moc vdecna vsem,co tady priszpivaji,protoze neni nad osobni zkusenost.

Jitka 2 (Čt, 12. 8. 2010 - 22:08)

Dobrý den, mám maminku s...maminka má také bulbární ALS, ale takové příznaky vůbec nemáme. Nevím, jestli zatím, ale ani jsem o tom neslyšela. naopak jsem měla pocit, že funkce mozku v tomto případě zůstává v pořádku. Ale nevím, třeba má někdo i jiné zkušenosti.Každý reaguje různě.

Milada (Čt, 12. 8. 2010 - 21:08)

Dobrý den, mám maminku s ALS, bulbární forma. Před týdnem nám začala blouznit, ztácet pojem o čase a o věcech, vypadávají jí pojmy. v postatě všechny doktory má na dovolené. Je možné ,že je to spojené s nemocí nebo máme hledat jiné příčiny. Ty stavy se stašně mění. Jednu chvíli se mne ptá jak se píše číslo 7 a druhou chvíli se zajjíma o příbuzné se všemi spojitostmi. děkuji moc Milada

Marcela (Čt, 12. 8. 2010 - 18:08)

Dobrý den, prosím jaký je rozdíl v příznacích ALS od roztroušené sklerozy ?? Nebo jaké jsou pro tyto nemoci hlavní začínající příznaky ??
Děkuji moc za odpověď .

milan (Čt, 12. 8. 2010 - 12:08)

Chtěla bych se zeptat na ten...Tak by se měl projevit účinek Matuzalemu. Co je, tak musím říci, že se zlepšila chuť k jídlu. Jinak nic nového. Nevím zda měl ten Matuzalem vliv. Po 3měsících bych měl začít novou dávku, ale já to zkusím po 2 měsících s práškama matuzalem. To je vše co k tomu mohu napsat. Mám dotaz, nezná někdo léčitelku paní Palatkovou z Brna? Slyšel jsem na ní dobré reference / ale jenom od 2 lidí / milan

Vera P. (Čt, 12. 8. 2010 - 09:08)

Milane ano je to tak a Vaše...Našla jsem na slovenských stránkách článek z Hospodářských novin o Matuzalemu a jeho objevitelích. Takže obyčejná voda to určitě nebude. Moje sestra má již také jedno balení doma, včera užila první dávku. Musíme věřit. Tady je link:
http://preconie.hnonline.sk/storyboard/c1-41442820-matuzalem-zije-v-povazskej-bystrici-a-sokoval-svet

Jitka 2 (Ne, 8. 8. 2010 - 22:08)

dekuji podivam se v lekarneMamince bývalo po Riluteku moc špatně a ten Helicid jí pomohl.

dagmar (Ne, 8. 8. 2010 - 21:08)

pro dagmar-zajistěte si...dekuji podivam se v lekarne

Reklama

Přidat komentář