Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

Janka (Po, 22. 2. 2010 - 06:02)

Koukám že jsem tu rozpoutala zajímavou diskusi o konopí :-). Jen dám zkušenost s myostimulátorem...je to možná dobrá věc, ale musí se pomalu, ne moc velká síla impulsů. Jsem to včera přehnala a dnes platím...takže bacha na to!

Zlatka (Po, 22. 2. 2010 - 00:02)

Sama s tím zkušenosti nemám. Dejte mi prosím někdo vědět, jestli to pomáhá.Čím více informací si tady vyměníte, tím lépe.
Pokud máte zájem, můžete mi napsat na mail: [email protected]. Držím všem pěstičky a bojujte. Naděje umírá poslední a věda je na tom čímdál lépe!Pokud někde zjistím další informace, tak vám je zase předám.

Zlatka (Po, 22. 2. 2010 - 00:02)

Užívat se může buď v jídle, nebo vaporizováním. Také by byl vhodný výtažek. Na internetu najdete celou řadu receptů na konopné mléko či máslo, různé pečivo, čokoládu apod. Co se týče kvality konopí, na tyto nemoci jsou vhodné běžné venkovní rostliny s obsahem 5% THC, nemusí to být indoor skunky s více než 10%. Také doporučuji užívat denně 2 polévkové lžíce konopného oleje:http://hemp-production.cz/katalog.php?id=konopne-oleje&hlkat=5

Zlatka (Po, 22. 2. 2010 - 00:02)

Ahoj lidičky, zjišťovala jsem o této nemoci možné a nemožné. Konopí je opravdu dobré. Ale dozvěděla jsem se takovou věc, o které jsem ani netušila. Konopí je víc druhů! Na rakovinu jsou například vhodné odrůdy s převahou indiky, na nervové choroby, cukrovku, RS apod. jsou zase vhodné odrůdy s převahou sativy. Podle složení se liší i jejich účinky - např. po indice je chuť k jídlu, zatímco sativa ji potlačuje. Je to úžasná rostlina!

Eva (Ne, 21. 2. 2010 - 21:02)

Pro Mirku :dnes jsem se "prokousala"všemi těmi slovy bolesti,očekáváním,smutku,nadějí...až na začátek tohoto fora.Vaše příspěvky Mirko považuji za nejpřínosnější a celkově Vás obdivuji.Přeji Vám i všem ostatním-také sobě-mnoho sil do dalšího boje s ALS.A zeptám se: při neurol.kontrole po aplikaci KB Vás čekalo EMG vyšetření a n ebo jenom klinika?

Jitka 2 (Ne, 21. 2. 2010 - 19:02)

Moje maminka je nemocná, je to hrozné pozorovat jak se jí špatně dýchá, někdy jí už moc nerozumím, ale když čtu diskusi a nemocní touto nemocí jsou tak mladí....Mamince je 65 let, je to pro ni hrozné a pro rodinu moc bolestné.Ale obdivuji Vás všechny kdo máte malé děti a držíte se.Moc vám přeji, aby nemoc postupovala co nejpomaleji.Nebo aby se zadařilo a zabrzdila.Držte se ...

Jitka 2 (Ne, 21. 2. 2010 - 19:02)

pro Janka - mamince jsem na těchto stránkách vyhledala spoustu rad na cvičení.Je dobré projít tuto diskusi od začátku a vytahnout si co se týká konkrétně vás.Já našla cviky-Co se týče dýchání např. sfoukávání svíčky.Dále různé kmity jazykem, nafukování pusy,špulení rtů.Paní doktorka nám ale říkala,všechno cvičení lehce,procvičovat svaly,ale moc neunavovat.Asi stylem šetřit si je.Ale maminka chodí pravidelně na olejové masáže+ baňky.Dělá jí to moc dobře.

Ajka (Ne, 21. 2. 2010 - 17:02)

je běžný takový úbytek váhy? Já jsem nemocná 5 let a vážím pořád stejně.

M. (Ne, 21. 2. 2010 - 15:02)

za tři roky. Na peg jsem chtěla jít sama, ale zatím mě od toho odradili. Já na sobě nikdy neměla žádný tuk, tělo samý sval. Denně jsem sportovala. Pokud bych byla silnější, myslím bych ještě sama chodila. Zkouším teď nutridrinky s keratinem apod.

Mirka (Ne, 21. 2. 2010 - 15:02)

To M : docela jsem se zhrozila, o kolik kg jsi se při své štíhlosti zhubla. Za jak dlouho ? Jíš normálně ? Já si myslím, že ano, když píšeš, že polykání je v pořádku. Nenutili už ti na základě váhy PEG ? Já myslím, že atrofie svalů postupuje nezávisle na jídle, i kdyby se člověk cpal bůhvíjak.

M. (So, 20. 2. 2010 - 16:02)

já na vojtovku chodím od začátku, nejvíc mi pomáhá s dýcháním. Dobrá zkušenost i s kraniosakrální masáží.

a (So, 20. 2. 2010 - 15:02)

konopí je úžasný sval. relaxant. Brát před spaním na noc. Jste potom téměř bez křečí.

@ (So, 20. 2. 2010 - 12:02)

Holky to konopi my taky vyzkousely ald je to presne jak rikala Mirka.Ospalost,malatnost,nebo naopak smich ac nebylo cemu jse smat jse u sestry objevoval taky.Tak jsme to stoply.

Mirka (So, 20. 2. 2010 - 12:02)

To Janka : samozřejmě pomáhá jakékoliv rozhýbávání těla, ať už je to lehké cvičení, protahování nebo masáže, ale hlavní zásada je, že to nesmí unavovat. Někdo říká, že je dobrá Vojtova metoda.
K těm různým myostimulátorům : ono jich je celá řada, levné nebo superdrahé, záleží, co výrobci tvrdí o jejich působení a to je ještě tak z poloviny pravda. Ale na určité povzbuzení je to určitě dobré.

Mirka (So, 20. 2. 2010 - 11:02)

Konopí u RS asi pomáhá. Pokud už se k terapii přistoupí, musí to být z druhu konopí, bohatého na THC. A nejvíce je ho pak v semeníku matečních rostlin (je to rostlina dvoudomá). Pěstovali jsme to na zahradě i ve skleníku. Já jsem pro sestru vyráběla extrakt z čerstvých semen právě za tepla povařením s plnotučným mlékem a máslem. Přidávali jí to do jídla. Ale nijak jí to nepomáhalo, byla jen ospalá a malátná ještě víc, než normálně.

T (So, 20. 2. 2010 - 09:02)

Pro Janka:Me spis rikaly ze jsou lepsi masaze.To konopi obsahuje latku ktera jse uvolnuje pouze v mastnem a teplem prostredi.Bylo me to takto receno.Kourit to nepomuze.

Janka (So, 20. 2. 2010 - 04:02)

Ještě kromě toho myostimulátoru a konopí mě zajímá ledna věc...zdali pomáhá nějaké cvičení, dokud člověk "ještě může"? Děkuji

Janka (So, 20. 2. 2010 - 03:02)

Už jsem si vzpomněla... Ten přístroj "na zhubnutí" se jmenuje myostimulátor...jjsou tam elektrodky které se přikládají na svaly ... To konopí by mě fakt zajímalo, i když jsem nekuřák ;-)

T (Pá, 19. 2. 2010 - 21:02)

Pro Eva:To konopi jse ma spetka povarit v mlece ale presny pomer nevim.Taky by me to zajimalo.

Eva (Pá, 19. 2. 2010 - 21:02)

Konopí by mě take zajímalo...u RS ma blahodarne učinky

Reklama

Přidat komentář