Reklama

Antikoncepční tělísko Mirena

Jana (Út, 1. 2. 2005 - 13:02)

Já už mám Mirenu zavedenou 3 roky a jsem opravdu velice spokojená. Asi první měsíc opravdu vlákna bylo cítit, ale potom to ustalo.

Erika (St, 26. 1. 2005 - 00:01)

Jano mam mirenu 2 roky. Na zacatku si muj manzel stezoval, ze ho vlakna "pichaji" ale upravilo se to samo :) Pro pripad jsem se ptala doktorky jestli se s tim neco da delat. Rikala ze se daji vlakna zkratit, takze take reseni :) Jinak jsem nad miru spokojena

jana (Po, 24. 1. 2005 - 09:01)

Může mít Mirena vliv na pohlavní styk?Mám ji zavedenou teprve 1 týden. Partner mi řekl, že při styku cítiljako by ho něco na konci píchalo.Je to možné?

EVA (So, 22. 1. 2005 - 21:01)

Ahoj,mám Mirenu téměř 5 let a po celou dobu jsem nesmírně spokojená!!!Nejen,že nemusím na nic myslet ale nemám ani menstruaci,tudíž mi není každý měsíc špatně.Pokud vezmu i v úvahu pořizovací cenu která se mi vlastně vrátí na ušetření za vložky,tak není co řešit.Já jí určitě zvolím i podruhé!

rené (Čt, 20. 1. 2005 - 10:01)

Mám toto tělísko přesně jeden rok.Zatím jsem velmi spokojená a dle slov pana dokotora je vše v pořádku.Vlákna si pro kontrolu nahmatám,ale manželovi nikdy ani v nejmenším nevadila.Myslím si,že se tohle téma vláken trochu zveličuj.Naopak doporučuji Mirenu svým známým.

katae (Čt, 20. 1. 2005 - 09:01)

Mám toto tělísko přes 4 roky, žádná vlákna mi nikdy nepřekážela, nikdy jsem je nekontrolovala (z počátku jsem je nahmatala v poševním hrdle) a žádnému z mých partnerů toto tělísko nijak nevadilo, kdybych jim o něm neřekla, vůbec by to nepoznali.

Laco (St, 19. 1. 2005 - 19:01)

Jsem sice mimo dělohu, tedy správně řečeno jako muže se mne tyto otázky dotýkaji jen okrajově, ale zase na druhou stranu se mne dotýkají velice osobně.S manželkou se rozhodujeme o nejvodnější antikoncepci a tudíž i uvažujeme o zavedení Mireny. Hormonální antikoncepci ze udravotních důvodů manželka nemůže, neb má myomy, což mne děsí. Škoda, že neexistuje hormnální antikoncepce pro muže.Nevím si rady se skutečností, kdy jsem slyšel, že budu muset pravidelně kontrolovat vlákna, která visí z tohoto tělíska a u kterých je údajně nebezpečí popotáhnutí (mám velký penis)a uvolnění či posunutí tohoto tělíska a tím pádem jeho neúčinnosti.Nejsem sice proti takovéto pravidelné kontrole, což může být velmi zajímavé v rámci předehry (již nyní praktikujeme v podstatě všechno)ale mám obavy z případných následků.Může mi některá z vás, která toto tělísko již delší dobu má, poradit?Děvčata, pomožte nerozhodnému a tápajícímu a děkuji vám.Ahoj.

evice (Út, 18. 1. 2005 - 14:01)

ahoj babule,chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s Mirenou.Dosud jsem nesnesla žádnou HA - nálady, nespavost, sny s vyvražděním rodiny vlastní rukou:) atd. Mirena mi kupodivu žádné tyto obtíže nepůsobí, ale nárust hmoty těla je neuvěřitelný. Ne že bych byla subtilní ptáček a s váhou se rvu celý život, ale při programu STOB kdy jsem nešla nad průměr 5000 kJ jsem za 5 měsíců nasázela 5 kilo jen to fiklo. Pravda že při mých 43 letech by to mohla být nadcházející staroba:) ale nechce se mi to jen tak vzdávat.

Kyťa (So, 15. 1. 2005 - 18:01)

Ahoj Martino, byla jsem na tom úplně stejně jako Ty a v úplně stejném věku. (Dnes je mi o pět let víc). Jen jsem neměla Mirenu, ale "obyčejnou" Danu. Když mi doktorka řekla, že mě čekají výškraby a ještě spíše odstranění dělohy, začala jsem si dělat bylinné výplachy několikrát denně a brala homeopatika a spoustu přírodních prostředků. Pomohlo mi to a dnes jsem v pohodě. Už nikdy bych to nechtěla znovu zažít. Držím Ti palce.

martina (Po, 10. 1. 2005 - 23:01)

Dámy,potřebovala bych poradit! Nejsem na tom tak dobře, jako většina z Vás - víc je těch dobrých ohlasů. Mirénu mán od 2/2004 na vlastní žádost. Na svého gynekologa jsem se zlobila, protože jsem se o ní dozvěděla od kamarádky. Od jakživa jsem trpěla velice silnou a bolestivou menstruací. Z toho samo sebou chudorkevnost a únava. Po zavedení mirény jsem byla velice spokojená - sice jsem špinila, ale málo a to bylo to hlavní. V srpnu jsem byla na kontrole a vše bylo v pořádku, ale dnes je všechno jinak!!!! Náhodně špiním, asi týden před menstruací jeden den krvácím - bolí mě podbříšek i v kříži a asi za týden menstruuji. Menstruace byla silná, trvala 3 dny, 4.den jen špinění a myslela jsem si, že je konec. Ouha!!!! Asi v 17 hod jsem začala krvácet velmi intenzivně - ani ty nejsilnější vložky nevydrží hodinu, trvá to do 21 - 22 hodin (s velkými kusy sliznice) na noc krvácení ustane. Často je to tak, že bych do rána vložku ani nepotřebovala a k večeru na novo. Dnes jsem si zašla k doktorovi - zvětšená děloha jako v 2. měsíci těhotenství - což je víc, něž dvojnásoubná. Doktor mě znova upozornil na to, že možná bude muset děloha ven. Po prvé to bylo proto, že jsem příliš krvácela - ještě před zavedením mirény. Jsem hodně vyplašená a chtěla bych to konzultovat s nějakým lékařem, ale nevím, na koho se obrátit! Možná má muj gynekolog pravdu, ale být bez dělohy už od 40 let?!?!?! Pořád jsem se ještě nevzdala myšlenky na 2. dítě!

Renata (Po, 10. 1. 2005 - 20:01)

Měla jsem Mirenu asi 3 roky a nechala jsem si jí dát pryč.Zavedení bylo děsné,ale to se vydrží.Menstruace zmizela což bylo příjemné.Po čase se začaly objevovat problémy jako bolest hlavy,v kříži a ve vaječnících.Bylo mi řečeno,že se mi dělají cysty.Děloha se za dobu působení Mireny podstatně zmenšila,že byl problém zavést novou nehormonální ID.O tomto zavedení jsem skoro ani nevěděla a zatím se žádné problémy neukázaly.

Katka (So, 18. 12. 2004 - 21:12)

ahojky, tady opět Katka. Krvácení neustává, naopak sílí a bolesti také.Začínám být zoufalá. Léčba nepomáhá, tak jak bych si představovala/ další vynaložené peníze/. Gynekolog mi slíbil, že kdykoliv se rozhodnu, tak jí už vyndá. Zkusím to ještě chvíli vydržet, aby to byly tři ukončené měsíce a jestli se to nezlepší tak půjde mrška.

šárka (St, 15. 12. 2004 - 20:12)

Chci se zeptat - neobjevila se u Vás po nějaké době migréna? U mě ano, ale nevím, jestli to je skutečně Mirenou.

rud (Ne, 12. 12. 2004 - 18:12)

Lékaři se přiklánějí k názoru, že nepřirozené a nezdravé je naopak menstruovat.

Daninka (Ne, 12. 12. 2004 - 16:12)

Ženy a to sa vobec nebojite, ze je to neprirodzene a nezdrave - nemenstruovat? Nemoze to mat nejake nasledky na organizmus? Co na to lekari?

Zuza (So, 11. 12. 2004 - 20:12)

ahoj, už je to dobrý, špinit jsem přestala asi po měsíci, když jsem si odbyla menstruaci. Teď je vše ok, žádné změny na váze, pleti a náladě nepozoruju,možná se mi trošku přifoukly prsa:) Vydrže, je to investice,tak jí dejte čas.Zuza

Katka (Čt, 9. 12. 2004 - 20:12)

Docela by mě zajímalo jak to s Vámi dopadlo, protože Mirenu mám zavedenou 2 měsíce stále krvácím mám bolesti. Doktor říkal, že to mám ještě chvíli vydržet a když nic nepomůže tak jí vyndá, jenom doufám, že nepříjdu o celých 6000. To by mě docela mrzelo:-(

Martina (Čt, 9. 12. 2004 - 20:12)

Ahoj.Mé zkušenosti s Mirenou nejsou zatím zrovna veselé, mám jí zavedenou 7 týdnů a pocelou dobu krvácím, mám bolesti. Abych řekla pravdu začínám litovat, že jsem si jí nechala zavést, ale pořád doufám, že se to zlomí a mé tělo se s ní vyrovná.Se svým gynekologem zkoušíme nové a nové možnosti. To jsou moje zkušenosti s Mirenou děkuji.

Markéta (Út, 30. 11. 2004 - 22:11)

Ahoj, svoje lapálie s Mirenou popisuju na chatu Doktorka pod rubrikou Mirena. Měla jsem dost problémy. Ale asi jsem si vším musela projít, abych se do dalšího miminka těšila...Markéta

Zuza (Ne, 21. 11. 2004 - 19:11)

mě je 24 a ve 22 letech jsem měla IUD obyčejdé (dana), přestože jsem ještě nerodila.Lékař mi ho zavdl,protože prášky mi vadily a nectěla jsem nic nechat náhodě.Teď mam mirenu asi 14 dní a čekám,až přestanu krvácet.Zavedení mě dost bolelo,protože jsem ještě neměla děti a čípak nebyl "protažený",ale už je to zamnou a čekám,co se bude dít.

Reklama

Přidat komentář