Reklama

Antikoncepční tělísko Mirena

Markéta (Út, 20. 1. 2004 - 09:01)

Ahoj holky, chtěla by jsem se zeptat, jestli máte nějaká zkušenost s tělískem i když jste ještě nerodily.. Nemůžu ze zdravotních důvodů brát hormony (prodělala jsem trombózu) a chci nějakou spolehlivou antikoncepci. Problém je ovšem v tom, že mi už dvě gynekoložky odmítly tělísko zavést, protože jsem ještě nerodila a jsem mladá (25 let!). To je přece nesmysl, přeci nebudu denně šaskovat s kondomem... Má Mirena nějaký nepříjemný vedlejší účinky?Trápí mně akné a viditelnější chloupky, nerada bych to ještě zhoršila... Díky! Markéta

katae (Pá, 16. 1. 2004 - 14:01)

Já jsem s mirenou velmi spokojená už několik let (asi 3 měsíce to bylo horší, než si tělo zvyklo, ale pak už v pohodě). Pokud to někoho víc zajímá, dobré stránky jsou www.mirena.cz/

Zuzka (Pá, 16. 1. 2004 - 14:01)

Já jsem si ji nechala zavést, protože jsem po užívání prášků měla zdravotní problémy (s játry a zvýšené teploty). Teď je všechno perfektní.Jen při cyklistice někdy maličko krvácím (lékař mě upozornil, že je to normální - jak se tělísko v těle pohybuje). Dřív jsem měla problémy s akne, po Mireně žádné zhoršení nenastalo - naopak. Ani žádné jiné vedlejší účinky!!

tigina (Pá, 5. 12. 2003 - 13:12)

Lenko,nevím jestli je to nějaký odpad, ale prášky se jmenují Mercilon a mělo by tam být 0,02mg estrogenu. Nerozumím tomu, ale nezdá se mi to moc.

Lenka (St, 26. 11. 2003 - 18:11)

rovnake neziaduce ucinky - hormony su len hormony -ako tabletky a aj pri uzivani tabletiek bolesti mat nebudes a menzes budes mat pravidelny. Osobne by som si do maternice nikdy nic nevlozila a nemat menzez sa mi tiez nejak nepozdava. To si este uzijes, ked budes v prechode, tak preco teraz telo kopat do toho, aby uz nebol menzes? Mna stoja tabletky na tri mesiace 900 Sk, ty mas zrejme nejaky lacny odpad s vysokym obsahom hormonov. Siahni po Logeste alebo Mirelle, v tvojom veku su vhodne preparaty s 20 mikro estrogenov alebo menej.

tigina (Út, 25. 11. 2003 - 11:11)

Je mi 35let a zrovna včera mi doktorka vyndala Mirenu po 5letech

katae (Pá, 21. 11. 2003 - 14:11)

U mě je to totéž co u Jany. Jsem maximálně spokojená.

Jana (Pá, 21. 11. 2003 - 14:11)

už jsem psala jednou při zavedení Mireny. Po roce a něco jsem velice spokojená. Nemám menstruaci vůbec, nepřibírám a akné mám jako vždycky, nezhoršilo se po zavedení. Jsem v klidu. Při obyčejné DANĚ jsem měla až 2 týdny před menstruací velké bolesti prsou a první 2 - 3 dny jsem dost silně krvácela. Znáte to samy. Únava, nervozita a neschopnost ovládnutí sama sebe. Teď je to vše v klidu. A se sexem ti taky nedělej problémy. Jsem citlivější než kdykoli předtím.

Blanka (St, 1. 10. 2003 - 22:10)

Po 9 letech kdy mám klasickou Danu, mi ji chce doktorka vyndat a doporučuje mi Mirenu.Mám malou cystu na pravém vaječníku a na to by prý Mirena byla dobrá.Z cysty si nic nedělám, ty se tvoří a mizí, ale láká mě, že nebudu mít (skoro) menstruaci,teď ji mám silnější a déle než před Danou.Je mi 41, mám dvě velké dcery a další dítě rozhodně nechci.Trochu mám strach z aknë a kil.HA jsem nikdy nebrala.Asi to zkusím a pak napíšu.Taky mám strach že nebudu mít chuť na sex protože tu mám nejvíc v období ovulace a to asi právě nebude....

katae (Čt, 25. 9. 2003 - 14:09)

Ahoj všechny. Je mi 32 let a mirenu mám zavedenou 4 roky. První 3 měsíce jsem měla křeče v podbřišku a prořídly mi vlasy, ale vytrvala jsem a po třech měsících se vše uklidnilo. Než jsem si toto tělísko, které vylučuje hormon, nechala zavést, zjistila jsem si hodně věcí jak o něm samotném, tak o hormonu, který vylučuje i o vedlejších účincích.Jsem maximálně spokojená. Nemám s tím už žádné potíže, hodně sportuju a nemusím se vůbec omezovat ani při dovolených u moře. Trpěla jsem hypotrofní anémií a s tím spojenými silnými náhlými únavovými stavy atd., což teď úplně vymizelo, protože místo menstruace každý měsíc jen asi 3 dny slabě špiním - na to stačí 1 slipová vložka na den. To je dost ušetřených peněz za jinou antikoncepci + toaletní potřeby při menstruaci.Zavedení tělíska mě stálo 6000,- Kč celkem....a navíc: Četla jsem různé studie o měsíční menstruaci, která je spíše civilizační chorobou než "normálem".V pravěku (a ještě i později) nebyli ženy schopné rodit častěji než jednou za 3 roky!!! Tak proč my si to máme nechat líbit každý měsíc? ...a taky: je fáma, že menstruací se čistí organizmus, to je naprostý nesmysl. Čistit organizmus si můžete třeba očistnými kůrami, pitnými dny nebo správnou životosprávou, menstruace nás jen oslabuje.Všem přeju stejně pozitivní zkušenosti, které mám s mirenou já sama. Holky držte se.A pokud jste ještě nerodily, stejně Vám lékař na svou zodpovědnost nedá ani mirenu ani jiné nitroděložní tělísko.

Barbora (So, 14. 6. 2003 - 19:06)

Nevite prosim nekdo, jak je to s Mirenou a zenami, ktere jeste nerodily?Predem dekuji za odpoved

JARKA (Pá, 23. 5. 2003 - 23:05)

30 min. po zavedení jsem začala velmi krvácet. Dnes je to 2,5 měsíce a krvácím stále. Mám velké bolesti břicha, ale podle lékařky jsem v pořádku.

JARKA (Pá, 23. 5. 2003 - 23:05)

30 min. po zavedení jsem začala velmi krvácet. Dnes je to 2,5 měsíce a krvácím stále. Mám velké bolesti břicha, ale podle lékařky jsem v pořádku.

Kikina (Čt, 13. 3. 2003 - 15:03)

Rok po prvním porodu(21),tedy ve 22letech,jsem měla Mirenu,se kterou jsem první tři týdny špinila a pak už tři roky absolutně bez menstruace.Byla jsem velice spokojená,až na mírnou akné,která se dala běžně zvládat.Měsíc po odsranění jsem plánovaně otěhotněla a mám druhou zdravou dceru,která má nyní pět měsíců a kterou stále jen kojím.Za měsíc si chci nechat opět zavést Mirenu(do těď jsem nebrala nic),jen nevím,zda budu moci kojit.

Jana (St, 5. 3. 2003 - 11:03)

Je mi 42 let a Mirenu jsem si nechala zavést téměř před 4 roky. Neustále špiním mezi menstruacemi, které jsou dlouhé, silné a v současnosti po 22 dnech. Stále mě bolí prsa. Pleť se mi nezhoršila, ale zato výrazně se zhoršila kvalita mých vlasů. Vystřídala jsem několik gynekologů, kterí mi tvrdí že je vše v pořádku a vyjmutí Mireny odmítají. Podle nich bych měla pouze trochu přibrat ( 48 kg/158 cm).

Lenka (St, 26. 2. 2003 - 15:02)

Po přečtení všech příspěvků jsem spíš zděšená. Mám mirenu teprve měsíc, je mi 32 let, dvě děti, vše v pohodě. Doposud jsem měla klasickou Danu, ale začalo mě zlobit silné krvácení. Byla mi proto doporučena Mirena. Byla jsem na vyšetření ultrazvuku prsu 3 týdny po zavedení, našli mi 1cm cystu a dělohy a taky 5cm cysta, hrozně jsem se polekala, ale bylo mi řečeno, že to je normální.Ještě ke všemu už 14dní krvácím, sice slabě ale stále, takže to na sex taky moc není. Vážně uvažuji o vyndání , ale lékař mi řekl , že to bude za 2měsíce OK. Cena zavedení byla 5000, ale přiznám se, že pokud by to mělo ohrozit mé zdraví tak je raději oželím. Co vy na to?

Návštěvník (Út, 3. 12. 2002 - 23:12)

Je to opravdu zajímavé čtení. Já mohu jenom pokračovat ve svém příběhu. 1,5 roku po vyndání Mireny se moje tělo pomalu, pomaloučku-snad-vrací k normálnímu fungování. Čím jsem prošla nikomu nepřeju. Hlavně mi ale nikdo nevymluví, že na vině je Mirena a hormonální antikoncepce vůbec. Přemýšlím o tom, zda je možné zjistit všechny negativní účinky léku /hormonální antikoncepce/ za relativně krátkou dobu několika let, když ženy tuhle věc užívají téměř celý produktivní věk? Dle mých výpočtů jsme zřejmě první generace, která užívá hormony dlouhodobě a masově. Co když se negativní účinky projeví teprve až nám bude 50,60 let? moje vrstevnice je taky začaly užívat až po dětech. Ale co dnešní 18 leté slečny, které ještě děti nemají a jednou je budou chtít? Není to jeden velký pokus, jehož výsledek zjistíme až po letech?

Návštěvník (Ne, 3. 11. 2002 - 16:11)

Je mi 21 a jeste par let budu studovat a deti samozrejme jeste neplanuji. Moc se mi libi myslenka, ze prastanu mit menstruaci a s ni spojene bolesti. Tedy libila se mi dosud. Po vasich prispevcich nevim, co si pocit. Pilulky jsou zacarovany kruh, jenze Mirena je asi dost velky risk. Dekuju za vase prispevky.

Návštěvník (Čt, 31. 10. 2002 - 09:10)

Jsem moc ráda, že jsem si mohla přečíst vaše přízpěvky. Tělísko jsem si nechala zavést před měsícem. Nějaké vyrážky jsem měla vždy a nějak výrazněji se mi zatím neobjevily. Víc mě zajímá jestli není nepřirozené a škodlivé pro ženu nemít menstruaci. A k té ceně. Tělísko jsem si koupila sama za 4 820,- Kč a za zavedení jsem platila u lékaře 200,- Kč. Ale pojišťovnou mi bylo uhrazeno 500,- Kč jako příspěvek na antikoncepci.

Návštěvník (Po, 7. 10. 2002 - 16:10)

Mám Mirenu asi 1 rok. Stála mě asi něco přes 6 000,-. Těšila jsem se, že nebudu mít menstruaci s kterou jsem vždy válčila :-), co do objemu :-(.Ale ejhle, neustále "špiním" a mám bolesti v podbřišku. Lékař konstatoval chronický zánět a naservíroval silná antibiotika po kterých jsem zvracela a nějaké hormonální tablety na úpravu menstruace. Zatím si přiliš neužívám, stále čekám na ten zázrak:-)a pohodičku co mi lékař sliboval:-)Podotýkám, že mám 2 děti a zoufale nechci další.........

Reklama

Přidat komentář