Reklama

antipsychotika

Mion (Pá, 3. 10. 2008 - 20:10)

Ahoj, já jsem psal 24.9.2008 ve 21:46:31. Tak změna medikace mi opravdu neprospěla. Po risperidonu jsem měl velmi nepříjemné extrapyramidy, tak mi ho doktorka vyměnila za Kventiax (Seroqel) a teď pomalu začínám navyšovat dávky. Jsem na tom dost špatně, ani se neví, jestli trpím psychózou nebo úzkostnou neurózou ale prý jsou pro mě antipsychotika nezbytná, že bych to s antidepresivy vůbec nezvládl. Snad z toho zas nedostanu extrapiramidy, na které už jsem ale vyzbrojen antiparkinsonikem. Je tu někdo takový, kdo bral nějaké antipsychotikum na úzkostné poruchy?

Yossarian (Pá, 3. 10. 2008 - 18:10)

Moniko, pokud máš akutní psychozu, měla by ses nějdřív vyléčit a na to potřebuješ brát léky.......ty injekce ti dávají, protože nebereš léky , na začátku je potřeba brát léků víc nějaký čas a pak budeš brát jen mini dávku a normálně žít a chodit do práce, jako my ....ale te´d se z toho musíš dostat......vím, přesně co prožíváš, moje dcera byla po seroquelu a risperdalu uplně zničená, nemohla chodit do školy , pořád spala a přestala jí menstruace ...bylo to hrozné a ty léky odmítala brát ....musíš si najít hodného psychiatra , který s tebou vyzkouší léky a určitě najdete lék, který tě nebude tlumit a nebude tě ničit ....nám to trvalo nějaký čas,ted bere Tiapru,ale každý to má jiné ......já jsem třeba také schopná brát na psychozu jen jeden lék, jinak mám u všech vedlejší účinky ...
Te´d jsi ve stavu, že do práce nemůžeš, zapracuj na svý psychice a pak bude zase všechno dobrý, chce to vytrvat .....když léky nebudeš brát vůbec, budeš mít větší a větší problémy.....
Uvidíš , že to bude všechno dobrý ...ale chce to trochu trpělivosti !!

Monika 24 (Pá, 3. 10. 2008 - 18:10)

Ahojte, prosím poraďte mi niekto, mám schizoidnú psychózu(akútna polymorfná psychóza), a chcem aj ja normálne existovať medzi ?udmi, vlastne bez liekov a inekcii je mi dobre môžem fungovať, aj som pracovala, lenže sestra ma znovu odviedla nasilu k psychiatrovi, tak som znovu skončila v nemocnici a prišla o prácu.S liekmi Seroqel...a inekciami Rispendal Consta, nemôžem vôbec existovať a fungovať, som taká ospalá, a má to kopec nežiadúcich účinkov, ktoré ani nejdem rozoberať, lebo by to bolo na stranu.Môžu ma celý život zatvárať v nemocniciach?Ja sa liečiť, nechcem posledné 3roky boli peklo, právnik mi povedal, že nik ma nemá právo nútiť liečiť sa,lenže problém je v tom, že:našla som si dve práce, prijali ma v dvoch závodoch s elektrosúčiastkami, lenže som nemohla nastúpiť, lebo ani jedna závodná lekárka mi nepotvrdila nástup do práce, a keďže som papiere z karty o hospitalizácii na psychiatrii nevybrala, poslali ma na psychiatriu, lenže ja tam nechcem chodiť, a ani tam nemôžem znovu ísť, lebo sa bojím,že by ma znovu odviezli do nemocnice, a to by som už neprežila, ničí mi to sebavedomie, s tými liekmi nie som schopná fungovať, ledva stojím na nohách,t?pnu mi končatiny, a cítim sa zle.Celý život nadopvaná tabletkami, ležať v posteli nechcem.Teraz iba plačem, lebo nájsť si prácu je naozaj ťažké,a kôli doktorom budem bez peňazí, a z invalidného sa vyžiť nedá, práve mi ho dali.Aj to neviem,či mi ho nevezmú, keď nebudem chodiť na psychiatriu, kôli doktorom môžem skončiť na ulici, ako bezdomovec, a všetko je drahé bez peňazí sa žiť nedá.Čo mám robiť preboha, našla som si zamestnanie, a nemôžem ísť pracovať??udia so psych.problémami nemajú právo pracovať, alebo čo???Z čoho mám potom žiť, to je diskriminácia.Ja nie som blbá, že by som nevedela montovať zástrčky.Aj keď by som mohla s mojím vzdelaním pracovať v kancelárii, zatia? sa mi nepodarilo lepšie miesto nájsť.A ak by ma náhodou znova prijali do zamestnania aj na lepšie miesto v kancelárii, a znovu mi to nepotvrdí doktor, tak to sa mám ísť obesiť, alebo čo?Keď pojdem za psychiatričkou tak mi dá injekciu, a pošle ma do nemocnice, tak sa nasadzujú liey.Lenže mňa to ubíja, viete aký je to hrozný pocit, keď ste taký nadopovaný, že si ani sám nedokážete odkrojiť chlieb.A momentálne moju psychiatričku niekto zastupuje, dali by mi aj tak inekciu, nie potvrdenie do práce.Naposledy som bola na ijekcii Rispendal pred 2 mes. a ešte stále sa z nej spametávam.Je to strašné svinstvo, ja lieky nebudem nikdy užívať, pretože sú to len oblbováky, nedá sa to vyliečiť, ale to vám tiež hneď nepovedia.Byť závislá na matke, je strašné, som vo veku, kedy by som sa chcela osamostatniť, nájsť si priate?a a založiť si rodinu.A ktorý chlap by chcel chorú ženu?No možno mu to nemusím, povedať,ale keď nebudem mať pracu,ale živiť by ma určite nechcel, je to hrozné keď si uvedomím, že ženy zostávajú mnohokrát s detmi aj samé, a ak by som aj mala dieťa,tak do práce by som nemohla ísť kôli doktorom?Z čoho by som živila svoje deti, keď mi nechcú lekári dovoliť aby som uživila samú seba?Ako mám potom žiť a z čoho sa mám tešiť?Veď aj chorí ?udia potrebujú z niečoho žiť, ja potrebujem ísť do práce, veď sedieť doma je strašné.A rodičia nežijú večne, kto ma bude živiť potom keď umrie?To nie je fér, ako sa ku mne zachovali tie 2 závodné lekárky, predsa ja nie som cvok, že by som nemohla pracovať ako montážnička.Prosím poraďte mi čo mám robiť.Vy beriete tiež antipsychotika a pracujete v nejakom závode?Alebo sa mám zmieriť s tým, že som si síce dve zamestnania našla, ale že už v živote nikdy nebudem pracovať a skončím na okraji spoločnosti?K tomu všetkému od narodenia trochu krívam, tak som bola rada,že som si našla prácu, v ktorej by som mohla sedieť.Lenže do tej firmy nemôžem prísť bez potvrdenia, pečiatky od závodnej lekárky.Právnik mi povedal, že sú niektoré zamestnania, v ktorých potvrdenia nepotrebujem, ale myslím, že ich treba všade, ja sa trochu utešujem, že môj obvodný mi potvrdí nejaké iné zamestnanie, len či ho ešte u nás nájdem.A ak mi ho,to zamestanie v budúcnosti nepotvrdí ani obvodný tak sa asi zrútim.Poraďte prosím,však ?udia s takouto diagnózou nesedia celý život doma?

Zita (Út, 30. 9. 2008 - 18:09)

Ahojte. Celych mojich 20 rokov je jedno velke peklo, doslova a do pismena, vobec nedokazem zit-nijak. Pred rokom mi diagnostikovali hranicnu poruchu osobnosti.
Z duse sa nenavidim. Milujem ludi, kazdeho inym sposobom ale strasne, celou svojou dusou som na niektorych zavisla a som uplne na umretie s kazdeho maleho sklamania, zaziva umieram 20 rokov. Nenavidim sa za vsetko, za to ze som taka chudera ze mi tak zalezi na ludoch a oni to nikdy nepochopia...!!!!!!!!!!!!!!!!!

Laura (Út, 30. 9. 2008 - 16:09)

Omlouvám se nějak mi uvízlo v hlavě,že 40,ale to je když mají oba schizofrenii,když má jen jeden,tak je to 10%.

Ondra (St, 24. 9. 2008 - 21:09)

Ahoj, přecházím sem z oddělení Neuróz, holt jsem neřekl všechno a diagnostikovaná mi byla smíšena neuróza. Teď mám diagnostikovanou počínající paranoidní psychózu (neplést s paranoidní schizofrenií) a dostal jsem na to Rorendo (risperidon). Snad mě ta kompletní změna medikace nepoloží. Přecházím z Prosulpinu a Cipralexu a do toho ještě pomaličku vysazuji Neurol. Snad to bude dobré.

Návštěvník (St, 24. 9. 2008 - 12:09)

riziko neni 40%, ale jenom 4-10%! Lauro, mas spatne informace..

Laura (Út, 23. 9. 2008 - 17:09)

Ahoj Zdenisimo,Ty když nebereš nebo bereš jiné léky,tak se zpomaluješ?Já při 2.atace mluvila moc rychle.Podle mého názoru je to risk mít dítě,když máš par.schizofrenii,ale jestli ti ta nemoc nezasáhla do života po fyzické stránce,tak ti radim jdi do toho,ale je tu ještě riziko 40%,že Tvoje dítě dostane schizofrenii třeba až bude starší.Já osobně mám par.schizofrenii a do mimina bych nešla,mě ta nemoc obrátila život naruby.Co dřív bylo bez problému možné,zvládnu dnes jen s pomocí.

zdenisima (St, 3. 9. 2008 - 23:09)

Ahoj.Ještě jsem se nepředstavila.Omlouvám se skočila jsem do toho tak hrrr.Jsem Zdena a mam paranoidní schyzofrenii beru risperdal a chceme se s přítelem pokusit o miminko.Jem z toho moc nervozní.Nechtěla bych se moc zpomalit abych vše zvládla a taky jsem moc chtěla kojit s čímž se asi bydu muset rozloučit.To mně mrzí.Zajímalo by mně jestli máte někdo přímou zkušenost s těhotenstvím a antipsychotiky.děkuji.

zdenisima (St, 3. 9. 2008 - 23:09)

Ty léky Abylify mně zajímají.Bral je už někdo v těhotenství.A přibrala jsi po nich?

Návštěvník (St, 3. 9. 2008 - 17:09)

Ahoj sasa, ja som sice este nebola tehotna, ale pytala som sa na to doktorky. Ona povedala, ze tehotenstvo sa musi dosledne naplanovat a ze aspon docasne zmenit lieky, ze vraj najlepsie odskusana v tehotenstve je Zyprexa. Co sa tyka antidepresiv, tiez ma kazde inu schopnost ovplyvnit plod, ale pomerne bezpecny by mal byt citalopram (Seropram, Citalec, ap.)Rozhodne sa neodporuca ani pri stabilizovam stave vysadzovat lieky uz pocas tehotenstva, pretoze hrozi relaps a ten je udajne pre dieta ovela skodlivejsi ako lieky. Po porode sa musi ihned zastavit laktacia a takisto sa casto robi cisarsky rez v pripade, ze je matka psychicky chora. Po porode je velmi zvysene riziko prepuknutia novej ataky, preto sa musia uzivat lieky. To by bolo asi vsetko, co som sa dozvedela o tomto probleme.

saša (Út, 2. 9. 2008 - 20:09)

ahoj, je mi 35 let, mám schizoafektivní psychózu, na kterou se léčím od 20 let. Chtěla bych otěhotnět a beru Serdolect a antidepresiva, jsem stabilizovaná. Je na diskusi někdo kdo donosil zdravé dítě a během těhotenství a porodu zvládnul svoji ps.nemoc? A musí se vysadit léky nebo se naopak musí brát? A nepoškodí se jimi plod? Děkuji za odpověď.

40 (Pá, 22. 8. 2008 - 10:08)

Katko, nemocný sám si většinou svoji nemoc nepřipouští. Pokud se chceš v budoucnu vyhnou dalším pobytům na psychiatrii, doporučuji Ti ve spolupráci s psychiatrem vyhledat léky, které Ti sednou a užívat je. Kolik je Ti roků?

Návštěvník (Pá, 22. 8. 2008 - 08:08)

Katko, jakou mas diagnozu?

Pavel (Pá, 22. 8. 2008 - 08:08)

Katko,co to tady hraješ.Nikdo Tě do nemocnice nemíní zavírat a pokud Ti je bez léků skutečně dobře,tak je neber.Je to jenom na Tobě.

Katka (Čt, 21. 8. 2008 - 23:08)

Však, to nemyslíte važne s tým, že bol niekto v nemocnici 37krát!!!Panebože, to nie je možné!Byt v nemocnici, je ako vo vazení.To nemôže byť pravda.Hocikto ma môže znovu nasilu priviesť k doktorke, ja sa liečiť nechcem, mne je bez liekov lepšie!To ked niekoho ako ty vravíš zavreli 37krát do nemocnice, tak na to museli mať súdne rozhodnutie?!,nie?Už takto sa cítim odpísaná, nie s takou perspektívou ako píšeš ty.Pomoooc, stop zatváraniu v nemocniciach.Ako si mám potom nájsť prácu, to?ko ani firiem nie je v okolí.Keď ťa zavrú do nemocnice o všetko prídeš, potom musíš začínať stále odznovu.Poraďte prosím, mám strach z lekárov a zatvárania v nemocniciach......

Návštěvník (Čt, 21. 8. 2008 - 18:08)

Katka, ja poznam pacienta, ktory bol v nemocnici 37krat a zdaleka este neskoncil, pretoze ma len 45 rokov. Pytaj si ine lieky, alebo sa spravaj normalne a nebude ta nikto prenasledovat. Ak si chora, liec sa, ak nie, tak sa tak chovaj a chod robit.

Katka (Čt, 21. 8. 2008 - 16:08)

Chcem sa spýtať,či je človek odpísaný keď bol za 3 roky, 4 krát v nemocnici??udia a tak...Môžem si nájsť priate?a?Lieky brat nechcem, je mi z nich strašne zle a cítim sa ako nadopovaná.Ko?ko krát ma môžu ešte zavrieť do nemocnice?.Alebo sa budem musieť celý život triasť, a báť, niekde som čítala, že jeden muž bol za život až 16krát v nemocnici.Ja som bola už pol roka zavretá v nemocnici dokopy. Tak mám strach, z lekárov a rodiny.Poradte prosím, brala som už Seroqell,Rispendal,Risepro.....Nechcem!

Pavel (Čt, 21. 8. 2008 - 07:08)

Chci se zeptat,máte někdo zkušenot s léky jako je Atropin či Skopolamin.Pomohla Vám jeho aplikace vyřešit problém.

pavla (St, 20. 8. 2008 - 05:08)

Léky zatím brát musím vysazovat mi je budou až na jaro vzhledem k tomu,že jsem měla teprve první příhodu tak uvidím jak to budu zvládat.Moc si přeju ještě miminko,ale doktorka se bojí dalšího stresu a z toho vyplívající nové příhody.

Reklama

Přidat komentář