Reklama

Cipralex

Miriam (So, 14. 1. 2006 - 21:01)

V auguste 2005 to bol rok, čo užívam Cipralex.Začiatky boli ťažké,môj žalúdok to niesol blbo, zvracávala som a mala i všetky ostatné príznaky a dlho som mala pocit, že mi až tak ve?mi nepomáha. Spolu s Dépakinom a Sulpiridom som však dnes celkom v pohode. Moje návštevy u psychiatra sa pred?žili a ja sa cítim dobre. Nedokážem si ublížiť, pocity uzkosti trvajú nepatrnú chví?u a vytratia sa preč, len pocit únavy mám akosi stále.Držím všetkým palce.

miloš kalecký (Čt, 12. 1. 2006 - 10:01)

Můj doktor mi předepsal Cipralex a musím říct,že na začátku jsem neočekával žádný zázrak. Předtím jsem bral Zoloft a nic moc. Teď beru 1,5 měsíc Cipralex a je to o hodně lepší, rozhodně si začínám víc věřit. Miloš

Simona (Čt, 22. 12. 2005 - 00:12)

Ahojky všem,dnes jsem našla tuto stránku,já se léčím antidepres,již 10 let,vzstřídala jsem už spoustu léku,např.Prozak,Deprex,Serlift,Fevarin,Jako předposlední jsem užívala Zoloft 100mg a Anafranil 75mg denně,ale pak jsem otěhotněla a okamžitě jsem to musela vysadit,muj psychiatr mi ´řekl,že by to mohlo poškodit plod,potom jsem musela zůstat12 týdnů bez léků a pak mi nasadili právě Cipralex,doted jsem ho neužívala,´beru ho zatím jen 2 měsíce,ale prvních 14 dnů mi bylo hrozně zle,únava,nespavost,hrozná úzkost,byla jsem bez nálady a sklíčená,ale nejhorší pro mě bylo nechutenství,jindy by mi to nevadilo,ale ted když jsem byla těhotná jsem hubla a to nebylo dobré pro miminko,můj psychiatr mi proto doporučil at užívám lék před spaním,pomohlo to a nežádoucí účinky úplně odezněly.Během měsíce jsem ho pak začala užívat opět ráno.Ted se cítím dobře,miminko pěkně roste a já se připravuji na 7 měsíc těhotenství a na porod!Sice jsem musela podstoupit i odběr plodové vody kvůli tomu,že jsem Zoloft a Anafranil užívala měsíc v době,kdy jsem ještě nevěděla,že jsem těhotna.Vyšetření na vývojové vady dopadlo dobře.Zatím je vše jak má být a tak doufám,že i přesto že užívám antidepresiva během těhotenství neublíží mému miminku!Pokud máte někdo podobné zkušenosti s antidepres.v těhotenství tak mi je napište,ráda si to přečtu,ahojky

Lucka (St, 9. 11. 2005 - 12:11)

Neboj, to nechutentsví taky přejde. Naopak. Já jsem po něm nejdřív zhubla 5 kilo, ale během dalšího čtvrt roku jsem asi 8 kilo nabrala.

luděk (St, 9. 11. 2005 - 11:11)

Děvčata Lucko a Miss moc děkuji za odpovědi dost mi to pomohlo. Luděk

luděk (St, 9. 11. 2005 - 11:11)

No zle mi moc nebylo měl jsem problém ze srdcem aritmie pak zas nízký tlak že jsem omdléval přijel jsem do Brna a tam mi bylo tak zle že jsem nemohl dál a tak jsem se procházel až to přešlo tak jsem hned jel k našemu praktickému lékaři a on mi dal cipralex a řekl že jsem přetaženej z práce ať to zkusím že mi to pomůže.Protože mu moc nevěřím tak jsem měl strach jestli nejsem pokusnej králík.Jo a ještě jedna otázka mám nechuť k jídlu spoustu let jsem se snažil přibrat mám 180 cm. a 78 kg takže jsem hubený a nedovedu si představit jak budu vypadat když nejím. Přejde časem to nechutenství?

Miss (Út, 8. 11. 2005 - 20:11)

Ludek to vsetko je ciastocne normalne. Moje prejavy na zaciatku liecby: priserný strach, strata schopnosti dosiahnut orgazmut, takisto suchost v ustach, zápcha, v noci som vstala a kričala nevidím, lebo som mala pocit, že som oslepla, uzkostou som kricala zo sna, brala som Moclobemid, to som potom zmenila na Serlift a je to lepsie, zistila som jednu zasadnu vec dane lieky za žiadnu cenu nebrat pred spanim!!!!!Pred spanim si dat iba max. benzodiazepiny lexaurin, xanax, alebo hypnotronika hypnogen a ine, tým by sa mal ten stav zlepsit. Mne trvalo asi tak mesiac pravidelneho uživania AD kým sa to zlepsilo, začiatok je vždy katastroficky a potom odrazu zistis že sa vsetko dava do normalu.

Lucka (Út, 8. 11. 2005 - 16:11)

Luďku, nevím, jak zle Vám bylo předtím, ale je pravda, že první týden léčby člověku může být hůř (ale je to spíš projev samotné nemoci). Doporučuji odpočívat a zkusit to přetrpět. Kdyby to nešlo, tak se poraďte s doktorem, ale sám radši nic nevysazujte.

Default User Image
Toto je má odpovď (Pá, 8. 9. 2023 - 09:09)

Test odpovědi

luděk (Út, 8. 11. 2005 - 15:11)

cipralex beru 4 dny. 2 dny v pohodě, le teď je to hrůza rano jsem vstal sevřený krk tlak v hlavě neustálé změny teploty horko pad zase chlad,hrozná hořkost v ůstech myslel jsem že to ve sprše přejde, ale tam to bylo ještě horší měl jsem pocit že na mě ta sprcha padá hrozný stav ůzkosti. Pak jsem musel odjet do práce autem no katastrofa ztráta vidění deprese jek blázen.po 2 hodinách vše přešlo nevím jestli to bylo tím ,že jsem volal doktorovi a ten mi řekl ,že to je normální a ,že to po týdnu přejde.Myslíte že je to normální nebo mám vysadit prášky.

znovu šťastná a (St, 5. 10. 2005 - 00:10)

Ahoj,zhruba před rokem se v mém životě nashromáždilo příliš mnoho problémů najednou a já už kolem sebe neviděla nic pozitivního. Já, do té doby velký spáč, jsem trpěla nespavostí a hlavně jsem měla hrozné úzkostné stavy. Už jsem nevěděla kudy kam a tak jsem navštívila psychiatra. Předepsal mi Serlift a Neurol na spaní. Během tří týdnů mi Serlift moc pomohl, Neurol jsem mohla vysadit. Zhruba po dvou měsících užívání Serliftu se mi objevil velmi silný průjem a po čtyřech týdnech častých běhů na toaletu mě lékař převedl na Cipralex. Jsem s ním moc spokojená, neměla jsem žádné vedlejší účinky. Začala jsem se ve svých 42 letech opět smát, jsem šťastná a spokojená, začala jsem si opět věřit a nevidím kolem sebe jen negativa. Nyní již měsíc jsem (po předchozím postupném snižování dávek) bez léku a je mi dál moc dobře. Držím Vám všem palce.

Tom (Út, 20. 9. 2005 - 16:09)

Ahoj, psal jsem před rokem, Cipralex mi pomohl, nyní mi ho doktorka vysadila a jsem v tom znovu, takže čekám až zase zabere. Co se týče opožděného vyvrcholení je to popsané i v příbalovém letáku, za vlastní zkušenosti vím, že se to upraví do cca 1 měsíce. Podobné příznaky jsem měl i po Zoloftu.

Ene (St, 10. 8. 2005 - 21:08)

Ahoj, ja berz cipralex 6 měsíců, nejdříve jsem zkusila Citalec, bylo mi po nem hrozne, nedokázala jsem ho brát ani 5 dní, jak mi po něm bylo zle. Trpím derealizací a depersonalizací a panickou poruchou. Paniky nemívám často, ale pocit derealizace a depersonalizace pořád. Tak ani nevím, jestli mi pomáhá. Jsem sice holka, ale co se tyce toho sexu, tak jsem to mela stejne uz uz skoro jsem byla a porad ne, jakoby to neco blokovalo. Ale po par mesicich to zmizelo a vratilo se to do normalu:-)

Andrea (Po, 28. 12. 2020 - 15:12)

Dobrý den, pomohlo vám něco na DP, drp? Dekuji

pert (Út, 19. 7. 2005 - 09:07)

sarko to byl for stou viagroucipralex negativne pusobi na sexualnifunkce

pert (Út, 5. 7. 2005 - 07:07)

ja myslim ze souvisipodobne zazitky jsem mel i po seroxatu

dvid (So, 2. 7. 2005 - 21:07)

já beru taky cipralex, k tomu i neurol a s těmi problémy s vyvrcholením mám také,někdy mám pocit že se to v určitém bodě zasekne i když je erekce OK tak se vzrušení nestupňuje a často musím přestat protože jednou trvala nepřetržitá "akce" hodně přes hodinu a to je člověk úplně KO.Ale možná to nesouvisí s léky ale je to nějaká chemická nerovnováha v mozku nebo psychika, nevím.

jara (So, 2. 7. 2005 - 18:07)

Mám dotaz na chlapy. Ihned po nasazení léku jsem začal mít problémy v sexu. Erekce je naprosto v pohodě, ale můžu to dělat třeba hodinu v kuse a vyvrcholení nepřijde. Dříve mi na to stačili tak dvě minuty. Je to poměrně trapná situace, když si partnerka myslí, že mě nevzrušuje. Máte s tím někdo podobné zkušenosti. Doufám, že to časem odezní, jinak s tímto lékem končím.

katko (Pá, 10. 6. 2005 - 19:06)

ja sem brala cipralex 6 tydnu,muj psychiatr me ho vysadil,protoze me nepomohl

holka (Čt, 20. 2. 2020 - 13:02)

Beru ho dlouho . Asi mi uplně nepomáhá, ale nemám nežádoucí účinky tak ho beru. Dostala jsem prosulpin, ale mám obavy ,že mi nebude dobře tak ho zatím neberu, Ten Prosulpin.

Reklama

Přidat komentář