Reklama

Dělená strava

Janka (Pá, 10. 9. 2004 - 09:09)

Ano, držela jsem tuto dietu asi tři roky, zhubla jsem na svou přirozenou váhu a neměla jsem nikdy žádné problémy. Teď ji nedržím (miluji totiž lupínky a müsli s mlékem ke snídani:-)), ale dost věcí mi z ní zůstalo, např. maso jím jen se zeleninou a ne s bramborami atp., a jím jen tehdy,když mám hlad a nepřecpávám se, takže jsem spokojená :-)Moje sestra tuto dietu velmi kritizuje a přitom drží tak krutou kalorickou, že jídla, která jí, by se dala spočítat na prstech jedné ruky, váží 45 kilo na 168 cm..'

Dorka (Pá, 10. 9. 2004 - 09:09)

Janko, můžu se zeptat jaké zkušenosti s SPLK máš? Dík'

Janka (Pá, 10. 9. 2004 - 09:09)

Ten poslední příspěvek beru zpět (kromě první věty). Každý má právo jíst si co chce, omlouvám se.'

Janka (Pá, 10. 9. 2004 - 08:09)

Já zase souhlasím s MUDr. RNDr. Petr Nohelem Dr.Sc. (na stránkách www.splk.cz)Když se podívám okolo sebe, chce se mi zvracet a brečet, skoro každý na ulici si s sebou táhne pupek nebo velký zadek, cpe se hambáčema a lupínkama, zmrzlinama a já nevím, čím ještě. Tím nepropaguju jen dietu L.K, ale probůh lidi, dejte už vale těm jídlům ala knedlo-vepřo-zelo atp. Jde o vaše zdraví!'

Janka (Pá, 10. 9. 2004 - 08:09)

Apropo, Lado,Lenka mě loni učila AJ na jedné jaz. škole, je příjemná a milá a jestli má problémy s alkoholem? Třeba, ale já jí přeju, ať všechno zvládne a dostane se z toho..'

Janka (Pá, 10. 9. 2004 - 08:09)

No a i když je to pravda, no a co? Každý člověk může mít problémy, jakékoliv, já nikoho odsuzovat nebudu.. Víte houby, jak někomu je a jaké má problémy. Já např. prošla anorexií a bulimií a taky jsem se sotva držela na nohou a prostě jsem nemohla sama od sebe přestat. Nic není tak jednoduché, jak se zdá.'

Lada (Čt, 9. 9. 2004 - 20:09)

Taky jsem potkala v metru Lenku Kořínkovou. Sotva se držela na nohou, opravdu líbezná paní.Souhlasím s Rendou.'

moribundus (Čt, 9. 9. 2004 - 10:09)

Skutečně nemusíme číst Blesk, stačí si zajít třeba po představení do baru, který mnohá divadla mají. Pak se stačí dívat kolem sebe.Herci se tam rozhodně nebourají matonkou.Ono už ale nezůstává mnohdy jen u chlastu, jak jsem zjistil v jistém nejmenovaném divadle.Ale na druhou stranu to, co jsem viděl, mohl být klidně acylpirin, abych někomu nekřivdil.'

Rola (Čt, 9. 9. 2004 - 06:09)

Rendo, máš moji omluvu. Já jen nemám ráda, když lidi papouškujou Blesk jako něco pravdivýho. Promiň.'

Renda (St, 8. 9. 2004 - 23:09)

Máte pravdu s tím Bleskem, ale já jsem jí viděla na vlastní bulvy.A to nepotřebovalo komentář.'

Jana (St, 8. 9. 2004 - 22:09)

To Coroner a Zdena - také souhlasím, vyjádřeno přesně a už není co dodat.'

Rola (St, 8. 9. 2004 - 19:09)

Rendo, je vidět, že si vybíráš opravdu inteligentní zdroje informací. Blesk, ten mluví jen pravdu viď? Můžu si myslet o Kořínkový co chci, nemám ji ráda, ale abych uvěřila článku z Blesku... na to jsem dost chytrá!'

Renda (St, 8. 9. 2004 - 19:09)

A ,,vyrovnanaá" Kořínková už zase chlastá...'

Zdena (St, 8. 9. 2004 - 08:09)

Ano, ano! Ne nadarmo se říká, že dělená strava, facka pro tělo zleva - zprava.'

coroner (Út, 7. 9. 2004 - 12:09)

Nejspíše to bude tím, že ti zatím fungují v těle dobře regulační mechanizmy, které jsou schopny se vyrovnat s negativním působením dělené stravy.Ta vůbec není určena k hubnutí, jak se bohužel už většina lidí domnívá.Se zdravím to nemá také nic společného, protože tento dietologický omyl byl zavržen už před desítkami let. Při dělené stravě se hubne proto, jelikož nedochází k tzv. synergismu orgánů - jejich součinnosti.Při dělení stravy dochází k efektu, kdy je vždy jednostranným způsobem energeticky přebita část orgánů, ta druhá je energeticky nedosycena. Konzumujeme-li pak další část dělené stravy, tak prve nedosycené orgány začnou být přebíjeny, ty původně přebité začnou strádat.Takovýto stravovací systém "ode zdi ke zdi" se negativně podílí v pozdější době zejména v oblasti psychické.Neštěstím je, že tento negativní efekt dělené stravy je po velmi dlouhou dobu vnímán jako příliv nové energie, což je ale zástupný projev způsobeného energetického chaosu v organismu.Dělená strava je často propagována osobnostmi z uměleckého prostředí (herečky, zpěvačky), kde také dochází k chaotickému výdeji a příjmu energie. Nelze se tedy divit, že jim vyhovuje i chaos stravovací.Korektní stravování totiž neumožňuje podávat tak dobré výkony na jevišti.Člověk se (např. při vegetariánské stravě) podstatně zklidní, přestane mít chuť se předvádět.'

Dorka (Po, 6. 9. 2004 - 09:09)

Jím odděleně už pátým týdnem a nepozoruji žádnou změnu na váze. ANi kilo dole. Nedržím to jen kvůli hubnutí, ale když to má mít i tento účinek, proč se na mě neprojevuje? Dík moc'

kristina (St, 18. 2. 2004 - 15:02)

Ja bych rekla, ze nejlepsi strava je "vseho s mirou". Nemusite pak delit sacharidy od polysacharidu, elektrony od neutronu, katody od anod, cukr od tuku maslo od chleba, maso od brambor. Jezte vsechno, ale s mirou!!K tomu navic trocha pohybu a cerstvy vzduch a nikdo nic delit nepotrebuje. Nas jezevcik zere naprosto vsechno, je mu jiz 15 let a je naprosto zdrav.

Radka (St, 18. 2. 2004 - 01:02)

Roberte, souhlasim. Simi, snad nechces po tydnu delene stravy nejake vysledky, kdyz jsi se cely zivot stravoval (nebo stravovala?) blbe. Zpocatku se budes citit vselijak, to je normalni.

robert (Út, 17. 2. 2004 - 23:02)

koukám chlapi to moc nebere.nemám moc času,takže můj názor.Češi se zabíjejí jídlem od mala.Když jsem uněkoho na jídle tak jsou absolutně netolerantní.Vůbec je nazajímá ,že třeba nechci polévku ,na to hlavní,pak ještě zákusek a slenici pití.Každý se pomalu uráží když něco odmítnu.Jsme první ! v rakovině tlustého střeva jsme totálně obézní národ,je mi z nás špatně.Já okamžitě na sobě poznám že jsem zhřešil/stolice,větry_/ Stává se mi to naštěstí velmi zřídka.Strava hnije v těle místo ,aby byla využita a odešla snadno pryč.Lidi se jak tupý cpou bílým pečivem a ládujou se vším možným bez dostatku pohybu,takže jim ty problémy náleží plným právem.Jsme přeslazený a umaštěný národ,bohužel. Snad už se některé matky poučily a začnou své děti vést nenásilně ke zdravějším návykům,to je jediná cesta,jak dosáhnout zlepšení v této oblasti.Zatím jsme totální barbaři.A já i mě podobní zatím jen sklízají spíš posměch,uvidíme kdo se bude smát ve stáří. Čau holky'

Šimi (Út, 17. 2. 2004 - 23:02)

Holky, kluci, poraďte mi.Jím už týden dělenou stravu, a zatím je mi spíš hůř, mám jakoby návaly a pořád se potím, čím to je?Š. (25)'

Reklama

Přidat komentář