Reklama

Deprese

zordi (Čt, 27. 11. 2003 - 18:11)

a je uzasne, ze mas priatela , ja napriklad byvam sama. a tie vecery, teraz v zime, ked je tma uz o pol 5... to je /PEKLO

zordi (Čt, 27. 11. 2003 - 18:11)

tak dnes nie si v pohode, ale zajtra bude mozno lepsie. mozno sa na teba usmeje nejaky ten luc slnka. ale myslim, ked uz topznas...>.tak urcite odhadnes, kedy budes potrebovat pomoc.

Katy (Čt, 27. 11. 2003 - 18:11)

Teda Daniela,ja opravdu nenacházím slov.Je až k neuvěření jak jsi schopná.Já jsem ráda,že zvládám sama sebe.Nedovedu si představit,že bych měla ještě rodinu.Jak někdo ve spojení s depresami trpí nespavostí,já mám opak.Jsem stále šíleně unavená.Mohu spát i osm hodin denně a i tak musím jít po příchodu z práce minimálně na dvě hodiny spát.Prostě jak vidím postel-spím.Dnes mi není nic moc,mám pocit,že promarňuji nejlepší léta svého života.Přítel trpí semnou,protože mu na mě záleží a já mám pocit,že nám ničím život oběma.Skončí toto vůbec někdy? V létě jsem na tom byla už hodně dobře,a před dvěma měsíci se to zase vrátilo.Příští týden jdu k doktorce,tak uvidím co mi řekne.Minule mi navrhovala hospitalizaci,protože mě před rokem a půl ty tři měsíce velice! pomohly.Ale já zatím nechci,ještě to chci zvládnou sama,přeci musím trochu bojovat,než to vzdám.Co myslíte?

Daniela (Čt, 27. 11. 2003 - 15:11)

Uz som opat tu, vraciam sa jak Colombo. Je mi fajn, ibaze mam malu Terezku choru, ona ma 4 roky, je malinka, takze vyzera tak na tri, ma teploty a ked si predstavim to telicko jej horuce, teraz je u mojej mamky, idem si z roboty pre nu, nemam rada, ked je v noci u nasich, lebo ked ma horucku, tak jej treba davat zabaly a to chcem robit ja, lebo chudaci nasi, museli by v noci pobehovat so studenymi uterakmi a ona by potom nechcela tam chodit. Ta druha starsia samozrejme ihned chcela byt tiez chora, zacalo ju velmi akutne boliet rano po ceste do skoly brucho, zial nepochodila a musela bezkat do skoly. Ako som uz pisala tak je strasne sikovna a uz ma 40 jednotiek. Som sa teda vychvalila, ze?Moj byvaly muzicek mi teraz nezaplatil vyzivne, udajne mu stahuju z platu za dopravny podnik co chodil na cierno od roku 1992. Takze asi mame ist jest slamu. Lenze ja dobre zarabam a moj drahy tiez, takze chvalapanu bohu niesme od vyzivneho zavisli. A tak mi to bude musiet dat naraz, co bude dobre, aspon si deti nieco pekne kupia. Samozrejme zo nevedia ani muk o tom, ze neplati, ved je to ich zlaty tatino, ze. Ale to su len take male starosti na moju hlavu. Horsie je to s bytom, neda sa predat, a dom stoji a o chvilu ho kupi niekto iny. Ale uz od septebmra sa to taha, a vtedy som bola bezradna a zuriva, dnes sa tomu len smejem. Uz ma to nestve. Vcera bola jedna zena pozriet, strasne sa jej byt pacil, hned ze to berie, tak sme sa na vsetkom dohodli a dnes rano mi napisala sms bla bla bla , proste z obchodu nie je nic, ale ja som sa normalne tomu zacala smiat, to uz nie je mozne. Nezabudni Ivka, ze mi mozes pisat aj na mail, tam by som ti dala aj moj mobil, keby ti bolo zle, tak cenkni alebo napis. Mylsim na vas vsetkych, drzte sa.

Daniela (Čt, 27. 11. 2003 - 15:11)

Ahojki, som straaaaaaasne rada, ze ti je lepsie, je to super sprava, ja som byvala v stavoch kedy som nevedela ani rozpravat a pohybovat sa nie to este nedaj boh sa ist umyt. Ale to je uz za mnou. Ja mam teraz novu pracovnu poziciu, co je viac nez super, takze som spokojna ba az stastna.

Daniela (Čt, 27. 11. 2003 - 15:11)

Ahojki, som straaaaaaasne rada, ze ti je lepsie, je to super sprava, ja som byvala v stavoch kedy som nevedela ani rozpravat a pohybovat sa nie to este nedaj boh sa ist umyt. Ale to je uz za mnou. Ja mam teraz novu pracovnu poziciu, co je viac nez super, takze som spokojna ba az stastna.

IVA (Čt, 27. 11. 2003 - 15:11)

DANIELKO, za chvíli končím v práci,tak na netu budu až zítra.Prosím ozvi se ,jak Ti je.Moc na Tebe myslím...

IVA (Čt, 27. 11. 2003 - 15:11)

Ahoj Jano,já beru Solian přes měsíc.Myslím,že je to moc dobrý lék.Nemám po něm vedlejší učinky,ale psychiatr mě upozorŇoval,že můžu mít problémy s menstruací,ale,že to není pravidlo.Já ten Solian beru 3 denně/1tableta 200mg/.A takhle mi to vyhovuje.Ale někdy,když nemůžu spát,tak si beru večer 2 tablety. Ale ještě k tomu beru Rivotril,Remeron a Buronil.Dohromady beru tedy denně 10 léků. Možná se to někomu bude zdát hodně,ale jsem v takovém stavu,že se bez nich ještě neobejdu.Ale doufám,že je nebudu brát do smrti.Takže si myslím,že ten Solian je moc dobrej a že Ti pomůže.Vydrž,držím palce...

IVA (Čt, 27. 11. 2003 - 14:11)

Ahoj Danielko,dlouho jsem nebyla v práci,kde jsem na netu,tak píšu až teď. Je mi celkem dibře.Nejsem v pohodě,ale je to o mnoho lepší než před týdnem.Už jsem schopná i něco dělat,jsem schopná se jít umýtapod.Pro někoho jsou to normální věci,ale mě to dá někdy dost zabrat.Dani,myslím,že jsi hodně statečná a že bojuješ.Já vím,je to těžký a zrovna když máš děti,ale vážně Tě obdivuju!!!Myslím na Tebe a moc Ti držím palečky!!!

Katy (St, 26. 11. 2003 - 22:11)

zordi,je mi jasné,že nejsi češka,ale nevěděla jsem,že nemáš občanství.Shodou okolností mám psycholožku,která je ze slovenska a mám ji moc ráda.Ráda bych si s tebou psala,ale musíš napsat první na můj mail,pokud se z tohoto fóra můžeš připojit.Mě se nejde připojit na tvůj mail přez outlook.Můžeš mi popsat svoje problémy a já to pokud budeš chtít můžu probrat s paní psycholožkou.Už jsem jí řekla,že sem píši,a vidí to jako další dobrou možnost řešení našich problémů.Je škoda,že nemáš možnost psychologa.Můžeš mít třeba pocit,že není k ničemu "jen" vykládat,ale není to pravda.Časem zjišťuji,že je to úleva,když tě poslouchá někdo,kdo ti věří,že si to jen nevymýšlíš...Napiš,budu čekat.Pa a drž se.Budu na Tebe myslet

zordi (St, 26. 11. 2003 - 20:11)

Katy, ale ak by si si chcela pisat, tak budem rada. mozes poslat aj maila , alebo aj cez toto verejne forum.

zordi (St, 26. 11. 2003 - 20:11)

Cau Katy, som rada,ze pises, ale nie som ceska, takze si za vsetko musim platit.... ale davaj na seba pozor-s tymi pokusmi :)

Jana (St, 26. 11. 2003 - 20:11)

Ahoj, trpím panickou úzkostnou poruchou (velmi podobné symptomy depresi) a dnes mi doktorka k Seropramu dala i Solian. Znáte to někdo? Jaké máte zkušenosti a kolik toho berete? A u žen-nenastala porucha menzes po nasazení tohoto léku? Díky moc!!!!

Katy (St, 26. 11. 2003 - 19:11)

Je hodně psychologů,kteří spadají pod zdravotní pojišťovnu a tak se u nich nemusí platit.Škoda,že jsi z Prahy,já bych se ráda sešla.Chodím pravidelně každý týden s kamarádkou-má mentální anorexii-na čajíček do kavárny a je to super.Nikdo ti neporozumí lépe,než ten,kdo to prožil.oč se cítím lépe,když vím,že v tom nejsem sama.Ale jsem z okolí Brna.Ještě k tomu Lexaurin-panák (většinou je to ale červené víno) zvyšuje a urychluje mi to účinek léku.Vím oč si koleduji,ale někdy jsou ty stavy tak k uzoufání,že to prostě nezvládám.

zordi (St, 26. 11. 2003 - 18:11)

a mozno aj niekto z vas vie o nejakom centre psychoterapeutickom, kde sa za to neplatia sialene peniaze............??

zordi (St, 26. 11. 2003 - 18:11)

ahojte ludkovia, potrebovala by som pomoc a nemam tu priatelov, prachy na psychoterapiu nemam ani nahodou.... myslite, ze je dobry napad sa stretnut? mam depresiu a je mi blbe o tom takto verejne pisat. mala som tie hrozne stavy, ked clovek nevychadza z domu...nema na nic silu. teraz pracujem, praci som hrozne rada, ale viem, ze je to len do vianoc- len niekoho zastupujem. som v prahe, tak ak je medzi vami niekto, kto by sa chcel stretnut, napiste. priznavam, ze sa aj budem bat toho stretnutia, ale snad to zvladnem. ked uz mam odvahu o tom pisat.

Daniela (St, 26. 11. 2003 - 12:11)

P.S. Katy dakujem za poklonu s mojimi detmi, mne to absolutne nepripada, ze nieco tazke zvladam, ale je pravda, ze ked mi o pol desiatej zavola priatelka, zial tiez ma PP, a poviem jej ze prave mopujem podlahu, pada do kolien a pozera sa vo svojom dome zapratanom detskym oblecenim, kde by si tak asi sadla. aby sme nekecali dve hodiny postojacky. Ja mam upratovanie, varenie, pranie, zehlenie, sitie, vysavanie, utieranie prachu a umyvanie vsetkeho mozneho ako dobru psychoterapiu, je to moj ritual. Milujem ked moje deti maju cistucke kominky pradla v skrini, ked moj drahy ma vsetko vonave a vyzehlene, ked je v byte vona a sterilne a ked maju moje deti upratane stoly a stolicky a skolske veci, listky na obed a vsetky ceruzky pekne po farbe ostre zastruhane´. Pre mna je zivot aj o tom.

Daniela (St, 26. 11. 2003 - 12:11)

Ahojte, Iva prosim Ta ozvi sa, nech viem ako ti je. Ja som teraz v praci ziskala novu poziciu ::-))) a mam aj lepsi plat a lepsiu napln. Naladu mam o sto % lepsiu. Moje drahe deti maju Mikulasa nakupeneho, ja matka pluku som sa vcera vecer vybrala do Carefooru a nakupila pre moje, priatelove a sestrine, boze nehala som tam 700 korun. Inak, nerozumela som tomu, dva lexauriny O.K. ale tie dva panaky??? chces byt naklepana alebo lepsie to zabera??? ja som to nikdy neurobila, myslim ze to ma iny ucinok s alkoholom, vobec by som to na tvojom mieste nerobila. Ja som si vcera v praci dala asi 1 dc sampusu - kolega mal 30 rokov, a bola som cervena a rozparadena este o piatej doma. Ja alkohol vobec nemozem, lebo hned trepem dve na tri. Mylsim na vas vsetkych, vsetkym drzim palce, Iva ty sa konecne ozvi a majte sa pekne, papa.

Draha (St, 26. 11. 2003 - 11:11)

Tak holky,nejdřiv bych vam chtěla řict,že žadne leky na depresinebo na uzkost určitě nezaberou hned,teprve po14dnech jsou vidět prvni učinky,ale zabirat a lečit začne až po delši době,asi min.2měsice až pul roku.Takže to nema cenu vzdavat hned zkraje.Tak vam držim všem palečky at to všechno zvladnete!!!!JA se 2 malymi dětmi to měla sakra těžke,a určitěještě budu mit(zas takova optimistka nejsem),ale jsme ženske a ty jsou přecesilnějši než ta naše ufnukana druha polovicka.

Katy (Út, 25. 11. 2003 - 19:11)

Ahojky.Obdivuju Danielku,jak dokáže při svých depresích zvládat domácnost a děti.Já mám problém zvládnout sama sebe.Včera jsem to zase zvorala.Bylo mě tak šíleně zle,že jsem do sebe musela hodit dva lexauriny a dva panáky.Poté jsem odpadla a usnula.Bylo to o něco lepší,ale dnes zase bojuju,a tak nevím,co ještě do noci bude.Příští pátek jdu k doktorce a tak jí zkusím říct o ten Rivotril.Lexaurin je na nic,asi už jsem si na něj zvykla,protože mi skoro nezabírá.Musím vzít dva až tři nebo k němu ještě jiná sedativa.Jen neví,jestli není Rivotril moc únavový,abych byla schopna fungovat v práci.Ať přežijem další den bez úhony

Reklama

Přidat komentář