Reklama

Dispoziční prognostika

Martin - Důvod (Čt, 9. 8. 2012 - 20:08)

Duše se pravděpodobně reinkarnuje a energie velkých třesku zaniká spět do bezpřičinosti. Bezpříčinnost je to, co je a trvá, nemá žádnou příčinu vzniku, nevzniká a nemá ani příčinu zániku, nezaniká, z filozofického hlediska a snad i rozumového. Z bezpříčinnosti z důvodu nějaké příčiny vzniká příčinnost. To je to co má příčinu vzniku a tedy může vzniknout, trvat a zaniknout, tedy z důvodu toho, že má cokoli příčinu vzniku. Příčinu vzniku má například vše to co nějak vzniklo, třeba velký třesk, galaxie, hvězdy, planety, vše na planetách a tedy i věci, které si vyrobila rozumová existence pro to, aby si usnadnila žití ve veškerém jsoucím. Vše co povstalo z velkého třesku je energii a je nepravděpodobné, že by z neenergie vznikla energie. Takže před velkým třeskem byla energie bezpřičinnosti, která zapřičinila z důvodu příčinny příčinosti energii příčinných existencí. Tato bezpříčinnost, ale musela mít prostor a čas, nějaký. Protože velký třesk se musí do něčeho rozpínat a to jen do nějakého prostoročasu. Velký třesk je jako bublina bublifuku, energie prostoročasu příčinnosti, rozpínající se do energie prostoročasu bezpříčinnosti. Do toho v čem vznikl velký třesk. Jelikož vše má vůli pro to, aby něco bylo, je vůle k žití a životu základní prioritou. Energie má vůli být jakoukoli energii, prostor a čas má vůli být prostorem a časem, a proto je veškerá energie energii prostoročasovůle, která je bezpříčinná a z důvodu vzniku z příčinny i příčinná. Bezpříčinná energie prostoročasovůle je bezpříčinnosti a příčinná energie prostoročasovůle je příčinnosti. Neznamená to ale to, že nemůže vzniknout z příčinnosti, z toho co má příčinu vzniku nesmrtelná-věčná jakákoli existence, i když to popírá veškeré to, co je izotropní a homogenní. Což je energie prostoročasovůle bezpřičinnosti a v ní z ní vzniklá energie prostoročasovůle příčinnosti. Vůlí k žití a životu má vše, veškerá energie čehokoli. Proto je, bez toho by nebylo. I my, rozumové existence, máme touhu žít, i když ji někdy strácime, přesto máme vždy nějakou vůli k žití. Přesto je vůle žít to nejsilnější, co nás víc neš často určuje. Tak jako cokoli. Toto je filozofická koncepce a s vědou má asi méně, než více společného. Mějte se dobře.

Martin - Důvod (Čt, 9. 8. 2012 - 19:08)

Z jednotlivých regresivních hypnóz, se někteři psychologové dovídají o minulých životech těchto duší, které se reinkarnovaly. Z těhle regresivních hypnóz Briana L. Weise vyplynulo, že některé duše se mohou dělit na dvě a jako dvě vstoupit do dvou různých těl. A tak nehromadit zkušenosti ze dvou těl, které zemřou. A potom se zpětně, tyto dvě rozdělené duše, spojí, nebo asi zůstanou rozdělené napořád. Kdo ví, kde je pravda. Ale pokud se dovedou duše nějak spojit a rospojit, nehraje žádnou roli, kolik je těl, které jsou a zemřou ve veškerém vesmíru-prostoročase. Zároveň platí, že veškerá energie vzniklá z velkého třesku musí zaniknou v nějakém časovém úseku. A to proto, že je vesmír izotropní a homogení. Vznikaly by nové a nové velké třesky, až by se prostoročas, který je před velkým třeskem, apsolutně zahmotnil, energiemi z velkých třesků. Proto nejspíž zaníká energie z velkých třesků a vrácí se zpět do původního zdroje nějakým způsobem. Jestli je to pravda nevím. Ale pokud by se duše neinkarnovaly a vznikaly s tělem, veškerý vesmír by se časem zadušnil, tak jako se může zahmotnit energii z velkých třesku. Nemohly by vzniknout nové velké třesky na uvolněném místě a veškeré energie z velkých třesků, by se neustále rozpínaly, až by se potkaly a během té doby by přestaly existovat veškeré svíticí slunce a na planetách by vyhasl veškerý život. Energie z velkých třesku by se ponožily do apsolutního chladu a neumožňovaly by jakýkoli byologický život. Celkový vesmír ale pravděpodobně existuje už nekonečně dlouho a my tu dnes jsme, a proto v tom vídím důvod pro to, že se nakonec přece jenom energie z velkého třesku navrácejí do své původní domovské podoby.

Martin - Důvod (Čt, 9. 8. 2012 - 19:08)

Vesmír je pravděpodobně nekonečný a je izotropní a homogenní. Izotropní proto, že je ze všech svých směru pohledů jakéhokoli rozumu stejný. Nezáleží na směru pohledu, ani na pozici pohledu pozorujícího rozumu. Vesmír je izotropní. Homogení proto, že je každopadně vesmír stejnorodý. To znamená, že je v jakékoli určité lokalitě jakéhokoli prostoročasu z pohledu rozumu naprosto stejný. To znamená, že je pravděpodobně v nějakém prostoročasu stejné množství a hustota velkých třesku, které vytvářejí nám známou strukturu naší části prostoru vesmíru, vzniklého z velkého třesku.To znamená, že je ve vesmíru možné, že v jeho určité struktůře existuje na prostorový kvadrant určité množství planet obydlených rozumnými existencemi, které se pokoušejí vesmír poznávat a poznat. Tyto rozumové existence mají duši a ta přežívá po smrti, podle některých svědků klinické smrti a výzkumu Raymonda A. Moodyho. Vesmír je asi nekonečný a trvá nekonečně dlouho a nekonečně dlouho asi trvat bude i nadále. Pokud je toto pravda, veškeré zemřelé těla, opustí duše a pokud je vesmír tedy věčně nekonečný, jak prostorově, tak časově a je zároveň izotropní a homogení, musí někde mrtvé duše setrvávat. Kolik rozumových existencí během trvání naši planety zemřelo, opustilo svá hmotná těla. Kde potom tyto přetrvavající duše z hmotných těl jsou. Za nekonečné trváni veškérého prostoročasu, by se musel tento prostoročas zaplnit novými a novými dušemi, až by nebylo místo kde by mohly být a to proto, že je vesmír-veškerý prostoročas izotropní a homogení. Jediná možnost, aby daný stav nenastal je v tom, že se duše neustále nějak reinkarnují. Vstupují do světa, který tak "dobře" známe, a to proto, aby se zde učili a poznávali, což je podle těch co prožili klinickou smrt smysl života, naučit se milovat veškerý život bezpodmínečně a učit se a poznávat, čemuž příkladají duchovní bytosti při setkávání s dušemi zemřelých za jediné, co je důležité.

Cerebrosi (Pá, 20. 7. 2012 - 02:07)

já byl jsem ve vašem centru v Ostravě, abych se podíval na knihu Svět podle Sohra. Podle mne je to slátanina. Jediné co je vní dobrého, jsou ty čtyři axiomy, které nejsou a nikdy nebyly jeho, Sohr je ukradl. Ostatní stojí za houby. Měřené jsou tam i nějaké hodnoty civilizací, jestli jsem si dobře všiml. Ale vám to doopravdy nikdy neměřilo a neměří. Kdyby mělo dojít k pokusu podle nějakých vědeckých principu, tak by jste zklamali. Prostě Vám to neměří! Podvádite lidi a je Vám to jedno! Jste podvodníci! Mimochodem jsem ten, komu Petr Matušek naměřil IQ 90. Mohu se tě zeptat jak se ti líbila Toltécka podobenství? Musím ti říci, že jsem si je přepsal do své složky na počítači, kde mám své různé filozofické a literární texty. Při přepisování jsem si je ještě upravil, někde změnil slovosled a doplnil. Teť jsou dokonalé!

Cerebrosi (Pá, 20. 7. 2012 - 01:07)

co říkaš na to, že poblázněné faninky dipu dokážou jen tak opustit své děti a jejich otce. Myslíš, že se jedná o normální vliv vzdělavacího zařízení, jež proklamuje osvětovou činnost? Myslím, že ne. Váž vliv je přímo zhoubný. Je třeby si přece podmanit zdroj svého živobytí. Není to náhodou tak. Nebo snad upozorňujete své věrné, že fungující rodina má přednost před vším? Nebo je vaším cílem defungovat funkčnost rodiny a zachvat si přísun zdroje? Nebo nerozumí vaši fandové tomu, že když dojde doopravdy na lámaní chleba, že se na ně vykašlete? Nebo znovu jim na nos nabulíkujete nějaký další nesmysl? Proč jsou hluší a slepí k tomu, že se jím pod vaším vlivem rozbíjí rodina? Vlastní duševní rozvoj má snad přednost před rodiným životem? Není snad pravda, že se rodiče rozvíjí s vývojem svých dětí, jak pokračujea děti rostou? Kdo to nedokáže pochopit? Vy nebo vaše "oběti"? Zjistil jsi Cerebrosi, že je marné tu odpovidat, že tvé argumenty nikdo tady nepřijímá? Nebo jsi tuto diskuzi nadobro opustil? Co poradíš těmto lidem, kteří se stali objetí vašich her a nemohou za to, že jsou vaši studenti hluší a slepí ke svým rodinám? Porať jim a opověz! Nebo ti už lidé zde nestojí za to, abys reagoval na podněty, které tu jsou? Odpověz, jestli se nebojíš!

.. (Út, 17. 7. 2012 - 18:07)

Jednoduchá a asi hloupá...Mě taky není lhostejná, přestože z praktického hlediska mi nechybí, ale z citového ano. Možná výše uvedené vyznělo dost blbě, ale nemám spisovatelské střevo jako např. autor těch podobenství. Mimochodem to má celkem hlavu a patu a každému umění se klaním a mám k němu pokoru.Abych se ale vrátil k meritu věci, myslím, že s ní nenaděláš nic, protože je chluchá, slepá a netečná ke všem informacím, které nepocházejí od DIP. Sám již několik let přemýšlím, co by se dalo udělat, pokouším se o všelijaké ( i nesmyslné ) věci, ale marně.

x-x (Út, 17. 7. 2012 - 17:07)

Jednoduchá a asi hloupá...Těžko radit - teď se asi nedá dělat nic. Počkat, snad ji to přejde, případně se zklame, až zjistí, že Matušek má takových fanynek plno.

petr - Praha (Út, 17. 7. 2012 - 15:07)

O to jde. Proto tady píšu,...Jednoduchá a asi hloupá otázka: A dá se s tím něco dělat, myslím např. mou ex-manželku, protože stále mi neni lhostejná.

nona (Út, 17. 7. 2012 - 15:07)

která jsem napsal a...Na překlepy se vykašli, ty děláme každý. A pravopis umíš možná líp, než kdejaký prognostik. Za mě díky

Když čtu ta po (Út, 17. 7. 2012 - 15:07)

která jsem napsal a vymyslel, napadá mě, mám opravdu IQ 90, jak mi změřil Petr Matušek alias dispoziční prognostik. Když to čtu zpátky, mohly být lepší a napadá mne trochu lepší slovosled a trochu přesnější a doplněnější smysl podobenství. Mrzí mne pravopisné chyby a překlepy. Ale tak jak jsem je psal, tak mne napadala a každý text, aby byl dobrý a bez chyb a překlepů, potřebuje několikeré čtení a korekturu, aby i tato podobenství byla přesná myšlence, která je nechala vzniknout. Jsem pořát trochu dyslektický a dysgrafický, to ale nemá co dělat s celkovou inteligenci, jen s inteligenci tykající se pravopisu. Proto se vám za chyby a překlepy omlouvám. Doufám, že se vám podobenství líbí.

.. (Út, 17. 7. 2012 - 13:07)

Až mě mrazí když to čtu,...O to jde. Proto tady píšu, protože bych byl rád, aby každý kdo má zájem, si přečetl o mých zkušenostech s touto ideologií a mohl se podle toho svobodně rozhodnout a nebýt pak s křížkem po funusu překvapený ,jako jsi byl ty či já, když nám DIP vcuclo nebo možná vycuclo rácio našich lepších poloviček.

Byl jeden král (Út, 17. 7. 2012 - 12:07)

který velmi toužil po moci, chtěl vládnou celému světu. Chtěl si podrobit všechna království a tak ze svých peněz postavil velkou armádu, na kterou byl pýšný. Bál se vést válku bez Boží vůle a tak si zavolal astrology a jasnovidce. Astrologové a jasnovidci králi řekli co chtěl slyšet proto, aby je snad ze zlosti nenechal popravit. Řekli králi, že Bůh je nakloněn jeho moci a armádě, že bude vítězit všude kde ze svou armádou přijde. Řekli králi, že má velké válečnické schopnosti a že je nikdo nepřekoná, že půjde od vítěztví k vítěztví, že podrobí si všechná království o která si usmyslí. Král byl šťasten a svolal armádu a vyhlasil válku a vrhl se na první království. Ač byla armáda sousedního království méně početná vítězila a nakonec zvýtězila a to proto že byla lépe vedena a sezvaná armáda chtěla především ochránit svůj domov před uzurpátory, proto bojovala co mohla. Král který toužil tak moc po moci a vládě nad světem, musel z bitvy utéci se zbytkem svých vojáků a vratil se na zámek. Celý rozezlený chtěl svolat své astrology a jasnovidce, aby je potrestal, ale ti se už dozvěděli o prohře a tak utekli z královstí před královým hněvem, utekli, protože měli strach z trestu.BUĎTE SKEPTIČTÍ, ALE NASLOUCHEJTE. - Pátá toltecká dohoda.

Byli dva sedlá (Út, 17. 7. 2012 - 11:07)

Oba sklízeli svou úrodu. Jeden sklidil 3 000 pytlu zrna a druhý ze stejně velkého pozemku jen 1 000 pytlu zrna. A tak se ten co sklídil třetinovou úrodu rozhněval a vymyslel si lest. Poslal za králem, který v dané zemi vládl, svou ženu s tím, že žena sousedního sedláká s velkou úrodou, na které zbohatl, proklela jejich statek a celý rod. Žádala po králi od sousedního sedláka náhradu. Král věděl od kud voda teče a nechal si zavolat manžela ženy. Ten mu o klebách vše zopakoval, jak řekla jeho žena. Král si nechal zavolat zbohatlého sedláka s bohatou úrodal a vymyslel lest. Nechal přínést čočkové zrno a rozdělil ho na polovic. Potom do čočkového zrna nechal do obou hromádek přimíchat malé kamínky. Potom dal čočkové zrno sedlákům ať ho zbaví nečistot. Oba přebírali. Když skončili, nechal král tamější země přinést sítko, a přesil čočkové zrno. U zbohatlého sedláka s bohatou úrodou nenalezl král ani jeden kamínek. Potom přesil sítem čočkové zrno druhého sedláka, který vznesl obvinění z kledeb. Ze sítka vypadlo mnoho kamínku a král se rozhněval. Takovou práci si odved, jakou pak máš mít úrodu, když práci odbývaš, řekl. Nechal muži a ženě za obvinění naložit ran holí právě tolik kolik se do nich vešlo a vyhnal je ze zámků. Od té doby mají oba sedláci stejně bohatou úrodu a ani jeden si nestěžuje.VŽDY DĚLEJTE VŠE, JAK NEJLÉPE DOVEDETE. - Čtvrtá toltécká moudrost a dohoda.

To beru, (Út, 17. 7. 2012 - 11:07)

Tak já dám taky jednu k... ale každopádně se tím nemusíte trápit.

Byli dva králo (Út, 17. 7. 2012 - 11:07)

oba králové měli svého šaška. Šaškové bylí lidé bodří. Co od králu dostali to rozdali všem potřebným okolo. Tito šaškové chodili mezi prostý lid a bavili je, pomáhali jim všemožně jak mohli, nikoho neodmítli, když potřeboval kdokoli pomoci. Lidé je milovali. Jednou se tito dva šaškové setkali na hranicích svých králoství a vymysleli na své krále krutý žert. Řekli si, že si své panovniky otestují a potom se na stejné místě setkají a řeknou si co a jak. Oba se vrátili na zámky svých králu a čekali na vhodnou příležitost k provedení krutého žertu. Když nastal čas oba ho provedli. První král se šaškovému žertu dlouho smál a mávl nad jeho žertem rukou a dodal, že je dnes přílíš prostořeký a že si to žádá odměnu a hodil mu zlatku. Druhý král se velmy rozněval, zavolal stráže a nechal šaška popravit. Když se to dozvěděl prostý lid, rozhněval se nad zbytečnou smrtí bodrého, vtrhl do zámku a nechal krále spráskat holí a vyhnat z královstí. Lidé si potom zvolili nového krále, nejmodřejšího ze svých řad. Šašek, který byl za svůj řert odměněn, se vadal k hranicím králoství, aby tam počkal na svého kolegu šaška, dočkal se jen prchajícího krále, kterého nepoznal a pokud se nedozvěděl co se s ním stalo, čeká tam dodnes. NEBERTE SI NIC OSOBNĚ. - Druhá toltécká moudrost.

nona (Út, 17. 7. 2012 - 11:07)

Tak já dám taky jednu k dobrému, když už je to tady samé podobenství:To, že netrpím stihomamem neznamená, že po mně nejdou :))

Byl jeden král (Út, 17. 7. 2012 - 11:07)

a ten se stršně bál o svůj život i o vše co měl. Všechny kolem sebe jen vyslýchal a neustále podezíral. Trápil je svým podezíraním a ze nepatrné přestupky nechával proviněné trestat ranama holí až k smrti. Jeden moudrý muž už se na to nemohl dívat. Král byl opravdu ve svém podezíraní nesnesitelný a všem lidem okolo bylo velmy těžko a trápili se nedůvěrou, kterou král kolem sebe šířil. Tento moudrý muž přišel ke králi a nakukal mu, že se proti němu zosnovalo spyknutí a že mu jde o život a o vše co má. Řekl králi, že v této věci o sobě rozhodne jen on sám. Král dal všechny hned vyslýchat a vyslýchal je sám, protože nikomu nevěřil. Vyslýchal dokonce svou ženu a syna. Z výslechu se nic nedozvěděl, žádné spiknutí se nemělo konat. Král večer ulehl na své lože. Nemohl spát. Měl strach o svůj život i o to co měl, strach ho zříral a pronásledovaly ho děsy, neustále kolem sebe vše kontroloval. Takový měl strach a tak se trápil, že do raná umřel. Všem se kolem odychlo a na jeho trůn usedl jeho syn.NEVYTVÁŘEJTE SI ŽÁDNÉ DOMĚNKY. - Třetí toltécká moudrost.

zuzi (Út, 17. 7. 2012 - 10:07)

Klidně si tykejme, o nic...Kdepak, mně se tohle absolutně netýká. Jejich nebezpečí zřejmě spočívá v to, že se k nim uchylují nejen slabí lidé, ale i ti, kteří hledají nějakou racionální pseudovědeckou cestu k řešení problémů jejich života. Něco jako JHVH

Petr - Praha (Út, 17. 7. 2012 - 10:07)

Až mě mrazí když to čtu, strašně moc je z toho pravda, odmítala se mnou diskutovat v čem je problém, dítě, že už je velké a postará se o sebe a měla v sobě něco jako kdyby byla více než jiní. Běžní lidé přestali být pro ni zajímaví. Děkuji za vysvětlení hodně jsem pochopil. I když pozdě.

pro zuzi (Út, 17. 7. 2012 - 09:07)

(Pokud si chcete vykat, není...Klidně si tykejme, o nic nejde. Jen jsem nechtěl urazit. A dáma má nabídnout tykání první. :-) Myslel jsem, že tvá reakce znamená, že tomu nemůžeš uvěřit. Klidně můžeš, mojí ex se stalo přibližně to samé. :-( Problém je, že s fanatismem se nedá nijak bojovat ani argumentovat. Diskuzi vůbec nepřipouštějí. Mají nakukané, že kdo chce s nimi polemizovat nebo je kritizovat, je vyslancem nějaké špatné strany, která se jim snaží zabránit v konání dobra.Je to na palicu. Tak opatrně, Zuzi :-)

Reklama

Přidat komentář