Reklama

Duchovní cesta

modrá housenka (Pá, 16. 3. 2007 - 09:03)

..to je jen ukázka toho že jsi vedle jak ta jedle..
pokud to co píšeš myslíš vážně,pak to není to o čem tu je řeč,ale je to odmítání a připoutanost.. a hloupost :)
ale proč ne.. jaký si to uděláš,takový to máš..

Klementinka (Pá, 16. 3. 2007 - 09:03)

....neustále ohromená v bezděčných reakcích na svět plný podivuhodností hnedle přechází ve zkoprnělou, jindy zas tvrdohlavou děvčici s rázným řešením fantasijních trablů, způsobených břídily. Jeví se jak ochotnou a přívětivou tak i neústupnou až tvrdošíjnou jako žulový kámen....
PS:
klidně si bafej, stonožko, ale nevyfukuj na mě, jasné?

Klementinka (Pá, 16. 3. 2007 - 08:03)

.. právě jsem šéfovi řekla, že ty staré papíry v archívu bude lepší, z duchovního hlediska, NEHLEDAT !!
NEOČEKÁVÁM, že by mi za to zvýšil plat.
ha, ha, ha
PS:
To je jen malá ukázka konkrétní aplikace jistě zcela vážně a dobře míněných zde rad. :-)

Klementinka (Pá, 16. 3. 2007 - 08:03)

nechtít.... s tím mám hodně zkušeností!!
Nechci aby moji rodiče byli nemohoucí, nechci aby na sebe byli lidi zlí, nechci být tlustá, ha, ha, nechci aby lidi fetovali a kouřili...
neočekávat... neočekávám, že mi dá někdo něco zadarmo, neočekávám, že bez práce budu mít koláče a ani neočekávám, že se cibule na gulášek oloupe sama..
Já si prostě jen tak jsem :-) :-) :-)

modrá housenka (Pá, 16. 3. 2007 - 08:03)

d :) .... a její oči se střetly s očima modré housenky... ta seděla na vrcholku houby,ruce založené na prsou a bafala z vodní dýmky,nestarajíc se pranic o alenku..... ani cokoliv jiného :)

Klementinka (Pá, 16. 3. 2007 - 08:03)

dobré ráno!!
dneska je krásný den!
Má mysl už zase vesele skotačí :-),
protože včera přijel někdo, koho jsem nehledala a neočekávala. A pak jsme dělali něco, co jsem nikdy nechtěla !!:-) :-)
A bylo to supééér!!
PS: Klidná kočko, ty jsi moc milá a hodná. Určitě jen tak neumřeš. Za pět minut tu pořád budeš. Jsem si jistá, jako že je nebe nade mnou!!!!

d. (Pá, 16. 3. 2007 - 07:03)

modra housenka,
:) asi nie nahodou stale citam tvoje meno ako moUdra housenka:)

modrá housenka (Pá, 16. 3. 2007 - 06:03)

klidná kočko... ty si myslíš že jsi nesmrtelná? ..můžeš umřít okamžitě.. teď hned.. jakou máš jistotu toho že tu budeš třeba za pět sekund.. a máš strach... ten strach tu je jenom proto že přemýšlíš o něčem co by "mohlo být" v budoucnosti.. která vlastně ani neexistuje.. chápeš? ..děláš si to sama tím že si vytváříš nějaký domněnky..
takže moje odpověď na to co konkrétně dělat je tahle..... nehledat,neočekávat,nechtít :)))
ono totiž to tvoje slavný loupání cibule je hledání,očekávání a chtění....
..a přitom to tu zaznělo už tolikrát...
teď hned není třeba dělat vůbec nic.. jenom být....
mějte se fajnově :)

Lisa (Čt, 15. 3. 2007 - 22:03)

Tez souhlasim s kockou, i kdyz verim i v teorii mixeru a diamantu. Ale pokud ma clovek zodpovednost i za druhe (napr. svou rodinu), tak mu nezbyva nez vzit nuz a loupat a slzet a slzet... Ale cil je jen jeden a cas je relativni, takze vo co go?

Klidná kočka (Čt, 15. 3. 2007 - 21:03)

Housenko, povím. Bála bych se, že po razantním zásahu zbyde z mého mozku, duše a vůbec ze mně samotné podobná nechutná břečka jako z té cibule. Vše promíchané do šedivé hořké kaše, co nedáš ani prasátku. Nepoužitelný magor. Tudíž budu radši loupat a slzet a loupat.. chápu, že to někomu může připadat jako masochizmus, ale když mě to baví.. přece jde o to,že cesta je cíl,ne? A třeba to není strach, třeba je to jen pud sebezáchovy.
No a teď mi řekni zase ty, jak by sis takový razantní krok představoval? Co konkrétně by podle Tebe člověk měl udělat, aby se najednou z ničeho nic dobral podstaty? Já to totiž nevím, a myslím, že to neodhalily ani ty tisíce myslitelů, kteří duchovní cestě zasvětili celý život. Že by měl na to housenka nějaký šikovný zlepšovák? .-))

Lea (Čt, 15. 3. 2007 - 15:03)

Krásné slunečné odpoledne Vám všem. Já osobně bych chtěla Monice poděkovat za odkazy. Otevřela jsem první a zajásala jsem :-)) . Dozvěděla jsem se, že probíhá od 19.3

modrá housenka (Čt, 15. 3. 2007 - 07:03)

zdravím tě ústíčko.. :))

nika:) (Čt, 15. 3. 2007 - 07:03)

...aby bylo jasno....

Návštěvník (Čt, 15. 3. 2007 - 06:03)

..tak pravil modrá housenka....

Návštěvník (Čt, 15. 3. 2007 - 06:03)

bolí tě zub evelyn.. bolest k nevydržení.. a ty si budeš o to víc ten zub čistit nebo na něj dávat obklady a nebo polykat prášky proti bolesti a nebo kloktat nějaký "zaručeně" dobrý lektvary oplachujíce tak kořen nemocného zubu? ..proč nezajít třeba ke kováři ať mi ho rovnou vytrhne? :)
o jaký dušičce mluvíš klidná kočko? ..o tom míň než rybím měchýři , o tom nefouknutém nic .. jak říkal lucifer co porazil Martina v kartách? ...by ses trochu bála... hmm .. a povíš mi o co by ses bála?
není nakonec tedy strach to co vám brání udělat razantní krok a zároveň i to co vás nutí loupat cibuli? ...a slzet?
hezký den přeju :)

Lisa (St, 14. 3. 2007 - 21:03)

Upne nejhorsi je, kdyz mas cibulovou obsesi. Stale te neco (nebo nekdo?) nuti loupat cibuli... Ale pritom nechces stale slzet... Co pak?

Klidná kočka (St, 14. 3. 2007 - 21:03)

Já tedy nevím, Housenko, jak moc jsi zběhlý v kuchyni, ale já když nacpu cibuli do mixéru, zbyde z ní nechutná hořká břečka, nepoužitelná k čemukoli...:-))))tak aby to s tou dušičkou nedopadlo taky tak (bych se trochu bála). Snad je opravdu lepší loupat a slzet a pracovat a pracovat.

Návštěvník (St, 14. 3. 2007 - 17:03)

Citatelka Monika skace po ruznych diskusich a znacne nenapadne vklada SPAM. Prvni co jsem udelal, ze jsem ty odkazy schvalne neotevrel.

Evelyn (St, 14. 3. 2007 - 17:03)

Ahojky všichni :)

Hm, zajímavé, modrá housenko, vím, jak bolestivé je to loupání, takže ten mixér...au, au!!!
:)

modrá housenka (St, 14. 3. 2007 - 08:03)

zkrátka jakýpak s tím štráfy,jak říká jedna moje kamka... vykašli se na loupání cibule.. můžou ti pak zbýt jenom oči pro pláč.. popadni cibuli,vraž jí do mixéru.. rozsekej jí na hadry ....a vytáhneš diamant :)
zdravím všechny....

Reklama

Přidat komentář