Reklama

Duchovní cesta

Lokomotiva (Po, 12. 3. 2007 - 00:03)

Klementínko,
když se zbavíš těch nepodstatných věcí, ve které většina lidí věří.. (úspěch, vlastnictví, peníze, sláva atd.)
A když se vzdáš i pachtění se po těch důležitých věcech.. (láska, přátelství, atd.), pak ty věci najednou přijdou sami. Bez usilování vyvstanou. Vždy tu byly, ale buď je člověk neviděl, nebo se nemohli realisovat, protože člověk nežil s pravdou a láskou v srdci. Proto tak toužil, protože chtěl to srdce naplnit. Ale to toužení je jako když filozof hledá odpovědi na otázky a pokaždé, když zodpoví jednu, vynoří se dvě další.. nemá to konce. Stejně tak jako nelze rozumem obsáhnou vesmír, nelze ani skrze tužby dosáhnout jednoty.. a jak říkám, když se člověk odevzdá, nalezne svobodu a tyto (dříve)hledané věci pak dostane darem.. a bez usilování. Pak cokoliv člověk dělá, je jeho srdce naplněno láskou, soucítěním a pokorou. Jeho srdce je naplněné pravdou. A pokud touží, už netouží jedinec, ale bůh. Když touží bůh, věci se dějí a není potřeba ničeho činit.
To je odpověď na otázku, na kterou ti nikdo neodpovídal.

Přeju mír a lásku v srdci.

Lokomotiva (Ne, 11. 3. 2007 - 23:03)

Fero, jsi homosexuál?
:o)

Klementinka (Ne, 11. 3. 2007 - 22:03)

ahojky, nejsem všude, ono to tak možná vypadá, protože mám mnoho ctitelů, kteří se za mě vydávají :-) :-)
Faith, neřekl ten Matthew něco o tom,jaké to tam, v záhrobí je? Ještě jsem žádnou reportáž odtamtud nečetla.
Ráj,
koneckonců, tato záležitost je také výtvorem mysli, tudíž představy o velikosti a cestě tam se různí. A kdopak rozhoduje o to, co a kdo se tam vejde, hmmm? :-)
(Pochybnosti, otázky, není to kacířské?)

Dobrou, vlahou noc!

Návštěvník (Ne, 11. 3. 2007 - 21:03)

Cesi jsou tak paraoidni s tou cestinou. Celou dobu skolniho veku se uci kde psat i nebo y, jako by se delo o zivot. Podle jejich carek a tecek se posuzovala jejich inteligence. Tak vas v tech skolach zmanipulovali ohledne techto malickosti. Silene znamkovali zaky, kteri pak byly doma mlaceni a ve skole podcenovany tim silenym znamkovanim. Na zapade to tak neexistuje a vezte, ze cesky ponizovany trojkar by na zapade vynikal, jelikoz ze cesti zaci se zbytecne ponizuji. A vetsina nejbohatsich lidi na svete ani nema velka studia, tak proc si myslite, ze ten pravopis je tak silene dulezity? Jsem rada, ze mam anglickou klavesnici.
Jo kdysi jsem take mela jednicky z cestiny,- ale stejne jsem vdecna za pripominky v mem pravopisu.
A Sierre, je tu duchovni diskuze nebo co? Nase tela maji duse, ktere existuji i kdyz nase materialisticke telo zemre. Duse prejdou do jinych dimensijich a urciti pozemsti lide umeji s tema dusema komunikovat. Matthew Ward se snazi pomahat nasi planete. Jeho matka napsala mnoho knih s informacema od Matthew, andelu a Boha. V teto dobe vice a vice lidi jsou otevreni k mistyckym vedomostem. Nase tela se pripravuji na zivot v pate dimensiji, zatim zijeme v temne treti dimensiji a jenom lidi otevreny k pravde a lasce budou presazeni z teto krute planety do mista, ktere bude naprosto jinaci a plne bozske energije.

Zatim nam zde vladne temna sila a jeji pomahacem jsou lide jako G.Bush, kteri podnikaji nezakonne krute valky. Pro zaminku zmeny na teto planete nastavili i 911.
viz: Google video Loose Change 2nd Edition Czech Slovak
911 bylo vnitrne ucinene, lidem se lze a nastavuje se diktaktorska moc. A tak pomoci sirenim laskypilne energije se da ta temna sila menit. To jen ve zkratce.

Návštěvník (Ne, 11. 3. 2007 - 21:03)

:-)

+++ (Ne, 11. 3. 2007 - 20:03)

chytré..

Návštěvník (Ne, 11. 3. 2007 - 20:03)

jenomze raj je jenom tak veliky, ze se do nej zadne 'ja bych' nevejde... jinak, neni problem tam jit.

Pravopis (Ne, 11. 3. 2007 - 19:03)

Pro Faith: Na konci věty se dělá tečka. A za "com" se píše také tečka, protože je to na konci věty.

Sierra (Ne, 11. 3. 2007 - 18:03)

Klementinko, ty jsi taky všude, holka přelétavá!
Faith: nehrabe ti?

Faith (Ne, 11. 3. 2007 - 07:03)

Kazdy mesic dostavame zpravy od zesnuleho mladika - Matthew's Ward books.com Vzdy dava pohled a rady na dnesni situaci

Klementinka (So, 10. 3. 2007 - 10:03)

ahoj všichni, zase prší, ale alespoň je teplo, a viděla jsem sněženky, a ptáčkové už pípají... to je PARÁDA !
Evelynko,
díky za odpověď. Také jsem si vyhledala informace a chtěla bych se tebe i ostatních zeptat. Je záhodno těchto stavů, popsaných budhisty a hinudisty, dosáhnout?
Výměna názorů tebe a :) vyzněla, jako že ano.

Pokud jde o mě, já bych raději do Ráje...

Člověk hledá bezpečí v hinduismu, se všemi jeho nesmyslnými pověrami, bohy a rituály, které k tomu náležejí. To však odporuje jiné skupině (katolismus, judaismus, islám buddhismus), kteří mají odlišné pověry, rozdílné bohy, odlišné rituály. Člověk se odjakživa snažil nalézt bezpečí v jedné nebo druhé z nich, avšak mezi nimi panuje konflikt, bojují jeden s druhým. Najednou si ale člověk uvědomí, že tyto skupiny staví na iluzích. Toto poznat, znamená nabývat inteligenci.
Jiddu K., 1980

Petr (So, 10. 3. 2007 - 01:03)

Ahoj fero, vidím člověka jako duši a na sexuální orientaci mi nezáleží. Ocením spíš jeho kulturu projevu. :))

fero (Pá, 9. 3. 2007 - 22:03)

pride mi ze ste tu všeci homosexuálne založení lebo za niektorými menami bežných pre mužov sa skrývajú ženy a naopak

Petr (Pá, 9. 3. 2007 - 21:03)

Ahoj všichni,
>Evelyn, poslední dobou procházky zanedbávám skrz účetnictví, ale před domem kvete podběl a před několika dny jsem viděl lítat nádherné žluťásky. Spojil jsem první část slova žlu-té - barvy květů a motýlů s obdobím žlu-čníku podle alternativní medicíny. Náhoda nebo velká hra matky přírody?
>Přeji příjemné prožití předjarních dní :))

Evelyn (Pá, 9. 3. 2007 - 12:03)

Petře, děkuji za přáníčko :) Co dělají veverky? Já při ranní procházce musela kličkovat mezi spoustou žížal, jak je noční déšť vyhnal z jejich domečků. A kochala jsem se sněženkami a fialkami.
Váži je do kytičky a posílám všem :)

Evelyn (Pá, 9. 3. 2007 - 11:03)

Krásné dopoledne všem!

Lindo, rozumím Ti :) Měj se moc hezky.
:)

Pro Klementinku:
Bódhi je pojem indického původu, který v buddhismu označuje zážitek probuzení.

Samsára (v sanskrtu a páli

linda (Pá, 9. 3. 2007 - 10:03)

Ahoj Evelyn!
Myslím na Vás často, ale bohužel mám pořád jakýchsi obyčejných starostí a na net nezbývá moc času. I když sem občas nakouknu, do diskusí se nezapojuji,protože když to nesleduji průběžně, ztrácím nit a většinou není čas číst několik stránek zpět. Ale jsem s Vámi a i v mlčení můžu hezky souznít :-)
Mějte se krásně

Klementinka (Čt, 8. 3. 2007 - 22:03)

... já jsem zase věděla, že mi nikdo neodpoví, a i bez toho prožívám čistou radost, nezávislou na na něčí odpovědi, kterou jsem ani neočekávala, vlastně ani nechtěla a ani nehledala :-)
Ta slova jako bodhi a samsára, to někdo někde napsal a popsal? Co to asi znamená, ptám se sama pro sebe..
Mezinárodní den žen neslavím,
neboť nejsem žena, ale dívka :-)
dobrou noc a posílám vzduchem polibek, kdo bude chtít, ten si ho chytne :-)

Petr (Čt, 8. 3. 2007 - 22:03)

Ahoj všichni,
Holky, všechno nejlepší k MDŽ! Ať vám sluníčko svítí na vaší cestě životem :)))

Evelyn (Čt, 8. 3. 2007 - 19:03)

Milá Danuschko,
Ty jsi zlatíčko, děkuji za úsměv a určitě Ti posílám také. I Vám ostatním ženám :) A také hodně lásky a radosti :) Když už si na nás nevzpomněl žádný muž, tak si popřejme samy :)))

Milá Lindulinko,
právě dnes jsem na Tebe myslela :) Kampak ses nám ztratila? Chyběla jsi tu.
:)))

Reklama

Přidat komentář