Reklama

Duchovní cesta

nika (Po, 5. 3. 2007 - 21:03)

děkuji Evelyn. Klementinko neboj, nic ti neuteče:) Jsi plná energie co jsi se vrátila z hor. To je dobře. V zdravém těle, zdravý duch viď? ty povedená vnučko..

Evelyn (Po, 5. 3. 2007 - 20:03)

Activia, abych mohla reagovat na Tvůj příspěvek, potřebovala bych více klidu a času, který teď bohužel nemám, ale ráda napíši :)))

Snad jen:
Je hluboký omyl domnívat se, že myšlení je nezávazné a nezávažné.

Niko, těším se :) evelyn"erkya.com

Krásný večer všem!

Klementinka (Po, 5. 3. 2007 - 20:03)

ahoj activio, já ti rozumím, vidím to úplně stejně!
Nico, Petře, Evelyn, ne že začnete soukromničit v e-mailech! Co kdyby mi něco důležitého uniklo :-) :-)

nika (Po, 5. 3. 2007 - 19:03)

Ahoj všem:)
Chci jen poprosit Evelyn a Petra o adresu, nemůžu jí najít. děkuju:)

activia (Po, 5. 3. 2007 - 19:03)

Evelyn, nedávno bolo v TV, že spadol na zem parašutista z 4500 m výšky, lebo sa mu neotvoril padák...zlomila sa mu noha :)
V susednom meste vypadlo dievčatko zo siedmeho poschodia... nestalo sa mu nič :) znamená to, že oni pochopili, že výšky sú nebezpečné a my ostatní to ešte nechápeme?
Nie :) vážne nechápem, ako je to možné, že naše neduhy v myslení sa odrážajú na našom fyzickom tele, poniektorý pre nepochopenie daného problému vzniku choroby dokonca aj zomierame. Čiže si to vlastne odtrpíme a potom opúšťame túto hmotnú realitu a dostaneme sa mimo túto "hmotnosť". Ak sme vyspelé bytosti, mali by sme sa poučiť z prežitého, načo potom ďalšia inkarnácia???
Ak ak sa hovorí, že všetci sme jedno, načo potom čerpáme z osobných skúseností ? Načo potrebujeme túto demonštráciu v hmote? A ešte k tomu nieko?kokrát?
...len h?adám príčiny svojich trágédii a snažím sa ich pochopiť, dúfam, že mi v tom pomôžete :)

Ifka (Po, 5. 3. 2007 - 18:03)

Já to vnímám přesně tak jak píše Péťa.Nikdo nás netrestá,to jak se budeme chovat si přece určujeme samy.O tom je právě ta naše duchovní cesta,nečiň druhým zle,když nechceš,aby činili zle oni tobě.A na ošklivé věci v televizi se také nekoukám,vypínám,nebo odcházím,ty emoce,které na nás vysílají,nejsou nic dobrého a proč se trápit tím,co nemůžeme změnit?Hezký večer všem!

Evelyn (Po, 5. 3. 2007 - 17:03)

Pojem trest je vyhrazen výlučně pro světskou spravedlnost!!! Proviníš se, následuje trest. Bohužel se velmi mylně ujal i ve smyslu zákona karmy. Zákon karmy však sleduje proces "příčiny a jejího následku". Když dáš dlaň na rozpálená kamna, tak se spálíš. Když skočíš z druhého patra, tak si něco zlomíš. Neuvažuješ tak, že popálenina či zlomenina je TRESTEM za tvé chování, ale NÁSLEDKEM tvého jednání. Stejně tak je to i v případě, že druhému člověku ublížíš nebo on ublíží tobě nebo v případě nemocí. Existuje příčina, proč se tak děje a ono ublížení či onemocnění je následkem. "Kolotoč" pak nastává, když nejsme schopni pochopit, když žijeme v nevědomosti. A v ní žijeme proto, že jsme si staletími zanesli spojení s přímým poznáním, spojení s duchem, s "Já". Ale toto spojení je možné postupně pročišťovat a začít chápat. Ještě bych ráda k tomu něco napsala, ale musím nyní končit, takže zatím tak.
:)))

Lokomotiva (Po, 5. 3. 2007 - 17:03)

"jaká může být příčina toho, že někdo vraždí pro peníze?"

Takový člověk asi ztratil sám sebe. Ztratil vědomí, kým je on a kým jsou druzí a ztratil vědomí boha, nebo absolutna které jsou naším základem.

Stotožnil se s rolí, do které se vtělil, uvěřil ve skutečnou podstatu hmotných statků a zatoužil po nich tak silně, že mu to dovoluje zabíjet ostatní.

Ty člověku můžeš odpusiti, ale jeho to nikterak nezasáhne pokud již neprozřel a nekaje se. Ale můžeš ho milovat a láskou ho k prozření dovést. Pak když vidí co činil, je čas, aby jsi mu odpustila a on odpustil sám sobě. A aby požádal za odpuštění.

activia (Po, 5. 3. 2007 - 17:03)

..hm...aké je to odpustenie, a aká je to láska, ktorá vyžaduje, aby prišiel trest? Ak príde trest, začína ďalší "kolotoč"...?
Prečo, nie je dopriate dotyčnému pochopenie ( napr: vysvetlením s láskou, alebo tým , že sa k nemu správa každý láskyplne, aby pochopil, že aj on sa tak má správať) toho, že konal nesprávne?

Klidná kočka (Po, 5. 3. 2007 - 17:03)

Peťo, prosím podívej se do pošty, psala jsem Ti.

Petr (Po, 5. 3. 2007 - 16:03)

Klementinko,když někdo vraždí pro peníze, tak si v tom okamžiku myslí, že koná správně. On takhle jde za štěstím, za Bohem. Je to jeho cesta. Tak, jak tvoje nebo moje. Ty víš, že zabít je špatně. On to neví. V okamžiku, až následkem karmy někdo zabije jeho, tak to pocítí na vlastní kůži a nechá toho vraždění.

Petr (Po, 5. 3. 2007 - 16:03)

Klementinko, víš proč mu není odpuštěno? Proto, že by to dělal stále znova. On by si to jinak neuvědomil. Viš?

Petr (Po, 5. 3. 2007 - 16:03)

Klementinko, já to řeším tak, že vypínám televizi, když tam něco takového je. Tito lidé to dělají, protože mají diváky a svoje nadšence, kteří si tímto způsobem "zvedají sebevědomí". Když nedokážou sami sebe povznést, tak se s pomocí moci nad slabší bytostí snaží dokázat, že ještě "něco" znamenají. Tím, když na takové věci koukáš, přijímáš energii toho hnusu, tak pokud nemáš sílu nebo možnost zasáhnout tak rychle od toho uteč. Ještě se dá silou myšlenky duši z toho zvířete vytrhnout z jeho těla, ať netrpí. Všichni viníci budou potrestáni, tak nenech v sobě vzklíčit zlobu, ať se do toho nevtáhneš. Dál už nic. jestli to máš v sobě, tak to s někým prober, ať to z tebe spadne a přelaď se do optimistických barev.

Imis9 (Po, 5. 3. 2007 - 16:03)

Člověk by si měl uvědomit, že všechno co se mu přihodí (ať zlého nebo dobrého) si vlastně někdy v minulosti sám zapříčinil. Je to jen reakce na něco co sám rozpoutal.
Bude to znít drsně, ale pro oběti koncetráku to byl zřejmě odpovídající trest. Zákon karmy je zákon karmy.
Jiná věc je s těmi co to všechno prováděli. Vzali na sebe provinění, který se musí zase nějak vybít.
O tom je život, sklízet co jsme zaseli.A tak pořád kolem dokola.
:-)))

Klementinka (Po, 5. 3. 2007 - 16:03)

Napadlo mě,
když si někdo nese tu karmu, asi někdy něco provedl, nebo je třeba jen blbej, tak proč mu není raději odpuštěno, a má místo toho prožívat na zemi muka pekelná?
Loko,
omlouvání zločinu nebo snaha vidět příčinu, jaká může být příčina toho, že někdo vraždí pro peníze? Ať má příčinu jakoukoli a dal mu jí kdokoli, mě se to jeví jako zločin.

Lokomotiva (Po, 5. 3. 2007 - 14:03)

je pravda, že záleží na úhlu pohledu. Pro člověka, který se zbaví iluze nadřazenosti je pak stejným zločinem porážka zvířete, jako zabití člověka. Tím ale nesnižuje to druhé.

Lokomotiva (Po, 5. 3. 2007 - 14:03)

No ale popravdě... je rozdíl mez omlouváním zločinu a snahou vidět přícinu.

Klementinka (Po, 5. 3. 2007 - 14:03)

Petře :-),
tak já se budu snažit, nechávat věcem volný průběh.
Víš, co mě třeba taky hrozně vadí? Násilí ve filmu, nemůžu se na to koukat. Kolikrát jsem si říkala, někdo to natočil, jiní se na to dívají, tak já se podívám taky, o co jde. Ale mě se začne dělat strašně špatně po tělě, já to ani nedokážu popsat a je mi hrozně smutno a mám vztek na ty debily co tohle natáčejí a i na ty, co se na to koukají.
To samé korida. Viděli jste to někdy někdo? To je mučení zvířete. Ten býk nemá absolutní šanci, ještě jsem se dozvěděla, že jim dávají sedativa, aby tak neběsnili. Takže býka nechají několikrát narazit hlavou vší silou do ohrady, potom do něj zabodnou meče, (býk se bolestí počůrá - to jsem viděla na vlastní oči) a pak ho postupně, za jásotu davu zabijí. Vydržela jsem tam 10 min, pak jsem utekla a brečela a několi hodin chodila sem tam po pobřeží, abych se z toho vzpamatovala. Hned po tom zážitku jsem si vyhledala informace, brojí se proti tomu, ale tradice je holt tradice.
Ach jo.
Co mám dělat, aby mi to bylo jedno??

Petr (Po, 5. 3. 2007 - 13:03)

Klementinko,
v přírodě liška sežere slabšího, nemocného zajíčka. Tak to je. Když nemocného králíčka zachráníš, rozmnoží se slabší kusy. Příroda je moudrá, i když někdy krutá.
>Oběti nacismu a nacisti to jsou dvě skupiny lidí, mezi kterými se v čase stupňovalo napětí, až vzniklo to, co vzniklo. Takové jevy se dějí dnes a denně. Jediné, co s tím každý můžeme udělat je: tupit hroty napětí okolo nás a šířit lásku.:))
>Cesta kříže je bolestná. I když trpíme, je ve naší mysli síla utrpení proměnit /v lásku/ či zmírnit. To je Pravda na kterou v praxi nedosahuji,ale vím, že to tak Je. Věřím, že to, co mě v každém okamžiku potkává, je pro mne to nejlepší. Proto, že nejsem ještě tak duchovně zdatný, tak se bráním co to jde, když cítím, že se bránit mám. Pokud jsem v něčem tzv. "nad věcí", nechávám tomu volný průběh.

Klementinka (Po, 5. 3. 2007 - 11:03)

kurňa sakra,
myslím, že by bylo nasnadě vysvětlit obětem nacismu, že vlastně v koncentráku duchovně rostli. Být vyhublý na kost a utýraný čekat na milost nebo nemilost nějakého nácka...
Petře,
to je tak strašně těžké se s tím smířit. Raději odhodím všechny své střevíčky a šperky, ale nemůžu být v souladu s tím, že někdo týrá někoho jiného.

Reklama

Přidat komentář