Reklama

Endometrióza

Betynka, 26 let (So, 26. 9. 2009 - 09:09)

Dobre dopoledne, holky, chtela jsem se zeptat, uz pul roku me boli bricho, absolvovala jsem ruzna vysetreni, ale nic nezjistili, ani na gynekologii v Pze. Pred 14 dny jsem jela na Moravu, tam mam sveho gyn. a ten mi rekl, ze mam endometr. Mam to resit bud miminkem (Ktere bych i chtela) nebo antokoncepci, kterou jsem nikdy nebrala. Brisko boli porad, hlavne pri styku a taky mam problem jit na WC.
Co mam delat? Laparoskopii jsem jeste neprodelala. Nemate nekoho v praze, nejake doporuceni, kam bych mohla zajit prosim? Nerada bych dosla do takoveho stadia, ze bych nemohla mit deti :( dekuji moc za Vase rady.
Hezky den

Granvin (So, 5. 9. 2009 - 21:09)

Radka
Léčba existuje, ale vyžaduje oběti v podobě úpravy Vašeho životního stylu.

Radka (So, 5. 9. 2009 - 18:09)

Dobrý den,
před rokem mi má doktorka zjistila endometriózu, kvůli tomu jsem podstoupila laparoskopii,zdálo se,že je vše O.K. Včera mi má lékařka opět zjistila nález,chci se zeptat,existuje nějaká léčba kromě hormonální antikoncepce? Díky

Jana (So, 5. 9. 2009 - 16:09)

Ahojte,chcem sa opytat ci sa niektora z vas neliecila injekciami Decapeptyl.Ak ano za ako dlho vam nabehol cyklus a prisla prva menstruacia.Dakujem.

Eliška (Čt, 3. 9. 2009 - 20:09)

Dobrý den všem,
je mi 26 let a před 6 měsíci jsem podstoupila operaci kvůli endometrioze. Teď jsem podstoupila hormonální léčbu. Moje doktorka mi říká, že asi nebudu moci otěhotnět. věřtě, že mimčo jednou chci, ale mám v tom nějak tak zmatek. Dá se to navždy odstranit, nebo co pro to můžu dělat??Existuje nějaké vyšetření nebo něco takového - někdo mi říkal, že jde o nějaký laser, který vše odstraní a pak je vše ok. Můžete mi prosím poradit??? Děkuji moc

Granvin (Ne, 23. 8. 2009 - 22:08)

Jolča
Svou otázkou "A jak?" máte na mysli jak otěhotnět? Když si domluvíme konzultaci, tak vám mohu říct, které kroky je potřeba podstoupit k otěhotnění i k tomu, abyste se endometriozy zbavila, ale přes net na tuhle otázku opravdu nejde odpovědět. Důvodů nemoci a vlivů, které se na jejím stavu podílejí je opravdu hodně a je potřeba je řešit individuálně - jedině tak je pravděpodobnost dosažení stanoveného výsledku.

ForBio (Ne, 23. 8. 2009 - 22:08)

Také patříte k lidem, kteří začínají "řešit" svůj zdravotní stav až ve chvíli, kdy se projeví příznaky onemocnění? Také přehlížíte rodinnou anamnézu, tzn. vrozené dispozice a "čekáte" až na období, kdy se "něco" objeví? V takové situaci je základním předpokladem úspěšné léčby, ale také prevence, včasná a co nejpřesnější diagnóza.
Je mnoho způsobů, jak najít řešení a pomoc. Jedním z nejefektivnějších je využítí nabídky Studia ForBio, nově zřízeného pracoviště v Plzni s možností špičkové diagnostiky přístrojem METATRON 4025GR Hunter. Tato NLS diagnostika nabízí velmi přesnou metodou komplexní vyšetření Vašeho organismu s vysokou mírou přesnosti. Je to jediná NLS diagnostika s certifikací pro lékařské účely. Metoda je schopna odhalit i nádorová onemocnění v jejich raném stadiu, stejně jako odhalit skrytá stadia různých onemocnění ještě před projevem jejich vnějších příznaků. Tímto neinvazivním a pro člověka bezpečným vyšetřením zjistíte, jaký je skutečný stav Vašeho organismu a účinným způsobem předejdete onemocnění a zdravotním komplikacím. V převážné většině to má zásadní význam pro rychlou prognózu a následnou volbu léčby. Můžete tak rychle a efektivně provést zásadní rozhodnutí směřující k Vašemu zdraví a dobré kondici. Více na www.forbio.cz

Peťka (Ne, 23. 8. 2009 - 18:08)

Ahojky,tak se také připojím,je mi 23 let,dítě ještě nemám...v lednu 09 jsem měla nehoráznou bolest při menstruaci,dávala jsem to za vinu nachlazení,při gyn. prohlídce v dubnu mi byla zjištěna malá cystička....doktorka navrhla jako léčbu antikoncepcí na 3 měsíce,že by měla cystička zmizet..bolesti přestaly. Po kontrole v červenci mi doktorka řekla,že cysta nezmizela a navíc měla už 5x3 cm,což prý vyřeší jedine laparoskopie,tak jsem se s hrůzou v očích objednala a 13. srpna jsme měla operaci, při které vyjmuly cystu a ložiska endometriózy,o které mi řekli po operaci, doktorka mi řekla,že buď hned otěhotním, nbeo léčba antikoncepcí na půl roku. Vzhledem k tomu,že jsem vdaná a o miminku jsme s manželem už dlouho mluvili(zatím jsme se ani nepokoušeli, tak jsem se rozhodli pro to těhotenství, další menstruaci mám dostat 3. září,tak pak to budeme hned zkoušet....ani si nepřipouštím,že by měl být nějaký problém,ale potom,co tu čtu,tak zase nechci být na růžových obláčcích......tak napište,jestli máte někdo hodně podobnou zkušenost....nikdy předtím jsem gyn. problémy neměla.

pro Jolču (Ne, 23. 8. 2009 - 16:08)

Ahojky, ráda ti poradím, když mi napíšeš více... Zrovna teďka mi otěhotněla jedna klientka, která měla potíže s cytomegalovirem a oslabenou imunitou. Používám a teké nabízím české bioinformační přípravky. Pokud chceš, napiš mi na: eva.jm"seznam.cz

jolča (Ne, 23. 8. 2009 - 15:08)

granvin
A jak? Doktor mi řekl,že když neotěhotnim do konce září,tak mi rovnou objedná na operaci.

Granvin (So, 22. 8. 2009 - 21:08)

Jolča
Určitě je možné otěhotnět, otázka je, co to bude dělat dlouhodobě, docela bych se obával dalších komplikací a zdravotního stavu dítěte, které se narodí v takto přetíženém organismu.
Moc rád bych Vám pomohl, a Bůh ví, že bych mohl, ale i když sem napíšu kontakt na sebe, tak s největší pravděpodobností neodepíšete:(
Jestli můžete věřit tomu, že Vám dokážu pomoct zjistíte jen tak, že tu léčbu podstoupíte, ale to rozhodnutí, a tím i stav Vašeho zdraví, je jen na Vás.

jolča (So, 22. 8. 2009 - 16:08)

Ahoj,před rokem jsem byla na operaci s endometriozou,kontrolní operaci mi nedělali,protože se s přítelem snažíme o miminko,snažíme se už čtyři měsíce a stále nic a hlavně mam zase bolestivou menstruaci a ostatní příznaky jako před tim,asi ji mam znova...myslíte,že můžu s endometriozou otěhotnět???

sisidajda (Pá, 21. 8. 2009 - 18:08)

Ahoj holky,taky napíšu svůj příběh s endometriózou.Před 7 lety jsem měla bolesti v podbříšku a tak následovala prohlídka u gynekološky.Po zjištění endometriózy jsem byla hned objednána na laparoskopii.Před operací jsem se ptala zda budu moc mít ještě děti(měli jsme 7letého syna).Nikdo mě v té době neřekl,že je možné zkusit otěhotnět před operací a po ujištění od pana primáře,že budu mít ještě dětí jako Marie Terezie jsem na operaci šla.Po té chodila půl roku na injekce -uměle vytvořený přechod se všema těma úžasnejma věcma-návaly,nervozita.podážděnost atd.Po půl roce následovala kontrolní laparo a při předoperačním vyšetření mi zjistili autoimunitní chronickou hepatitidu-kterou spustil onen zázračný ,,lék" ,který jsem dostávala půl roku.A závěr-druhé dítě nemáme-nemůžu z důvodu onemocnění jater ,které by nevydrželi zatížení těhotenstvím.Beru kortikoidy a je ze mě tlusté bečka a ještě k tomu hrozně náladová-někdy nemůžu vydržet sama se sebou.Takže držim všem palečky ať Vás tahle nemoc neskolí a věřím,že dnes se již léčí jinými léky.Hodně štěstí ze srdce všem:-)

Lenka (32) (Pá, 21. 8. 2009 - 14:08)

Zdravím všechny,
měli jsme 1 syna a chtěly jsme další dítě stále se nedařilo. Nakonec jsem byla na operaci cystou kde mi zjistili ložiska endometriozy. Žádná léčba mi nabídnutá nebyla jelikož jsme chtěli druhé miminko gynekolog řekl že to můžem zkusit hned po prvních měsíčkách a vyšlo. Teď mám druhého syna kterému je 20 měsíců a já mám znova plánovanou operaci na endometriozu. Jakou léčku dále podstoupím ještě nevím ale byly nabídnuty na 6 měsíců hormony

leona (Čt, 30. 7. 2009 - 21:07)

zdravím několik let mám bolesti v podbřišku zad a hlavně bolesti při styku vždy léčeno atb ultrazvuk nyní ok asi před deseti lety cysty gynekolog nic neřeší mám simu navrhnout laparo?polykat ibalginy mě už vážně nebaví díky

Miriam (Út, 28. 7. 2009 - 00:07)

Dobrý den,
prosím poraďte. Našli a odstranili mi malé ložisko endometriozy (dle zprávy cca 3 mm). V nemocnici mi doporučili hormonální léčbu na 6 měsíců a pak se snažit otěhotnět. V IVF centru mi radí zkusit hned další cyklus IVF (už mám za sebou dva neúspěšné) nebo před tím maximálně 3 měsíční hormonální léčbu. 6 měsíců je prý zbytečně moc a není prokázáno, že více jak 3 měsíce zvýší úspěšnost léčby, prý se budu jen zbytečně déle trápit (navození "přechodu" je prý pro většinu žen nepříjemné). Navíc je mi 37 a snažíme se o první mimčo, takže každý měsíc navíc hraje roli. Pokud jste někdo absolvoval hormonální léčbu, byly to 3 nebo 6 měsíců? Díky za vaše zkušenosti a názory.

Martina 34 let (So, 4. 7. 2009 - 16:07)

podle sono vysetreni jsem mela myom o velikosti 8cm,sla jsem na laparoskopicke odstraneni ale po probuzeni mi oznamila lekarka ze zadny myom nenasla a e se jedna o endometriozu,doporucila co nejrychleji otehotnet nebo podstoupit hormonalni lecbu,tak mi drzte palce,chci mimco...

Květa (So, 13. 6. 2009 - 21:06)

Ahoj Alenko, přesně tak se cítím i já. Všichni mluví o těhotenství a bolestech. Bolesti jsou hnusné, ale nejhorší je ta únava a slabost a jak říkáš, jse nasraná na celý svět.Sex, dejte pokoj. Je mi 29 a děti nemám a zatím po nich opravdu netoužím a co teď. Mít dítě i když ho vlastně nechci, jen proto že musim.Byla jsem na jedné laparoskopii, jedno ložisko. Antikoncepce a do roka 3 viditelná ložiska po celém břiše. Tak znova plánuji - laparo a hormonky. Pokud vím, komu se povede otěhotnět má pokoj a někdy na dost dlouho , možná i na pořád. Když někdo děti nechce, je to průser a hormony to akorát držej na uzdě.Před třema rokama jsem byla plavkyně a sportovkyně. Teď jsem mrzout a hulim jednu za druhou. Ale mám v plánu podstoupit tu další laparoskopii, ale na pořádné klinice u pořádného doktora. A také navštívit léčitele.Endometrioza je pěknej prevít a koukám, že tím trpí spousta žen, co s tím? Držím nám pěstičky snad nám někdo pomůže.Ahoj a držte se.

Markéta (St, 29. 4. 2009 - 13:04)

Ahoj Alenko,já mám endometriozu taky,vím,jak je to pro tebe těžké.Mě trvdil doktor,že kdyby to se mi po laparoskopii vrátila znovu,tak mi vezmou oba vaječníky a tím se mi endometrioza zastaví.Možná by ti vzali i dělohu,já nevím.Já te´d beru taky natikoncepci,zatím se držím už půl roku.Po operaci jsem bývala hodně unavená,navíc po nasazení hormonální léčby se mi rozbouřily hormony a mívala jsem výkyvy nálad a přechodové problémy.Museli mi vysadit depo-proveru a píchat mi enstrogeny,aby mi hladinu hormonů vyvážili.Myslím si,že by ti gynekolog měl určitě nějak poradit,obrať se na něho.Držím palečky,ať se vše dobře vyřeší.Markéta

Alena (Ne, 26. 4. 2009 - 13:04)

Dobrý den, před rokem v květnu mi byl odstraněn pravý vaječník i vejcovod s ložisky endometriozy. Bolesti však mám stále, pan doktor mi předepsal antikoncepci Mercilon, ale bohužel bez výsledků ložisky endom. se oběvyli znovu a v daleko větší míře než před operací, bolesti se stupňují že se kolikrát nemohu ani pořádně narovnat.Jsem po dvou císař.řezech. Menstruace je velice bolestivá a silná, proto užívám Detralex. Chci se zeptat zda má endom. vliv na imunitu, protože se cítím pořád unavená, bez nálady a nervózní, a už ani nemluvím o tom že to poznamenává sex, který nevyhledává a začíná tím trpět manželství, snažím se tomu nepodléhat ale dá se těžko tyhle věci ignorovat. Stává se že když na sex dojde povětšinou po něm krvácím nebo špiním(následek endometriozy). Chtěla jsem se zeptat zda neexistuje nějaké řešení. Třeba i definitivní, je mi 36 let a další děti už neplánuji.

Reklama

Přidat komentář