Reklama

Fixní rovnátka

Máca (Čt, 13. 10. 2005 - 17:10)

Ahoj všichni!Tak dneska ráno mi je nasadili. Musím říct, že mi rov¨nátka v puse vůbec nevadí ani nijak nedřou, ale to možná přijde později, nevím. Taky jsem měla strach z toho, že budu šišlat, ale mluvím naprosto normálně. Jen když se usměju do zrcadla, tak si přijdu naprosto antieroticky a nedovedu si představit, že by se to nějakému příslušníkovi mužského pohlaví mohlo líbit.Chtěla bych se ještě zeptat. Mám rovnátka nasazená hodně dole na (horních) zubech a zdá se mi to dost nízko. Myslela jsem, že budou více uprostřed. Takhle jen nastevřu pusu a jsou hned vidět rovnátka než zuby. Nebo je to tak normální?Děkuji všem zkušeným za odpověď

Misa (St, 12. 10. 2005 - 13:10)

Ahojky, neboj se, doktorka Te urcite "nevykopne" za to,ze jsi se dotazoval taky jinde, ja jsem se u puvodni doktorky bala na cokoliv zeptat a dopadla jsem neslavne, u Opocenske se ptam na vsechno a jsem daleko klidnejsi. Na te esthesii objednavaji do tri tydnu, tekze to je asi zbytecne - nevedela jsem, ze uz to mas takto "rozjete":) Na netu je i spousta inet poraden, mne napriklad dobre poradili na www.kittler.cz, zkus napsat a pak se URCITE zeptat Mullerove,byla tu prezentovana jako vlidna pani, drzim palce!

ivča (Ne, 9. 10. 2005 - 22:10)

Ahoj,díky za odpověď. Nejdříve

Misa (Ne, 9. 10. 2005 - 14:10)

Ahojky, ja k MUDr. Opocenske chodim a jsem spokojena, je na me mila a odpovida na vsechny dotazy. Pokud jsi se rozhodl/a (nick Ivca,ale pises v muzskem rode,tak nevim) chodit k Mullerove, tak se ji urcite na nazor pani Opocenske zeptej. To, ze se zmeni tvar rtu je u predkusu jasne, ja ho mam jen asi dva milimetry, ale taky budou ma usta z profilu vypadat jinak. Jelikoz mam s pi Opocenskou dobrou zkusenost, tak bych si jeji nazor overila urcite. Muzes zkusit jeste jine pracoviste, napr. www.esthesia.cz-objednat se pres net. Napis, jak to vypada dal.

ivča (Ne, 9. 10. 2005 - 13:10)

Ahoj všem,potřeboval bych trošičku poradit. Pro rovnátka jsem už déle rozhodnutý a příští týden jdu na výsledky otisků a rentgenů k MUDr. Mullerové do Stomacentra, kde se dozvím, co by se vše semnou dělo a co by to eventuálně obnášelo.Jenže vzhledem k tomu, že jsem člověk, který chce mít jistotu a taky po pročítání diskuzí na internetu, jsem si řekl, že by bylo dobré znát taky názor jiného ortodonta. Objednal jsem se k MUDr. Opočenské ze Stomefektu, která dočasně sídlí na poliklinice Budějovická. Tento týden jsem tam byl a ještě teďka jsem z toho v šoku. Posadila mne na křeslo, pečlivě prozkoumala můj předkus na horní čelisti a pak řekla, že problém je v tom, že mám trochu předsunutou horní čelist. A taky, že je to docela problém, který je na pomezí operace čelisti. Úplně mne polil studený pot a zeptal sem se, jestli si dělá srandu a co ta operace obnáší? Vypadala docela vážně a mluvila něco nějakém

David (Čt, 6. 10. 2005 - 16:10)

Dik Jarko. Jeste nevim ale asi do toho pujdu Doktorka mi k tomu moc nerekla jen snad to ze budu mit zamecky na 6 prednich zubech jak dole tak nahore a nic vic tak snad jine prekvapeni se nebude konat Dekuji za odpoved Jarce

Lexik (Čt, 6. 10. 2005 - 14:10)

Ahoj Zuzo,"ohlávka" bohužel nejsou ty gumicky mezi patry.Tomu se říká pokud vím zevní tahy. Anglicky se tomu říká "headgear" a jak to vypadá se můžeš podívat tady. http://www.archwired.com/Photos-Katrin.htm Nelekej se,zvykneš si na všechno. Lexik

Jasmine (Čt, 6. 10. 2005 - 09:10)

Zuzo, skoro se mi nechce věřit, že vám řekli, že dostanete ohlávku a neřekli, co to je. Tedy osobní zkušenost s tím nemám, ale viděla jsem někde na netu obrázek... Tak se na vaší ortodoncii pěkně poptejte!

Jarka (Čt, 6. 10. 2005 - 08:10)

Ahoj Míšo, díky za radu. Podívám se na ten net. I kvůli tomu, abych zjistila co je na trhu a tak. Dík.Davide, ty si říkáš - co tomu řekne okolí? Klidně si pevná rovnátka dej. Mě je 31 a rozhodla jsem se teprve před rokem. Dnes si stále říkám, proč mne to nenapadlo už dřív. Už pár let bych mohla mít rovné zuby bez předkusu. A nikdo rozumný se Ti nebude smát nebo něco podobného. Vždyť je to dnes dokonce v modě nosit rovnátka :-) A je to známka toho, že se o své zuby staráš. Určitě to stojí za to a já jsem toho, že jsem se pro pevná rovnátka rozhodla, ani na chvíli nezalitovala. A to mi museli trhat zdravé čtyřky. Běž do toho. Když si přečteč pár příspěvků na tomto chatu, tak zjistíš, že rovnátka nosí hodně lidí a výsledky jsou skvělé. Držím Ti palce při rozhodování.Jarka

Zuza (St, 5. 10. 2005 - 18:10)

Pristi tyden dostanu fixni rovnatka na obe celisti a "ohlavku" na stalo...vite nekdo co to je? Kamaradka mela takovy gumicky zezhora dolu..je to ono?

Misa (St, 5. 10. 2005 - 13:10)

Jarko,kazdy zubar Ti vice ci mene rekne neco ohledne hygieny, ja doporucuju navstivit taky dentalniho hygienistu. Co se tyka kartacku, tak ja pouzivam Curaprox soft, potom ortodonticky s "drážkou", single kartacek, mezizubni kartacek, pastu elmex, zubni pudr a zubni nit. Podivej se na www.profimed.cz, pece o zuby - internetovy obchod a podivej se, myslim, ze zrovna Curaprox patri mezi ty nejlepsi. M.

David (St, 5. 10. 2005 - 13:10)

Jeste jsem se chtel zeptat co obnasi noseni retenční desticky, jak to vypada a jak dlouho se to nosi Dekuji

David (St, 5. 10. 2005 - 13:10)

Ahoj vsichni Doktorka mi rekla ze se mi posouvaji zuby a pokud s tim neco neudelam tak je budu mit zachvili krivy. Tak jsem se chtel zeptat mam na vyber bud pevny nebo vydelavaci rovnatka. Pevny by mi dala na rok a staly by 2000kc (jen 6zamecku) a nebo vydelavaci za 3000kc a ty bych musel mit odost dyl tak se chci poradit do ceho mam jit Mam se rozhodnout do 11.11. Jinak mi je 22let tak nevim jak by lidi v mym okoli reagovali Dekuji za radu

Jarka (St, 5. 10. 2005 - 10:10)

Ahoj, dnes mi vytrhli druhou čtyřku nahoře a příští týden jdu nasazovat fixní rovnátka dolů i nahoru. Zatím mám pocit, že jsem včera večer jedla napodledy. Začátky budou asi hodně tvrdé, ale věřím, že to bude stát za to a rovné zoubky mi všechnu tu bolest kolem rovnátek vynahradí.Chtěla jsem poprosit, jestli byste mi nenapsali typ, jak správně a jakými kartáčky (popř. www stránku) se mají rovnátka čistit. Co je nejlepší?Díky

Ive (Út, 27. 9. 2005 - 12:09)

Ahoj, nedávno mi nasadili fixní rovnátka a první čištění zubů single kartáčkem byl docela zážitek. Neexistuje nějaký trik, jak jej usnadnit? (První den jsem radši ani nejedla :), druhý mě však hlad donutil) Díky.

Lejdulka (Pá, 23. 9. 2005 - 18:09)

to Jája - a rovnátka bolí, nebudu Ti nic nalhávat, první týden jsem nemohla jíst nic kromě kašiček, přesnídávek, jogurtů a měkkých těstovin, popřípadě rýže. Někomu taky zámečky rozedřou vnitřní stranu tváří a rty. Já měla kliku, že jsem se tomu nějakým zázrakem vyhnula. Ale po dvou až třech týdnech to přestává bolet a je to v pohodě. Sladký jíst můžeš, jen ne nic lepivýho jako jsou karamely (to je zabiják), protože ty už bys z rovnátek asi nedostala pryč... Když si budeš pravidelně čistit zuby (a já se přiznávám, že ke konci už jsem na to kašlala), popřípadě cucat bonbony bez cukru (žvýkačky taky lepí), tak se nic nestane. Jen počítej s tím, že předními zuby nic neukousneš... musela jsem veškerý tvrdší věci kousat zadními zuby (stoličkami)...

Lejdulka (Pá, 23. 9. 2005 - 18:09)

to Jája - separace spočívá v tom, že ti doktorka cca na týden nacpe mezi zadní zuby gumičky - aby Ti tam udělala místo na šířku zámečků, který přijdou na jejich místo. Tzn. z každé strany zubu, na který přijdou zámečky, Ti dají jednu gumičku, aby se Ti tam udělala malá mezírka a nebyl takový problém zámečky nasadit... trošku nepříjemně to zpočátku tlačí, ale pak už to necítíš a aspoň pak tolik nebolí nasazování zámečků...

Jaja (Pá, 23. 9. 2005 - 15:09)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, co je to separace a jak dlouho to přibližně trvá. A jestli jsou fixní rovnátka bolestivá a co se stane když budu jíst sladkosti. Díky moc

iva (St, 21. 9. 2005 - 12:09)

Ahoj, mám na výběr mezi dvěma ortodontisty, máte někdo zkušenosti s Dr. Urbanem z Plzně? Díky

Lejdulka (Út, 20. 9. 2005 - 10:09)

Ahoj lidi, uz dlouho jsem tu nebyla, takze dojmy - fixni rovnatka mi sundali letos v unoru a od te doby nosim snimacky (takovy specialni - pro obe celisti najednou, musela jsem se naucit dychat ve spanku nosem, protoze jak jsou spojeny celisti, tak to nejde - pri ryme je to sranda). Zoubky jsou porad krasne rovny, ale to bude asi i diky tomu, ze jsem fakt poctiva a nosim to kazdou noc. Mela bych mit nalepeny retencni dratek na zadni strane spodnich rezaku, ale pote, co se mi trikrat odstipl a trcel mi do pusy, tak jsem ho nekompromisne vyrvala a je to v pohode. :o) Drzim palce vsem kovovym a hodne trpelivosti - stoji to za to. Lena

Reklama

Přidat komentář