Reklama

Gamblerství

BIKER (Čt, 21. 4. 2016 - 03:04)

Vcera a dnes , jsem udelal obrovske rozhodnuti ohledne.meho zivota....zda spravne ,nebo ne se uvidi, a mozna brzo:-)
Odesel jsdm ze zamestnani, dubnovou vyplatu nedostanu a zaolati se za ni dluh z posledni rec., odesel jsem od pritelkyne a odesel jsem z brna.
Asi pred hodinou jsem dorazil do prahy a budu bydlet u znameho, ma volny pokoj, zatim na nej nemam, ale prej v praze je prace doat, tak se uvidi.
Vubec nevim co bude,ale ja uz jsem proste nemohl dal!!!
Rikam si ,ze bud vsechno nebo nic.

1 den novy zacatek

David (St, 20. 4. 2016 - 22:04)

Lemogu, ne na otázku opatření nemám odpověď. Snad to ani není reálné, se nějak zabezpečit, aby člověk nehrál. Nevím, zpřerážet ruky, nohy, to by pomohlo, ale reálně fakt nevím. Musím být psychicky silný. Máš pravdu, taky nevím, jak to doopravdy zvládnu. Říkal jsem si to už tisíckrát a věřím, že jednou to musí vyjít a jednoduché to nebude. Máš nějaký návrh?

Lemog (St, 20. 4. 2016 - 21:04)

Davide,

AG je asi dobra volba ale co do te doby?
Pises docela rozumne v teoreticke rovine ale na otazku opatreni nemas odpoved, nemysli si Davide, ze ty se dnes rozhoidnes, zue uz nebudes hrat a najednou to pujde samo a mas nad zavislosti vyhrano.
Zavislost je sakra tezky souper a jestlize nebudes dobre pripraveny na bazeni, na nebezpeci mit u sebe penize, pak dost dobre nechapu, jak to chces zvcladnout.
Nechci te strasit ale dobre popremyslej. ....
I ja si jeste moc dobre pamatuji, jak jsem pred nekolika mesici plny odhodlani vymyslel a uvadel do praxe opatreni abych nedal zavislosti sanci prekvapit me...

Mas za sebouz deste let prtohravacske kariery, nejsi zadny novacek, nemysli si, ze te zavislost ze svych sparu pusti jen tak.....

chiivan (St, 20. 4. 2016 - 21:04)

Davide máme (a určitě většina z nás) úplně stejný průběh, ze začáku pár tisíc měsíčně, ke konci i několik desítek tisíc za jednu návštěvu, myslím, že toto je docela standardní průběh a právě to zvyšování sázek a dluhy a prohrávání a i vyhrávání vyšších částek je právě ta cesta do pekla...

Mirku z Brna - jsme v tomto asi na podobné vlně, co si napsal mi dává smysl, zkouším najít boha, v sobě, alkoholu, józe, gamblu, ale jednou ho najdu:-):-)!!!!

Hezký klidný večer všem:-)

David (St, 20. 4. 2016 - 21:04)

Udělám zatím první věc a to tu, že si začnu vážit sám sebe. Druhá věc je AG.

Mirek Brno (St, 20. 4. 2016 - 20:04)

Bikere ano sem z Brna. Ale často sem v Praze nebo na Vysočině.
Chiivane: s Ibogou nemám zkušenosti. Zkoušel sem 4 jiné rostliny síly při šamanských rituálech. Nepiju alkohol, nekouřím, nepiju kafe a asi 10-20x za rok jdu na nějaký rituál. S pokorou, respektem, šamanským stylem, kdy šaman je to jediné důležité u rituálu. Není to běžná konzumace psychedelik. Dnes už se dá vygooglovat spousta vědeckých prací, kde je stvrzeno, že tyhle rostliny vylečily spousty alkoholiků, kuřáků, gamblerů, nemocných, narkomanů, lidí závislých na antidepresivech nebo utlumovácích. Šamaň Tě provází celým procesem, chrání Tě, aby jsi se nedostal někam, kde je to nežádoucí, pracuje na TVém problému v podvědomí. Řekne Ti v rámci diagnostiky něco z Tvé budoucnosti, načte Ti Tvé nemoci minulé i budoucí... Ty můžeš během rituálu vyletět z těla a astrálně cestovat. Někdo vidí bytosti, někdo své minulé životy, někdo vidí ty programy v podvědomí, které ho nutí gamblit, pít, kouřit...Vidí třeba rodové zatížení své ženské linie a opakující se vzorce chování- destruktivního. Či opakovanou rakovinu a úmrtí v rodu. Vše se dá vyčistit. Pro většinu běžných lidí jsou tyhle informace scifi, ale gamblerům jde kromě dluhů i o život a uvěří snáz. Tak jako já 100% věřím Lemogovi jeho vesmírné energie, protože se v těchto světech pohybuji.

Lemog (St, 20. 4. 2016 - 20:04)

Tak Davide,

kdy budes mit nejake penize a jak na to budes pripraveny?

Pokud to opravdu myslis vazne, rad bych tady cetl co jsi ochoten pro svou lecbu udelat a ze nesmis ze stanovenych pravidel uhnout je ti doufam jasne.

David (St, 20. 4. 2016 - 20:04)

Ano, souhlasím. Ale můžu říct, že se gambler postupně vyvíjí, alespoň já jsem se pár let tak nějak držel, to znamená, nikdy jsem naráz neprohrál výplatu a nikdy jsem si nepůjčil moc velkou sumu peněz. Jistě, prohrával jsem každý měsíc několik tisíc. Ale poslední asi rok anebo půlrok nastala u mě velká změna, že jsem začal hrát za velké peníze a dokázal jsem prohrát výplatu anebo peníze na nájem ještě ten den, kdy jsem je dostal. Musel jsem to řešit a to navýšením úvěru a samozřejmě jsem hrál dál. Dostal jsem se na určitou sumu a zjistil jsem, že mi bude opravdu hodně dlouho trvat ji splatit. Posledních pár mesíců jsem byl hodně zoufalý a měl deprese a nespavost. Myslím, že je to to jedna z posledních fází vývoje gamblera, fáze zoufalství. Taky se drž a měj se, hodně štěstí, všichni ho potřebujeme...

David (St, 20. 4. 2016 - 19:04)

Psal jsem zcestně, když jsem si myslel, že abstinuji, ale přitom jsem byl jenom bez peněz a to byl důvod, proč jsem nehrál. Přišla výplata a hned jsem byl v herne. To není abstinence. Teďka budu potřebovat nějaký čas na uklidnění, abych se pak mohl postupně vrátit do běžného života.

Abstinentka (St, 20. 4. 2016 - 17:04)

Davide

Je velmi hezke cist ve tvych radcich pokoru, ktera u tebe vetsinou chybela. Nechci aby to znelo namachrovane ale vetsina nasich pripominek a nazoru byla shodna s tvymi poslednimi poznatky. Tady jsme si vsichni rovni. Nikdo neni vic ci min gamblerem tady jsme jimi vsichni jen s rozdilem aktivnich a abstinujicich.
Gamblerem zustanes do smrti ale muzes byt abstinujicim.

Pevne verim ze ted ten vitr do palchet uz naberes. Nikdo jen nevyhrava dlouhodobe a vsichni jsou suma sumarum v minusu. Nevime kdy rict dost! A to je ta nemoc.

Drz se chlape zivot stoji za to!

David (St, 20. 4. 2016 - 17:04)

Zdarec, tak jsem samozřejmě spadl na hubu a moje výherní linie skončila. Začátek proher jsem nedokázal ustát a samozřejmě to tam naházel a dobře mi tak. Mohlo to jinak dopadnout? Asi těžko. Peníze nahrané za týden jsem odevzdal a i něco ze svého. Abstinence se musí začínat od poslední prohry a ne od výhry, jinak to asi fakt nejde. Teď musím najít v sobě sílu, abych z toho kolotoče konečně vystoupil. Už je na čase to zabalit a žít život, jako normální člověk a ne jenom litovat sám sebe a házet vinu na ostatní. Myslím na jednu věc a to, že pokud to teď zastavím, tak nemusím počítat peníze do výplaty a můžu fungovat jako člověk a ne jako gambler.

Abstinentka (St, 20. 4. 2016 - 15:04)

Biku

Tragik ma pravdu, chce o tom hodne mluvit s ostatnimi stejne nemocnymi a sdilet sve zkusenosti a rady. Kazdy jsme ale original a musime si prijit jak na to nejlepe vyzrat. Jsme tu k dispozici ti poradit ale urco bych na tvem miste vyhledala dalsi skupiny kde to F2F budete probirat. Mluveni o tom jrozne pomaha.

Stale ale myslim ze jsi rozdovadeny z recicivy. Bylo to ta hodne penez a vcelku kratky cas takze mrcha zavislost chce penize zpet a zaradit delsi cas tak se ozyva takhle untenzivne (posuzuji podle sebe). Ty pocatky jsou krute as nimi spojena deprese nad silne bazeni a propadani zoufalstvi. Pokud nejdi psychicky pripraven na tento boj je dobre se obratit na odborniky - treba psychiatra - neni to zadna ostuda, od toho existuji.

Tragik (St, 20. 4. 2016 - 15:04)

BIKu ... i k tomu slouží pokec tady nebo jinde s podobně "postiženejma"

Věř že tohle co popisuješ neslyším prvně. Asi to tak někdo má. Hlavně je to hodně krátký období. Ta potvora bude ještě bojovat, kopat a kousat než se stáhne do pozadí a zvolí strategii "čekání na chybu"

Svým způsobem je bažení a tyhle stavy i pozitivní. Já před svoji recidivou bažení prakticky neměl, tím pádem podlehl pocitu že je vše ok, a nezabýval se tím.

Nyní ho mívám fakt zřídka třeba jednou za měsíc a nic extra. I tak ale i tak na tom pracuju prakticky furt.

radek (St, 20. 4. 2016 - 14:04)

Já vas tady zoceluju vy vocasove ufnukani. Všichni tady ví ze jak David, biker, reyzi a nekteri další dostanou do ruky par tisíc tak hned běží gamblit. Se už proberte a začnete na sobě pracovat. Bikere asi je u tebe ten blázince_léčebna teď nutný.

BIKER (St, 20. 4. 2016 - 14:04)

LUKu, dekuji za nazor. Ale neni to tak jednoduche, nicmene jsem par opatreni udelal ,aleam pocit ze to neponaha, proste kdZ prijde bazeni a chut na hru, tak me to uplne lame, mam pocit ze pokud nepujdu hrat, tak asi umru.
KdZ to zvladnu,tak mam chvilku dobrej pocit, fakt dobrej a za chvilku, nebo za pul dne mam totalni depku, ale depku, jako dnes.
Jsem obchodnik, dnedka jsem asi hidinu nebral telefony, proste vypnul a uvazival nestli zde mam jeste bejt.
Pak to prejde, ale ne na dlouho.
Uvazuji o zmene prace, nebo se odstehhju nejam pryc, ja proste vubec nevin co bude...ty ,jo proste kazdycg pet minut menim nazor.
Asi pred par minutama jsem daval vypoved v praci a tedka uz nechcu

Ja ma pocit, ze jsem se asi zblaznil:-)
Lidi, ja tady furt zkuhram, ja ma pocit ,ze su na tom vlastne nejhure ze vsech

LUK. (St, 20. 4. 2016 - 14:04)

Souhlasím s abstinentkou... První měsíc je takový kritický z hlediska bažení. Pak už se zmírňuje bažení. Zmenšuje se ovšem i ostražitost před gamblem a tu si zde musíme uměle potvrzovat a uvědomovat!

LUK. (St, 20. 4. 2016 - 13:04)

69. den bez gamblu

Ahoj všichni, už teď posílám Abstinentce virtuální puget:-). Moc ti to přeji a všem nám přeji, aby z ničeho, tady vzniklo něco velkého a pár "zachráněných" životů..

Jinak Biku, je super, že jsi ustál bažení, ale silou vůle se to nedá zvládat donekonečna. Je otázka, kdy bude víc peněz u sebe a divná konstalace hvězd, momentální nálady a jsi opět v tom... Nějak to vyřeš. Já vím jedno. Pokud bys neměl peníze (víc jak stovku), určitě bys nerecidivoval, protože bys neměl za co hrát a neměl bys pravděpodobně ani bažení, protože bažení se projevuje, když je droga dostupná... Udělej něco s těmi financemi! Osobně se mi zde může nějaký provokatér smát, že nemám k dispozici více než 100 kč, ale já peníze mám, jen mi je spravuje někdo jiný a kdybych potřeboval koupit nový notebook, ještě dnes ho jedem koupit. Není tam nic zlého! A až budu abstinovat třeba dva - tři roky, postupně si budu zvykat na větší obnosy peněz. Momentálně vím, že to riskovat nechci! Zamysli se prosím nad tím! .... A jinak k automatům a VLT... Není důvod to hrát... I kdybych vyhrál, do pár dnů vše prohraji a ještě svoje peníze.. Vím to! Znám se! Žádný gambler není schopen po vítězné hře abstinovat. Po výhře je bažení nesnesitelné a to nevydrží nikdo! A vše prohraje - je to jen otázka času...

AZ!

radek (St, 20. 4. 2016 - 13:04)

Lemogu kamaráde usatej ty budeš splácet dluhy. myslel sem ze to nemáš v plánu. Povídej. Otevres stavební firmu s Davidem?

chiivan (St, 20. 4. 2016 - 12:04)

Mirek brno - docela věřím tomu, ze ti co ty iboga terapie delaji si z toho udelali business, ale zajímá me primarne iboga samotná, stejne s tim pracuješ ty a doprovod je jenom doprovod. Mas s ibogou nějaké zkušenosti?

chiivan (St, 20. 4. 2016 - 12:04)

Ahoj Bikeu,
Ja teda male bazeni mam často, nic velkého, ale kecal bych kdybych řekl, ze me myšlenky na hru nenapadají vůbec. Každopádně dulezite je ze si to zvládl!

Reklama

Přidat komentář