Reklama

Gamblerství

Abstinentka (Čt, 7. 4. 2016 - 13:04)

Ahoj Mirku

Mic dekuji za tvoje vysvetleni, z toho co pises jako podminky kdy to nelze, ani k jednomu nejsem nachylna cito neberu. Posles mi prosim jeste jednou jmeno toho cloveka kdo to v CR dela?
Vazne o tom premyslim - nechci nic podcenit

Anstinenci zdar

Mirek Brno (Čt, 7. 4. 2016 - 12:04)

Ahoj Abstinentko, pozná se to tak, že si toho člověka nacítíš, napojíš se na něho. Je to v myšlení, naladění. Neměl by byl labilní, neurotický, nesmí brát antidepresiva a jiné utlumující léky, které jsou kontra. Ty už připravená jsi. Ale někteří abstinují jen po velkém šoku z prohry, a proto, že momentálně nemají peníze na hru. Jak přijde výplata, hned jsou v herně.

Včera byl nějaký divný den. Biker i Jepice nevydrželi. Jepice, proč taháš čerta za ocas a piješ? Příště si dáš o dvě deci víc a můžeš skončit v herně. A tam vyhladovělá na hru nechat dost peněz. Psala jsi tady, že se manžel chlubí, že už nepiješ. To znamená, že to i s tím pitím nebylo ideální a vadilo to minimálně jemu. Tak bojujte s Bikerem zase vzorově.

Abstinentka (Čt, 7. 4. 2016 - 07:04)

Jinak zdravim vsechny, myslim na vas a preji hodne sil

Abstinenci zdar

Abstinentka (Čt, 7. 4. 2016 - 07:04)

86 dni bez hrani

Dekuji Mirku za vysvetleni. Velmi o tom premyslim a zvazuji to - a specialne po vcerejsi Bikove recidive, ktera muze potkat vsechny znas. Ja uz vazne NECHCI nikdy hrat ale s pokorou rikam ze po vsech pribezich, osudech a info co jsem sehnala se mi to muze stat. Jak kze poznat ze jedinec je uz pripraven?

jepice (Čt, 7. 4. 2016 - 06:04)

Ahoj, tak jsem taky včera zhresila...

Otevřela jsem si víno, nalila jsem si ho deci a přidala deci vody... pri pití tohoto striku, jsem se utvrdila, že mi to nechutná, flasku jsem dala do lednice a koukala se na televizi...

Takže dnes 33 dní bez hraní a po jedné deci vína 1 den bez alkoholu...

Biku, určitě přijď mezi nás...

Zdravím všechny, abstinenci zdar

Lemog (Čt, 7. 4. 2016 - 06:04)

Tipaci, Davide aj. - i ja jako spousta jinych jsem zacal abstinovat a ze zacatku to bylo velmi jednoduche a to z duvodu, ktery vetsina z nas zna, nemel jsem penize.
Me komentare zde lze dohledatr a na vyplatu jsem cekal 14 dni a techto 14 dni jsem se opravdu zodpovedne pripravoval, teprve ve chvili , kdy jsem mel vyplatu prisla ta prava zkouska.
Dnes vim, ze jsem to dle tehdejsich moznosti udelal dobre, kazdy den z tech 14 dni pred vyplatou jsem ziskaval na netu informace, utvrzoval se ve spavnosti sveho rozhodnuti, prestal kourit, hledal motivaci ve smyslu pokracovani v zivote, nastavil jsem si zrcadlo a chtel v nem videt zmenu, nasel (obnovil) svuj styl nabijeni -se vesmirnou energii - zkratka jsem zprima pohledl sve zavislosti do oci a zaujal postoj na pomyslnem bitevnim poli.
Nase zakerna zavislost si je vedoma sve sily a jen za predpokladu maximalniho chteni a souhry okolnosti jsme schopni s ni svadet bitvy a vyhrat.
tak pokud uz jste si priznali , ze jste gambleri,chtejte byt abstinujicimi gamblery, budte motivaci pro zde nove prichozi,

Lemog (Čt, 7. 4. 2016 - 06:04)

Ahoj všem: dnes 207. den bez gamblu a cigaret

Mirek Brno (Čt, 7. 4. 2016 - 00:04)

Ahoj Bikere, to mne mrzí. Budeš teď ještě pod větším tlakem. Ale asi to chce změnit práci. Nemůžeš riskovat prohrát další tržbu. Mohlo by to skončit i zpronevěrou a soudem.

Davide: rituál je pro lidi, kteří už na sobě makají. A jsou psychicky silní. Tak třeba někdy.

Abstinetko: při rituálu se podíváš do sebe, do svého podvědomí, těla. Vidíš své strachy, bloky, programy, co Ti omezují nebo ničí život. A pracuješ s tím, čistíš to. Posiluješ svou vůli, zbavuješ se strachů. Rozbíjíš zažité vzorce destruktivního jednání. A nastartuješ pak takřka každodenní práci sama na sobě. Poznáš kdo skutečně jsi. Někdo má odpojené tělo a zvrací, čistí se. Někdo vyletí z těla a astrálně cestuje a zažije neuvěřitelné věci. Někdo v sobě objeví zajímavé schopnosti. V celé Evropě kromě Holandska jsou tyto rituály ilegální a jen pro prověřené lidi a na doporučení. Já mám kontakty na více šamanů v ČR i v Amazonii, ale za člověka co tam vezmu ručím. Jako mág už, ale dokážu z živého rozhovoru 90% říct kdo může a kdo ne.

Reyzi (St, 6. 4. 2016 - 23:04)

Biku drz se....
Zalez ted do perin,rano moudrejsi večera....
Zkus se odstrihnout od penez,to je základní krok...(jestli mas firemni,zkus je vozit po mensich částkách)....ted je nejdulezitejsi si uvedomit,co te k tomu vedlo..(penize v kapse,rychlý vydelek,tlak dluhu,vyčerpání fyzické či psychické....)
Hlavně neprestavej s nami komunikovat,jsme jenom lidé,kteří chybuji,tak se snazme poucit ze svých chyb....
Ted to budes mit tvrdé,budes muset schanet penize a jinak nez praci to legalne nejde a jde to hrozne pomalu.....na konci je svetlo...

David (St, 6. 4. 2016 - 23:04)

Tragiku, ještě to další řešení, ale to už jsem psal, je odříznout se od peněz. Už jsem to řešil s bankou (anonymně). A nejde to, když jsem majitelem účtu, tak mi nemůžou dát limit na výběr hotovosti na pokladně. Zkoušel jsem všechno možné. Kdo má rodinu,která má v opravdu velkých uvozovkách pro toto pochopení, tak si může nechat posílat peníze na účet své matky atd. Ale věř mi, že moji matku co obrací každou korunu by to možná zničilo a ona přece za to nemůže.

Posledních pár měsíců se mi dost blbe spí a když slyším na rádiu, tuším evropa2 jakousi reklamu do casina na automaty, tak se mi vždycky rozbuší srdce. Protože se bojím, aby se mě v práci na to někdo neptal, jelikož jsem se tím, kdysi v mým začátcích, kdy jsem byl ještě ale totálně blbej chlubil. Teď to už upadlo asi v zapomnění, ale je to uplně bizardní představa, že mě tam někdo mohl vidět.
Před pár měsíci jsem tam potkal kámoša a hrál taky a u mě viděl na kreditu 5tisíc,ale nevěděl, že jsem je tam hodil a pak to i projel. Měl jsem z toho strašnou depku, chodil jsem po městě kolem jeho baráku a doufal, že ho potkám a dám se s ním do řeči. Po týdne jsem ho potkal, jen kvůli tomu, abych mu mohl říct, že ty peníze co jsem tam měl, nebyly moje, ale kámoše, který šel na záchod a já mu hlídal automat. Vymyslel jsem si to. Magořím z toho. A už tam jít nikdy nechci prostě.

David (St, 6. 4. 2016 - 23:04)

Tragiku, jestli si to nedokážu přiznat v plném rozsahu, tak možná v tom máš pravdu, nevím. Ale vím jedno, že mám hodně velký problém.

Co chceš pro to dělat, než navštěvovat AG anebo psát sem? Já zkoušel hledat psychologi, ale v mém městě je to marné. Teď přemýšlím o sousedním městě ještě.

Nechtěl bych, aby se to dozvědělo mé okolí, nevím, jaké máš lidi kolem sebe, ale já ty, co se smějí někomu, že mu leží peníze na běžném účtě a on je blb nemá na účtě s úrokem. Bohužel. Asi tak..

Nemyslím si, že je to horší než drogy. Na drogách je ještě navíc silná fyzická závislost. I když třeba uživatelé tuším pervitinu dokáží určitý čas svoji závislost zvládnout, ale co je přinutí pervitin znovu brát, tak je právě touha.

Osobně si myslím, že sám to nezvládnu, možná nějaký čas, pár týdnu. AG je pro mě jediné asi dostupné řešení. Kdysi jsem řešil, že se tam nic nového nedozvím, že je to jen dokola jedno a to stejné, ale je to inspirace.

Tragik (St, 6. 4. 2016 - 22:04)

Tvůj problem Davide je že si to nedokážeš přiznat v plném rozsahu.

Chceš aby ti to někdo vymazal z hlavy a nic pro to nemuset dělat.

Řešíš ze by se ti někdo smál.

Říkáš hned po drogách nejhorší? Pleteš se. Je to horsi nez drogy.

Ja se po poslední recidivě začal opravdu řídit pravidly od psychologu a pravidelne chodit na AG. Svete div se... vypadá to ze to funguje zatím. Mam podezření ze o tom něco fakt vědí:)

David (St, 6. 4. 2016 - 22:04)

Kdyby se mě někdo ptal, jestli je problém pro mě někde splašit 200 na cestu, tak to problém je a veliký. Jasně, kámoš půjčí určitě, ale nechci aby se ptal na to, proč si půjčuji a na co. Nevím, jak ostatní, ale já to před okolím velice úspěšně tajím už 9 let a posledních pár měsíců nastaly situace, kdy jsem začal známé potkávat v herně a jistě, je to další důvod, abych přestal hrát. Nevím, jak to máte vy, ale kdyby se to u mě provalilo, byl bych terčem hodně posměšků v práci a kdo ví kde.

David (St, 6. 4. 2016 - 22:04)

Vy na AG chodíte? Já si myslel, že je to hodně podobné jako nějaká diskuze, ale dá to člověku mnohem víc.

David (St, 6. 4. 2016 - 22:04)

Lemogu,
před 10 rokama toho na internetu bylo hodně o závisloti na hazardu. Když jsem v tom frčel prvního půl roku, tak jsem věděl, že mám problém a že jsem na tom závislý, aniž bych to hledal na internetu :-)) S kámošem jsme si říkali, že jsme závisláci...V té době, to byla ještě sranda a bohužel to tak vygradovalo. ty roky rychle uběhly...Jestli si myslíš, že jsem za tu dobu nevyhledal pomoc, a lezu sem až sem, tak se mýlíš, posledních pár let jsem s tím bojoval a na stopzavislosti.cz přispíval tehdy do diskuze. Není to záruka ničeho.
Tak jak to mám napsat s tím šamanem? Fakt by mě to zájimalo, protože se mě to zdá dobrá alternativa a možná když budu věřit, že to bude fungovat, tak to zafunguje.
Chystám se tám už asi 3 měsíce. Byl jsem na AG ve svém městě, ale kvůli známým obličejům, jsem již přestal chodit. Zítra na AG do Brna nejdu, nemám za co. Dnes jsem hledal poslední bankomat, ze kterého jde vybrat 100Kč a za to jsem si koupil cigarety. Poslední cca 2 týdny jsem musel kupovat jídlo tak decentně, protože jsem neměl peníze a nechtěl jsem si půjčovat.
Myslíš si, že to beru na lehkou váhu a že se z toho dostat vlastně ani nechci, ale pleteš se. Akorát narozdíl od vás zastávám jiné názory a to, že gambl je po drogách to nejhorší co člověka může potkat a že jsou to zloději. A to my nikdo nevezme!

tipac (St, 6. 4. 2016 - 22:04)

Predpokladam, ze jsou v...ahoj lemogu,ahoj všem
sleduji z povzdálí a tak nějak přežívám

Lemog (St, 6. 4. 2016 - 21:04)

Davide, i tobe a vsem gamblerum preji aby dokazali se svoji zavislosti bojovat a hlavne aby na to prisli co nejdrive.

MI se tzv. rozzsitilo "až" ? "už"? loni.
Nechápes to ....ok....nenutim ti sve postoje a nazory.....ze uz to na netu pred deseti lety bylo ....aha ...tak to je asi podle tveho dnesniho uvazovani zaruka ceho? neodpovidej, to je jen recnicka otazka

Davide, myslim ze ty nebudes v tuto chvili ten spravny adept pro navstevu "ceskeho samana" - veta - Vysol to sem Miro....i se smajlikem - no nevim, ....pro zacatek a pro potvrzeni, ze to se svoji abstinenci myslis vazne ocekavam, ze nam tady zitra vecer podas informace, jak to probiha na setkani ag v Brne, na ktere se podle tzvych komentaru na vedlejsim webu chystas uz mesic

David (St, 6. 4. 2016 - 21:04)

Jak jsi před 10-ti lety nemohl tušit, že je to nemoc??? Nechápu... Vždyť na netu to bylo. Já hraji 9 let...
Jasně, zajimálo by mě, kde ten Šaman je u nás. Vysol to sem Miro :-D

Abstinentka (St, 6. 4. 2016 - 20:04)

A k tomu samanismu, take jsem moc info neziskala na netu a mela svou predstavu. S Lemogem jsem to resili a ja si predstavovala neco jineho. Mozna by nas Mirek Brno mohl zasvetit detailneji.

Abstinentka (St, 6. 4. 2016 - 20:04)

Davide,
Kazdy se snazi alespon virtualne poradit. Na samotny akt jsme doma pak kazdy sam za sebe.
Ver ze vsichni tu vime dost, jsme ti co maji stejnou diagnozu takze vime o cem mluvime.
Ano dnesek se Bikovi nevyvedl ale neznamena to ze si nemuze vzit nejakou tu radu ktera ho treba posune dal nebo nastartuje. Univerzalni rada urcite neni ale je jen nas zda radu chceme a dokazeme se z ni neco naucit.

Reklama

Přidat komentář