Reklama

Hlasivky - zpev

Radek (So, 31. 5. 2008 - 12:05)

Dobrý den,
nevím, jestli můj problém sem patří. Nejde mi o zpěv, ale problém s hlasivkama mám. Proto se chci zeptat, zda je tu možnost nerozšířeného hrtanu z puberty, protože pokud bych neměl rozšířený hrtan, mohlo by to mít vliv na hlasivky? Je mi 26 let a hlas mám dost vysoký, jako by ve fistuli. Hodně mi to vadí vůdči okolí, když musí takový hlas poslouchat, nebo v telefonu si mne dost lidí, kteří mne neznají pletou s ženskou. Absolvoval jsem už 2 vyšetření, na Krčním oddělení, kde mi bylo oznámeno, že se mi dobře neuzavírá žaludeční klapka a mám potřísněny hlasivky žaludečními šťávami. Byl jsem i na Foniatrii, kde mi bylo sděleno, že mám pravou hlasivku více prokrvenou. Nedělali s tím prakticky nic, jen mi paní doktorka stiskla okolí hrtanu, kdy mi šel sice hlas o několik tónů samovolně dolů, ale jen na chvíli. Abych tohoto hlasu docílil, musím to ovládat, protože jinak mluvím v původním hlasu, tedy ve fistuli. Na foniatrii mi bylo řečeno, že by se to mělo upravit, když budu hlas ovládat do dvou dnů, ale už to bude týden a výsledek je stále naprosto stejný. Navíc, pokud se snažím mluvit tak, jak by to mělo být přirozené, cítím v okolí hlasivek a hrtanu zvláštní tlak, jako by námahu. Napadá mne už jediná možnost, navštívit plicní oddělení k vyšetření dýchacích cest, hlavně hrtanu, zda je dobře rozšířen, popř. dalo by se něco dělat se žaludeční klapkou, pokud se mi na hlasivky dostávají žaludeční šťávy?
Vím, že se tímto způsobem nedá stanovit diagnóza, ale jde mi hlavně o to, zda je možné mít postavený hlas ve vyšších tónech díky málo rozšířenému hrtanu?
Děkuji za vaše případné odpovědi.

Michaela Růžičk (So, 17. 5. 2008 - 22:05)

Neboj!Já se taky bála na koncertě Ewy Farny a bylo tam pres 1250 lidi a bylo to naprosto super!

Michaela Růžičk (So, 17. 5. 2008 - 17:05)

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat jak pečovat o hlas.Neustáse zpívám a chtěla bych třeba vědět jak trénovat abych vydržela déle.Ráda bych se stala zpěvačkou jako Ewa Farna.Prosím poraďtě mi jak na to.Předem děkuji za odpověď

dája (Út, 13. 5. 2008 - 15:05)

Ahoj, za týden mám zpívat s jednou kapelou na celkem dost velkým koncertě. Bojím se toho momentu již tedka. Už ty věci skoro umím, doma to zní docela dobře. Ale můj problém je, že když vejdu na podium, zaplaví mě hrůza a najednou mnohdy mi všechno vypadne a jakoby se úplně ztratil smysl pro rytmus. Dost šílený Tréma no :(. NOrmálně zpívám myslím dobře, tak bych to chtěla 'prodat'.. V tý kapele budu hostovat, takže jsou zvědaví. Neznáte nějaké rady/tipy a tak, co dělat, aby to nebylo tak hrozný? Díky moc!

ivan kv (Út, 6. 5. 2008 - 13:05)

Ahoj Marto, nevím kde by se dalo sehnat rozumné řešení ale mám asi 6 týdnů úplně stejný problém. Po zánětu průdušek mi strnul hlas a nepřejdu přes něj..jinak stejné problémy. Už jsem byl asi u tří odborníků ale pořád nabízí různé pastylky ale nic nezabírá, o antibioticích ani nemluvě.. Jdu teď k jedné známé (laringo.) a uvidím. Když tak mi napiš na e-mail : ivan.kv"seznam.cz --

Žaneta (Pá, 11. 4. 2008 - 13:04)

Chtěla bych se trochu naučit s hlasem, ale nevím kde sehnat toho ,,TRENÉRA''. Jsem z okolí F-M.Můžete poradit? Díky

Návštěvník (Po, 7. 4. 2008 - 23:04)

a číst umíš???? prostě zpíváš špatně, najdi si učitele a nech si poradit!!

Majkelju (Ne, 6. 4. 2008 - 21:04)

Zdravím! Přes rok zpívám v hardcorové kapele, a poslední dobou nemůžu zpívat...při zpívání (hlavně v chrapláku) se dostaví lechtání, škrábání až pálení v krku, které mě nutí ke kašli. Na foniatrii mi prohlédli hlasivky, ty jsou prý v pořádku. Problém tedy bude nejspíš jinde...Kloktám Vincentku, mám Panthenol. Hlas při normálním hovoru se snažím příliš nezatěžovat a při mluvě problémy nemám. Jen při zpívání. Můžete mi někdo poradit co s tím mám dělat?

Návštěvník (St, 19. 3. 2008 - 18:03)

Mocc nechápu - hlas se vylepšuje cvičením jako každá jiná část či součást těla - takže asi si najít hlasového "trenéra".

Veronika Stýblo (Pá, 14. 3. 2008 - 17:03)

dobrý den chtěla bych se zeptat jak mám dbát o hlasivky když zpívám abych se vylepšovala co dělat aby ten hlas byl ještě lepší děkuji za odpověd

Zac75 (St, 13. 2. 2008 - 17:02)

Spievam každý piatok a sobotu. Keď už to vážne nejde, kúpim si sirup Calcium a beriem dvojité dávky. Dá sa to kúpiť bez receptu a stojí to asi 60.- Sk. Okrem toho každý deň lyžičku medu- aj 2 aj 3x. Kto má na to žalúdok, môže vypiť surové vajce. Prajem ve?a muzikantského šťastia.

Milan (Po, 7. 1. 2008 - 18:01)

Ahoj, nedávno jsem začal zpívat v rockové skupině a mám problém, že ke konci zkoušky prostě ztrácim hlas. Nikdy předtim jsem nezpíval a je mi 20. Nevíte někdo, čím by sem
mohl tu výdrž hlasu zlepšit???

nikyke (So, 1. 12. 2007 - 17:12)

ahojte ja sa chcem naucit stresne spievat aj pracujem na tom ale neviem uz ze ako dalej lebo sa mi hlas uz nezlepsuje pjosim napiste mi na nikolajv3"azet.sk

Veronika (Po, 26. 11. 2007 - 20:11)

Trpím tím samým a ještě horším,jedná se o zánět hlasivek,také jsem ho měla a doktor mi dal antibiotika a za měsíc jsem zpívala zase normálně

Anna (Čt, 15. 11. 2007 - 08:11)

Marku, po internetu Ti asi těžko někdo poradí.Na internetu si najdi buď foniatra nebo hlasového pedagoga.

marek (So, 27. 10. 2007 - 14:10)

Dobry den,prosim vas,pomohli by jste me s mym problemem?? dekuji,uz je mi to trapne,vecne narazky ucitelu,kamaradu atd

Anna (Čt, 25. 10. 2007 - 12:10)

tenor je mužský hlas a soprán ženský, předpokládám že vám neskáče pohlaví, ale hlas z altu do sopránu. Každý zpěvák by měl projít hlasovou výchovou, takže nejlépe najít hlasového pedagoga, učitele zpěvu.

Jana (Čt, 25. 10. 2007 - 11:10)

Já mám taky problémy s hlasivkami, po koncertě sboru, ve kterém zpívám tenor, mi najednou přeskočil hlas z tenorového na sopránový a nemůžu skoro vůbec mluvit. Když mluvím, tak je to strašně nepřirozeně vysoko a níž se s hlasem nemůžu dostat. Potřebuju poradit, co s tím,..díky:)

Klára (Út, 23. 10. 2007 - 17:10)

Fajn, ale aspoň nedávej blbý rady jiným.

Honza (Út, 23. 10. 2007 - 13:10)

Nic ve zlém, ale mám k "odborníkům přes hlas" určitou nedůvěru - oni by snad byli nejradši, kdyby člověk vůbec nemluvil, aby si náhodou nepoškodil hlasivky. Já mám naopak teorii, že hlasivky se nesmí šetřit.

Reklama

Přidat komentář