Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

pro "ano&q (Čt, 22. 2. 2018 - 20:02)

intimní příhoda, jinými...Přesně, ať to zní jakkoliv dvojsmyslně.E.

pro grhasta (Čt, 22. 2. 2018 - 20:02)

Luci, již opět si dovolíš...V této diskuzi "Ježíš Kristus ... " ses už vyjádřil/la několikrát, že ve tvém životě neexistuje. Bere se na vědomí. Takže kromě výsměchu asi nic nového nemáš ....Eva

ano (Čt, 22. 2. 2018 - 20:02)

" ... získat víru doma...intimní příhoda, jinými slovy intimní styk s duchem svatým.

pro Steve (Čt, 22. 2. 2018 - 20:02)

" ... získat víru doma ... "Být naplněn Duchem není kolektivní záležitost, nejde o nacvičený rituál u oltáře nebo podobné zvyklosti. Je to intimní "příhoda", kterou si nikdo nemůže naplánovat. Eva

grhastha (Čt, 22. 2. 2018 - 19:02)

Víc pitomci a zabedněnci...Luci, již opět si dovolíš poukazovat na rozpory? To bys vážně neměla, jinak budeš nazvána ještě větším pitomcem. :-) Ale vážně, od lidí, kteří pouze citují z knihy, mě nazvání pitomcem nijak nerozhodí. V podstatě pořád mechanicky, jako flašinet opakují tezi o lidské vůli, ale pokud mají vysvětlit zcela nelogická neštěstí v lidském životě, tak kličkují a manipulují jako malé děti. Protože při vjetí auta na chodník a zabití části rodiny, včetně miminka v kočárku, jsou jakékoliv kecy zcela mimo mísu.Ale to se již opakuji po několikáté. Již jzde proběhla poznámka např. o judaismu, který žádného Ježíše nepotřebuje, a také funguje. Poznámka pro Ouhu: nejsem Židovka a nejsem ona.

luci (Čt, 22. 2. 2018 - 18:02)

Takže: .... grhastha,...Víc pitomci a zabedněnci jsou ti co bezmyšlenkovitě citují stati z bible a neustále opakují církevní dogmata.Ale dokud je dosti hlupáků na světě,tak se chytré hlavy neztratí.A tak nám tu fungují spousty církví a sekt,které z hlupáků dobře žijí.Všichni vyznávají své bohy a všichni jsou ti pravý a správní.Tak který vlastně je tak mocný,že byl schopný stvořit nekonečný vesmír s miliardami galaxií? Planetárních systémů které jsou obrovské,jen naše galaxie je tak velká,že naše sluneční soustava ji oběhne za dvě stě padesát milionů pozemských let to jest jeden galaktický rok. Svatá církev římská ještě ve středověku hojně upalovala lidi,kteří nechtěli věřit,že je země placka obtékaná mořem a přiklopená nebeskou bání s hvězdami,sluncem a měsícem.To je přece rozpor k zamyšlení,nebo ne.

Steve (Čt, 22. 2. 2018 - 18:02)

"Ty tvé svátosti si strč za klobouk, jsou ukradené Kristu a nefungují....., nebo jsi snad skrze ně přijal zaslíbeného Ducha.....?!"To nejsou moje svátosti za 1. a za 2. fungují a jsou dost důležité ... protože kdyby nebyly, tak by to nepřinášelo žádný efekt. To že jsem se stáhnul z aktivního křest'anského života je moje soukromá věc a mé soukromé rozhodnutí na základě spousty faktorů ... pouze říkám co jak je pro toho KDO CHCE! Já nechci, proto Bibli nestuduju ... ale vím co tam cca je atd. neb když to budeš poslouchat od mala, tak to budeš taky znát. A ještě větší studium mě donitili ti hajzlíci jehovisti, kvůli nim jsem se musel zajímat o Bibli a vše porovnávat s jejich bláboly. Jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré :-) Jinak já být fanatikem věřícím fakt nechci být, jsou to vpodstatě tak trošku blázni a lidé zcela mimo realitu, berou si Bibli moc konkrétně a nežijou reálně současností. Já beru Bibli jen jako historii, báje a židovské důležitosti. Bible má sloužit jen jako příklad a lékárnička, a né aby se dle ní fanaticky žilo ... je to blbost!

Steve (Čt, 22. 2. 2018 - 18:02)

Toník si odskočí od obřízek a tobě zajisté moc rád povykládá jakožto málem profík co vše je nutno mít a dělat pokud chceš být dospělým pevně věřícím člověkem.

Steve (Čt, 22. 2. 2018 - 18:02)

Sveve, ty sám se tady..."Já jsem uvěřila sama doma, přijala jsem Ducha, pouze tím, že jsem přijala":-DD Hmmm, tak to je masakr získat víru doma ... Tím že si doma čteš Bibli se věřícím ještě nestáváš - musíš do nějaké církve aktivně chodit a plnit další souvislosti, obřady, přípravu + příjmout svátosti - a ty doma fakt nepřijmeš nijak i kdyby ses rozkrájela. Duch sv. se získává přípravou a poté úkonem hodný biskupem - pomazání a obřadem. Doma se biřmovancem fakt nestaneš!Doma se stáváš pouhým biblickým teoretikem, nic víc.Takže nebud' pyšná, neb nemáš vůbec na co ... vlastně nemáš lautr nic! Jsou potřeba skutky a svátosti pokud chceš být aktivním věřícím. (Křest, sv 1. přijímání, sv. smíření, biřmování - to je náboženská dospělost věřícího)

Mare (Čt, 22. 2. 2018 - 14:02)

Díky Tony.....

Mare (Čt, 22. 2. 2018 - 14:02)

Mare, píšu..... protože...Mimo, na rozdíl od Pabla a Milana víš trošku lépe o Boží milosti v Kristu, ale hodně lidí ví o milosti a přesto ji nepřijalo.Nestačí jen to číst v Písmu, je zapotřebí to přijmout.Já se nepotřebuju modlit, abych přijala Ducha, už samotné dary Ducha dokazují, že ho mám.Nedostala bych je, kdybych ho neměla.Já vím, že to není na prvním místě důležitosti, ale pohrdat Božími dary taky není v pořádku.

Tony (Čt, 22. 2. 2018 - 14:02)

Mare, píšu..... protože...Mimo, tohle cos tu napsala Mare dobře ví. Znám jí odsud, a nejen odsud už dobrých 10 let. Vpomínám, že tu psala, že předtím, než došlo u ní doma k tomu obrácení chodila 15 let do nějaké sekty (neuvedla jaké) kde výborně znali Bibli, ale přistupovali k ní zákonicky, jak tu ty obhajuješ a to Mare přinášelo akorát deprese. Když u ní došlo doma k tomu pravému obrácení, tak ty deprese ustaly.To mi připomělo Martina Luthera, ten když byl ještě katolickým mnichem, a snažil se zákonicky různé věci dodržovat, tak také trpěl příšernými depresemi. Když mu došlo, že katolická církev ve svém zákonictví bloudí, tak mu ty deprese ustaly.

Mare (Čt, 22. 2. 2018 - 13:02)

To je další nesmysl a...22.2.2018 12:59 - zástupce VelvyslanceTo je další nesmysl a pánbíčkáři a svíčkové báby nepřemýšlí o té spravedlnosti boží.Proč ten vševědoucí,všemohoucí a nekonečně spravedlivý při své spravedlivosti nechává umírat malé děti a jiné lidi nechává dožít do sta i více let?..........................................Sedíš si na očích....?!Už jsem to psala, když dítě zaběhne za roh a něco se mu stane, může za to matka, která žije bez Boha...!Protože není v plné moci matky toto zajistit !Ale v Boží moci to je !On je nekonečně spravedlivý......, ale on dal člověku odpovědnost a svoboduse sám rozhodovat, jinak by nebyl člověkem ale loutkou.....Přečti si laskavě můj příspěvek výše....!

zástupce Velvys (Čt, 22. 2. 2018 - 12:02)

To je další nesmysl a pánbíčkáři a svíčkové báby nepřemýšlí o té spravedlnosti boží.Proč ten vševědoucí,všemohoucí a nekonečně spravedlivý při své spravedlivosti nechává umírat malé děti a jiné lidi nechává dožít do sta i více let?"Věčný" (jako Bůh..) se na to dívá "optikou věčnosti". co je to 100 let proti věčnosti..Nezapomeň, že základní jednotkou věčnosti je "1 Furt".Ale chápu, že si to tělesný člověk (tj. člověk "tak jak je v těle") nedokáže představit ..

mima (Čt, 22. 2. 2018 - 12:02)

Mimo, jsi zase dost...Mare, píšu..... protože jsme v zákoně, obřízce.......( tečky znamenají, že to není všechno ... protože tam byl ještě problém židovské svátky, jídlo...) A co nejhorší, Petr nutil pohany k židovství a Pavel to musel uvést na správnou míru. Pavel říká.... člověka ospravedlni jen víra v Ježíše Krista..... svůj život v tomto těle žijí ( Pavel, mima, Pablo, Milan ) ve víře v Božího Syna, který si mě zamiloval a vydal za mě sám sebe. NEODMÍTÁM TU BOŽÍ MILOST....Mare, čti znovu dopisy Pavla s modlitbou a pros Pána ať tě naplní svým Duchem.Pavel píše Galatským....Ovocem Ducha je pak láska, radost, pokoj, trpělivost, laskavost, dobrota, věrnost, mírnost, zdrženlivost..... Vše ostatní tady je dočasné, uzdravování, jazyky, proroctví, vymítání, víra, naděje....se spasením to nemá nic společného, je to jen dar, který pomíjí.Odejde z této země jen láska.." Duchovní ovoce"

Mare (Čt, 22. 2. 2018 - 12:02)

Takže: .... grhastha, bič, a ty lucy, nejste pitomci, protože vás tak Bůh udělal......,ALE ZA TO SI MŮŽETE SAMI.....!!!¨Smůla.....což.....

Mare (Čt, 22. 2. 2018 - 11:02)

Podle svého vrcholného...Luci píše:Podle svého vrcholného výtvoru člověka,se pán bůh moc nevytáhl.Když uvážíme omezené schopnosti,snadnou zranitelnost,mizernou životnost a neporazitelnou hloupost.Rozumové schopnosti většiny lidí jsou ...........................................Bůh stvořil lidi dokonalé, ale tím, že se rozhodli žít bez Boha, nejsou schopní v podstatě existence.Všechno hapruje.Myslíš že matka je schopná dokonale zajistit, aby se dítěti nic nestalo...?!Když zaběhne za roh, v několika vteřinách se může přihodit cokoliv.....Kdo za to může Bůh nebo matka, která odmítá přizvat si Boha do situace....Bůh je totiž všemohoucí a vševědoucí...., ale je bezmocný před...VŮLÍ ČLOVĚKA....Člověk by přestal být člověkem, stal by se loutkou a Bůh toto respektuje......nemůže nerespektovat své vlastní zákony...

Mare (Čt, 22. 2. 2018 - 11:02)

Dobré ráno MareCitujes...Mimo, jsi zase dost mimo.....Podstata spásy je v Kristu ne v zákoně.....Ale nechápeš to stejně jako Pablo, jehovista a Milan....Nejednalo se jen o obřízku,.....argumentuješ jako svědkové.....

Mare (Čt, 22. 2. 2018 - 11:02)

Pablo píše:S Mare je to těžké, ona asi žádnou rodinu nemá a nebo s rodinou nekomunikuje, protože ještě neřekla jestli má ráda svoje blízké. Statečně se tomu vyhýbá............................................Pablo, připadáš mi že jsi snad senilní, copak to, že někdo tady napíše, že má někoho rád má nějakou hodnotu a je to pravda.....Navíc, kdybys alespoň trochu rozlišoval....Duševní nemoc je něco jiného než čarodějnictví...., možná že to nevěděli ve středověku, ale ty bys to už vědět měl......

Mare (Čt, 22. 2. 2018 - 11:02)

Sveve, ty sám se tady prezentuješ kdo jsi.Já jsem uvěřila sama doma, přijala jsem Ducha, pouze tím, že jsem přijala Kristovu podanou ruku, jestli znáš z Bible...."pojďte všichni ke mně a já vás občerstvím......".....Nikdo mi neřekl,. že se to má takto udělat a v průběhu jsem ani nevěděla co se se mnou děje.Ale četla jsem si Bibli, takže jsme za pár hodin věděla, že jsem se tím stala křesťankou.Že Kristus sňal moje hříchy a že jsem najednou blízko Boha.Křesťan totiž znamená, "skrze Krista smířený s Bohem."Rok jsem nevěděla kam jít, protože jsem neznala křesťany naplněné Duchem, až poté jsem potkala jednu křesťanku, charismatičku a ta mně zavedla mezi ostatní.Když přijmeš Ducha rozumíš sám Bibli, takže moje víra už byla za ten rok vybudovaná.Kupodivu jsem od nich nic nepřijala nového.Pak jsem s manželem začala chodit do Apoštolské církve, kde jsme nebyli členy, protože jsme nechtěli být spoluzodpovědni za určité lidské nadstavby.....Manžel mi zemřel, ale dál chodím občas do této církve, ale musím dojíždět dále, přestěhovala jsem se totiž....Ten kdo je skutečně křesťan nepotřebuje být vyučován církví skrze nějakého Starozákonního prostředníka....Ty tvé svátosti si strč za klobouk, jsou ukradené Kristu a nefungují....., nebo jsi snad skrze ně přijal zaslíbeného Ducha.....?!Ty se chováš jako pes, když už svoji kost nechce......, kašle na ni, ale vtekle vrčí na všechny, kteří by mu ji chtěli sežrat......

Reklama

Přidat komentář