Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Mare (Út, 20. 2. 2018 - 12:02)

Raději budu psát jen pod modrým nickem....., takže černý nick berte s rezervou....., okamžitě ho někdo zneužije...

Jirka (Út, 20. 2. 2018 - 12:02)

Mare vyčisti si hlavu od...Luci, občas působíš jako švejk v sukni.

Jirka (Út, 20. 2. 2018 - 12:02)

Mare vyčisti si hlavu od...To je zase pouhé rádoby člověčí nízké mudrlandství. Pokud považuješ smilstvo za nějaké očištění, potřebuješ duchovní obrození jako koza drbání.

luci (Út, 20. 2. 2018 - 11:02)

Pablo píše:Jenže...Mare vyčisti si hlavu od církevních dogmat láskou fyzickou.Pomůže ti to.Tou boží už jsi přeláskována.

Jirka (Út, 20. 2. 2018 - 11:02)

Ale to jsou přece...Alespoň ty mezi ty sluníčkáře nepatříš, nejsi aspoň tak naivní. Přál bych si aby ses někdy obrátila. Přeju ti všechno dobré, ale i to dobré, o čem ještě nevíš, že dobré je.

Mare (Út, 20. 2. 2018 - 11:02)

Tak jsem zase nahlédl na...Pablo píše:Jenže křesťanství se projevuje svým chováním a jednáním naplněním lásky k bližnímu "Miluj svého bližního jako sám sebe" jak to učil Ježíš Kristus. Není to jednoduché ale je to hlavní naplnění Božího zákona. Kdo se o tohle nesnaží a ani to neučí druhé, tak nepochopil oběť života Ježíše Krista za hříchy celého lidstva..............................................Pablo, oběť Krista nestačí pochopit, tu je možné přijmout nebo nepřijmout.Když ji přijmeš, stane se to, že Boží láska je.....VYLITA DO NAŠEHO SRDCE......, skrze Ducha....Řím5:5: neboť Boží láska je vylita do našich srdcí skrze Ducha svatého, který nám byl dán. Lásku se nelze jen učit, A NELZE SE JEN O NI SNAŽIT ....NEJDŘÍVE MUSÍ BÝT NADPŘIROZENĚ VYLITA DO NÁS.....!............................................pABLO PÍŠE:Každý kdo si myslí, že je vyvolený a že už to má jistý tak se hluboce mýlí. Má naději že bude přijat do Božího Království, ale nemá to jistý nikdo na světě. Nemůžu jako křesťan říkat, že někdo druhý nemá naději žít v Božím Království, protože to ví a určí jen Bůh................................................Člověk musí být nejdříve očištěný dokonale Kristem a přijatý Bohem......, to znamená vykoupení, spasení,.....PROTO JE O TOM PSÁNO V BIBLI V MINULÉM ČASE !!!jAN 5.KAP.:24Amen, amen, pravím vám, kdo slyší mé slovo a věří tomu, který mě poslal,...MÁ ŽIVOT VĚČNÝ...a nepodléhá soudu,.... ALE PŘEŠEL JIŽ ZE SMRTI DO ŽIVOTA....aNO, bŮH MNĚ PŘIJÍMÁ A JSEM SPASENÁ ZÁSLUHOU kRISTA A JEN JEHO ZÁSLUHOU A DOKONALÝM OČIŠTĚNÍM !Ale nemám to stejně jisté, protože musím vytrvat ve víře a skutcích a proměně charakteru,....až dokonce, abych byla Kristem schválená nebo ne....!Takže Pavlíku, já neposuzuje, jestli Kristus někoho schválí při svém příchodu nebo po smrti, to nedokážu,......ALE ROZHODNĚ MŮŽU POSOUDIT, ZDA ČLOVĚK "BYL" SPASENÝ, VYKOUPENÝ NA ÚVOD SVÉ VÍRY, ....JESTLI MU O TOM SVĚDČÍ DUCH SVATÝ......, PROTOŽE JEN TOTO ZNAMENÁ .....STÁT SE KŘESŤANEM....!!.............................................pBLO PÍŠE: Proto nemohu druhé odsuzovat, za jejich názory ať to jsou věřící nebo nevěřící. Nemusím .............................................Pablo, nikdo víc neodsuzuje jiné lidi, než zákoníci jako Milan a svědkové Jehovy a ty, už protože se jejich víra odvíjí od těch špinavců, od kterých jste odděleni svojí úžasnou a nevíte že,marnou snahou, být jediní a nejvíce čistí.....a tím budete spaseni....!!!To vede k šílené pýše, která je vždy ze Svědků cítit....... a nejde to ani ji nemít.....Kdežto já nemám být na co pyšná, já jsem vše dostala zadarmo, jen zásluhou Krista......, tak jak to může dostat každý člověk, protože Kristus zemřel pro každého člověka....., bohužel to závisí na člověku, aby sám řekl ....promiň, nevěděl jsem a pomoz mi......A Kristus vidí do srdce a nedává automaticky....., ale sám říká, že když za ním někdo přijde, toho nevyžene ven....

Jirka (Út, 20. 2. 2018 - 11:02)

Třeba zde Pablovi stačí aby někoho posoudil, že napíše že má někoho rád a to mu stačí k posouzení. Původně jsem měl za to, že jde o mladého člověka, dle názorů, o to vice mě pak překvapilo, že jde o letitého pána, protože taková naivita se opravdu hned tak nevidí.

Jirka (Út, 20. 2. 2018 - 10:02)

Ti nevěřící, sluníčkovci, hutkovci a všickni co to psali, že máme nedostatek lásky. Mýlí se, žijeme v hojnosti lásky Boží, ne v člověčí, jak si tu namlouvají že je dokonalá. Tu člověčí jsme naopak narozdíl od vás s Mare a Tonym poznali, a proto víme jaká je. Kdežto vy pokud ji považujete za dokonalou, nemohli jste jí poznat hlouběji a celistveji. Vaše je ovrchní, chlubíte se skutky a pak se povazujete za dobré, a ve skutečnosti pohrdáte hříšníky. To je jednoduše farizejství.Boží láska přijde k člověku skrze Svatého Ducha, který dá vše co se potřebuje, třeba schopnost posuzovat ducha nepravosti, který je jinak skrytý a může manipulovat nevědící.

luci (Út, 20. 2. 2018 - 10:02)

V USA se podle průzkumů...Ale to jsou přece pokrytci,ne křesťané.Kážou vodu a pijí víno.Neklaní se bohu otci,ale věčnému bohu MAMONU.Jde jim jen o moc a peníze.

Čím více bible, (Út, 20. 2. 2018 - 09:02)

V USA se podle průzkumů hlásí ke křesťanství více než 90% populace. 1. Američané mají 823 vojenských základen ve světě 2 Dávají na zbrojení více než všechny ostatní země světa dohromady 3. Američané mají nejvyšší počet vězněných osob na 100 tis obyvatel4. Američané mají jen 5% světové populace, ale mají 30% všech hromadných masových vražd5. Produkují filmy plné násilí, doslova tím zaplavují světZ toho tedy vyplývá, že čím více je populace křesťanská a jede podle bible, tím je větší hrozbou pro sebe sama i ostatní svět.

mima (Út, 20. 2. 2018 - 08:02)

To mi připadá jako ještě...A máme to tady. Kafe, můžeš koupit i prodat, ale najdi mi obchod, kde se prodává láska. A je to dobře, protože by jsme s ní tak, jak tvá matka mohli kupčit.Jan v Bibli ve všech třech dopisech píše, jak je to s tou láskou. Láska dle Jana je měřidlo, barometr. Toto měřidlo Vám změří vaše " DNA " a řekne vám kdo je vaším otcem, komu patříte. Jan píše.... Kain, který zavraždil svého bratra, patřil tomu Zlému....Láska je nejkrásnější cit, který byl dán člověku, lásku můžeš dávat, ale taky ji přijímat. Lásku nejde koupit jak jsem psala, ale můžeš jí rozdávat, láska půjde do ohně i když ví, že se může spálit, láska vztoupi do vody i když ví, že se může utopit...nejen to s láskou můžeš manipulovat, ale ten barometr je tak citlivý, že pozná komu patříte.Milování ( tak oslovuje ve svých dopisech Jan každého, kdo tyto dopisy čte ) přečtěte si tyto dopisy od Jana a timto barometrem si zaměřte samí sebe. Ono to měřidlo je dané hlavně pro každého osobně, protože vztah s Bohem je mezi tebou a Bohem a ty by jsi měl znát svého Otce.Pavel píše, co ti pomůže, že budeš poučovat druhé a ty nedojdes cíle.Dobré ráno ?

Tony (Po, 19. 2. 2018 - 23:02)

To mi připadá jako ještě předražování v komunistických Potravinách. Má matka tenkrát ukryla před předražovací komosí velkou krabici zrnkového kafe, a pak ho prodávala za zdraženou cenu. Tenkrát ho bylo málo, jenže i své kámošce ten balíček prodala už za zdraženou cenu. Nevlastní fotr k tomu použil přísloví:"MILUJ SVÉHO BLIŽNÍHO, KDE MŮŽEŠ, LÍZNI HO"

luci (Po, 19. 2. 2018 - 22:02)

Tak jsem zase nahlédl na...Budeš milovat bližního svého jako sebe samého.Pokud by toto přikázání bylo opravdu dodržováno,nebylo by potřeba jiného.

Pablo (Po, 19. 2. 2018 - 22:02)

Tak jsem zase nahlédl na tuto diskuzi a koukám že popis kkřesťanské víry se zvrhl v okultismus. Jenže křesťanství se projevuje svým chováním a jednáním naplněním lásky k bližnímu "Miluj svého bližního jako sám sebe" jak to učil Ježíš Kristus. Není to jednoduché ale je to hlavní naplnění Božího zákona. Kdo se o tohle nesnaží a ani to neučí druhé, tak nepochopil oběť života Ježíše Krista za hříchy celého lidstva.Každý kdo si myslí, že je vyvolený a že už to má jistý tak se hluboce mýlí. Má naději že bude přijat do Božího Království, ale nemá to jistý nikdo na světě. Nemůžu jako křesťan říkat, že někdo druhý nemá naději žít v Božím Království, protože to ví a určí jen Bůh. Proto nemohu druhé odsuzovat, za jejich názory ať to jsou věřící nebo nevěřící. Nemusím s nimi souhlasit, ale mohu jim ukázat jak víra mě vede k vážení si druhých lidí bez urážení jejich názorů. Pomáhat slabším a vcítit se do jejich problémů. To je hlavním projevem křesťanství.Římanům 13:8-108?Nebuďte nikomu dlužni ani jedinou věc kromě toho, abyste jeden druhého milovali; neboť kdo miluje svého bližního, naplnil zákon. 9?Vždyť [sbírka zákona]: „Nedopustíš se cizoložství, nezavraždíš, nebudeš krást, nebudeš chtivý“ a jakékoli jiné přikázání, které existuje, je shrnuto v tomto slově, totiž: „Budeš milovat svého bližního jako sám sebe.“ 10?Láska nepůsobí bližnímu zlo; proto je láska naplněním zákona.

Eva je Milan (Po, 19. 2. 2018 - 20:02)

Milane, že se nestydíš schovávat se za ženský nick...

pro toho, kdo p (Po, 19. 2. 2018 - 19:02)

Milan nemá klid. Je to...Píšeš, že Milan píše pouze své emoce a spekulace. Umíš nezávisle s nadhledem posoudit, co čteme v textu od Mare a Jirky? Mmch - jsou si v projevu velmi podobní.Eva

Milánkové (Po, 19. 2. 2018 - 19:02)

Mare je super důchodkyně. Domina s bičíkem. Pořádně toho tupého a prázdného Milana vypráská.

Milane (Po, 19. 2. 2018 - 19:02)

Když se Jirko Dekonvertito...piš prosím dál jak píšeš.Sice nesdílím zcela Tvé názory, ale beru tuto diskuzi jako takovou pokusnou a výzkumnou skupinu a těší mě, že Tvůj klid úplně vytáčí některé lidi, kteří se vůbec nestydí si přisvojovat právo poznání toho, co chce Bůh. To, že si někdo dovolí počítat, kolik je na světě "skutečných" křesťanů, kdo je nominální a podobné hodnocení, svědčí vlastně o obyčejném sektářství dotyčných.

Pro Evu (Po, 19. 2. 2018 - 18:02)

Milan nemá klid. Je to klubko emocí. Ostatně píše pouze své emoce a spekulace, stejně jako ty.

pro Mare (Po, 19. 2. 2018 - 16:02)

To co píše Milan jsou...Zdá se mi, že tebe i Jirku provokuje Milanův klid a jeho postoj. Čím to? Lidé chodili za Ježíšem nikoliv Ježíš za lidmi, aby je přesvědčoval. Bylo to o nevysvětlitelné přitažlivosti. Máte taky věrné, kteří vás vyhledávají nebo mluvíte první s neznámými?Eva

Reklama

Přidat komentář