Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

luci (Čt, 22. 2. 2018 - 10:02)

luci, to mi chceš říct,...Certifikát nemám,ale když sleduji počínání lidí.Chce se mi někdy zvracet,opravdu to člověka negativně vzruší.Čím víc poznávám lidi ,tím raději mám zvířata.Z lidí se stávají zrůdy nebezpečné svému druhu,samy sobě a světu vůbec.

mima (Čt, 22. 2. 2018 - 10:02)

Ale samozřejmě,ke spoustě...luci, to mi chceš říct, že ty, já, my máme certifikát k posuzování stvoření člověka?Kniha Joba 38 kap.Bohu tváří v tvář......Kde jsi byl, když jsem zemi založil?Jen pověz, když tomu rozumíš. Kdo určil její rozměry? To jistě víš!Kdopak ji mírou přeměřil? Do čeho jsou zapuštěný její základy?Kdo položil její kámen uhelný..............................Poručil jsi jitru někdy v životě, ukázal někdy místo Jitřence.......pronikls tam, kde moře pramení...... odhalily se ti brány smrti? Spatřil jsi brány temnoty?Pochopil zemské rozměry? Jen pověz, když všemu rozumíš!Víš snad, kdy rodí kamzíci? Bdíš nad lanemi, když slehaji? .....Jsi to ty, kdo dává sílu koni?Umíš hřívou šíji ozdobit?...... Řídí se sokol tvým rozumem, když k letu na jih křídla rozestře? Vznese se orel na tvůj povel,aby si stavěl hnízdo ve výšce?Jako muž si teď výhrn rukávy, budu se tě ptát a ty mě poučis:Chceš snad mou spravedlnost zpochybnit? Chceš mě odsoudit, abys byl - la bez viny?

luci (Čt, 22. 2. 2018 - 09:02)

Bůh stvořil člověka...Ale samozřejmě,ke spoustě výrobků dostaneš návod k použití.K těm dobrým,ale i těm špatným.Návod k použití ze špatného výrobku dobrý přece neudělá.

mima (Čt, 22. 2. 2018 - 08:02)

Ahoj Mimo :-),no to jsem...Díky Milane za pozdrav. Nelétám, od té doby co manžel měl zdravotní problémy, jsem své cesty musela omezit, ale jsem za to ráda, protože doma je nejlépe :-)Ale i zde jsem zaneprázdněna, pak tady něco hodím v rychlosti :-(Měj se krásně, zůstaň sám sebou. Kopie nikdy nemá hodnotu originálu.

mima (Čt, 22. 2. 2018 - 08:02)

Podle svého vrcholného...Bůh stvořil člověka dokonalého, každá funkce, vše má svou podstatu, účel, dokonce DNA které jsme pár let zpět objevili o tom hovoří. Jenže výrobce za svůj výrobek neručí špatným zacházením.Ke každému výrobku, vždy dostaneš návod jak ho používat, co smíš nesmíš, dokonce ve všech jazycích, kde je výrobek distributovan.Bůh si svůj výrobek taky pojistil návodem, napsal ho nejdříve sám na kamenných deskách. Dnes je dostupný ve všech jazycích. Takže tvá reklamace je nepřijatelná, důvod.... špatné zacházení s výrobkem :-)

mima (Čt, 22. 2. 2018 - 08:02)

Milane, i Svědkové Jehovy...Dobré ráno MareCitujes Galatským 3.kap. Dopis psaný Pavlem této církvi byl psán pod vlivem problémů, které tam nastaly. V druhé kapitole dokonce Pavel spíla Petrovi. V této církvi byli lidé, kteří pocházeli z judaismu a také pohané. Nejen to, oni začali mezi sebou uzavírat manželství a tam začal problém s dodržováním zákona, obřízka....a proto na základě těch problémů v církvi Galatským píše Pavel tento dopis. My pohané Mare s takovými věcmi nemáme problém, protože jsme v zákoně, obřízce......nikdy nebyli.... dodržování zákona o kterém píše Pavel a ty je úplně o něčem jiném.Stojí taky za zmínku vrátit se do první kapitoly Galatským. Jak probíhal život Pavla, jeho setkání s Ježíšem ( znovuzrození ) po této události odchází na tři roky do Arábie na poušť...... citují:Bůh, který mě oddělil už v matčině lůně a povolal mě svou milostí, se rozhodl aby mi zjevil svého Syna, abych ho kázal mezi pohany. Nespěchal jsem se tedy poradit s tělem ani krví, ani jsem nešel do Jeruzaléma za těmi, kdo se stali apoštoly dříve než já, ale odešel jsem do Arábie......teprve po třech letech jsem přišel do Jeruzaléma......Pavel,je příkladem jak došel k poznání k pravdě, bez přičinění těla a krví.... Tři roky potřeboval ze sebe vyčistit to co se naučil jako dobrý " teolog " To že se setkal s Ježíšem na cestě do Damašku neznamenalo pro Pavla, že vše se u něho změnilo v jedné chvíli..... naopak až věděl, že to co se děje s ním pochází od Boha, že to není on..pak teprve šel mezi lidi.

luci (Čt, 22. 2. 2018 - 08:02)

Vidíš Luci a přesto bude...To je další nesmysl a pánbíčkáři a svíčkové báby nepřemýšlí o té spravedlnosti boží.Proč ten vševědoucí,všemohoucí a nekonečně spravedlivý při své spravedlivosti nechává umírat malé děti a jiné lidi nechává dožít do sta i více let?Je to jen další důkaz toho,že s těmi všemi bohy je to jako s Járou Cimrmanem a paní Kolombovou.Mluví se o nich,ale nikdo je nikdy neviděl.Jsou virtuální,byly stvořeni myslí chytráků pro ovládání hlupáků.Zrovna tak jako ten ďábel a peklo,které je ostatně pro spoustu lidí tady na zemi.

grhastha (Čt, 22. 2. 2018 - 08:02)

Podle svého vrcholného...Vidíš Luci a přesto bude část lidí na tomto světě si pochvalovat vlastnosti toho nejvyššího, a v různých maličkostech budou vyzvedávat jeho spravedlnost, lásku atd., ale to vše špatné kolem nás budou svádět na různé jiné viníky. Takový ďábel je úplně ideální.

bič (St, 21. 2. 2018 - 23:02)

Podle svého vrcholného...Bůh je úchyl.

luci (St, 21. 2. 2018 - 22:02)

Už jsem tady dřív psal,...Podle svého vrcholného výtvoru člověka,se pán bůh moc nevytáhl.Když uvážíme omezené schopnosti,snadnou zranitelnost,mizernou životnost a neporazitelnou hloupost.Rozumové schopnosti většiny lidí jsou zaměřeny na získávání peněz a hmotných statků.Píši získávání,protože dnešní morálka světa většinou toleruje podvody podrazy,zlodějny a vraždění lidí v uměle živených válkách,kde jedni lidé získávají peníze za krev a smrt jiných lidí.Ale ani peníze z hromadných vražd nesmrdí a lidé nejsou posuzováni podle morálních kvalit,ale podle toho kolik peněz dokáží získat.Jen málo lumpáren bylo a je trestáno a pokud,tak jsou to jen ti,kteří jsou jen nástroji.Takže bůh stvořil pěkný paskvil a nemá se čím chlubit.

Ale Pablo (St, 21. 2. 2018 - 21:02)

Tobě v hlavě jebe stejně jako Mare. Proč jí peskuješ, když máš podobnou poruchu?

Pablo (St, 21. 2. 2018 - 20:02)

že žádný bůh ani...Už jsem tady dřív psal, že ten Stvořitel vesmíru jak je popsán v Bibli se nechá popsat jako "Rozumová energie, která vytvořila hmotu". Nemá fyzické tělo jako mi lidé. Proto je popsán jako Duch. Je pro nás neviditelný. Vidíme jen jeho výtvory celého vesmíru.Jan 4:2424?Bůh je Duch a ti, kdo ho uctívají, musí uctívat duchem a pravdou.Nás lidi stvořil k obrazu svému, tak že nám dal fyzické tělo a rozumové schopnosti, které nemají žádná zvířata na této planetě jen mi lidé. 1. Mojžíšova 1:26,27A Bůh přikročil k tomu, aby řekl: „Udělejme člověka k našemu obrazu, podle naší podoby, a ať mají v podřízenosti mořské ryby a nebeské létající tvory a domácí zvířata a celou zemi a každého pohybujícího se živočicha, který se pohybuje po zemi.“ 27?A Bůh přistoupil k tomu, aby stvořil člověka ke svému obrazu, stvořil ho k obrazu Božímu; stvořil je [jako] muže a ženu.

p (St, 21. 2. 2018 - 20:02)

Ahoj Pavle :-),srdečně...Ahoj Milena pochopil jsi správně, že základem učení Ježíše Krista je láska. Bez lásky nelze žít. Od malička potřebujeme lásku, aby nás měl někdo rád. Ta láska se může projevovat v každodením životě například, když někoho pochválíme a nebo mu pomůžeme když nás požádá o pomoc a mi mu můžeme pomoci. Někdy je těžké rozpoznat, zda ten dotyčný člověk nás nechce podvést a jenom předstírá, že pomoc potřebuje. Občas se to stane, ale trápit se tím nemá smysl, protože ten člověk většinou stejně špatně dopadne a nebo se časem může změnit k lepšímu. S Mare je to těžké, ona asi žádnou rodinu nemá a nebo s rodinou nekomunikuje, protože ještě neřekla jestli má ráda svoje blízké. Statečně se tomu vyhýbá. Ona trpí poruchou a nechce si nechat poradit. Znám dost takových případů, kde jim pomáhá léčba, ale musí brát léky. Jednoho kamaráda žena má tu samou poruchu. Léčí se jak říkal kamarád, ale někdy vynechává léky a pak je to s ní k nevydržení. Když je bere tak je klidná. Musíme se zbavit předsudků proti těm kteří netrpí fyzickou nemocí, ale psychyckou, protože je to mnohem těžší se s tím vyrovnat i pro blízké okolí, které nevidí žádnou tělesnou nemoc. Ve středověku se takové osoby upalovali jako čarodějnice a jako posedlí dáblem místo aby se léčili.Proto s takto nemocnými lidmi mám soucit a snažím se nebrat jejich slovní útoky vážně. Někdy se taky neovládnu a pak mě to mrzí.S hlubším poznáním učením Boha JHVH(Jehova,Jahve) a jeho Syna Ježíše Krista zapsané v Bibli se snažím zbavovat předsudků.Jde to sice hodně těžce, ale pomalu se to daří. Nejsem dokonalí, tak se snažím brát druhé jako nedokonalé. Nejvíc mě vadí, když ti silnější ubližují těm slabším. To se děje celé dějiny. Ale blíží se doba kdy se to změní. Zatím se měj Milane fajn a vydržahoj Pablo

Už se konečně s (St, 21. 2. 2018 - 20:02)

že žádný bůh ani nadpřirozeno není.

Steve (St, 21. 2. 2018 - 16:02)

Milane, i Svědkové Jehovy...Jo je to tak ... máš v sobě pýchu + jakési povýšení, a možná že i nad naprostým hovínkem. :-)Jinak Kristus zemřít a vstát zmrtvých musel - aby se splnily předpovědi Starého zákona + aby zemřel za naše hříchy. (i když všechny bohužel né - za Dědičný prý byla smrt málo a nedostatečným úkonem, zvláštní)

Steve (St, 21. 2. 2018 - 16:02)

Mare není křest'an(ka) ... vůbec se křest'ansky nechová ba ani nevyjadřuje. Tony, nechápu proč se zastáváš nějakýho pochybnýho nadutce ... Už to že se zde vyjadřuje povyšovačně znamená že není Křest'anem. Pokud je, tak je hodně mimo! Ani není schopna se zde vyjádřit ke kterému pochybnému hnutí patří.Navíc znovu opakuji že tu ona píše blbosti a nebere v potaz svátosti které rozhodně velkou váhu mají oproti její zdejší žvanírně. Sama beztak nemá lautr nic a tváří se že snědla šalamounovo lejno. :-(Tak už se konečně dozvím ke které společnosti se Mare hlásí, u které je vedena, dochází tam, čerpá jejich moudra apod.? Blbce at' si dělá z někoho jiného.

grhastha (St, 21. 2. 2018 - 15:02)

Odpovím na tvůj dotaz...."Začala se tedy modlit a když procitla z modlitby, kouká na vyjeveného chlapce jak na ni zírá. Optala se, co je a chlapec ji řekl, že mu právě řekla desatero v jeho rodném jazyce. "Dost dobrý příběh, asi jako s tím vylovením zdravého z moře. Obdivuhodné, co jste schopni si vybájit, abyste podepřeli své domněnky.

Mare (St, 21. 2. 2018 - 13:02)

Milane, i Svědkové Jehovy jsou dnes už nenápadně, ale poměrně vydatně vyučování, že ze skutků zákona nemůže být nikdo zachráněn....., tak jak o tom píše i Boží slovo, na které kašleš.Nicméně je zajímavé, že neustále vidíš nějakou nenávist, kterou údajně mám mít......, no zřejmě podle sebe soudím tebe.....I ten výklad jazyků sis přizpůsobil ke svému obrazu.Ten chlapec nebyl omilostněn desaterem !Desaterem nemůže být nikdo omilostněn !To by Bohu stačil starý zákon a Kristus nemusel umírat.Milane, jen velmi dobře vím co to je bez naplnění Duchem dodržovat desatero a Boží příkazy.Způsobuje to peklo lidem, kteří se tím Bohu vzdalují !Galatským 3.kapitola:11Je jasné, že nikdo není před Bohem ospravedlněn na základě zákona, .....Jestliže někdo není zákonem ospravedlněn, není čistý a tudíž nemůže předstoupit před Boha, natož, aby ho mohl Bůh přijmout !Takže tato kolej je slepá....a ty tam lidi vedeš.....a sám sebe taky....

Tony (St, 21. 2. 2018 - 06:02)

Ale to jsou přece...20.2.2018 10:25 - luciV USA se podle průzkumů...Ale to jsou přece pokrytci,ne křesťané.Kážou vodu a pijí víno.Neklaní se bohu otci,ale věčnému bohu MAMONU.Jde jim jen o moc a peníze.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Byl jeden president USA, který dával za odiv, že je znovuzrozený křesťan a přitom se tajně klaněl sově. A přilil hodně oleje do ohně mizérie, ve kterém dnešní svět je. George Walker Bush.

Tony (St, 21. 2. 2018 - 05:02)

20.2.2018 19:03 - na druhou stranu MilaneVíš Marion,ono je lidskou...lidské slabosti a nedokonalost pocházejí snad od Stvořitele, to snad nepopřeš..........................................................Ne vůbec nepocházejí od Stvořitele, ale jsou důsledkem prvotního a dědičného hříchu, který si v sobě nesem od té doby, kdy Hliňáček uvěřil hadovi a dal na něho.

Reklama

Přidat komentář