Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

co co (Čt, 1. 2. 2018 - 13:02)

Bzum , bzum , bzum a nejde mi... "co má tohle všechno společnýho s Ježíškem? "No aby se podíval na to nadělení. Za co, pane Bože, za co ....

Touha (Ne, 19. 2. 2017 - 18:02)

Ahoj Touho:-),píšeš:...Ahoj Milane, už jsem si říkala, že se mnou nemluvíš, když píšeš jen Mimě :). Vidíš, to bude taky nějaká špatná vlastnost, viď, žárlivost:)Díky moc, je to složité...

sardanapal* (Čt, 1. 2. 2018 - 12:02)

Třeba, že jen Ježíš nás...Ježíšmarjá to mě nenapadlo .

Jirka (Ne, 19. 2. 2017 - 18:02)

přesto jsou věci,které...Já vím, chtělas říct něco ve smyslu nestačí teorie (četba), ale praxe (konkrétní vžití). Některé věci se zkrátka z knih naučit nedají. Návody jak milovat si můžeme přočítat pořád dokola a přesto se to takovou cestou nenaučíme bez možnosti někoho druhého, nebo alespoň jeho představy. Jinak ti plně rozumím, lidská řeč je příliš chudá na výstižný popis emocí. Díky tomu vzniká také dost nedorozumění, když dva říkají jiné, ale mysí totéž.

Fiona (Čt, 1. 2. 2018 - 12:02)

Bzum , bzum , bzum a nejde mi...Třeba, že jen Ježíš nás může spasit :-). Nebo, že všichni čekají, že prezident bude svatý jako Ježíš :-)

Milan (Ne, 19. 2. 2017 - 18:02)

Já letos asi vysévání...Ahoj Touho:-),píšeš: "Studna, která jen dává", ano to znám taky. To tak mají silné osobnosti, kteří navenek působí jako opora pro všechny, a pro okolí s to stan samozřejmostí. Přitom v podvědomě voláme "halooo, já jsem tady taky"Vždyť ty sama dobře víš, že to děláš z lásky a jinak to ani neumíš a umět nebudeš :-) Kdo miluje má problém nevyhovět a musí si dát veliký pozor na to kde již začíná hranice zneužívání, proto takto milující člověk potřebuje také trochu té moudrosti, která brzdí přílišný příval lásky, ale to, že by jsi nebyla milována, tak tomu nevěř ani náhodou:-). Jen ti to třeba, ti co tě mají doopravdy rádi, co si váží toho co děláš, pociťují k tobě úctu, jen ti to neřeknou.Sám za sebe ti tedy říkám, že tě mám fakt rád, a vážím si toho co vše pro druhé děláš. Tím nechci říci, že jsme jednotni úplně ve všem, to nejsem ani s Jirkou, ale klidně dám ruku na srdce a řeknu, že jsi opravdu člověk, který má být proč milován.Vím, že to tvé "halóó, jsem tady" je z vyčerpání a únavy, až ta pomine, pak se zase ráda vrhneš do víru událostí a tam kde je třeba pomůžeš, byť jen laskavým slovem a pochopením.Měj se zatím, hezky, snad se ještě dnes dostanu k nějakým odpovědím na zajímavé podněty :-).

sardanapal* (Čt, 1. 2. 2018 - 12:02)

Bzum , bzum , bzum a nejde mi to do kebule - co má tohle všechno společnýho s Ježíškem ...?

Ono (Čt, 1. 2. 2018 - 12:02)

je to i ještě něco jiného, než cukrovka sem, cukrovka tam...Zeman je sprostý jako dlaždič! Měl by si odpočinout na Vysočině, dát si skleničku slivovice. Měl by si přiznat, že už na svůj post prezidenta ČR nestačí!

Touha (Ne, 19. 2. 2017 - 17:02)

No vidíš, a tys psala, že...Al to víš, že jsem poznala ,že jsi mě trochu popostrčil, abych se vyjádřila. Vpodstatě si myslíme stejné, jen s já už jsem prostě smířlivější a také víc pochybující. Na a v cítění se do lidí já mám vrozené dispozice a bohužel:) i to psychologické světské vzdělání. Taky jsem tě pošťouchla jak říkáš neboli navedla, vmanipulovala do situací, abys zareagoval, vyjádřil se atd . Každopádně je s tebou zajímavá diskuze

:-) :-) (Čt, 1. 2. 2018 - 12:02)

Antizemanovská propaganda...je dost nešikovné porovnávat V. Havla a M. Zemana už vzhledem k tomu, že srovnatelný není žádný z nás. Zeman cílil svým hospodským šarmem na dělnickou třídu v kombinaci se zaměřením na východ a to starší generace zná, co zná není překvapivé a co není překvapivé, je bezpečné. Drahoš i jako moravský rodák nemohl na Moravě uspět, neboť intelektuál sídlící v Praze, a protože Zeman ješita intelektuály pohrdá, jsou na světě další podstatné důvody, proč se Morava s takovou silou "ozemanila". Komu chutnají zkapalněné švestičky z moravské zahrádky ... cukrovka sem, cukrovka tam?

Ano, (Ne, 19. 2. 2017 - 17:02)

přesto jsou věci,které odsoudí většina-dokud se s tím ale sám nesetká,třeba ve vlastní rodině.Já bych ani tyto lidi nezavrhovala,protože vím,že jsem byla úplně stejná.Nesetkáme se s tím,tak nikdy nepochopíme a naprosto odsoudíme.My jsme třeba moudřejší,jenže v tomto směru je nám to stejně na prd.Jestli rozumíš,jak to myslím.Být tím soudcem,stejně bych byla přímá,důrazná a prostě spravedlivá,není to jenom,že to něco chápeme,máme o tom načteno.No,ted si nejsem jistá,jestli jsem se dobře vyjádřila.Ledasco moc dobře chápu,ale potíž to je pojmenovat,vysvětlit.

Jirka (Ne, 19. 2. 2017 - 17:02)

Tedy Jirko, teď jsi zas...No vidíš, a tys psala, že kamarádi nebudeme :-) Nelze hned druhé zavrhovat, byť udělali cokoli. Raději nechat emoce vychladnout a rozvažovat, nad tím proč tak činili a co je k tomu vedlo. Vžít se do jejich motivů, to je empatie. Vycházet z toho, že nikdo není z podstaty zlý, jen může dělat špatné věci a ty ale mají původ v jeho osobních problémech a potřebách. Třeba pochopit zloděje, podvodníka, záškodníka, ale i pedofila a jiné devianty. Úplně každého je třeba pokusit se pochopit. Tím že pochopíš co nejvíc lidí a povah se vlastně už i tady obohacuješ, svoji duši, o cenné zkušenosti z tohoto života. Když ale hned nad někým mávneme rukou a zavrhneme ho, tvoříme si blokádu v duchovním růstu. Tohle platí samozřejmě i v těch zmíněných negacích a hnusech co jsem psal. A zatímco já někomu mohu napsat ne moc hezky znějící příspěvek, neznamená to, že toho člověka nějak zavrhuju. Naopak záleží mi na něm a záměr je mu otevřít oči, byť ne moc příjemnou metodou. Někdo zase bohužel někomu chlebí a v duchu ho nenávidí, což ale pochopitelně nepoznáš a proto žiješ v blahém domění, jakou laskavost ti prokazuje, to je však klam. Jistě, ke každému platí jiný přístup a to těžko poznáš z písmen, byť můžeš jakkoli číst mezi řádky. S tím agnostikem jsem si do tebe spíš jen šťouchnul, aby ses projevila :-)

Milan (Ne, 19. 2. 2017 - 17:02)

Zdravím Milane, kde ses...Ahoj Mimo :-),u mne je to prozatím stejné, práce, před zimou více práce na domku, odpočinek, věnování se občas rodinným příbuzným, známým, procházky v rámci nákupu a v poslední době jsem chvilku pobýval na křesťanské diskusi než ukončila svou existenci. Potěšilo mne, že se zde objevil Jirka, i když se mnohým lidem Jirkova rétorika a názory nelíbí. Osobně mu rozumím, neporozumí mu ten kdo nemá alespoň základní vědomosti o tom o čem píše. Nevnímám to však jako negaci oněch lidiček, protože jsou jen skutečnou obětí společnosti. Každý má možnost pochopit, jen by měl začít s tím, co jej samotného oslovuje a nechtít hodnotit to co hodnotit prozatím ještě adekvátně nedovede.Jsem ze severu Čech z Teplicka a sníh už u nás také pozvolna mizí. Vzduch však byl v poslední době silně smogově inverzní, jako zřejmě všude v Čechách. Kolo z těch posypů však dostává co proto, ale jen co budou silnice zase ošetřeny na jarní a letní provoz, dostane nový řetěz, šlapky i zadní kolo ze sedmikolečkem :-). Pro některé lidi jsem blázen v tom dobrém slova smyslu a pro jiné jsem zase vzorem, protože jsem kamarádský a říkají, že oni sami by chtěli mít v mém věku také takovou vitalitu, to však nevědí, že mně někdy z těch dvanáctihodinových směn na nohou pěkně bolí kyčle, a že ta bolest někdy nedovolí spát pár hodin než se trochu uklidní. Většinou začíná po devíti hodinách a pak v té dvanácté již endorfiny pocit bolesti zcela utlumí. Jakmile však dám tělo do klidu, pozvolna se začne projevovat, naštěstí to snáším dobře, protože mám v sobě klid a pohodu. Je to pro někoho paradox, protože někdo kdo má bolesti bývá vnitřně hodně rozladěn, naříká a nebo sténá. Tím však nemám na mysli lidi v posledních stádiích života, kdy již silné bolesti odčerpávají veškerý zbytek života z těla, tam to naříkání a sténání je na místě.Je pěkné, že tě baví pokusy s vlastním pěstováním zdravé zeleniny, rád bych se tomu také časem věnoval, až bude domek zcela hotov. Když jsem byl dítě, měli jsme velikou zahradu a jelikož nás bylo šest dětí a otec nechal mamku s námi doma, tak bylo nutné vypomáhat pěstovat zeleninu všeho druhu, která se pak vozila na trh a tržba nám pak pomáhala k tomu abychom nežili v úplné bídě. Upravovali jsme pozemek, seli a sázeli semínka se sazenicemi. Záhony se čas od času odplevelovaly, aby nebral plevel živiny. Jednotilo se, zalévalo, dobývalo ze země, kořenová zelenina se myla, svazkovala, tak aby lidé mohli kupovat čistou a čerstvou zeleninu. Nepomáhal jsem vždycky rád, ale věděl jsem, že je to třeba. V dospívání jsem pak byl už tím znechucen, nikoliv však zahradou, ale způsobem nucení do čeho jsem již chuť neměl. Začínali mně zajímat jiné věci, jak příroda, geologie, částečně i umění, první veliká láska a to mne umožnilo vylétnou z hnízda a už se do něj nevrátit. Rodiče jsem navštěvoval a mohli jsme se bavit o čemkoliv jen ne o zahradničení, protože z toho vždy od otce vzešel pokus o vštěpení jeho vášně pro zahrádkaření, kterou jsem s ním nesdílel. Jeho vášní byla i světová literatura, spisovatelé, myslitelé a historie lidstva, čemuž se věnoval převážně v zimních měsících, kdy nebylo možné na zahradě nic dělat. Zajímal se o výzkum mozku a jeho energetickém potenciálu a když mi o tom vyprávěl, mnohdy jsem to nechápal. Měl rovněž silně rozvinuté sociální cítění, když zaklepal na jejich okno hladový člověk dostal třeba namazaný chléb. Sestra mi potom jednou vyprávěla, že se jednou soudil kvůli romskému muži, který sám živil rodinu, byl údajně pracovitý a slušný. Soud prohrál a živitele rodiny propustili. Otec byl komunistou, ale tím pravým, nikoliv prospěchářem, mě chtěli také za člena. Osobně té myšlence jsem velice byl nakloněn, ale kvůli prospěchářům, které jsem kolem sebe měl a byly členové strany, mne to odpudilo. Sám jsem měl v životě také to štěstí na takové lidi, kteří se vymykali všeobecnému povědomí. Co jsem však u otce nesnášel, bylo když někdy v rozhorlení užíval vulgárních výrazů. Někdy jsem mu vyčítal, že k čemu mu je sečtělost, když je potom schopen mluvit tak jak mluvil. Měl jsem za to, že četba by měla zušlechťovat ducha, což ona také ve svém významu dělá, jen kdo se příliš nechá unést hněvem, on v tom stavu si již toho není vědom.Tak to jsem se nějak rozpovídal, ale to nevadí, vždyť máme neděli a přátelé se mají tak spolu možnost sdílet.Pozdravuj manžela a mějte se tam všichni hezky a nenech se moc využívat, i když jsem přesvědčenej, že to z lásky k nim, děláš ráda :-)

Ale (Čt, 1. 2. 2018 - 09:02)

vždyť sem píše pravdu! Pan prezident Zeman by se, zcela vážně, potřeboval jít léčit! Nebo si snad někdo myslí, že je opravdu zdravý???!

sardanapal* (Čt, 1. 2. 2018 - 09:02)

Tak jsem minulý pátek...Vřele doporučuji výměnu válce u flašinetu , tohle je už těžce ohraný ...

opravdu? (Čt, 1. 2. 2018 - 09:02)

Tak jsem minulý pátek..."..opíjí se do němoty! "Katolíku, rád čtu tvé příspěvky, vždycky se pobavím nad tvým staročeským slohem. To se již moc nenosí.

Katolík (Čt, 1. 2. 2018 - 09:02)

Tak jsem minulý pátek nakonec k volbám šel, a hodil jsem hlasovací lístek panu profesoru Jiřímu Drahošovi. Vím, že pn profesor Drahoš, i jeho manželka Eva, jsou velmi slušní lidé. Bylo tam jedno ale... Pan profesor Drahoš působil na mě příliš vážným dojmem. Inu, akademický vědec, s pěti tituly! Jsem přesvědčen, že by upřednostňoval vědu. Ponejvíce ho volili mladí lidé, s vysokoškolským vzděláním a středoškoláci s maturitou! Otázkou je, co by pan prezident Drahoš nabídnul lidem s nižším středním vzděláním, lidem se základním vzděláním a zdravotně postiženým občanům??? V tomto mi přijde velmi "nečitelný!" A taky mě pan profesor Drahoš překvapil,jak se vyjádřil k přijetí REFERENDA pro běžné občany! Jako by z běžných občanů dělal "nesvéprávné loutky", co se neumí samostatně vyjádřit k příadnému výstupu z NATO a EU! Pan prezident Zeman je lidovější. Mimo, máš pravdu! Ale jistě vidíš, kam to pan prezident vede! Mluví sprostě na veřejnosti, opíjí se do němoty! Měl by se vážně jít léčit z alkoholismu! Snad by mu v Praze pomohl pan MUDr. Karel Nešpor z PL - Bohnice. Alkoholismus je vážná nemoc, projevující se ztrátou sebereflexe, totálním rozpadem osobnosti a celou řadou fyzických chorob! Zřejmě je pan Miloš Zeman dobrým vlastencem, který jezdí do krajů za svými občany. Ale jeho zdravotní stav je naprosto katastrofální! Nedá se srovnávat s předchozími papeži, jako byl Svatý Otec Jan Pavel II., nebo Benedikt XVI.! Ti za své onemocnění a stáří nemohli! Obzvláště Benedikt XVI., který musel abdikovat! Ale, za alkoholismus pana Miloše Zemana, si může jenom Miloš Zeman sám!

mima (Čt, 1. 2. 2018 - 07:02)

bizarnější příspěvek k...:-) ano, jsem originál :-)Hloupým se nabízejí ušlechtilá místa, ušlechtilý však vězí kdesi hluboko.Viděl jsem otroky sedět na koních a velmože jít pěšky jako otroky.Kdo jámu kopá, ten do ní padá,kdo boří zeď, toho uštkne had.Kdo láme kamení, ten se jím zraní.....Nezlorec králi, byť jen v mysli,Boháči nezlorec ani v ložnici.nebeské ptactvo to všechno rozhlašuje,každé tvé slovo roznese na křídlech.....Kazatel 10kap.

Jirka (Ne, 19. 2. 2017 - 17:02)

Jirko, ty bys měl být...A čemu věříš ty, kromě knihy, taky Jirko.

Jirka (Ne, 19. 2. 2017 - 16:02)

Jirko, ty bys měl být...O Bohu ti nikdo důkaz nedá, toho musíš nalézt sám. On to tak chce.

Reklama

Přidat komentář