Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Jirka - věřící (Ne, 19. 2. 2017 - 16:02)

Jirko, ty bys měl být politik. Na žádnou otázku nedopovíš přímo, ale mlžíš. To je nějaká "boží" taktika, co dokazuje boha?

Jirka (Ne, 19. 2. 2017 - 16:02)

Jirko, že se to píše v...Neponižuj se před sebou, ani jinými. I když by mi asi mělo lichotit, že mě máš plnou hlavu, ale o to nestojím. Jednej důstojně, ať jsi kdo jsi. Věř mi, že tě chápu a cítím s tebou.

Jirka (Ne, 19. 2. 2017 - 16:02)

se přiznám,moc...To je správný přístup jak pochopit vesmír, místo odsouzení se snažit pochopit, pojmout, ve smyslu obejmout vesmír, tím ho poznáš. Završením si mnozí zabouchnou dveře před poznáním.

Jirka (Ne, 19. 2. 2017 - 16:02)

se přiznám,moc...To je správný přístup jak pochopit vesmír, místo odsouzení se snažit pochopit, pojmout, ve smyslu obejmout vesmír, tím ho poznáš. Završením si mnozí zabouchnou dveře před poznáním.

Jirka - věřící (Ne, 19. 2. 2017 - 16:02)

Jirko, že se to píše v nějaké knize, tak tomu věříš?

luci (St, 31. 1. 2018 - 22:01)

museli první definovat, co...Antizemanovská propaganda zřejmě neustává.Když pan prezident Havel svého času šel z Vikárky a evidentně měl starost s udržením směru,tak to druhý den omlouval,že to bylo po pracovní době.Jenže prezident je prezident,pracovní doba,nepracovní doba.A debata skončila,nikdo to dál nerozmazával.U Zemana se každý jeho přešlap,každé zakopnutí účelově rozmazává.A to i roky po tom,co se událost stala.Trochu objektivity by opravdu neškodilo.

Jirka (Ne, 19. 2. 2017 - 16:02)

Bůh nás chce jako děti,...Bezstarostné, čisté a nevinné jako děti. Je mi spodivem, kdo se považuje za věřícího a neví toto. Ty bys chtěl pořád hledat Boha rozumem a kritickým myšlením. Vždyť je to hloupost :-)

Jirka (Ne, 19. 2. 2017 - 16:02)

Bůh nás chce jako děti,...Ne, tys to.opět nepochopil. Myšleno bezstarostné jako děti. To tvé kritické myšlení ti brání v poznání Boha.

nej (St, 31. 1. 2018 - 22:01)

Tak máme staronového...bizarnější příspěvek k volbám na Doktorce

to bychom (St, 31. 1. 2018 - 21:01)

Tak máme staronového...museli první definovat, co je to alkoholik. To, že se ožral před klenotama v minulosti je asi fakt a není to nejlepší vizitka. Kolik toho ve skutečnosti vypije denně, nikdo z nás neví. To, že to jeho odpůrci pořád v diskuzích opakují není pro mě relevantní.

mima (St, 31. 1. 2018 - 21:01)

Tak máme staronového prezidenta. Volby ukázaly, že to s námi není ještě tak špatné.V mém okolí každý kdo chtěl volit pana Drahoše v konečné fázi dál hlas prezidentů Zemanovi. To, že se někdo posmívá a dělá narážky na nemoc svého protikandidáta u slušných lidí nezabere, ani je nepřesvědčí. Naopak, každy slušný člověk bude bránit takového člověka ( nejen svého prezidenta )A proto jsem vyhodnotila, že naše společnost má ještě sociální cítění.Ano, někdo může říct, že je pan prezident alkoholik, ale to je taký nemoc a převážně tito lidé jsou v jádru dobří....no nic :-)Přeji krásný večer ?

Slůvě (Ne, 19. 2. 2017 - 15:02)

Bůh nás chce jako děti,...Je mi to jasné,pořád stejná témata (po)mohou točit jen stále ti samí závisláci a posedlí lidé.To nemá cenu tady s nimi diskutovat.Nakonec to už dosáhlo mánie,takže si tu diskutují sklidem sami se sebou v rozdvojené osobnosti.

Touha (Ne, 19. 2. 2017 - 15:02)

Ahoj Jiří :-),deprese...Na tom něco je, Milane, i pro mě.:)A když se k tomu připojí dlouholetá těžká nemoc milovaného člověka a ty tak jako tak nemůžeš v karieře pokračovat nebo ji znava nahodit, protože prioritou je změnit život a o maminku se strarat 24hod denně, tak je to ještě složitější

Jirka napsal (Ne, 19. 2. 2017 - 15:02)

Bůh nás chce jako děti, ne jako dospělé, cožpak to nevíš?__________________________________________________________Tohle, co jsi napsal. ale dokazuje, že žádného boha neznáš. Je to fake. Kdyby existoval stvořitel vesmíru, určitě by obyvatelům planety Země neříkal, ať nikdy nedozrají, ať jsou stále jako děti, tedy naivní, bez kritického myšlení. Je to strašné to tvé náboženství. Právě že bůh (kdyby byl), tak by lidem řekl, ať jsou dospělí, zodpovědní, zralí ! Jirko, Jirko, copak to nechápeš, jakému nesmyslnému náboženství věříš?

Tohle (Ne, 19. 2. 2017 - 15:02)

Však ti píšu, že se...se přiznám,moc nechápu,musela bych si o tom opravdu něco přečíst.Jinak,jak píšeš,že máš přehled třeba i co se týká ně+kterých kriminálníků,vrahů atd.,tak je pravda,že něco třeba sami odsuzujeme,ale jen do té doby,než pak sami něco podobného zažijeme v okolí,pak už k tomu také jinak přistupujeme.Na to už jsem přišla také.Hodně třeba i čtu a nedávno jsem četla Ledaře,prostě mě to zajímalo z psychologického hlediska-vžít se do situace,nebo se spíš snažit trošku pochopit,proč se takový člověk narodil,z jakého důvodu dělá to,co dělá atd. a i v případě takového člověka jsem přece našla aspon něco málo pozitivního.Stejně je to ale zajímavé,že někdo si o tom rád přečte a někoho to třeba vůbec nezajímá,nikdy by to nečetl-těch je asi víc.Já už právě také až tolik nesoudím,spíš se snažím trošku pochopit.

Milan (Ne, 19. 2. 2017 - 15:02)

Ono to není přímo z...Ahoj Jiří :-),deprese nevzniká jen ze sebelítosti nebo jen špatných skutků. Ta sebelítost je projevem hledání vnitřního uspokojení opačným směrem. Člověk chce být uspokojován partnerem, rodinou, přáteli, prací, koníčky, vnější zábavou, slávou nebo mocí. Jsou to však velice proměnlivé věci a život nic neponechá dlouho statické, aby mysl nezdegenerovala, aby vývoj nebyl zastaven i když to toho, kdo přichází o tyto uspokojující záležitosti velice rmoutí, bolí.Sám to dobře znáš ze života, že jakmile někdo významný, politik, sportovec, herec, zpěvák, státník, bankéř, podnikatel, bos či vůdce náboženské sekty, přijdou o své pozice, obdiv, úctu, slávu a vliv, jejich život se hroutí, je plný sebelítostí, výčitek a depresí, což potkává i běžného člověka nemajícího ponětí o smyslu, významu a účelu lidského života.Je to jen projev vnitřního neuspokojení hledaného opačným směrem, než jak tomu má být.Je to životní lekce, aby napříště nehledal vnitřní štěstí v pomíjivé proměnlivosti.

Slůvě (Ne, 19. 2. 2017 - 15:02)

303 AD Galerius přesvědčí...Historicky jsme prostě genově křesťané.

Touha (Ne, 19. 2. 2017 - 15:02)

Je mi tedy líto, že jsem se...Tedy Jirko, teď jsi zas dojal ty mě. Ne nejsem agnostik, nejsem ateista tak, jak jsou tyto termíny definovány. Již dávno vím, že musí existovat cosi, co stojí za naším světem a my to zdaleka nejsme schopni poznat s našimi možnostmi a věčím v to. Nedávno jsem o tom psala na mariánských zjeveních. A co dává smysl mému životu je, že na rozdíl od D si myslím, že smyslem života člověka je porazit zlo. Což s mu nemusí podařit. A to se podaří pouze tehdy, že ten Bůh, univerzálno nebo jak tomu kdo říká, to má v svém plánu nebo programu nebo kodu. Jinak k Bibli si nechci vyjadřovat, ale mám podezření, že onen Hospodin není ten Otec. Fuj to jsem hnusnáByznys. Jirko, byznys je všivárna, se kterou jsem roky bojovala. Tunelování firmy nadutými bezcitnými (k zaměstnancům a firmě s značkou národního zlata) mě natolik znechutila, že jsem se museli rozejít. Tedy oni s mnou a já se jím nedivím, i když jsem přišla o lukrativní pozici u firmy, kde jsem pracovala desítky let a dostala se do smutku.K manipulaci. Víš, co jsem dělala dnes dopoledne? Manipulovala. Musela jsem spolu s e třemi personalistkami vybrat dva lidi, kteří získali práci v atraktivním a dobře placeném zaměstnání. Vybíralo se z deseti lidí, kteří všichni prošli tříkolovým výběrovým náročným řízením z původních dvou set zájemců. A já jako předseda komise jsem těm osmi musela vysvětlit, že nejsou špatní, že podobnou práci určitě najdou, jen ti dva byli lepší než oni. Manipulovala jsem s jejich stavem vědomí, jejich pocity, jejich zklamání. Taky jsem jim mohla narovinu říct. Hele, sorry děkujeme, odejděte, konkurz skončil, děkujeme za účast jinak k manipulaci.

Jirka (Ne, 19. 2. 2017 - 15:02)

tomuto neporozumím a...Však ti píšu, že se nejedná o hranou přetvářku tak jak si jí představuješ, ale spíše o genovou záležitost, což se projevuje i fyziologicky na mozku. Je to hlubší charakterová vada, ne předstírání emocí. Najdi si porovnání mozku psychopata a normálního člověka.Nemusíš přece věřit jen tomu, čemu rozumíš, nebo ano?

Slůvě (Ne, 19. 2. 2017 - 15:02)

Jirko, odpovíš mi někdy,...303 AD Galerius přesvědčí Dioklecián pronásledovat Christians- Galeria římský Augustus přesvědčil Diokleciána začít obecnou pronásledování křesťanů ve snaze zastavit růst náboženství. Kostely byly spáleny a duchovenstvo byli uvězněni. Pronásledování se snížil v západní Říše 305 a.d. a skončila na východě v 313 našeho letopočtu537 AD Hagia Sophia katedrála Vestavěný Hagia Sophia katedrála v Konstantinopoli byl dokončen. Katedrála představoval vyvrcholení byzantské architektury, s velkým klenutým baziliky.552 AD Bitva u Taginae- byzantskou armádou napadl Itálii a porazil Ostrogoths v bitvě u Taginae. Byzantinci, pomocí kombinace kopími a luky, zdecimovala Ostrogothic Kingdom Itálie.711 AD islámském dobytí Spain- Islámské dobytí Španělska začalo, když Tariq, muslimský Obecně platí, že překročili Gibraltar. Dne 26. července jeho armáda 7000 mužů porazil Roderick, poslední král Visigoths v bitvě Wadi Bekka. Muslimové šel na dobytí Španělska, postupující do Pyrenejí od 718 našeho letopočtu732 AD Battle Of Tours- U bitvy Tours, Franks pod Charlesem Martel, porazil muslimskou výpravu vedenou ADB-el-Rahman přes Pyreneje. To znamenalo nejzazší invaze muslimských sil do Evropy.800 AD Charlemagne- císař West- Charlemagne byl korunován na Emperor západu papežem Lvem III 25. prosince - Štědrý den - v kostele sv Peters. Papež Lev nechá Charlemagne, aby očistil z řady poplatků. Korunovace Karla představovalo porušení neodvolatelné mezi Konstantinopole a Říma.962 AD Otto I císař Řím-Otto Veliký byl korunován římským císařem papežem Janem XII. Otto skončil anarchii v Římě brzy jmenuje jeho vlastní papeže. On oživil sílu Západořímské říše.989 AD Mír Boží - Mír Boží byl podán u rady Charroux. To bylo podpořeno Hugh Capet, král Francie. Mír Boží pokusil snížit feudálního válčení omezením soukromých válek v určitých částech roku, a tím, že poskytuje ochranu civilistů. Mír slouží k napájení exkomunikace prosazovat svá ujednání1300 evropané získávají vojenskou převahu vynálezem palných zbraňí1450 Eropané získávají intelektuální převahu vynálezem knihtisku

Reklama

Přidat komentář