Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Jirka (Ne, 19. 2. 2017 - 15:02)

Ne, já nikdy nemoralizuji....No že by ses mi nějak zastala, jsem si moc nevšiml, to spíš jich, ne? :-)Já zastání samozřejmě nepotřeboval, diskutuju dobrovolně, mámli čas, a s negativním počítám, s tím do toho jdu a proto mě také máloco rozhází. Víš já jsem si nevšímal v životě jen krásných věcí, ale i těch hnusných a to jsou velmi cenné poznatky. Nezavíral jsem oči před brutalitou a perverzí, krví, amputacemi, rakovinou, gangrénami, masovými vrahy, devianty a podobně. Být pouhým sluníčkářem člověka moc nenaučí. Vždy jsem se snažil vnímat bolest obětí a nemocných, ale i motivy vrahů a sadistů, nikoho bez rozmyslu nezavrhovat.Snažit se každého bez výjimky pochopit, proto mi kázat o empatii je zcela zbytečné. Prostě svět se vším zlým i dobrým nemá být tabu, jinak ho člověk těžko pozná takový jaký doopravdy je. A proto jsem rád, že díky tomu mi dal, možná za odměnu, prohlédnout.

Tak (Ne, 19. 2. 2017 - 15:02)

Ne, to co považuješ za...tomuto neporozumím a přiznám se,že tomu ani nějak nevěřím.Mást okolí,to je prostě přetvářka,která ale nikomu nemůže vydržet dlouho.Milane,já se tomu musím usmívat,protože ve 12 cti letech je mazec,pokud šlo o závislost.V tom věku to spousta dětí zkouší,u většiny opravdu z takové frajeřiny a bud později u toho zůstane,nebo ne.Já jsem pravidelně začala kouřit od prvního ročníku a to byla velká chyba,už tehdy jsem si myslela,že kdykoli přestanu,ale bohužel.Také jsem zrovna měla smůlu,že jsem si zrovna já našla nejlepší kámošku spolužačku,která také kouřila.Nebýt jí,věřím,že bych dnes nekouřila.Ale samozřejmě to na nikoho nemůžu svádět,jen si myslím,že kdybych se chytla někoho jiného,kdo nekouřil,tak bych také nekouřila.Bohužel.

Milan (Ne, 19. 2. 2017 - 15:02)

začíná z takové...Zdravím :-),nebyla to frajeřina, byla to hloupost, touha po dobrodružství. Na proti v ulici bydlel starší kluk, byl velice sympatický, přátelský, kamarádský. Pro mne měl veliké charisma a ten kluk nám říkával,"kluci pojďme si zapálit". Chodili jsme kouřit do lopuch, kde jsme sice nebyli vidět, za to dým nás neomylně prozrazoval :-). Byl vždy usměvavý, přátelský a srdečný, bral nás na místa, kam se sice nesmělo, ale my tam hrály vždy ty své chlapecké hry, poznávali to co bychom jinak nepoznali,(stará cihelna, různé stavby a tak podobně). Potřeba frajeřiny nebyla, bylo to takové společné prožívání všech věcí. No a když jsem v jedenácti posuzoval svou situaci těsně před tím než mi bylo dvanáct, uvědomoval jsem si, že si tím kouřením kazím život, a že se toho nějak nedovedu zbavit. A když si člověk nedovede odřeknout to, o čem ví, že ho pomalu a postupně ničí, co mu znepříjemňuje život, tak tomu říkám závislost.

Jirka (Ne, 19. 2. 2017 - 14:02)

Ne, já nikdy nemoralizuji....Je mi tedy líto, že jsem se tě tím dotkl a také vím, že omluvou nic nespravím. Ale, zároveň chci říct, že i s tím vědomím jsem to do diskuze psal. Některé věci bolí, aby později měly pozitivní dopad. Psal jsem ale zároveň přece, že vše tady je jen hra a nemá se tomu přikládat taková váha a smutek. Žít jen v souladu s vlastním svědomím. Do něho se vše ukládá, i záměry a dopady. Pokud jsi ale agnostik, asi tě taková odpověď stačit nebude. Jen si prosím uvědom, že vše co se děje má nějaký význam, důvěřuj Bohu. Mohl bych zde také naříkat na svůj těžký život. Nebudu to dělat, jsem za něj rád, protože jsem si ho vybral a díky těžkým zkouškám se mi dal připomenout. Tím, že mě odtrhl od bohatství a marnotratnosti. Probudil ve mě duchovní život a promluvil na mě. On se mi jen připomněl, protože když jsem byl malý a honil motýly na zahradě, také na mě mluvil, jen jsem nevěděl že to je on. Byl tu stále a já se na něj na pár desítek let jen odloučil, protože jsem žil ve světě byznysu, nebezpečí a pokrytců (i já byl stejný) nějakou dobu a lecos jsem se o lidech naučil. Že není vždycky pravda co vidíš okem a slyšíš uchem. Téměř dvacet let jsem jednal denně s desítkami lidí a to tě o nich prostě něco naučí. Jen jsem si uvědomil, že to nikam nevede a že mi tento život spíše bere než dává. Každopádně dnes jsem smířen s tím, že to byly jen lekce a já za to Jemu moc děkuju!

Jirka (Ne, 19. 2. 2017 - 14:02)

do nikoho nevidíš,ale podle...Ne, to co považuješ za přetvářku je porucha charakteru. Něco jako vrozená schopnost manipulace. To je dáno řekl bych instinktivně těm lidem. Dříve se říkalo psychopati, dnes deprivanti. Chápu tě, zřejmě jsi srdečný a důvěřivý člověk, tak jako já a proto takové chování nechápeš. V těchto charakterech se lze skrývat celý život. Oni to mají jakoby naprogramované mást okolí, manipulaci s druhými.

Jistě, (Ne, 19. 2. 2017 - 14:02)

Ano ale ty pořád do toho...do nikoho nevidíš,ale podle chování dotyčného poznáš hodně,pokud ho znáš delší dobu.Přetvařovat se dlouho nedá,přetvářku pozná každý a taky by to dlouho nikoho nebavilo.Pravda je,že někdy jsem překvapená,že člověk,který má deprese třeba,tak do něho bych to nikdy neřekla.Pomyslnou masku můžeš mít chvíli.

Jirka (Ne, 19. 2. 2017 - 14:02)

on si ty lidi nesnaží...Ano ale ty pořád do toho člověka nevidíš. Neznáš jeho skryté. Říká se tomu maska příčetnosti. Tam je také každý normální naoko. Člověk spoustu dobrého může dělat jen kvůli sobě.

Jirka (Ne, 19. 2. 2017 - 14:02)

A ještě něco, to že mi tu vyčítáte jakousi povýšenost je tím, že se vás to dotklo, ale z důvodu, že jste tam poznali kus sebe. Kdybyste takoví nebyli ani trochu, vůbec byste mě na to neupozornili a nevzbudilo by to ve vás emoce jako pohoršení a hněv, který z vás pociťuju. Každý má v sobě dobré i špatné a proto i hřeší, což je přirozené. To je důvod proč Bůh nechal zemřít svého syna Ježíše mučivou smrtí, aby naše hříchy vykoupil jeho krví.

Touha (Ne, 19. 2. 2017 - 14:02)

Tvůj komentář mě...Ne, já nikdy nemoralizuji. Mé celoživotní názory jsou nekonvenční, pravda je pro mě základ, pravda ve smyslu dobra. Jinak slovo pravda je ošemetná záležitost.Neuctivost, neupřímnost? Neuctivost pro mě znamená neúcta k druhému, neupřímnost je pro mě problém, naopak mým problémem byla vždy upřímnost a boj proti prasárnám života. Které jsou pro mě nepřijatelný .A opravdu jako lvic, když to nejde jinak. Ale tady? Na diskuzi Doktorka? Mám prostě hodně nažito a život se snažím žít tak, aby těch vin neboli jak já říkám morálních kocovin, bylo co nejméně. Ucta k názoru druhého je pro mě "must" a snažím se, aby mě názory druhých obohatili.Ne dotkl jsi se člověka, který bojuje za své postižené dospělé dítě. A to je zlé. Neočekávej od něj další diskuziPleteš si pochlebování s empatií a úctou k druhému. I já bych mohla psát tvým tonem, ale to je zcela mimo můj životní postoj. Nemám, co nového bych ti řekla, jsi přesvědčen o svých pravdách a znáš se nejlépeVůbec tě nekárám, chtěla jsem ti jen říct svůj názor na včerejší diskuzi a trochu se tě zastat a vysvětlit, proč s tady do tebe včera všichni pustiliNecháme toho, vše dobré. Trochu zmatečný příspěvek, ale nemám čas, jej nějak korigovat

Ale (Ne, 19. 2. 2017 - 14:02)

Podívej se na studii o...on si ty lidi nesnaží někdo získat,někomu to jde úplně samo,pokud jsi pozitivní,neustále s dobrou náladou,dokážeš bavit lidi.Za každou cenu si někoho získat,tak to nikdy nemůže dopadnout dobře,není nad přirozenost.

Jirka (Ne, 19. 2. 2017 - 14:02)

jsem psala o té paní...Podívej se na studii o deprivantech, ti bývají také většinou zábavní a snaží se zalíbit. Chtít si získat za každou cenu víc přátel nemusí znamenat, že je člověk úžasný jak píšeš. Měřte lidi jinak a zkoumejte jejich motivy. Moc o nich nevíte.

Jirka (Ne, 19. 2. 2017 - 14:02)

Ty se pořád zaštiťuješ...Bůh nás chce jako děti, ne jako dospělé, cožpak to nevíš?Pocit, že je Bohem vyhrožováno může mít jen ten, kdo se ho bojí nebo o něm nic neví.

To (Ne, 19. 2. 2017 - 14:02)

Ještě dodatek; když jsem...jsem psala o té paní já.Ano,pro mnohé byla skvělá,vždy dokázala pobavit,nikdy nezkazila legraci.A proč by to jako měla mít napsané na čele.Je vždycky moc fajn,když na lidi působíš dobře,pozitivně.

Jenže Jirko, za (Ne, 19. 2. 2017 - 13:02)

Ty se pořád zaštiťuješ bohem, a to je právě to nemorální. Máš psát sám za sebe. Být zodpovědný. Být dospělý. Ne být dítě, co vyhrožuje svým starším neviditelným kamarádem.

Jirka (Ne, 19. 2. 2017 - 13:02)

Jirko, dovolím si ti již...Ještě dodatek; když jsem zde měl polemiku s jistým D, tak jsi jeho obhajobu stavěla na tom, že se "znáte" tři roky z diskuze a že je velice sečtělý člověk. Jakoby kdyby tohle mělo svědčit něco o morálních kvalitách a pokoře dotyčného. To jen ale dokazuje podle jakých měřítek posuzuješ. Podobně jako nedávno jedna paní tady psala, že měla známou a ta se na každého usmívala a proto usoudila že je skvělá. Kdyby to tak bylo, napsal by nám to Bůh rovnou na čelo. Lidi takhle přece nemůžete posuzovat druhé :-)Věci a lidi nejsou takové jaké se zdají. Já působím arogantně, ale ve skutečnosti mi tato vlastnost velmi vadí a vůbec pýcha, přetvářka atd. V nitru jsem pokorný a Bůh to ví dobře, lépe než kdokoli z vás tady v diskuzi. Čili posuzování přenechej jemu. Ale i tak díky za tvůj názor.

Jirka (Ne, 19. 2. 2017 - 13:02)

Jirko, dovolím si ti již...Tvůj komentář mě nenaštval, jen trochu překvapil. Já nemám potřebu se nikomu zalíbit za každou cenu, ale ani znelíbit. Že připadám někomu arogantní, tak bude mít nějaký problém, stejně tak já nebudu posuzovat tebe a tvé problémy, kvůli kterým mi toto píšeš. Každý z nás má problém a zatím mě tu hodnotíš jako člověka jen ty a pár lidí. Zatímco já hodnotil jen to, co píše, protože to byly evidentní nepravdy.Včera jsem čelil stále stejným otázkách několika lidí, měl jsem tu trpělivost, nikoho sprostě neurazil a ty mi zde cosi vyčítáš? A o jakém zkulturnění pořád píšeš? Dobře, beru to tak, žes musela napsat svůj názor a podělit se se svými dojmy aby se ti ulevilo. Proč mám z lidí jako ty pocit jakési neupřímnosti? Jsi schopna znevažujovat pravdu jen pro to, že je v tvých očích v dostatečně neuctivé formě? Máš snad pocit, že já si uctivost nějak vyžaduju? Je pro tebe tedy lepší lež jenom pro to, že s ní budeme někomu pochlebovat? Už jsem ti tohle psal a myslel jsem, že jsi to pochopila, ale ty se zase vracíš na stejné místo. Při vší úctě avšak upřímně, tvé pokárání má význam možná dle etikety, ale hlubší nemá. Psát sem určitě nepřestanu, budu neustále poukazovat na povrchnost lidí. Nenechám se odradit podobnými rádoby moralizacemi.Co se týče těch narozených postižených, proč máš dojem, že jsem se někoho jen dotkl a neotevřel mu tím spíše oči. Třeba těm pyšným co právě rodinu se chystají mít a změnili se? Pokud popíráš boží prozřetelnosti, pak jsi opravdu skutečně věřící, nejsi jen agnostikem? Proč lidé jako ty by raději lhali druhým? A proč se mám cítit vinen za to, že vím, že Bůh je?Ale dobře, v pořádku, Touho, já vím že z tebe mluvily jen emoce a hněv. Zvaž to a klidně pak můžeme probrat konkrétně co se ti nezdá.

Jirko, ty ses z (Ne, 19. 2. 2017 - 13:02)

Ptal jsem se na podobné věci jiných lidí a dokázali odpovědět. Dokázali popsat, proč jsou věřící a proč zrovna tomuto bohovi, a ne jinému. Ty to ale nedokážeš nebo nechceš. Stydíš se za svoji náboženskou víru?

Jirka (Ne, 19. 2. 2017 - 13:02)

Jirko. já ty odkazy...Když to ale nečteš, tak proč chceš odpovědi? Nevím co tedy chceš, snad abych zde opsal článek nebo udělal z něj esej? Ty ale nečteš i mé komentáře a to je horší, proto to považuji za prostou provokaci. To jsi my mohl napsat dříve. Chceš po mně už příliš abych za tebe i přemýšlel.

Jirko, stále to (Ne, 19. 2. 2017 - 12:02)

Jirko. já ty odkazy neotevírám. Nezajímají mě cizí lidi a jejich teologie. Zajímá mě, proč jsi ty dal přednost jedné knize z mnoha jiných knih. Ty nedokážeš svoji víru ani popsat, ale vysvětlit, proč ses rozhodl zrovna pro tuto, a ne jinou? Na světě jsou desítky ideologií, tisíce knih, a nadpřirozených postav jsem také desítky. Ty sis něco z toho výběru vybral. Už jen to, že sis vybral něco od starých židů z doby bronzové. Proč zrovna od židů a ne od Arabů? Mě to připadá jako bys nad svojí vírou nikdy skutečně nepřemýšlel, ale jenom něco papouškoval, co ti bylo podstrčeno na stůl.

Touha (Ne, 19. 2. 2017 - 12:02)

Lidé jako ty mají totiž...Jirko, dovolím si ti již tykat, předpokládám, že jsi ten, se kterým jsem nedávno sama večer diskutovala. Včera v noci jsem tu poznámku o konci diskuze a spát psala já, bylo mi tě líto, i když je mi jasné, že pro tebe osobně to nemá žádný význam.Před několika dny jsem tě upozorňovala, že skončíš se svým přístupem na diskzi sám, pak se tě snažil zklidnit a tak nějak diskuzně zkulturnit Milan a včera tady na tebe spáchali akci: co zaseješ to sklidíš. Představa, že jsi nějak lepší, nebo povolaný, nebo jak ty rád tajemně říkáš "víš" je v lepším případě nesympatická a ostatní urážející, obzvlášť když dodáš, ty čti Bibli, to ti stačí...o nic jiného se nestarej. Nemáš tuchy komu tohle říkáš, tvé teorie o lidech , kterým se narodí postižené dítě a oni se diví, děti v dětství umírající atd., víš kolika přispěvatelům jsi ublížil, kterým se toto stalo?. Empatii, předvídavost a nastudovat si s kým vlastně mluvíšCo je diskuze, jsi smetl ze stolu, tak jako spoustu jiného, která ti nebyla vhodná ani k zamyšlení. Sám jsi nebyl ani jednou schopen své myšlenky obhájit Na druhé straně. Ty máš formální vzdělání a nesouvisí to s žádným náboženstvím, filozofií, nebo tvým "my víme" . Když chceš, umíš se vyjadřovat, budeš mít i slušnou jazykovou výbavu a internetovéznalosti kromě toho formálního vzděláníTeď si dovolím moc. Možná, že jsi ještě nezkušený, to není otázka nějak extra mladého věku, na to já nedám. Možná, že jsi se zklamal a nyní žiješ v euforii z nové cesty . Bavili jsme se o studu, koukám, že i včera jsi to použil. Ano, všichni se stydíme, spoustu věcí jsme měli udělat jinak, lépe nebo vůbec. Svědomí je krutý indikátor našeho duševního stavu a spolu s osobnostním nastavením nás umí skra potrápit. Máme to každý. Výčitky svědomíZdravím a pokud tě můj příliš osobní koment naštval, tak na něj nereagujP.S Jdu si zametat před vlastním prahem :)

Reklama

Přidat komentář