Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Fíha (Čt, 22. 9. 2016 - 00:09)

Srovnávání tehdejší víry s dnešní nejde,jak sdělil historik Putna.Tehdejší zbožnost byla jiná než dnes.Proto třeba názory Husa museli být na tehdejší dobu opravdu záblesk boží intenzity.Všehoschopní Borgiové,neváhali obohatit svou pokladnici prodejem odpustků.

D (St, 21. 9. 2016 - 23:09)

O těch pohanech a...Stavba Pražského hradu byla zahájena až po Bořivojově smrti, nejspíš za jeho syna Spytihněva.viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%BEsk%C3%BD_hrad... pokud ho Metoděj (a není jasné jestli dobrovolně nebo nedobrovolně pokřtil)...Podle Kristiánovy legendy, samozřejmě.

Katolík (St, 21. 9. 2016 - 23:09)

No, jo! to by pak člověk vůbec nesměl jíst maso, ani ryby! Musel by být absolutní vegetarián, ještě lépe vegan! Zvířata také nežijí mezi sebou v lásce a v Božím souladu! Například, kočky loví myši atd.. Co se týče té genetiky a léků, testovaných na zvířatech, vidím v tom krajní nehoráznost a týrání zvířat lidmi! já s tím samozřejmě nemohu souhlasit! Naše země žije v hříchu! A to od dob Adama a Evy! Na světě se, bohužel, děje velmi mnoho nepravostí! Bůh dovolil lidem zabíjet a jíst zvířata! Nepovažuje člověka za hříšníka, protože konzumuje maso zvířat. Bůh nám však přislíbil NOVÁ NEBESA a NOVO ZEMI, kde vlk kde vlk bude pobývati s beránkem a malý chlapec povede lva! Malé dítě si bude hrát s hadem! Ano, toto všechno nám Bůh přislíbil, RÁJ NA ZEMI! Zde bude panovat soulad mezi lidmi i zvířaty! Bůh nám přislíbil KRÁLOVSTVÍ BOŽÍ NA ZEMI! Nejdříve musí být z tohoto světa odstraněn hřích a pokušitel Satan!

Touha (St, 21. 9. 2016 - 22:09)

Zajímavé myšlenky. Jen si...O těch pohanech a demokratické volbě jsem to četla někde v souvislosti právě s Metodějem a počátkem moci křesťanů na MoravěOno, když to tak vezmeš, tak pohané byl i Bořivoj, pokud ho Metoděj (a není jasné jestli dobrovolně nebo nedobrovolně pokřtil). A nějak se panovníkem musel stát. No a ten Stlec na dnešním Pražském hradě, na který usedl byl taky pozůstatek pohanských obřadů, si myslím...Čau dobrou

D (St, 21. 9. 2016 - 22:09)

Ke státotvornosti...Zajímavé myšlenky. Jen si nejsem tak jistý s tou demokracií barbarů, co rozložili Řím. Odkud máš informaci, že kmenoví náčelníci nebo vůdci kmenových svazů byli typicky nebo vždy voleni? Vždyť kromě pár informací v římských geografických, cestopisných a autobiografických studiích (Tacitova "Germania" apod.), respektive nějakých archeologických nálezů, o jejich zvycích nevíme prakticky nic.Jinak je pravdou, že i křesťanství, tak jako mnohá jiná náboženství, vždy bylo různými lidmi interpretováno různě, a tyto různé interpretace sloužily jak budovatelům a udržovatelům rozmanitých režimů a establishmentů, tak i jejich různým bořitelům nebo reformátorům - od valdenských přes bogomily, husity, luterány a kalvinisty až po liberační teology a davidiánské sebevrahy. Nic jiného se ale od tak košatého doktrinálně kultovně institucionálního konglomerátu, jakým křesťanské náboženství vždycky bylo a dosud je, ani nedá očekávat.

Touha (St, 21. 9. 2016 - 22:09)

Ach jo, Déčko! Člověk a...Ach jo. Když už jsme u Bible, tak zase neuvažuješ správněSvědectví Bible vidí lidi a zvířata v těsném společenství. Jsou si navzájem blízcí. A ačkoliv je zvláštní role lidí zdůrazňována, Písmo jako celek považuje za samozřejmé, že zvířata jsou součástí lidského prostředí. Jsou to boží tvorové a Pro degradaci zvířat na úroveň předmětů nenajdeme v Bibli žádné odůvodnění.

D (St, 21. 9. 2016 - 22:09)

Ach jo, Déčko! Člověk a...Určitě. Mláďata všech ostatních živočišných druhů se rodí s vrozenými vadami kvůli genetice, zatímco lidská mláďata kvůli tomu, aby byla pokorná a neoddávala se konzumu. To dává smysl.

Katolík (St, 21. 9. 2016 - 22:09)

Ach jo, Déčko! Člověk a zvíře je přece rozdíl, ne? Ty si myslíš, že kočka, pes, velryby, prasata, že můžeš přirovnávat k lidem?! V tom je přece rozdíl, ne? Nevím tedy nic o tom, že by zvířata trpěla psychickými, nebo fyzickými vrozenými vadami! Krom toho, člověk vládne nad zvířaty! Bůh řekl lidem:,,Podmaňte si zemi, rostliny a všechna zvířata! Člověk, jako jediný "Boží tvor", dostal od Boha Stvořitele dar rozumu! Zvířata se řídí pudy, nikoliv rozumem, jako my, lidé! Agrese je u různých živočišných predátorů naprosto běžná! Větší zvířata loví ty menší apod..Člověk byl stvořen k Božímu obrazu! Co tady zase vymýšlíš za hlouposti?! Chceš snad myš připodobnit k člověku? Asi to máš opravdu v té hlavě hodně popletené! Ty si zkrátka pleteš pojmy s dojmy! Ale ono je to dost rozdílné, víš? Ono se říká:,,Holinky, nebo hodinky." Obojí se totiž natahuje!

D (St, 21. 9. 2016 - 21:09)

Touho, já jsem to pochopil...: Ale to, že už spousta dětí se rodí s postižením, na těle i na duši, nebo člověk onemocní psychicky, má nižší inteligenci, finanční těžkosti... I toto Bůh dopouští. Zřejmě jeto tak proto, aby ochránil člověka od pýchy a konzumního způsobu života bez lásky!A s různými vadami se rodí i myši, kočky, prasata a velryby. Dopouští bůh i vrozené vady těchto tvorů, aby je uchránil od pýchy a hmotařství?

Touha pro D. (St, 21. 9. 2016 - 21:09)

Ke státotvornosti křesťanstvíMyslím, že každé abrahamské náboženství je státotvorné. ježíšbyl židovský prorok a židovství bylo něco jako ochrana tohoto hároda před nepřátelským okolím. Bylo to náboženství silně individualistické.Pavel trsu zpopularizoval ježíšovo učení (původně učení,které refomovalo židosvství, bylo vlastně sektou židovství) tak, že oslovovalo lidi bez rozdílu majetku, národnosti, místa kde žije, bylo univerzální To je známé. A ten vtip toho křesťanství, že se v druhém důležitém období, kdy bylo římem přijato jako oficiální náboženství, stalo druhou mocí. Spolu s mocí světskou. Najednou všechny ty pohanské národy, které byly ve své podstatě demokratické, protože si své vládce volili, byli pokřtěni a křest jako historický i u nich známý akt, jim změnil život. Najednou byli poddanými nejen panovníka, kterého si nevolili sami, ale i církve, která nastolila různá (ne hned dědická) pravidla , kdo tomu státu bude šéfovat. Tomu státu, který nejen vznikl, ale získal kredit, ochranu atd Byzance nebo Říma. křesťanství má kulturně-tvornou roli, a mělo. Byla to ta univerzalizaceonoho židovského vhledu, podle kterého je jenom jeden Bůh, Hospodin a primární vztah člověkamá být právě k Hospodinovi, jeho duše má být v souladu s přáním Hospodina.To je mimochodem i nutný předpoklad omezení státní moci, že jsou určité věci, které stát prostě odčlověka nemá žádat, protože Bůh to nechce.Jo a ještě: samozřejmě křesťané byli i ti, kteří vládli slovem. Oni byli ti, kteří přepsali spoustu věcí, kterýmtřeba už potom v šestém-sedmém století ani nerozuměli. Díky tomu tady zůstalonějaké kulturní dědictví, z kterého se potom mohlo čerpat, v tom dokonce i potom velmi pomohliArabové, kteří vlastně vládli na Pyrenejském poloostrově, a velká překladatelská škola umožnilataké vlastně že i z tohoto zdroje jsme dokonce se vrátili zpátky k Řekům a ke staré moudrosti.Takže je velmi úzce, jakoby, křesťanství spojeno se vznikem nové Evropy a to na mnoha polích.

Apoštol (St, 21. 9. 2016 - 21:09)

Touho, já jsem to pochopil úplně tak stejně! Bůh určitě nechce, aby byli lidé hloupí, nebo dokonce duševně postižení! To rozhodně ne!!!Bůh chce, aby lidé nežili konzumně, nedávali přednost mamonu, před láskou a pokorou. Bůh přece promlouval k lidem v podobenstvích! Tam, kde chybí láska a pokora, je vždycky problém! Lidé propadají právě tomu mamonu, ale i jiným neřestem, smilnosti, hráčství, alkoholové a drogové závislosti! Ale to, že už spousta dětí se rodí s postižením, na těle i na duši, nebo člověk onemocní psychicky, má nižší inteligenci, finanční těžkosti... I toto Bůh dopouští. Zřejmě jeto tak proto, aby ochránil člověka od pýchy a konzumního způsobu života bez lásky!Člověk hledí na tvář, Bůh však do srdce každého člověka! Mnoho věcí, kolem Bible, se zdá býti naprosto nepochopitelnými, pro běžné lidi! Lidé nemohou sloužit Bohu i mamonu! Ježíš Kristus přišel na svět, protože Ho poslal Bůh Otec, aby nám, ubohým hříšníkům, ukázal cestu k věčné spáse, tím, že budeme následovat Jeho příklad! Ježíš nám dal Desatero Božích přikázání!

Pepa z Depa (St, 21. 9. 2016 - 20:09)

Já to gómu , nic se nemá...:-)Jojo.. Oltec a Černa Berglice teče pródem a nějaká betelná chalka k temu ..(jen takový "literární" pokus)Ale celkem zdařilé byly ty pokusy o překlad NZ do hantécu .. To byla literatura "jak od Datumky" :-)))

Tom (St, 21. 9. 2016 - 20:09)

Tome, promiň, reagovala jsem...No mi ta reakce přišla hned nějaká z Marsu, ale jenom jsem se chtěl ujistit. :-)

Touha (St, 21. 9. 2016 - 20:09)

Tome, promiň, reagovala jsem...Já to tady matlám patlám tak nějak za pochodu, jen sem odskakuju, když je zde něco zajímavé. A pak to taky tak dopadá s mým projevem i občasným zazmatkováním.Dnes emi "podařilo" urvat takové to přední čelo myčky, tak se tady u mě doma kraválovalo, do toho Blahoslovení, Didus, a ještě mám rest vůči D. ohledně státotvornosti křesťanství :)

Touha (St, 21. 9. 2016 - 20:09)

Proboha, Tome, to bylo na...Tome, promiň, reagovala jsem opravdu na tebe, ale na mysli měla Apoštola, viz dále

Touha (St, 21. 9. 2016 - 20:09)

"Ano také jsem si...Proboha, Tome, to bylo na Apoštola a jeho výklad Blahoslavených....naopak souhlasím s tvou reakcí a dál vysvětluji

Touha (St, 21. 9. 2016 - 20:09)

Dalo by se to vztáhnout i na...Čau Sarde, máš celkem absenci, chybíš tadyMyslíš ty blahoslavené chudé duchem? No to bych řekla, že i my, co rádi zapaříme, se můžeme akce zúčastnit :)

Tom (St, 21. 9. 2016 - 20:09)

Ano také jsem si všimla,..."Ano také jsem si všimla, ale přece jen mi to nestálo za reakciV různých evangeliích uváděno různě jen chudí, chudí...zkus nastudovat, odprostit se od všeho balastu, a zkus si sám odpobědět.:)"Moc nerozumím, co mám vlastně já nastudovat a od jakého balastu se mám oprostit. :-)

sardanapal* (St, 21. 9. 2016 - 19:09)

každej opilec má prý...Já to gómu , nic se nemá přehánět a tak dlouho šmatlou s konvicou pro vasrůvku až se ňáké borec nasere a nechá natankovat škopek :-)

Modrý anděl (St, 21. 9. 2016 - 19:09)

Dalo by se to vztáhnout i na...každej opilec má prý svého anděla strážného... Ale moc na to Sardo nespolíhej.. :-)

Reklama

Přidat komentář