Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Touha (Ne, 18. 9. 2016 - 21:09)

Milá TouhoOno je to...Rozumím, Mimo a chápu

mima (Ne, 18. 9. 2016 - 21:09)

To je snad poprvé, co ti v...:-) Děkuji za upřímnost!

Touha (Ne, 18. 9. 2016 - 21:09)

klidně .. :-)Tak...O hudbě pohanů nevíme vůbec nic,můžeme se jen domnívat. Celý středověk byl pod taktovkou křeťanských církví a ty žádný světský zpěv, když to přeženu, nepovolovaly. Takže vlastně existovala jen duchovní hudba, počínaje Gregoriánským chorálem. V raném středověku, mám dojem, nebyly přípustné ani hudební nástroje, jen zpěv. Duchovní hudba se pak dostala i mezi pokřeštanštěný lid, Hospodine pomiluj ny a tuším Drevo sa listiem (nebo čím) odieva. Pikantní na tom je, že musica byla součástí trivia, ovšem opět jen duchovní hudba. Lid se prostě neměl co bavit. A minesengři a trubadůři později fungovali pro šlechtu a pokud pro lid, tak skutečně se jednalo o stejné nebo jen upravené předávané písně .Dalším problémem je, že ta hudba byla jen velmi jednodušeji zaznamenatelná, noty vypadaly jinak a o moc jednodušeji a proto méně vypovídající. Rytmus se nedal zaznamenat nijak.Tolik o hudbě raném středověku, renesance a baroko už byla pochopitelně jindeNeber mě za slovo, vařím teď z vody, neboli, co se mi tak na toto téma vybavuje

D (Ne, 18. 9. 2016 - 20:09)

Milá TouhoOno je to...To je snad poprvé, co ti v něčem musím dát za pravdu.

mima (Ne, 18. 9. 2016 - 20:09)

Mimo, moc děkuji za...Milá TouhoOno je to složité něco po internetu vysvětlovat, zvláště, když se jedná o soukromí. Stačí zde hodit par informací a někdo tyto informace může zneužít. Nejen to, ale z těch pár informací udělá doslova horor :-)Omlouvám se, ale některé informace osobní zde podávám s opatrností a nechci je rozebírat.Dík za pochopení a jsem ráda, že jsme si porozuměly.Přeji krásný večer.

opr. (Ne, 18. 9. 2016 - 19:09)

opr:většina našich lidovek i cimbálové "instrumentálky" ..

Dr.Cvock (Ne, 18. 9. 2016 - 19:09)

klidně .. :-)Tak neříkám, že zrovna středověké... ale někde jsem četl že většina našich lidovek "instrumentálky" má kořen právě v baroku a byla silně ovlivněna zámeckou hudbou ..Ranější středověk si netroufám hodnotit... ale jistě i tam bude velký vliv profesionálních muzikant. ...nakonec co jiného byly třeba potulní pěvci či cikánská a ve východní evropě i židovská tělesa ..

Ouha (Ne, 18. 9. 2016 - 19:09)

Zrovna včera mi do pošty...hele,Dide, chceš rozjet diskuzi o středověké hudbě? :)

Ouha :-) Dr.Cv (Ne, 18. 9. 2016 - 19:09)

Zrovna včera mi do pošty přišel odkaz na cimbálovou skupinu, která hraje ústřední píseň z tenkrát na západě. Opravdu lahůdka. Bohužel také výjimkatak zrovna cimbálovky dost přebíraly ze zámecké hudby ..

Touha (Ne, 18. 9. 2016 - 10:09)

Dechová hudba je asi tak lidová jako rock and roll. Je to jen způsob skladby nástrojů. To, že se dechové skupiny hrajou co hrajou je asi tak signifikantní, že Michal David hraje co hraje. Ani dechovka ani MD by nemuseli hrát kýč ale hrají. Dle poptávky a mainstreamového očekáváníZrovna včera mi do pošty přišel odkaz na cimbálovou skupinu, která hraje ústřední píseň z tenkrát na západě. Opravdu lahůdka. Bohužel také výjimka

Dr.Cvok (Ne, 18. 9. 2016 - 08:09)

Tak jako všem velmi známá...re: Tak jako všem velmi známá Dechovka - taktéž to není Lidová hudba ale Zlidovělá hudba. (imitace, napodobenina)trochu mě to připomíná "Rutherfordův theologický důkaz" "zvýšenou produkcí mandlí"v britské Mandátní Palestině ... :-)

Touha (Ne, 18. 9. 2016 - 08:09)

Touho uvědomují si, že...Mimo, moc děkuji za odpověď , vážím si toho. Většina sem přispívající totiž hájí jakási stanoviska, ale těžko si z toho něco vzít nebo je kontinuálně sledovat, když není jasné z čeho vlastně jejich stanoviska vychází. A my dvě se už dlouho známe, proto jsem chtěla pokročit o kousek blížJinak, mám trochu nastudováno, formálně i neformálně, religionistiku v rámci filozofie a především české historie, takže samozřejmě mám pojem, o čem píšeš. Mě prostě zaujalo to tvé cestování, já na služebních cestách v zemích, kde se asi pohybuješ i ty, strávila roky života:) Vzpomněla jsem si, jak jsi bojovala s customers po příletu do USA ohledně tuším jablka, moc mi to připomnělo, jak jsem se tam mnohokrát snažila něco propašovat (třeba vánoční cukroví před vánoci:)Další věc, která mě zaujala byla, jak jsi nadšeně a pozitivně mluvila o kazatelích, ale i o Trumpovi a životu američanů (mimo velká města asi) a nedovedla jsem si představit, že by se nejednalo o nějaké konkretní společenství, proto jsem se ptala...zda létáš na nějakou misi nebo služební cestu, jak to mám celý život já (tedy ty služební cesty)

Dr.Cvock (Ne, 18. 9. 2016 - 08:09)

Tak jako všem velmi známá...koukám, že návštěva členů NSSJ či Sálů Ká nezůstala bez následků.. :-)))Steve, v klidu .. je naprosto jasné, že i lidová hudba i těch nejfolklorističtějších krajů je prostě jen okoukaná a převzatá "klasická" hudba šlechtických vrstev .. neboť (navíc) ji produkovali tedy hráli převážě ti samí hudebníci... Takže "nekálej na Baroko", jinak bys musel vyhodit Sušila ...Hele, nevím, jaká byla původní lidová hudba "starej Slovanů" co se k nám a na Slovač "doplazili odněkud z prostoru dnešního budoucího OST-bloku", ale pochybuji, že by dnes zaplnila sály ... asi se to blížilo nějakému "mongolskému stylu zpěvu" ale i ten je a byl nepochybně kultivován místními "mongol-bardy" obveselujícimi Chánovi jurty... no ono to ani jinak nešlo, neměli li bardi, nota bene "hráči na nástroje", někde umřít hlady, neboť "pro samé cvičení neměli času na pluh". Kelti to samé ... vždycky to pěstovala nějaká "didaktická či methodická" skupina ..

Dr.Cvock (Ne, 18. 9. 2016 - 08:09)

Nemáš pravdu .... Množina...Nechápu... :-) resp. "chápu"(o co se snažej...) ale dělaj to blbě. "Křesťanstvo" je stejný jayzkoví tvar jako třeba "veškerenstvo" nebo "židovstvo". Žid , Židé - židovstvo... křesťan, křesťané - křesťanstvo.viz i podobné konstrukce v němčině (řeči teologie - především protestantské 19 a raného 20 věku) "JUDENTUM" a "CHRISTENTUM".CHRISTENTUM = KŘESŤANSTVO.toto slovo a ani já, Dr.Cvock nemůžeme za to, že si do něj zřejmě překladatelé Rutherforda naprojektovali své "negativní emoce" vůči křesťanům obecně ...naproti tomu, pokud by jsme řekli třeba "satanstvo" tak by Svědkové J. rozuměli jistě zcela bez výhrad ....To oni mají u "křesťanstva" najednou problém.. my ne .. Ale je to pouze jejich a jejich problém..Stejně jsem nikdy pořádně nepochopil jejich další averzi či negativní projekci: "Hospodin = Perun (a tedy satan..)" kdežto anglosaské "Lord" = Bůh a "i zpozice SJ naprosto v pořádku". No, mám chuť do toho zavrtat a zjistit, jakého démona ynali staří Anglosasové či Britové pod názvem Lord ...U česko/polského Pána (Pana) je to např. vcelku jasné ...NEvím, co Svědkové čekají, když Jehovu nebo Krista oslovují de fakto titulem "hejkal" - "ty můj hejkale" :-))) (Pán = staré PAN = český ekvivalent HEJKAL (Pan a Hejkal - bohové či démoni (lesního) strachu). Tak hlavně, že "Hospodin" jim "čuchám čuchám pohanštinu".Hele Svědci, mezi náma... ten Lord .. to bude něco podobného..On nakonec i jakýsi Jah (např.hallelu-Jah) figuruje někde na seznamu (pohanských) staromoábských božstev a Bohů ...tak hlavně "hallelu JAH"!!! :-)))

Steve (Ne, 18. 9. 2016 - 01:09)

Tak jako všem velmi známá Dechovka - taktéž to není Lidová hudba ale Zlidovělá hudba. (imitace, napodobenina)Možná to někdo slyší poprvé ... ale jo jo, je to tak!

Steve (Ne, 18. 9. 2016 - 01:09)

re: Pokud vím, tak...Nemáš pravdu .... Množina Křest'ana jsou Křest'ané.Křest'anstvo = Napodobenina (imitace) Křest'anů.Kdepak, není to slovíčkaření ... Už chápeš? ;-)

Dr.Cvock (So, 17. 9. 2016 - 23:09)

Je to marný, je to marný,...Tak Pavel píše něco o "theatrum mundi" alias "panoptiku" ...Ona celá ta doba, nejen "Církvec" (zahrnujíc všechny "církvce")je tak nějak opravdu "vymknutá z kloubů" s nádechem eschatologična neboli "jedeme do finále" ...Jsou postiženi jakoby všichni - ateisti, věřící, jinověřící, levice, pravice, Amerika, Rusko Čína, o "Uhnii" ani nemluvě..to není jen - jak byasi řekla Rossa spolu se "Soudcem" Russelem (ten se tak vyjadřoval..) "zaprděné flanďáctví" .. V téhle době je opravdu něco zvláštního.. minimálně spíme tzv. "na atomu" či "vodíku" ("to nuke") .. slavný "sud střelného prachu" je proti tomu "hadr" ..

to bylo k: (So, 17. 9. 2016 - 23:09)

Jenže já jsem svobodný člověk, můj život není závislý na člověku, ale na Boží milostí.

Dr.Cvock (So, 17. 9. 2016 - 23:09)

Touho uvědomují si, že...V podstatě totéž tvrdil Chorý (Choré, Korach..) Mojžíšovi..Mimochodem - žaloby Chorého jsou v celku zajímavé... nicméně očividně přišli v nevhodnou dobu ..Podobně "zajímavý" či "z větší části pravdivý" byl i Šimejí ve spílání k Davidovi.. v podstatě řekl pravdu.. JENŽE - přesto tzv. "přestřelil" ...

Dr.Cvock (So, 17. 9. 2016 - 23:09)

Touho uvědomují si, že...Nevím zdali jsem to srozumitelně napsala, ale snad.Ale jo,rozumím a chápu... ALE - tzv. "IDEÁLNÍ STAV" to opravdu není...I když ideálního stavu zde na zemi dosáhnout nemusíme... musíme se však o to snažit ..

Reklama

Přidat komentář