Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Mare (Ne, 11. 10. 2009 - 17:10)

Promiň, překlep,...vypadat...

Mare (Ne, 11. 10. 2009 - 17:10)

Už jsem to chtěla napsat dříve,teď to bude vypydat, že si mažeme med kolem úst vzájemně. No nicméně bych ti ráda řekla, že asi tím, že jsem tady déle nebyla, zaznamenala jsem nejen samozřejmě tvůj duchovní růst, ale pokud si to neuvědomuješ,...viděla jsem v tvém projevu, žes měl i na duši šrámy, když si ještě mluvil za svědky, ale nyní vidím tvé uzdravení i duše.

Bůh ti žehnej Romane v Kristu Ježiši.

Roman (Ne, 11. 10. 2009 - 16:10)

Mare, velmi jsi mě potěšila. Děkuji Bohu. Tvá slova jsou budující.

s (Ne, 11. 10. 2009 - 15:10)

Je patrné,že rozvážný otrok oblbl Kubrta.

♥Kubrt&#9 (Ne, 11. 10. 2009 - 13:10)

Prosím TĚ,KDE BEREŠ TU...Už jsem to přece napsal. TVRDÍ TO BIBLICKÉ PROROCTVÍ. Zatím se všechna proroctví splnila. Myslíte si, že zrovna to o konci ničemného lidstva se nesplní ???

♥Kubrt&#9 (Ne, 11. 10. 2009 - 13:10)

Samozřejmě myslet si můžete co chcete, ale biblické proroctví jasně ukazuje, že žijeme v posledních dnech. A nebude to VRO kdo vás bude soudit, ale především JEHOVA Bůh. A pak archanděl Michael se svými anděly.:)Ještě uvidíte, že mají SJ PRAVDU ! A ti kdo přežijí (každý kdo vzývá JEHOVOVO jméno)budou moci žít navždy v pozemském ráji.

Jožko (Ne, 11. 10. 2009 - 13:10)

chce to válku proti jiným náboženstvím.

♥Kubrt&#9 (Ne, 11. 10. 2009 - 12:10)

Mare,
mě ale svatý duch říká, že jedinou pravou vírou jsou SJ.:) A o ostatních, že jsou ve falešných náboženstvích. Jako když JK řekl, kdo není se mnou je proti mně nebo kdo mě miluje zachovává má slova. A podle proroctví Izajáše 2:2-4 to jsou jasně SJ. Ale mně by zajímal stále názor SJ na tu otázku: PROTI KOMU MAJÍ KRÁLOVÉ ZEMĚ BOJOVAT ? Vím, že mají bojovat proti Beránkovi. Jak, ale můžou vést boj proti někomu koho nemůžou vidět. Takže není UFO dejme tomu Jehovův prostředek jak lidstvo vmanévrovat do války proti Bohu nebo je to jen symbolická válka proti SJ, kteří jsou na zemi (pokud ano, tak co potom ty zprávy o UFO) ??? A pro ostatní dotaz: Proč tu stále diskutujete, když vás Jehova Bůh nezajímá ? Založte si vlastní skupinu a tam se můžete bavit. To co tady píšete tu skutečně NEPATŘÍ !!!

Mare (Ne, 11. 10. 2009 - 12:10)

Jinak naše poznání, byť z Bible, může být oním....velkým poznáním...., o kterém mluví Boží slovo a varuje, že se bude šířit jako rakovina.

Mare (Ne, 11. 10. 2009 - 12:10)

Kubrte,

když už by se jednalo o hluboké poznání Boha i jiném ohledu, pak neustále přehlížíš námi mnohokrát citované verše z 1.kor.2:10-16:
10Nám však to Bůh zjevil skrze Ducha; Duch totiž zkoumá všechno, i hlubiny Boží.

11Neboť kdo z lidí zná, co je v člověku, než jeho vlastní duch? Právě tak nikdo nepoznal, co je v Bohu, než Duch Boží.

12My jsme však nepřijali ducha světa, ale Ducha, který je z Boha,

13abychom poznali, co nám Bůh daroval. O tom i mluvíme ne tak, jak nás naučila lidská moudrost, ale jak nás naučil Duch, a duchovní věci vykládáme slovy Ducha.

14Přirozený člověk nemůže přijmout věci Božího Ducha; jsou mu bláznovstvím a nemůže je chápat, protože se dají posoudit jen Duchem.

15Člověk obdařený Duchem je schopen posoudit všecko, ale sám nemůže být nikým správně posouzen.

16Vždyť ‚kdo poznal mysl Páně a kdo ho bude poučovat‘? My však mysl Kristovu máme.

Musíme být chrámem Ducha svatého, abychom rozuměli Písmům do hloubky.

Mare (Ne, 11. 10. 2009 - 12:10)

Mimochodem Kubrte, znám Jana 27:3.

Poznání , tak jak ho svědkové používají k záchraně, ....je ono poznání"dobrého a zlého", které bylo příčinou pádu lidstva.

Biblické poznání znamená vždy vztah,...nejhlubší vztah.

Toto znamená, navrácení do vztahu , neužšího vztahu, bez překážky hříchů, skrze Krista.

Mare (Ne, 11. 10. 2009 - 12:10)

Ještě k tomuto tvému prohlášení:
TEĎ UŽ TO BERU JAKO POVINNOST, ABYCH NEBYL ZAHUBEN SPOLU S NIČEMNÝMI.

Použiju jen Boží slovo:

Řím.4.kap:
4Kdo se vykazuje skutky, nedostává mzdu z milosti, nýbrž z POVINNOSTI.

6Vždyť i David prohlašuje za blahoslaveného člověka, jemuž Bůh připočítává spravedlnost bez skutků:

A co říká Boží slovo, JAK A ČÍM JSME ZACHRAŇOVÁNI...? !

Řím.3.kap:
23všichni zhřešili a jsou daleko od Boží slávy;

24.JSOU OSPRAVEDLŇOVÁNI ZADARMO JEHO MILOSTÍ VYKOUPENÍM V KRISTU JEŽÍŠI.

Navíc Pavel říká, že je všechno naše úsilí marné, je jako zvučící zvon......, kdybych sám se vydal k upálení a lásku bych neměl, nic nejsem.......13.kap..kor.

Jen láska, která je vylita do našich srdcí,skrze Ducha svatého, který nám byl dán....skrze víru v Krista....je pro Boha přijatelné k přijetí Bohem a ke spáse, pro věčný život...! !

Mezek (Ne, 11. 10. 2009 - 12:10)

Též souhlasím s tím co zmiňuje Mare.
A těch 144000,je těžké Vám vyvracet.Já věřím,že to není doslovný počet.A otrok/přesněji služebník/to je ten Váš kámen který před sebou valíte...až Vás sám převálcuje.Což nikomu nepřeju.I když všechno zlé je pro něco dobré.

Mare (Ne, 11. 10. 2009 - 12:10)

Kubrte,
ještě také k tvé úvaze o přijímání symbolů krve a těla Kristova, ti odcituju jeho slova z Jana 6.kap.

54....Kdo jí mé tělo a pije mou krev, má život věčný a já ho vzkřísím v poslední den.

Jiné ovce NEPIJÍ Kristovu krev a NEJEDÍ jeho tělo, nemají tudíž život věčný a Ježíš je nevzkřísí......

Nevtahuje se snad na VRO,...slova, která byla řečena Kristem farizeům,.....že sami nevcházejí a jiným brání vejít....!!!

Přečti si prosím, celou kapitolu, je tam ohromné množství dalších myšlenek, které jsou v naprostém rozporu s výkladem VRO,.....jako i v tomto samotném verši,....že nás bude křísit Ježíš. Co tomu říkáš...?

Mare (Ne, 11. 10. 2009 - 12:10)

Kubrte,

v předchozím příspěvku pro Renys, jsem ti odpověděla na tvou otázku, že Bůh není daleko od nás, jak říká apoštol Pavel,. kromě jiného, je připravený přebývat skrze Ducha svatého přímo v našem duchu.

Mare (Ne, 11. 10. 2009 - 12:10)

Galatským 2.kapitola:
1.Potom jsem se po čtrnácti letech znovu vypravil do Jeruzaléma spolu s Barnabášem a vzal jsem s sebou i Tita.

6. Od těch však, kteří se těšili zvláštní vážnosti – ČÍM KDYSI BYLI, NA TOM MI NIC NEZÁLEŽÍ, Bůh přece nikomu nestraní – ti tedy, kteří se těšili zvláštní vážnosti, mi nic dalšího neuložili; ....

Mluvil samozřejmě o apoštolech v Jeruzalémě, přečtětě si kontext.

Není snad z toho jasně vidět, že Pavel nebyl veden nějakým Vedoucím sborem...!!

Mare (Ne, 11. 10. 2009 - 12:10)

Renys,

ještě ti nakopíru verše, jak se stavěl sám apoštol Pavel k údajnému vedoucímu sboru v Jeruzalémě:

Gal.1:
16zjeviti mně svého Syna, abych radostnou zvěst o něm nesl všem národům. TEHDY JSEM NEŠEL O RADU K ŽÁDNÉMU ČLOVĚKU, ANI JSEM SE NEVYPRAVIL DO JERUZALÉMA,k těm, kteří byli apoštoly dříve než já, nýbrž odešel jsem do Arábie a potom jsem se zase vrátil do Damašku. ....

pokračování...další verše...

Mare (Ne, 11. 10. 2009 - 12:10)

V tom je nová smlouva lepší, mimo jiné,...než byla stará, jak je psáno v Písmech.

Renys, myslím, že všechno, co říkám ti nemusím ani podkládat Božím slovem. Jsem si jista , že to vše znáš z Božího slova, jen ti to někdo zastřel svým "jediným správným výkladem".

Pokud ne, ráda ti je napíšu.

Znovu opakuju, že se nestaneš křesťankou tím, že budeš věřit všemu, co mi Bůh dal poznat z Božího slova. Má ti to posloužit, abys uviděla Krista takovým a tím kým skutečně je,...jediným spasitelem,.......já jsem za tebe nezemřela ani VRO za tebe nezemřel, ....ale Kristus ano.

Takže si zaslouží, abysme mu důvěřovali a přišli k němu, jako ke kameni živému, jako k tomu, kdo dává život.

Takže, pokud uvěříš v Krista v tomto smyslu, běž za ním a řekni mu to,..Bůh tě naplní svým Duchem a ...uvede tě do celé pravdy, budeš sama hluboce rozumět Božímu slovu.....za mnou , ani za jinou jedinou pravou církví nemusíš.... chodit.
On tě taky povede, jestli zůstat u svědků a nebo se jít spoluradovat mezi Duchem naplněné sourozence a být s němi spojená ....klouby a šlachami ...Duchem,...jak je psáno....

I to je samozřejmě zapsáno v Božím slově.

Jan.10
28.....a já jim dávám věčný život: nezahynou navěky a nikdo je z mé ruky nevyrve. /v kontextu Kristus/

Mare (Ne, 11. 10. 2009 - 11:10)

Renys,

samotná podstata nové smlouvy,...tudíž křesťanství..., vylučuje VRO. Už jsem tu uváděla Žid.8.kap.....kde je mimo jiné řečeno, že nová smlouva bude založena na tom, že už nebude učit druh druha a bratr bratra.......

Pokusím se ti to trochu přiblížit vysvětlením i Božím slovem.

Mezi člověkem a Bohem překážel hřích. Bůh se člověku nemohl přiblížit pro tuto překážku a proto pod starou smlouvou měl vždy prostředníka, který byl jediný naplněný jeho Duchem, kterému zjevoval svou vůli a on ji sděloval lidem. Jako Mojžíše, krále, soudce, proroky, a svůj chrám v Jeruzalémě. Tento chrám detailně znázorňoval oddělenost člověka od Boha hříchem a to třemi odděleními. Nádvořím, svatou a nejsvětější, ve které byla ještě opona, za kterou vcházel jen velekněz.

Pod novou smlouvou byla roztržena opona a chrám byl zbořen,...a podle proroctví Krista byl chrám obnoven jeho tělem, čili nových chrámem Ducha svatého,....šili stavebními kameny,...jeho tělem....Církví--námi a hlavou Kristem.

Ještě jiným způsobem vysvětleno.
Tím, že byl hřích přibit s Kristem, nestojí jako překážka mezi námi a Jahvem a on může s těmi, kteří Krista přijmou, jednat...PŘÍMO,......skrze zaslíbeného Ducha s., kterého do nás vloží a učiní naše tělo chrámem Ducha svatého.
Může s námi jednat individuálně , skrze Ducha svatého v nás, tak jako kdysi jednal pod starou smlouvou se svým prostředníkem.
Dnes může skrze Krista , každý vlastně být naplněn Duchem svatým,...a nepotřebuje tudíž prostředníka.

introvert4 (Ne, 11. 10. 2009 - 08:10)

určitě by měli králové země bojovat proti ničemným Vogonum
http://www.youtube.com/watch?v=aboZctrHfK8

Reklama

Přidat komentář