Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Roman (Po, 12. 10. 2009 - 21:10)

Totéž platí ostatních učebnicových knih. Pravda, Můžeš žít navždy v pozemském ráji, Poznání, které vede k věčnému životu... 3x po sobě jdoucí během několika let! Totéž i časopisy SV. A ty se jich stále držíš! SJ jsou o něco chytřejší, poslušnější...

♥Kubrt&#9 (Po, 12. 10. 2009 - 21:10)

Ano právě jak říkáš kubrte...Milko,
ZNOVU PŘIPOMÍNÁM !!! Dnešní doba je podobná Noemovým dnům. Tak jako v Noemově době byl Jehovým služebníkem spravedlivý muž Noe, KTERÝ SE BÁL BOHA A ODVRACEL SE OD ŠPATNÉHO - tak jsou Božími služebníky v dnešní době SJ, spravedliví jako Noe. Používá se však pro ně výraz Janova třída (zřejmě proto, že Jan byl Ježíšem označen jako milovaný apoštol). A že Pán miluje VRO o tom vůbec nepochybuji. JEHOVA Bůh si totiž přeje JEDNOTU, která ve sborech panuje a ne ROZDĚLENÍ, které je obvyklé ve světě. Proto Pán ustanovuje VRO nade svým majetkem, protože věrně a rozvážně činí Boží vůli. Ale ŽÁDNÝ NIČEMNÝ člověk tomu nepororozumí tak jako to nedokázali pochopit Mare, Roman a Mezek.

Roman (Po, 12. 10. 2009 - 20:10)

Knihu Zjevení jsme 3x studovali společně během asi 5 let! Do r. asi 1995. Pak odmlčka. Zjistilo se, že už neplatí! Tato kniha ztrácí význam, a ty Kubrte ji pořád držíš!

milka (Po, 12. 10. 2009 - 20:10)

Dobrou

milý mezku .
Vše přišlo ok(I FOTBAL :) ).Čtu a někdy si říkám,to není ani lidské.Jak dokážeme být zlý ,pro pocit nadřazenosti.
Jenže pořád nevím proč??,

milka (Po, 12. 10. 2009 - 20:10)

Ano právě jak říkáš kubrte nevystačím si sama!!!Právě proto jsem požádala JK o pomoc!!!
Jelikož jsem poznala,že vše okolo všeho myšlení se mění dle poznatků doby.
Jak jsme sami zmateni,podle poznatků oněch oborů.Jak měníme,at já či učení SJ názory dle doby.
Kdyby to bylo tak jednoduché a dalo se vše vypočítat.Jenže tak to není!!!
Existuje něco víc,něco co je uvnitř nás,něco nepopsatelného,něco nevypočítatelného,něco ....je to cit,duše,svědomí NEBOLI BŮH.

Pouze rodič umí odpustit neboli snášet vše třeba i těžký zločin, pokud jej spáchalo jeho dítě.Všichni u televize takového zločince zavrhneme,ale rodič bude mít hlavu sklopenou a bude hledat omluvu,a přestože ji nenajde nepřestane milovat!!!
A takový je BŮH,je to náš Otec,který je tady aby nám nejen pomohl,ale aby naší lidské slabosti porozuměl.

Mare (Po, 12. 10. 2009 - 20:10)

Neříká snad VRO že Ježíš Kristus přišel neviditelně v roce 1914 a ustanovil VRO. nade vším majetkem....! On svolává...hle je tady u nás,...už přišel, pojďte se podívat. Je tady je u nás a kdo bude s námi bude zachráněný....! Je vlastně tajně ukrytý u nás,....pojďte k nám za ním....!

Ale co je psáno Kubrte...!

Tyto verše říkají, že se nemáme nechat svést lžiproroky, jako VRO,....protože až Pán Ježíš přijde,.....BUDE TO, JAKO KDYŽ BLESK OZÁŘÍ OBLOHU OD VÝCHODU AŽ NA ZÁPAD....!

Takový blesk nikdo nemůže přehlédnout..., co říkáš Kubrte....! Takže žádný NEVIDITELNÝ příchod Krista....! ! !

Dokonce ho uvidí i ti, kteří ho probodli, jak je psáno, víš kde....? Takže tito lidé ho rozhodně neuvidí duchovním zrakem.

Mare (Po, 12. 10. 2009 - 20:10)

Kubrte,

podíváme se tedy na tvé doporučené texty.

Matouše 24:23-26.

23Tehdy, řekne-li vám někdo: ‚Hle, tu je Mesiáš nebo tam,‘ nevěřte!
24Neboť vyvstanou lžimesiášové a lžiproroci a budou předvádět veliká znamení a zázraky, že by svedli i vyvolené, kdyby to bylo možné.
25Hle, řekl jsem vám to předem.
26Když vám řeknou: ‚Hle, je na poušti,‘ nevycházejte! ‚Hle, v tajných úkrytech,‘ nevěřte tomu!
27Neboť jako blesk ozáří oblohu od východu až na západ, takový bude příchod Syna člověka.

Kdo říká Kubrte, že Ježíš tady nebo tam je lžimesiáš....?

V tom případě je VRO...lžimesiáš...!

s (Po, 12. 10. 2009 - 19:10)

Pro Kubrta: 1.Kor.4,8 Už jste nasyceni, už jste zbohatli, vešli jste do Božího království, a my ne! Kéž byste skutečně vešli do království, abychom i my kralovali spolu s vámi!

♥Kubrt&#9 (Po, 12. 10. 2009 - 18:10)

...pokračování

"Protože říkáš: ,Jsem bohatý a získal jsem bohatství a vůbec nic nepotřebuji, ale nevíš, že jsi bídný a politováníhodný a chudý a slepý a nahý." (verš 17; srovnej Lukáše 12:16-21)
Žijí v bohatém městě, a protože jsou bohatí jsou sebejistí (sebejistota z hmotného bohatství ne duchovního, Milko; moje pozn.) Na jejich způsob života pravděpodobně působil stadión, divadla a sportovní areály, takže začaly ,spíše milovat rozkoše než Boha (2. Timoteovi 3:4) Ale hmotně bohatí Laodicané jsou duchovně CHUDÍ. Mají-li vůbec nějaké ,poklady nastřádané v nebi, pak jich je velmi málo (Matouš 6:22,23,33) A přestože mají jemná roucha, která si mohli koupit, protože jsou hmotně bohatí, v Ježíšových očích jsou nazí. Nemají žádné duchovní oděvy, které by je označovaly jako křesťany.- Srovnej Zjevení 16:15. To je opravdu otřesný stav. Nevidíme však v dnešní době často podobnou situaci ? Co je hlavní příčina. Je to sebejistý postoj, který vyplývá z toho, že se někdo spoléhá na hmotný majetek a na lidské hmotné prostředky. ... To jsou pouze střípky z učení SJ, aby vám bylo jasné jak chápeme tyto biblické verše my. Shoduje se to s vaším chápáním těchto textů a snažíte se pokorně jako etiopský eunuch porozumět biblickým textům s pravými křesťany jako byl Filip (Skutky 8:26-40 Tento text jsem rozebral, protože ho tu nesprávně používate na mně.

(převzato z knihy "Zjevení Jeho slavné vyvrcholení se přiblížilo !"; vydali SJ)

♥Kubrt&#9 (Po, 12. 10. 2009 - 17:10)

Kubrte ty rozumbradko
Cožpak...TEXTY ZE ZJEVENÍ 3:15-17 PODLE SJ

Znám tvé skutky, že nejsi ani studený ani horký. Kéž bys byl studený anebo horký. A tak, protože jsi vlažný, a ani horký ani studený, vyvrhnu tě ze svých úst. (15,16)
Jak bys reagoval ty na takové poselství od Pána JK ? Neprobudilo by tě to a nezkoumal by ses ? Tito Laodicané se rozhodně musí vzchopit, protože upadli do duchovní netečnosti, zřejmě proto, že mnoho věcí považovali za samozřejmé.(Srovnej 2. Korinťanům 6:1) Ježíš, kterého měli jako křesťané napodobovat, vždy projevuje planoucí horlivost pro Jehovu a jeho službu.(Jan 2:17) A mírní shledávají, že je vždy jemný a příjemný, osvěžující jako pohár studené vody v parném, horkém dni.(Matouš 11:28,29)Ale křesťané v Laodiceji nejsou ani horcí ani studení. Stali se vlažnými jako voda, která vtéká do jejich města. Mohlo by se stát, že je Ježíš zcela zavrhne, že je ,vyvrhne ze svých úst,. Pokud jde o nás, snažme se - horlivějako Ježíš - , abychom vždy poskytovaii jiným duchovní osvěžení. - Matouš 9:35-38

Skutečně si Milko myslíš, že sama porozumíš Bibli ? A skutečně si Ježíš přál, aby jsme studovali nezávisle sami na sobě ? To vede jenom k tomu co dnes vidíme - různé druhy falešných náboženství. Ale Ježíš spolu s Jehovou si přejí, aby bylo pouze jedno náboženství s jednotnou vírou. Jinak jak se díváš ty Milko na duchovní pokrm ? Nebereš ho náhodou ty vlažně jen jako něco samozřejmého ? Začni prosím zkoumat Bibli se SJ a uvidíš, že se ti otevřou oči a dostaneš vysvětlení Božího slova na které by si sama nepřišla.:)

Pokračuje...

milka (Po, 12. 10. 2009 - 17:10)

Mimo jiné,kubrte plně tě chápu.Když jsem hledala smysl a cestu života tápala jsem všude jako ty.
Též jsem spojovala Ufo,pyramidy,Bibli,evoluci,historii,vědu a techniku,Archeologii,vesmírné poznatky,...aj.
A to do doby,než jsem pochopila,že to všechno jsou pouze lidská nedokonalá poznání v lidských možnostech a je něco víc!!!
Je duchovní život,život svědomí.Život tolerance a hlavně lásky!!!

Chovej se ke svému bližnímu tak ,jak chceš,aby se on choval k tobě!!!To je druhé přikázání.(Lze najít v písmu!)

milka (Po, 12. 10. 2009 - 16:10)

Ctít Boha!
Kubrte,když budu uctívat a vzývat Boha pro svoji záchranu pak z něj dělám ješitu.
Boha uctíme nejvíce svojí proměnou v lepšího člověka.To je Boží sláva,že např. ze zloděje
se stane stále více poctivější,z falešného -stále upřímnější,z nevěrného -víc a víc milující,věrný ...atd.To je největší oslavení Boha.
Pak už jen zbývá poděkovat,poděkovat ne sobě a své vůli nýbrž Bohu,jelikož tato proměna je hořčičné semínko,které vzešlo(a to je Boží království).

milka (Po, 12. 10. 2009 - 16:10)

Kubrte ty rozumbradko
Cožpak nevidíš,že tvé poznání není učení SJ?
Tvé poznání či víra je jednotné se SJ pouze ve vzývání původního Božího jména,ale to nestačí!!!
SJ věří v jedinného Boha!!!Boha jako STVOŘITELE!!!
Věří v jeho nadpřirozené bytí,a nikoli jako na tvora z mimozemské civilizace!!!

Tvoje víra se zakládá na našich lidských vlastnostech!!!Myslíš si,že JHVH touží po slávě,jako nějaká bytost s našim myšlením.
Kubrte duchovno je duchovní pocit.Nehledej neustále logiku ,hledej poentu!!!
např.kopíruji:
Zjevení Janovo 3,15-17
Znám tvé skutky, že nejsi studený ani horký. Kéž bys byl studený nebo horký! A tak, že jsi vlažný a ani studený ani horký, vyvrhnu tě ze svých úst. Říkáš totiž: Jsem bohatý, zbohatl jsem a nic nepotřebuji; a nevíš, že jsi ubohý a politováníhodný, chudý, slepý a nahý.

Chápeš,co nám tyto verše říkají?Oni nemluví o hmotných statcích,nýbrž o sebejistotě,samolibosti..atd!!!

Mare,je žena plná Božího Ducha,je to tvoreček,který nám chce opravdu pomoc.Mě pomáhala a to pouze náznaky,nikdy mě nevedla přímo,ale naopak,chtěla abych pracovala sama se sebou a Biblí a tak našla víru bez jejího přímého ovlivnění.

♥Kubrt&#9 (Ne, 11. 10. 2009 - 23:10)

Tato ZPRÁVA je u Matouše...ROMANE,
JÁ JEJÍ PŘÍSPĚVKY ČTU, ALE NEVĚŘÍM JÍM STEJNĚ JAKO VY NEREAGUJETE KLADNĚ NA MÉ PŘÍSPĚVKY. MY SLOUŽÍME BOHU JEHOVOVI A VY LUCIFEROVI, KTERÝ SE PROMĚŇUJE V ANDĚLA SVĚTLA. ALE PROČ TI TO PÍŠU, VŽDYŤ SI BYL SJ, ALE PRAVDU JSI OPUSTIL !!!!!!!

Roman (Ne, 11. 10. 2009 - 22:10)

Kubrte, je vidět, že nečteš příspěvky od mare. Zopakuji: Ježíš řekl, že dostanou moc Ducha svatého pro svědectví jeho jména. Tedy podmínka je dar Ducha svatého a oznamovat jméno JEŽÍŠ. Učinil bys slávu Bohu Otci!

♥Kubrt&#9 (Ne, 11. 10. 2009 - 21:10)

V Bibli je o tom zmínka....Tato ZPRÁVA je u Matouše 24:14 :)

?-kubrtovi (Ne, 11. 10. 2009 - 20:10)

Máš pravdu už to vidím
Zjevení Janovo 3,15-17
Znám tvé skutky, že nejsi studený ani horký. Kéž bys byl studený nebo horký! A tak, že jsi vlažný a ani studený ani horký, vyvrhnu tě ze svých úst. Říkáš totiž: Jsem bohatý, zbohatl jsem a nic nepotřebuji; a nevíš, že jsi ubohý a politováníhodný, chudý, slepý a nahý.

♥Kubrt&#9 (Ne, 11. 10. 2009 - 20:10)

Kdyby jsi měl být vyvolený...V Bibli je o tom zmínka. Otom, že tato dobrá zapráva se bude kázat po celé obydlené zemi a potom přijde konec. No a tuto dobrou zprávu o království káží SJ. Já doufám, že to platí i pro zájemce, kteří se chtějí nechat u SJ pokřtít.:)

?-kubrtovi (Ne, 11. 10. 2009 - 20:10)

Kdyby jsi měl být vyvolený a zachránit svět,pak by byla o tom v Bibli zmínka ne?

♥Kubrt&#9 (Ne, 11. 10. 2009 - 19:10)

Kubrte, přeháníš! Mat.24,24...Romane,
Slovem vyvolení nejsou označeni jen pomazaní, ale i velký zástup jiných ovcí a já doufám, že mezi ně patřím.

Reklama

Přidat komentář