Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (So, 15. 8. 2009 - 15:08)

Romane ti jsi génius,to čerpáš z bible pro deti ?

Roman (So, 15. 8. 2009 - 12:08)

Jako žena byla stvořena z muže, tudíž stejné podstaty, tak Duchem pomazaní bratři zrozeni z Krista, tak i Slovo zplozeno Bohem Otcem, ne stvořeno. Jinak by JK nebyl jednozplozený, a on nazván Božím Synem a dle Otcova vůle by nebylo jméno JK vzýváno, jak je psáno, že modly, stvoření se nemají uctívat jako Boha.
Co Syn, to Otec, prostě jedno. Všechno patří jak Otci tak Synovi, ne proto že zemřel na kříži pro naše hříchy, ale proto že vše bylo stvořeno pro JK a skrze JK. Sice patří ve skutečnosti Otci, ale sluší se i Synovi. Toto je Otcova vůle, i když Pán Ježíš vše poukázal na svého nebeského Otce, že jen On je dobrý. Dobrý je i Syn, přiznejme, neboť JK je přesný Obraz neviditelného Boha. Otec si ovšem přeje, abychom mysleli i na jeho Syna a před ním klonilo každé koleno pro slávu Boha Otce!!!

Roman (So, 15. 8. 2009 - 10:08)

Milko, ohledně lásky máš naprosto pravdu. Neboť kdo miluje bližní, koná dobro. Bůh je Láska, a jsme stvořeni podle jeho obrazu. Je velkorysý, aby odpouštěl ty, kteří nemají to správné učení, ale činí dobro a druhým odpouští. Alespoň na mnoha místech Bible je toho zmínka. Věřím, že existuje příležitost se napravit. Ti, kdo jsou tvrdohlaví a nutí druhé trápit svými lidskými myšlenkami, Boha nerozradostňuje. JK byl přístupný všem, ne jako ti židé, kteří lpěli na své moudrosti a zákonech a považovali se za vyjimečné a druhé odsuzovali. Bojím se, že SJ jsou na tom podobní. Také odsuzují druhé za to, že JK považují za Boha a neuctívají JHVH, že nechodí kázat, atd. Znám vynikající bratry a sestry ze SJ, ti prostě věří učení otroka, jsou mu vděčni za množství duchovních pokrmů a krásně ilustrovaných obrázků a za péči starších o ovce a různé pořádané sjezdy...
Nyní s odstupem času vidím dál, pochopím, že lidé jsou Boží dílo i když dobré, jsem hříšní, děláme spoustu chyb, uctíváme seč můžeme dle Boží vůle v jednotě Ducha. Nezáleží na příslušnosti církve či sborů. toto je jen nálepka, aby se dalo zorganizovat a jeden druhého znali a milovali. Podstatné je, že lidé z vůle Boží jsou v Kristu zajedno pro Boží království.
Pokud nejsou v Kristu a konají dobro, Bůh je milosrdný, aby na takové lidi myslel. Věřím tomu jako Ty, Milko.

Roman (So, 15. 8. 2009 - 10:08)

Co Bůh řekl, to platí! Jestli nemůžeš věřit, že JK není tvor, ale archanděl, zkus alespoň poprosit Boha Otce o odpuštění, že dle Jeho slova budeš klánět (ne vzdát poctu) a prosit Pána JK o odpuštění. Uvidíš, že dostaneš dar Ducha svatého a rozpoznáš Boží dílo, ne to co říká otrok.
Otrok říká, že slovo proskyneo pokud se objeví před JHVH znamená klánět, kdežto před Pánem nikoli, ale vzdát poctu.
Proč potom Bůh Otec vzpomněl skrze ap. Pavla a dal napsat do knihy Heb. o tom, že Pán je Bůh, Stvořitel? Něco tohle jsem řekl starším, jeden řekl, že se tyto verše na Pána nevztahují... Jak vidno, lpí na učení otroka.
Mony, nenutím tě, máš možnost poznat pravdu a ta tě osvobodí! Moc ti a všem také přeji.

Roman (So, 15. 8. 2009 - 09:08)

Mony, dobře. Dejme tomu, JK jako prvorozený a ostatní jsou rození, živé i neživé? Oni se nerodili z Boha, oni byli utvářeni dle Božího plánu. JK je prvorozený proto, že byl první, kdo se z Boha narodil přímo. My, vybraní z lidi, také, protože Bůh skrze JK nás rodil a rodí... Jsme zvláštním majetkem jako JK, budeme jeho bratry, Otci jeho synové, ne jako andělé..., oni byli stvořeni. Sice my, lidé, ale jak JK poukázal Nikodémovi, že se musí znovu narodit, aby se stali po JK dalšími duchovními osobami, zvláštním majetkem pro Boží království.
JK když pobyl na zemi, činil zázraky, tím ukázal svou totožnost na Krále a Spasitele. Ale to jaksi pro lidi na JK nestačí, abychom řekli, ...ano, to je on, ten Boží syn, Mocný Bůh, jednozplozený Bůh, jednorozený, to on nás stvořil podle svého obrazu dle Božího plánu proto, abychom se později stali jeho bratry a společně s ním soudili anděly atd.
Musíš mít otevřenou mysl a oči, ne to co říká věrný otrok, prostě z toho vymaž! Jak?
Bible píše, že jsme hříšní, pokud ovšem prosíme Boha a přijmeme JK jako svého Pána (anděla či Boha), a před ním poklekněme a vzývejme jméno Pána JK. On, jen on, jediný odpouští i když je prostředník mezi lidem a Bohem, dá těm, kdo ho o to prosí, prosí o moudrost skrze Ducha svatého, o znovuzrození. Jen tito lidé jsou schopni rozeznat úmysly Boha. Jenže jsme jeho dětmi, stále děláme chyby.
Proč SJ zakazují vzývat jméno JK a před ním klekat, když to tam máte v Bibli napsané?
Proč máme věřit učení JK, když tam v Bibli není napsané, jako že je anděl, jméno Boha Otce je Jehova, když JK nás učí se modlit ...,Otče...´? Ne, Otče, proto, že nás vyvolí a budeme jeho syny a Kristovými bratry.
Židé rouhali proti Mojžíšovi, a co se stalo? Totéž kdo nevyznává, že JK je Boží syn, ale anděl, rouhá proti Bohu. Trojice, netrojice, dvojice, mnohojice nechme stranou. Bible říká, kdo se před Pánem Ježíšem nepokloní, jako se pokloní všichni andělé i satan již před příchodem JK na zem.
Žalm 97:7 Ať se stydí všichni, kdo slouží nějaké vyřezávané soše,
ti, kdo se chlubí nehodnotnými bohy.
Pokloňte se mu, všichni bohové.
Heb 1:6 Když však opět přivádí svého Prvorozeného na obydlenou zemi, říká:

Pátek (So, 15. 8. 2009 - 09:08)

marnost nad marnost.Já se netěším,ale ať Pán přijde,já tu nebudu.

Mony (So, 15. 8. 2009 - 09:08)

Romane,já nemyslela tebe,ale ostatní že hned musí urážet.
Romane,čtu to kolasanům pořád dokola,promílám to s manželem který není SJ,jak to chápe on,a vůbec ti nerozumíme.
On je obrazem neviditelného Boha/čili JK je obrazem,vlastnosti má stejné,byť by i podobu/,je prvorozeným všeho stvoření/čili byl první stvořen,a pak další věci tvořil s Otcem/
protože jeho prostřednictvím byly stvořeny všechny věci v nebesích a na zemi,věci viditelné a neviditelné....věci byly stvořeny skrze něho/JK/ a pro něho/JK/
17verš:Je také přede všemi věcmi/je jako první/ a jeho prostřednictvím byly stvořeny všechny věci,a uvedeny v existenci.

To slovo jiné vynechávám,na tom přeci nic nemění.A když je někdo prostředník,není stvořitel,jeho prostřednictvím byly věci stvořeny,není psano že on je stvořil.

Takže Jk je prvorozeným stvoření,byl jako jediný stvořen Bohem,a jeho prostřednictvím byly stvořeny věci,čili je tvořil s Bohem.Byli spolu od počátku,syn a otec.

Ano Bůh je duch,i JK byl duchovní osoba,andělé jsou duchovní osoby.Ty co Bůh vybral aby byli v králoství jeho syna JK,těch 144tis,budou vzbuzeni z mrtvých a budou z nich duchovní osoby.

Návštěvník (So, 15. 8. 2009 - 07:08)

zbloudilá OVE?KÁ Jehovisti kde jsté !!!Rychle síte na ní!!

jana (So, 15. 8. 2009 - 07:08)

chodíte v pátek na andel spívat ?
Je to moc hezký,když jsem to poslouchala až mne mrazilo na zádech,srdíčko přetékalo boží láskou.Nastoupila jsem do tramvaje a pořád jsem se musela usmívat,lidi po mne koukali ale já nebyla schopna promluvit.

jirka (Pá, 14. 8. 2009 - 23:08)

Ano Roman ma pravdu Jezis je nas pan a spasitel a zemrel za nase hrichy a proto musi clovek uctivat Jezise nebot kazdy zhresil a budou mu hrichy odpusteny skrze jezise

Roman (Pá, 14. 8. 2009 - 23:08)

Mony, dle tebe urážím či ponižuji druhé? Jen vyjadřuji svůj názor.
Ježíš je prvorozený všeho stvoření jak? Z Ducha, tedy z Boha. Další rození budou ti, které Bůh vybral z lidí, aby se narodili z Ducha.
...prvorozený všeho stvoření... neznamená, že je první stvoření, kdyby tomu bylo tak, muselo by v Bibli uvést další slovo JINÉ...
...prvorozený všeho stvoření, protože jeho prostřednictvím byly stvořeny všechny (JINÉ) věci v nebesích a na zemi, věcí viditelné a věci neviditelné... a jeho prostřednictvím byly všechny (JINÉ) věci uvedeny v existenci a je hlavou těla, sboru. Je počátkem,...
Všimni, SJ vsunuli neexistující slovo JINÉ. Zkus číst mimo tohoto slova a uvidíš rozdíl, že Pán Ježíš uvedl na počátku všechny věci v existenci kromě sebe! Tudíž Pán Ježíš nebyl stvořen jako ostatní věci, neboť všechny věci byly stvořeny jen SKRZE NĚHO, znamená, že on, Pán, stvořil jako Mistr v díle dle Božího Otcova plánu v souladu s jeho vůlí.
Pán je jednozplozený Bůh, my z lidí ne. Tedy Boží Syn stejné podstaty jako jeho Otec, Obraz neviditelného Boha. Je menší, má život sám v sobě díky Otci, poslušný atd., a přece vůči všemu tvorstvu je on Bůh, neboť on a Otec jsou jedno jakoby jeden Bůh. Klanět před Ježíšem tedy není modla. Kdo nectí Syna, nectí Otce. Kdo zneváží Syna a jeho nevzývá jak je napsáno, Boha nectí!
Ježíš přišel na zem pro naše vykoupení a budoucí naše podílnictví s ním. Toto je Boží království jak v nebi tak na zemi. Tam kde je Kristus, je král. Činil zázraky proto, aby lidé uvěřili, že Ježíš je předpovězený Mesiáš.
Slovo Harmagedon je symbolické. Něco takového by mělo přijít, nebo alespoň zatím myslím. Pokud někdo proti tomu namítá a má nějaké argumenty, proč bych odmítl?
Tohle není pro mne podstatné jako to, abychom vzývali jméno našeho Pána Ježíše Krista, jako dělali apoštolové.

jirka (Pá, 14. 8. 2009 - 22:08)

Ahoj renys nekdo tu je SJ nekdo neni vzdyt je to jedno ze?Zdravim te a preji hezky vecer

Návštěvník (Pá, 14. 8. 2009 - 22:08)

Taky si myslím,že se budeme divit.Všechno nám bude odhaleno,a budeme překvapeni,protože pravda bude pro nás jiná,než jsme čekali.
Co když nesmrtelnost neboli láska je množení.Zanechání potomků,tudíš DNA.pOkračování rodu.
Ten kdo nemá potomky zemřel jeho rod.
Bůh třeba nás vidí jako celek,jako ne člověka ale lidstvo.Jo,všichni budeme překvapani,až bude odhaleno vše co je skryto.Bůh ví,že na to nepřijdeme.

renys (Pá, 14. 8. 2009 - 22:08)

ja se tedy vubec nevyznam kdo je ci neni tady SJ vzdyt je to tema o JHVH what the?

jirka (Pá, 14. 8. 2009 - 22:08)

vzkaz pro patek-jak si muzes byt tak jisty ze ztracime cas.To se budes jeste divit az nastane druhy prichod jezise.Nebot ja i ostatni co veri se na to tesime.A i kdyz to bude za tisic let tak budem probuzeni z mrtvych neboli uvidi ho kazde oko i bezbozni

Pátek (Pá, 14. 8. 2009 - 21:08)

Kolik vám je proboha let?Víte,jak jsou nádherný hvězdy v srpnu,jak je krásně večer u ohýnku?Proč ztrácíte tak drahocenný čas,takovým nesmyslným plkáním.Konec světa jisto jistě bude,ale vy,se ho nedožijete,protože tady nebudete.Budete tam,kde jsou ti před vámi atd.Člověk,ani žádný bůh na tom nic nezmění.Je a bude to tak,další tisíce let.

Mezek Pavlovi (Pá, 14. 8. 2009 - 20:08)

Je rozdíl mezi křivdou a jiným pohledem na věci biblické!!!
/Svěřit se zde,co se mi stalo,neznamená,že se člověk cítí ukřivděný/Nikdy! jsem se tak necítil.Jen mě to uvedlo do stavu přemýšlení,???PROČ????Jsem tomu rád.Hezký večer.

jirka (Pá, 14. 8. 2009 - 19:08)

Ahoj Mony,Romane i vsem ostatnim preju krasny vecer.Ja jsem se doslechl neco jako je cipovani lidi,mozna uz to nekdo z vas videl jako dokument kde jsi to nechali udelat nekteri lide.Ten cip slouzi jako OP,RP a zavadi se to do cloveka.Pak tu ale jedno proroctvi je kdy nastane jedna vlada a budou ovladat lidi kteri tento cip maji v sobe a ma to neco spolecneho se satanem.Mozna i proto nastane armagedon co to vse rozpouta

Mony (Pá, 14. 8. 2009 - 19:08)

Nevím proč to nejde bez urážek a ponížování.
Romane,já se tě stále snažím pochopit,hledám v tvých slovech něco čemu bych rozuměla,ale nerozumím.Nepiš toho tolik mám v tom chaoz:-))
Tak od začátku:
Věříš že Kristus je prvorozeným všeho stvoření?Jediný stvořen Bohem?Potom vše dělali spolu,je to tak?
Věříš,že Krista poslal na zem Bůh,aby kázal o Božím králoství,byl to hlavní námět jeho kázaní?Léčil,vzkřísil,pomáhal lidem,aby ukázal jaký bude jako král po armagedonu.Věříš že příjde armagedon?

Návštěvník (Pá, 14. 8. 2009 - 19:08)

rozluštění rébusu: fyzické podoby

Reklama

Přidat komentář