Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

nic nehledam je (Čt, 13. 8. 2009 - 14:08)

Boží jména Jehova,Jahve,Hospodin,já proste neberu a ON ví proč.

Mony (Čt, 13. 8. 2009 - 13:08)

Těch důkazů je dost,ale kdo nechce tak je nevidí.Manžel přestal kouřit taky ,po 20ti letech,nikoho neprosil a podařilo se mu to.
Syn tatu musí poslouchat,tak i my musíme poslouchat Boha,kdo poslouchat nechce,sklidí za to svůj podíl.
Nikdo druhými neopovrhuje,ale je jen jedna cesta k Bohu,je jen jedno náboženství správné,a to poznáš na základě poznávání z bible.

__utmc=48467763 (Čt, 13. 8. 2009 - 13:08)

Jeste chci zduraznit ze jsem do nedavna kouril.Prosil jsem naseho pana JEZISE aby me uzdravil a jsem uzdraven uz nekourim a jsem za to vdecny.Cloveku staci aby se ucil dobre bozi slovo v bibli.Pak se staci modlit a delat veci dobre.Hlavne byt s nasim panem svobodne jako syn s tatou

__utmc=48467763 (Čt, 13. 8. 2009 - 13:08)

Tak ted me spatne chapes.Az budem s nasim panem vladnout tisic let tak tuto planetu ocisti od vseho zleho.Ano buh nam da nove nebe a novou zem lepe receno raj.Vis nemuzes si myslet kdo se drzi jehovovi ze bude zachranen.Dej mi nejaky dukaz co je spatneho na ostatnich lidi protoze neuznavaj jehovu?To je hloupost ze.Jakym pravem tvrdis ze jen cesta k jehovovym je spravna.Vzdyt ty jsi myslis ze tve cesty jsou spravne a ostatnimi opovrhujes

Návštěvník (Čt, 13. 8. 2009 - 12:08)

Máš pocit že Bůh jako zem zničí?Proč jí pak dělal?

Návštěvník (Čt, 13. 8. 2009 - 12:08)

Na teto planete prezije uplne kazdy kdo vyzve JEZISE jako sveho pana a spasitele.Buh nedela rozdily mezi cirkvemi,myslis si ze svedek jehovuv bude mit tu protekci a bude zachranen a zbytek cirkvi zahyne?Az nastane armagedon tak ti co veri a drzi se naseho pana budou chraneny.Prijde i falesny mesias neboli satan a lide se rozdeli do pravice a levice.Ty po pravici budou ti co nasleduji pana a pochopitelne ti po levici se drzi satana a vsak kdyz bude chtit satan s jeho lidmi chtit znicit lidi kteri dodrzuji bozi slovo tak tehdy prijde nas pan JEZIS a spsi nas ke svemu otci.Bezbozni zahynou a satana uvezni na tisic let.Az tato doba uplyne tak satana i bezbozni lidi bez varovani zacne padat ohen a sira a pak da buh novou zem

Dopis od jedné (Čt, 13. 8. 2009 - 09:08)

Moji milí spoluvěřící,přátelé
Chtěla bych jen zdůraznit, že řečník je členem vedoucího sboru, tudíž pomazaný. Nemůžu si pomoct, ale usoudila jsem, že když už se pomazaní uchylují k takovým výrazům, že už opravdu jde do tuhého. Vypadá to, jakoby už nevěděli JAK probrat některé (žel, z nás) lidi z letargie. To znázornění na mě zapůsobilo tak, jakoby Jehova každého z nás chytl za ramena, pořádně námi zatřásl a řekl. "Prober se! Dělej! Už jen chvilku!" Ještě Vám napíšu něco k zamyšlení. Upozorňuji, že jsou to jen moje vlastní myšlenkové pochody!!! Mám za to, že závěr mých úvah se nikterak neliší od toho, co nám sděluje VRO (že konec je BLÍZKO), takže si troufám Vám to poslat. Jinak bych si to nechala pro sebe. Když jsem před časem přemýšlela o lidech v obvodě, napadla mě otázka, JAKÝM způsobem bychom měli poselství předávat, aby se ti lidé vzpamatovali. Napadl mě tento úvod:"Člověče, vzpamatujte se a začněte něco dělat, jde Vám o kejhák." Je jasné, že TAKTO by se to nedalo říct. Jak teď chodíme s pozvánkami, jednoho dne mi tak volně plynuly myšlenky, a najednou mi něco došlo. V mysli mi vyvstal název veřejného sjezdového proslovu: Jak můžete přežít konec světa? A teď prosím uvažujte se mnou. Představte si, že jste člověk ze světa, relativně dobrý a slušný, přiměřeně přemýšlivý, ale Bible neznalý. Pojďme si ten název rozpitvat - co by mohlo vyvstat v mysli takového člověka,pokud by se alespoň trochu zabýval jen tím názvem. konec světa - Má přijít konec světa? Hm, možné je všechno. Ledovce tají,je větší výskyt přírodních katastrof, mění se klima... Ale kdy má přijít konec světa? No, když se tady mluví o přežití, tak logicky ještě během mého života; můžete přežít - z toho plyne, že i já osobně jsem v ohrožení, protože sice můžu přežít, ale nemusel bych; JAK můžete přežít - vypadá to, že někdo ví, JAK by se konec světa dal přežít. Možná by nebylo marné si tu přednášku vyslechnout, anebo se těch svědků alespoň při nejbližší příležitosti zeptat. Takto ale asi nikdo neuvažuje, a to jen potvrzuje pravdivost 2.Kor.4:4. Já jsem tím jen chtěla říct, že osobně si nedokážu představit, CO VÍC těm lidem můžeme říct. Zhruba před třemi lety jsme jim ohlašovali pád náboženství, nyní ohlašujeme konec světa-docela natvrdo. Každému osobně nabízíme odpověď na otázku:"Jak můžete (Vy) přežít...?" Konec světa - to je Armagedon - to je prostě KONEC, my už jim nemáme co říct. O nové zemi mluvíme celá léta, jak se snažíme ty lidi navnadit, takže povídání o tom, jak to po KONCI bude krásné, by nebylo nic nového a lidé už to znají. Někteří z nás si myslí, že to není všechno, že ještě budeme ohlašovat soudy. Já netvrdím, že TOTO je všechno, pořád ještě kážeme dál, ale JAKÉ soudy ještě máme ohlašovat? Není to snad to nejhorší, že tento svět skončí? My nemůžeme chodit za lidmi a říkat jim konkrétně:"Do půl roku zemřete Jehovovou rukou," protože my nevíme, koho Jehova opravdu zahubí a koho nikoli a neznáme ani ten čas. Fakticky mě nenapadá, CO hroznějšího jim můžeme sdělovat, než to, co je skryto v názvu té přednášky. A ještě jedno zamyšlení-o sjezdovém programu. Většinou jsme na sjezdech slýchali programy, ve kterých jsme byli povzbuzováni k pěstování bohulibých vlastností, ke studiu Bible, ke službě, rozebíraly se nějaké pasáže z Bible atd.atd. Když si pečlivě projdete program sjezdu na zadní straně červnového Probuďte se!, nápadně často se tam objevuje slovo "bdělý" a prakticky všechny proslovy se velice úzce týkají konce. Já si nemůžu pomoct, ale jeví se mi to velmi podezřelé. taky myslím na to, že v Bibli stojí: " (Matouš 24:44) . . . Proto se i vy prokažte [jako] připravení, protože Syn člověka přijde v hodinu, o které si to nepomyslíte. Tento text se vztahuje na nás, na Ježíšovy následovníky. I pro nás to bude PŘEKVAPENÍ. Žádný pozvolný náběh - prostě to přijde, a bude to tady. Proto musíme zůstat bdělí. Může nás to překvapit, ale nemělo by nás to ZASKOČIT. To je pro dnešek všechno. Mám Vás všechny moc ráda a těším se,až se poprvé sejdeme na nové zemi a vyslechneme si první "novozemské" pokyny, co dál.

Dopis od jedné (Čt, 13. 8. 2009 - 09:08)

Tak jsme se o víkendu konečně zúčastnili sjezdu. Bylo to ohromné. Jedním z řečníků byl bratr Jackson , člen vedoucího sboru.
V samém závěru sjezdu řekl velice pěkné přirovnání. Řekl, ať si představíme, že se v televizi díváme na fotbalový zápas, kdy proti sobě hrají dva výborné týmy. Zatím to byla výborná hra a do jejího konce už zbývá jen pár vteřin

Návštěvník (St, 12. 8. 2009 - 20:08)

co s tím má společné kierkegard,odyseus a sirény ?

Návštěvník (St, 12. 8. 2009 - 20:08)

jaký zákon ?

a zákon uchováv (St, 12. 8. 2009 - 19:08)

Mezi zákonem a láskou se vytváří jistý druh vzájemného propojení a pronikání. Je-li
pravdou, že láska uchovává zákon, je rovněž pravdou, že zákon uchovává lásku. Různými
způsoby je zákon ve službě lásky a brání ji. Víme, že

Návštěvník (St, 12. 8. 2009 - 19:08)

ty ses hodně uhodil do hlavy.

Láska uchovává (St, 12. 8. 2009 - 19:08)

Jaké místo má v této nové ekonomii Ducha zachovávání přikázání? Právě toto je
neuralgický bod, který je třeba objasnit. Psaný zákon přetrvává i po letnicích: jsou tu Boží
přikázání, desatero, jsou tu evangelijní rady; a k nim následně přibyly přikázání církevní.
Jaký význam má Kodex církevního práva, řádová pravidla, řeholní sliby, a koneckonců
všechno to, co naznačuje objektivizovanou vůli, která se mi vnucuje zvenčí? Nejsou tyto
věci jakoby cizí údy v křesťanském organizmu?
Víme dobře, že v toku dějin Církve byla hnutí, která tak smýšlela a ve jménu svobody
Ducha odmítala jakýkoli zákon a to až do té míry, že se nazývala

Návštěvník (St, 12. 8. 2009 - 19:08)

tak,tak...

Návštěvník (St, 12. 8. 2009 - 18:08)

Podle toho co tu vy ostatní píšete mají zase důvod říct že svět je nenavidí.

Návštěvník (St, 12. 8. 2009 - 17:08)

Křesťané?...to je druhá taková verbež.

Návštěvník (St, 12. 8. 2009 - 17:08)

Je zajimavé sledovat jak jední se snaží zachránít ty druhe inu křestane.

Návštěvník (St, 12. 8. 2009 - 16:08)

A je pravda,že může u těch demntů jehovistických souložit každý s kým chce?To by se mi líbilo celkem.

Taky znám jedno debilní jehovistické hovado,které kvůli transfůzi nenechalo operovat své postižené dítě.

Mony (St, 12. 8. 2009 - 14:08)

No mě mrzí,že tyto diskuse dopadají tak,že pod stejným nickem píše někdo jiný,uráží,a ti co tu píší delší dobu na to hned reagují...
Ono je moc pěkné že uznávate Krista ,že ho ctíte.My SJ věříme že Kristus je syn boží,a že nyní vládne v nebesích jako král,potom povede bitvu v armagedonu a bude kralovat po 1000let,a pak až bude lidstvo v dokonalosti,předá kralovaní Bohu.Přece se tady nemusíme hádat,máte pro to svoje vysvětlení,my svoje.Já osobně tomu pevně věřím,tak jak ty Milko,Romane...věříte tomu svému.Proč tolik zla?Ono přeci čas ukáže kde byla pravda.Já mám ráda lidi,a jelikož věřím tomu čemu věřím,je mi líto všech a všem bych ráda řekla to co má přijít,chtěla bych aby všichni mě pochopili,jenže to nejde,chápu.

Návštěvník (St, 12. 8. 2009 - 13:08)

to je marný.Jsou zfanatizovaní.

Reklama

Přidat komentář