Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Roman (Pá, 12. 6. 2009 - 23:06)

Co je na tom špatného, že Milka napsala milosrdné skutky některých církví, že ji popuzujete?
Naopak, mě to hřálo v srdci.
Nezáviďte druhým.
Chtěla vám psát, že nejen SJ, ale i další, a proto není rozdíl.
Bůh poslal Syna, ne aby soudil, ale svět zachránil.
Měli bysme radovat a vyměňovat zkušenosti.
V případě poznání sdělme druhým své názory a tím budovat bližší vztah k Bohu.

Pavel (Pá, 12. 6. 2009 - 23:06)

Som Slovák ako repa a neviem na základe čoho tak usudzuješ asi Ti došli normalne argumenty.Tak si zamerajte na ateistov a nie na kresťanov už zaradených katolíkov,evanjelikov,grekokatolikov,pravoslavnych...
Na všetko viete odpoveď vy viete aj to Čo bolo skor sliepka alebo vajce?

Leoš (Pá, 12. 6. 2009 - 22:06)

říkáš, že je tady zaseté? Fakt zajímavé a co všíchni ti ateisti kolem?
Nemusím se namáhat a psát slovensky, protože ti stejně moc nejde.

Pavel (Pá, 12. 6. 2009 - 22:06)

Ja o tom nerozmýš?am beriem to ako fakt a bodka.Snažim sa žiť tak aby som sa mohol za sebou raz v živote aj otočiť a pozrieť dozadu.Tak ako je písane v príspevku hráme ping pong.Neberiem Vám vaše ale nevnucujte to nám ostatným a skúste to medzi neveriacimi a nie tam kde už je zrno posiaté.neorali ste,nehnojili ste,nesadili ste ale urodu by ste chceli zožať tak sa to nerobí.Ja zodpovedám za seba a za svoj život,vy máte snahu zodpovedať sa aj za ostatných.

Návštěvník (Pá, 12. 6. 2009 - 19:06)

Mluvíš o sobě moc hezky. Skutek utek. nezavisly a slovensky pavel spolu zahrají pingpong.

nezavisly pavlo (Pá, 12. 6. 2009 - 18:06)

Napsal jsi čemu věříš.Ale tomu věřím i já.Jenom že já na rozdi o tebe,potřebují vědět.Pořád něco řeším a o věcech přemýšlim.A bez Bible to nejde.Takže já Bibli potřebují a to deně,je v Ní napsáno proč to takto má být.Mimo jiné:
. Veškeré Písmo je vdechnuté Bohem a je užitečné k vyučování, k usvědčování, k napravování a k výchově ve spravedlnosti,
17. aby byl Boží člověk dokonalý a vybavený ke každému dobrému dílu.
A když už teda něco vím,tak je špatně nechat si to pro sebe.Něco málo proč je to špatně:
1. Proto tě před Bohem a před Pánem Ježíšem Kristem, který má soudit živé i mrtvé, zapřísahám při jeho příchodu a jeho království:
2. Kaž Slovo; buď připraven vhod i nevhod, usvědčuj, kárej a napomínej se vší trpělivostí a učením.
Moc stručné?V Bibli se dovíš víc.

ml (Pá, 12. 6. 2009 - 17:06)

Vypadá to na konec všeho.Bůh jak bůh.

Pavel (Pá, 12. 6. 2009 - 17:06)

Vieš čo poviem Ti pravdu,že som sa nad tým nikdy nezamýš?al,proste verím že je pán Boh,že existuje jeho syn Ježiš Kristus,že jeho matka bola panna Mária,že nás osvecuje Duch Svetý a pod.Skrátka verím a neriešim to prečo.

nezavisly milce (Pá, 12. 6. 2009 - 16:06)

1. "Dávejte si pozor, abyste nedělali své milosrdné skutky před lidmi proto, aby vás viděli. Jinak totiž nemáte odplatu u svého Otce, který je v nebesích.
2. Proto když prokazuješ milosrdenství chudým, nevytrubuj před sebou, jako to dělají pokrytci v synagogách a na ulicích, aby se nechali chválit od lidí. Amen, říkám vám, že už mají svou odplatu.
3. Ale když ty prokazuješ milosrdenství, ať tvá levice neví, co dělá pravice,
4. aby tvé milosrdenství bylo vskrytu. A tvůj Otec, který vidí vskrytu, ti odplatí zjevně."
Co dodat.

nezavisly pavlo (Pá, 12. 6. 2009 - 15:06)

jenom se chci zeptat,vlastně se ptám.Co je základem tvé víry,katechismus,nebo Bible?Neřikej že obojí.

M. (Pá, 12. 6. 2009 - 15:06)

Milko,proč se chlubit tím,kolik kdo kde dá peněz?Organizace SJ taky pomáhá,ale to by ses dočetla jen v našich publikacích,nechcvástáme se tím mediim,víš.Já vidím v našem sboru taky pomoc,někteří jsou na tom finančně špatně ,druzí jim pomáhají,a mají jít a chvástat se s tím někde v novinách?A nepomáháme si jen mezi sebou,já osobně třeba dávám sousedce po dětech oblečení a botky a myslím si že i to je pomoc.
Nehádejte se a neodsuzujte se,soudit bude Bůh.

Pavel (Pá, 12. 6. 2009 - 15:06)

Som kresťan katolik!!!
Myslel som tým zneužívanie deti duchovnými,inkvizicia,tzv.sveté vojny a pod.bolo to zlyhanie jednotlivca resp.skupiny ale nie cirkvy ako takej.
Ja Vám nevnucujem svoje Ja si len svoje chránim.

nezavisly pavlo (Pá, 12. 6. 2009 - 14:06)

jak jsi napsal:
Beriem to asi tak ako správny kresťan katolik,že pán Boh nás skúša a my nevieme kedy a a v akej forme
ja na to:Nevěřím že nás Bůh skouší.Nechápů proč by to dělal?Žeby na nás seslal skoušku a pak čekal jestli Ho poprosimé o pomoc.Hm.
dále jsi napsal:
a možno Vaše zoskúpenie je jedným z tých testov a skušok odolať.
ja na to:vidím kamení.A když ne kamení tak trám,a pořádně velký.Vidím tam ,jak posuzuješ jiné, a při tom jsi napsal:
Každý z nás má nejakú chybu,kto nemá nech prvý hodí kameňom!
a ještě jsi napsal:
Som hrdý na to že som kresťan aj keď vieme sami o zneužívani kresťanskej viery či v minulosti alebo aj v súčasnosti.
a na to ti odpovím ted,katolik a křestan?

Návštěvník (Pá, 12. 6. 2009 - 12:06)

Víte, jak zdvojnásobit cenu vozu Škoda Favorit?
Natankujte plnou nádrž!

Návštěvník (Pá, 12. 6. 2009 - 12:06)

Di do prdele se svým žrádlem.

Návštěvník (Pá, 12. 6. 2009 - 12:06)

KOMPLETNÍ VÝŽIVA PRO VAŠE TĚLO
7 denní kurz hubnutí zdarma - registrace na www.snama.cz/dieta NEJDE JEN O HUBNUTÍ, ALE PŘEDEVŠÍM O KVALITÍ VÝŽIVU ORGANISMU

Sk 9 (Pá, 12. 6. 2009 - 12:06)

13. Ananiáš však odpověděl: "Pane, slyšel jsem o tom muži od mnoha lidí, kolik zlého napáchal tvým svatým v Jeruzalémě!
14. A zde má od velekněží zmocnění, aby svázal všechny, kdo vzývají tvé jméno."
15. Ale Pán mu řekl: "Jdi, protože on je má vyvolená nádoba, aby přinášel mé jméno pohanům, králům i synům Izraele.
16. Ukážu mu totiž, kolik musí vytrpět pro mé jméno."
17. Ananiáš tedy odešel, a když vešel do toho domu, vložil na něj ruce a řekl: "Saule, bratře, Pán Ježíš, který se ti ukázal na cestě, po níž jsi šel, mě poslal, abys prohlédl a byl naplněn Duchem Svatým."
18. A hned jako by mu z očí spadly šupiny a náhle prohlédl. Potom vstal a byl pokřtěn,
19. a když přijal pokrm, posilnil se. Saul pak zůstal s učedníky, kteří byli v Damašku, několik dní.
20. A hned v synagogách kázal, že Ježíš Kristus je Boží Syn.
21. Všichni, kteří ho slyšeli, tedy žasli a říkali: "Copak toto není ten, který v Jeruzalémě vyhlazoval ty, kdo vzývali toto jméno a sem přišel proto, aby je odvedl svázané k velekněžím?"
22. Saul však stále více rostl v síle a pobuřoval Židy, kteří bydleli v Damašku, když dokazoval, že tento Ježíš je Kristus.

Roman (Pá, 12. 6. 2009 - 11:06)

Věřím dobrým lidem, kteří pomáhají druhým z nouze. Nezáleží na tom, která je to církev. Kdo si myslí, že stojí, ať si dá pozor!

Jednou jsem psal ohledně odmítání transfúze krve jedné matce těsně po porodu a následkem toho zemřela i přes to, že manžel souhlasil se zdržením krve a co hlavní, zdravotnický personál se snažil tu matku přesvědčit a ukázal jí její dítě před očima. To dítě matku nejvíc v tuto chvíli potřebovalo.
Ptám se SJ, kde je vaše svědomí?
Bůh JHVH je vinen?
Nebo VRO?
Zvažte prosím.
Předevčírem jsem o tom mluvil se staršími. Vydal jsem svědectví o Boží lásce a o nedokonalosti VRO, že je třeba někdy neposlouchat a naslouchat svému svědomí...

milka (Pá, 12. 6. 2009 - 10:06)

Jsem hloupá?No já vím.
Vím, že nic nevím, protože vše se neustále mění a já mohu poznat zde jenom to, co je mi blízké a to co jsem schopna vnímat pomocí svých smyslů.

milka (Pá, 12. 6. 2009 - 10:06)

Jeden náš přítel ženatý 2malé děti žije v podnájmu který si mohl dovolit je za slušné nájemné pod podmínkou,že si byt odkoupí.Jenže žádná banka s ohledem na nízké příjmy jim tak vysokou půjčku nedá.Majitel žádá celou částku na ruku.Přítel se svěřil své církvi,tam našli společně řešení.Pújčil si od banky maximum,které byla banka ochotna půjčit což dělalo asi polovinu kupní ceny a zbytek mu poskytla na jeho žádost církev a to bezúročně!Minulý týden byt koupil.Podotýkám,že se jedná o katolickou církev.
Jak píše tady Pavel ze Slovenska,ne vždy každý jedná správně,jsme pouze lidský tvorové(at jedinci či skupiny),ale dík za každý projev lásky.

Reklama

Přidat komentář