Reklama

JHVH (Jahve,Jehova) - jediný živý Bůh

Návštěvník (Pá, 12. 6. 2009 - 10:06)

milko jsi hloupá

milka (Pá, 12. 6. 2009 - 10:06)

SJ,prosím vás zabývám se zdejší myšlenkou zda pomáháte a nemohu nic najít,nikdo z vás mi přímo neodpověděl,jen ale pomáháme.

např.zda je možné obrátit se na org.pokud se dostanu do stavu kdy budu potřebovat pomoct.Jako třeba tady na Církev Ježíše Krista či jiné charity či červený kříž atd?
1)
Díky znamenitým zásobárnám, organizaci a zkušenostem může Církev Ježíše Krista okamžitě zareagovat na katastrofické události kdekoli na světě. Humanitární pomoc je poskytována lidem po celém světě BEZ OHLEDU na náboženství, barvu pleti či národnost. Doposud byla poskytnuta 147 zemím a každoročně dosahuje hodnoty desítek milionů dolarů.Církev darovala více než 800 000 eur obětem nejhorších záplav za posledních sto let. Tyto peníze byly poskytnuty přímo postiženým rodinám.
2)
(Plzeňsko) V evangelických sborech v západních Čechách probíhají v těchto dnech sbírky na pomoc zejména mongolským pracovníkům na Plzeňsku. Ti jsou už několik měsíců bez příjmů. Svou solidaritu vyjadřují i další církve.
Kromě materiální pomoci podporuje charitní Poradna pro cizince zahraniční pracovníky v tíživé situaci při jednání s úřady, při vyřizování návratů do vlasti nebo hledání zaměstnání. Finanční prostředky využívá na nákup potravin a dalších základních životních potřeb, úhradu nezbytné lékařské péče, tlumočení nebo nákup jízdenek MHD.

Takhle můžu pokračovat a vypisovat týdny.A toto vidím jako to dobré ovoce.Tohle je pro mě dobré kritérium ,podle kterého budu hledat církev jejíž chci být součástí.

Pavel (Pá, 12. 6. 2009 - 09:06)

Nechápem čo si tým chcel povedať,a jeden odstavec odporuje druhému.

nezavisly pavlo (Pá, 12. 6. 2009 - 02:06)

Nevěřím že nás Bůh skouší.Nechápů proč by to dělal?Žeby na nás seslal skoušku a pak čekal jestli Ho poprosimé o pomoc.Hm.Každá církev či seskupení,považuje ty druhé za test.To jak píšeš:Každý z nás má nejakú chybu,kto nemá nech prvý hodí kameňom!
V tom jak jsi napsal:a možno Vaše zoskúpenie je jedným z tých testov a skušok odolať,vidím kamení.A když ne kamení tak trám,a pořádně velký.

Pavel (Čt, 11. 6. 2009 - 20:06)

Beriem to asi tak ako správny kresťan katolik,že pán Boh nás skúša a my nevieme kedy a a v akej forme a možno Vaše zoskúpenie je jedným z tých testov a skušok odolať.Som hrdý na to že som kresťan aj keď vieme sami o zneužívani kresťanskej viery či v minulosti alebo aj v súčasnosti.Každý z nás má nejakú chybu,kto nemá nech prvý hodí kameňom!

jsem 0 (Čt, 11. 6. 2009 - 20:06)

Nazdárek lidičky.
Káto,jakou máš radost,že jsi našla nenávist,aby jsi KONEČNĚ mohla volat jsme nenáviděni.Hurá!
Jak dětinské.
Proč ,jen že sem napsal nějaký jedinec?Káto jedinec!
Máte Boha za povrchního samolibého tvora,nebo osobu?
opravdu si myslíte,že budete volat jehova ,jehova a on ve své domýšlivosti vám dá své království?
To není váš šef,který za bonzáctví a podlézávání udělí privilegium!Dáváte Bohu lidské vlastnosti!Bůh vám vidí do nitra,až na samé dno,a ví proč jej vzýváte!Chcete jeho království,chcete být bohatý nemít starosti a žít v přepychu!nepodcenujte Boha jeho city a moudrost!
KONEČNÉ SI UŽ SÁHNĚTE DO SVĚDOMÍ!Přiznejte si že Boha vzýváte pro dary,pro dary ,pro dary!ne z lásky!

Roman (Čt, 11. 6. 2009 - 17:06)

I to je možné, že jméno JHVH nese větší počet než jen Otec a Syn. Jako kupříkladu Abraham:

1.Mo 18:1 Potom se mu Jehova objevil mezi velkými stromy Mamre, když seděl za denního horka u vchodu do stanu. 2 Když pozvedl oči, pak se podíval a na nějakou vzdálenost od něho stáli tři muži. Když je zahlédl, rozběhl se jim vstříc od vchodu do stanu a přistoupil k tomu, aby se sklonil k zemi. 3 Potom řekl:

Návštěvník (Čt, 11. 6. 2009 - 15:06)

Z těchto veršů mi vyplývá, že těch, kteří budou mít právo nosit jméno JHVH bude ještě mnohem více.
Vím, že pro mnoho lidí je to nepřijatelné a nesnesitelné, ale to je to, co v současné době z Písma vidím.

Návštěvník (Čt, 11. 6. 2009 - 15:06)

Zjevení Janovo 14:1 A viděl jsem, hle, Beránek stál na hoře Sión a s ním sto čtyřicet čtyři tisíce těch, kdo mají na čele napsáno jméno jeho i jméno jeho Otce.
Zjevení Janovo 22:4 budou hledět na jeho tvář a na čele ponesou jeho jméno.
Zjevení Janovo 3:12 Kdo zvítězí, toho učiním sloupem v chrámě svého Boha a chrám již neopustí; napíšu na něj jméno svého Boha a jméno jeho města, nového Jeruzaléma který sestupuje z nebe od mého Boha, i jméno své nové.

Zkusme to jinak (Čt, 11. 6. 2009 - 14:06)

Je Otec JHVH? Nejspíš se shodneme, že ano. A co Syn? Je také JHVH? SZ i NZ to takto sice přímo neříkají, ale z kontextu lze usuzovat, že i Syn je JHVH. Vypovídají o tom texty SZ, které mluví o Bozích JHVH a NZ minimálně tam, kde jsou výroky ze SZ o JHVH připsány Ježíšovi. Takže já to vidím tak, že JHVH není osobní jméno, ale v našem chápání spíše rodové, které nese jak Otec, tak i Syn. Oba jsou JHVH. Každopádně dle mého názoru toto pojetí odpovídá Písmu mnohem lépe, než přestava, že JHVH je pouze Otec, ale Syn už nikoliv. Přičemž tím nevzniká žádný rozpor v tom, že Otec je Větší než Syn. A také SZ naznačuje, že JHVH je asi početnější než jen Otec se Synem.

Aleš (Čt, 11. 6. 2009 - 14:06)

Něco jsem si tu tak okolo přečetl a protože chci být slušný, tak koulím oči a říkám ...ááách jo! No jo no,každý máme něco v hlavě...

JC skute (Čt, 11. 6. 2009 - 13:06)

Drž klapačku a modli se ke stvořiteli.

JC skute (Čt, 11. 6. 2009 - 13:06)

Drž klapačku a modli se ke stvořiteli.

Pavel (Čt, 11. 6. 2009 - 13:06)

Nyní platí slova Ježíše Krista

Lukáš 12:49-53
49 Přišel jsem, abych zažehl oheň na zemi, a co si mám více přát, když je již zapálen? 50 Skutečně mám křest, kterým mám být pokřtěn, a jak jsem stísněný, dokud nebude dokončen! 51 Představujete si, že jsem přišel, abych dal pokoj na zemi? Opravdu ne, říkám vám, ale spíše rozdělení. 52 Od nynějška bude totiž pět v jednom domě rozděleno, tři proti dvěma a dva proti třem. 53 Budou rozděleni otec proti synovi a syn proti otci, matka proti dceři a dcera proti matce, tchyně proti snaše a snacha proti tchyni.

Pavel (Čt, 11. 6. 2009 - 12:06)

Nyní se rychle blížíme velkému soužení, jak je psáno v Bibli.
Matouš 24:21-22
21 neboť potom bude velké soužení, jaké nenastalo od počátku světa až dosud, ano jaké již nikdy nenastane. 22 Vskutku kdyby nebyly ty dny zkráceny, nebylo by zachráněno žádné tělo; ale kvůli vyvoleným budou ty dny zkráceny.

Odpovídá tomu i dnešní zpráva o prasečí chřipce.

Zdravotničtí představitelé OSN svolali krizovou schůzku kvůli prasečí chřipce, protože Světová zdravotnická organizace (WHO) po výrazném nárůstu případu v Austrálii chce vyhlásit pandemii. Byla by to první pandemie po čtyřiceti letech. V německém Düsseldorfu bylo zavřena japonská škola poté, co virem prasečí chřipky nakazilo třicet žáků.

Proto kdo nyní nevaruje a ví, že má varovat bude volán k odpovědnosti Bohu za to že nevaroval.

Římanům 2:6-24
6 A dá každému podle jeho skutků: 7 věčný život těm, kdo hledají slávu a čest a neporušitelnost vytrvalostí v díle, jež je dobré; 8 ale pro ty, kdo jsou svárliví a kdo neposlouchají pravdu, ale poslouchají nespravedlnost, bude zloba a hněv, 9 soužení a tíseň, na duši každého člověka, který koná to, co je škodlivé, nejprve Žida a také Řeka; 10 ale sláva a čest a pokoj pro každého, kdo koná to, co je dobré, nejprve pro Žida a pak také pro Řeka. 11 U Boha totiž není stranickost.
12 Například všichni, kdo hřešili bez zákona, také zahynou bez zákona, ale všichni, kdo hřešili pod zákonem, budou souzeni zákonem. 13 Před Bohem totiž nejsou spravedliví ti, kdo zákon slyší, ale za spravedlivé budou prohlášeni ti, kdo zákon činí. 14 Kdykoli totiž lidé z národů, kteří nemají zákon, činí přirozeně věci zákona, tito lidé, ačkoli nemají zákon, jsou zákonem sami sobě. 15 Právě ti projevují, že mají záležitost zákona napsanou ve svém srdci, zatímco s nimi jejich svědomí vydává svědectví a oni jsou svými vlastními myšlenkami obžalováváni nebo též omlouváni.

16 To bude v den, až bude Bůh skrze Krista Ježíše soudit tajné věci lidstva, podle dobré zprávy, kterou oznamuji.

17 Jestliže jsi tedy podle jména Žid a zakládáš si na zákonu a pyšníš se Bohem 18 a znáš jeho vůli a schvaluješ věci, které jsou vynikající, protože jsi ústně poučen ze Zákona 19 a jsi přesvědčen, že jsi vůdcem slepých, světlem těm, [kdo jsou] ve tmě, 20 napravovatelem nerozumných, učitelem nemluvňat a že máš rámec poznání a pravdy v Zákoně

nezavisly pavlo (Čt, 11. 6. 2009 - 03:06)

Já tu Evropu až tak křestankou nevidím.Podivej se na to,co ta křestanská Evropa jak píšeš,dala světu.

slyší na smyšle (Út, 4. 8. 2009 - 17:08)

http://www.watchtower.org/b/20080901a/article_01.htm

Oficiální stránky svědků Jehovových
Domovská stránka Nauky Budoucnost Zdraví Náměty Kontaktujte nás Publikace Jazyky

Co zajímá naše čtenáře
Proč používat Boží jméno, když neznáme jeho přesnou výslovnost?

Související náměty:

* Znáte Boha jménem?
* Boží jméno

Návštěvník (Út, 4. 8. 2009 - 17:08)

14 Ale ^ztupeni jsou smyslové jejich. Nebo až do dnešního dne to zastření v čítání Starého Zákona zůstává neodkryté; nebo skrze Krista toliko se odnímá.
[^Iz 6,10; Ez 12,2]; [Mt 13,13. 14]
15 Protož až do dnešního dne, když se čtou knihy Mojžíšovy, zastření jest položeno na jejich srdci.
16 Než jakž by se ^obrátilo ku Pánu, odňato bude zástření.
[^Mt 13,11]
17 Nebo ^Pán Duch jest, a kdež jest Duch Páně, tuť i svoboda.
[^J 4,24]

Pavel (St, 10. 6. 2009 - 21:06)

Hitlera by som nespomínal je to predsa len o niečom inom,ale bol tu dobrý postreh,že prečo neidete šíriť evanjelium a kresťanstvo tam kde nepoznajú Boha,ale snažite sa tu vymývať mozgy ?uďom.Možno sú to silné slová ale prečo nie Ste v Afrike,Azii ale je o Vás počuť v kresťanskej Europe.Pochopte jedno,že silneho kresťana nezlomite a tych nerozhodných sa snažite dostať na svoju stranu.Ide Vám o kvalitu alebo kvantitu.Nemám nič voči vašej existencii aj keď s vami nesúhlasím.Náboženstvo a pán Boh nam hovorí tri veci Viera ,Nádej,Láska.
Vy to mate nejako všetko v kope a to vnucovanie a presvedčovanie je niekedy až absurdné.

Káťa (St, 10. 6. 2009 - 20:06)

Ano nenáviděni bez příčiny - jeden za znaků pravého náboženství, děkujeme JC skute

Reklama

Přidat komentář