Reklama

Kněz a žena ...

Éternité (So, 29. 8. 2009 - 15:08)

S některými kněžími mě pojí opravdu vřelé přátelství, kdy oni ví o mě, a já o nich. Kolikrát se mi kněz svěřoval se svým trápením, se svými pochybnostmi... Oni tak nějak potřebují ženy ve svém životě. Už třeba jen pro to, že ženy se dívají na věc jinak než chlapi..

Éternité (So, 29. 8. 2009 - 13:08)

Já jsem konvertitka, pokřtěná jsem byla ve 13. Knězem, který pak odešel a oženil se..
P. Posáda znám spíš z vyprávění. Nejprve, když byl v semináři a pak když ho poslali na sever Čech..kde to neměl moc lehké..
Jsou zpovědní dny, ale já myslím, že by se šlo s knězem domluvit :-)
S nějakým extra problémem, který mě tíží jdu jen za knězem, který je zároveň i mým kamarádem a známe se..

NN (So, 29. 8. 2009 - 10:08)

Chodím se do zpovědnice mimo jiné i poradit.
Mám problém,který mě moc tíží.

Návštěvník (Pá, 28. 8. 2009 - 23:08)

U nás to není takto,abych se objednala/.U nás jsou neděle a pátky jako zpovědní dny.

.

Návštěvník (Pá, 28. 8. 2009 - 23:08)

většinou dostávám Pod ochranou tvou,nebo Otče náš.1x růženec.
ona je jim tam zima,to je pravda,jsou prostydlí.
A je nutné umět každou modlitbu ?
Oni chtějí pomoc,poradit.
1x za rok chodí i k přijímání.
Já chodím pokaždé.
Biřmovaná jsem byla u P .POSÁDA.

Éternité (Pá, 28. 8. 2009 - 22:08)

Ano, jsem biřmovaná :-) Když lidi lezou do zpovědnice pomlouvat druhé - to by je každý správný kněz měl hned pokárat. Jako, že to i dělají, protože někteří lidi a hlavně babky..to by je člověk nejradši však víte co..Jednou jsem zaslechla, jak vyhodil od zpovědi kněz babku se slovy : ,, Co mi sem lezete, když nemáte hříchy??!!" Každý by měl umět zpytovat svědomí a poznat, co je hřích. Pomluvy a nactiutrhání jsou také hříchy.
Je fakt, že není zpovědník jako zpovědník. Jeden kněz dával jako rozhřešení vždycky otčenáš a zdrávas, ať už to byl jakýkolihřích. Druhý zase dával za pokání několikaměsíční studium Bible :-D Další v té zpovědnici tak mlel, že jsem mu rozuměla tak akorát ,, odpuštěno" a ,, jdi v pokoji" Jsou kněží, co popovídají a poradí..
Jednou jsem byla na nějakém velkém zpovídání před Vánoci - to chodí i ti, co přijdou jrdnou ročně..Takže lidí plno. A známý kněz seděl ve zpovědnici, na kolenou měl deku a takovou tu vyhřívací láhev s teplou vodou a čaj se slivovicí :-D A říká mi, že už mu ty hříchy lezou krkem, že je to furt stejné..furt dokola, že zpozorní jen při nějakých extrahříších :-D
Já mám ráda zpověď z očí do očí, pěkně se domluvím, kdy má ten kněz čas. Vyselektovala jsem si toho, který mi sedí, a z toho udělala svého zpovědníka.

Josef (Pá, 28. 8. 2009 - 22:08)

Proč se stydět před knězem? Ve zpovědi je třeba se vyznat z těžkých hříchů, vše ostatní je užitečné vyznat, aby bylo možno lépe nacházet Boha v jednotlivých situacích. Většinou každý z nás je hodně subjektivní, někdy moc přísný na sebe a nebo naopak příliš pohodlný a také následky hříchu nás vychylují z té nejlepší cesty, která je nám nabízena.
Co se týče pomluv ve zpovědnici, každý kněz se snaží vést zpovídajícího k tomu aby vyznával hříchy své a nikoliv svých bližních.

Návštěvník (Pá, 28. 8. 2009 - 21:08)

Já kněze střídám.Je to z důvodu,že má každý svůj názor na věc.Mladí více povzbudí.Staří usměrní,někdy i pokárají.
Starý má již více zkušeností - znám faráře,kterému je 90 l.a stále zpovídá a dělá mše.Jenom neslyší,tak chce,aby se nahlas mluvilo.To se zase bojím,aby někdo nezaslechl - co nemusí.
A máte u vás pohodlné zpovědnice ?
MY S POLŠTÁŘKEM na klekačce.

Návštěvník (Pá, 28. 8. 2009 - 21:08)

A mám problém:
Pokud se něco stydím říci před knězem a řeknu to Bohu v klidu a samotě.Je to taky odpuštěno ?
Éternité byla jsi biřmovaná ?
A proč lidi pomlouvají ve spovědnici druhé?
Proč je farář nezarazí a nepřivede na cestu jejich hříchů? vždyť hřeší již v té zpovědnici !!!!

názor (Pá, 28. 8. 2009 - 21:08)

40 let totality nás naučilo
chodit přes mrtvoly !

Josef (Pá, 28. 8. 2009 - 16:08)

Mohlo by snad zaujmout:
Naše náboženská výchova nevěnovala velkou pozornost citové stránce osobnosti; spíše ji potlačovala přezíráním a obavami z nepochybně skutečného nebezpečí. Ve svém důsledku to vedlo k opačnému extrému, ke chladu a lhostejnosti. Mezi námi byl kladen důraz na inteligenci, myšlení, rozum, zatímco city byly odsunuty kamsi do pozadí. Přicházeli jsme o podstatnou část lidskosti, o vřelost, dojetí, citovost. Těmito základními lidskými projevy, předměty milosti a vykoupení, bychom měli vzdávat Bohu chválu, stejně jako to činíme rozumem. Tony věděl, že je třeba v nás vzbudit dřímající citovost, povzbudit ji, usměrnit a vytvořit plnou osobnost.
Antony de Mello

Éternité (Pá, 28. 8. 2009 - 09:08)

Jak už tu někdo psal. Ke zpovědi můžete i ke známému knězi - tváří v tvář. Někomu to vadí, mě to vyhovuje. Kamennou tvář jsem nezažila. Je to spíš takové přátelské.
,, Blbin" tam slýchávají dost. Někdo si prostě neumí ani uvědomit svůj hřích a do zpovědnice leze pomlouvat sousedku ap..
Jo, a k problému, že jdeš ke zpovědi a na něco zapomeneš..tak nemusíš jít na druhý den ke zpovědi znovu. Bůh odpouští všechny hříchy - i na které jsi zapomněla, ale měla jsi úmysl je říct.
A jak píšu - Bůh je nekonečně milosrdný a odpouští všechny hříchy. Pokud jich člověk upřímně lituje.

Josef (Čt, 27. 8. 2009 - 21:08)

Zpověď je posvátný čas chráněný před zneužitím velkými tresty církevními.
je velkým časem odpuštění a stojí za to přemoci strach a trému.
A je dobře, když je možno se rozhodnout mezi více kněžími, každý má jiné charizma. Některý je lepší kazatel, některý lepší zpovědník atd.
Větší města mají více možností výběru.

Návštěvník (Čt, 27. 8. 2009 - 20:08)

Taky jsem byla asi 3 x z očí do očí .to je ještě horší.

Návštěvník (Čt, 27. 8. 2009 - 20:08)

Já ve spovědnici mám děsný problém.
vše tam zapomenu,pokud to napíšu,tak to tam stejně nejsem schopna přečíst - ty své hříchy.
Pak jdu znovu za týden a opakuje se to .

Návštěvník (Čt, 27. 8. 2009 - 20:08)

to je pravda,že zachovávají důstojnost,skamenělou tvář.
To si taky užijí sedět tam a poslouchat ty /od některých / blbiny.Ai těm odpustí ?

Éternité (Čt, 27. 8. 2009 - 20:08)

Kněze při zpovědi jsem teda flirtovat nezažila. Ono má všechno své hranice. Při mši svaté, při svátostech ap. je to nedůstojné. A oni zachovávají důstojnost svého úřadu. Když spolu hrajeme ping - pong, tak je jasné, že se smějeme, blbneme..Ale třeba při zpovědi? Nebo pomazání nemocných? Nebo při svatbě? Tam je v pozici autority, rádce, přítele,...
Ahlavně, při zpovědi je kněz jen prostředník. Já ho nevnímám jako, že to říkám jemu. Říkám to Bohu, lituji a čekám odpuštění. V takové chvíli by nekoketovala ani největší koketa. Pokud teda nejde ke zpovědi jen s úmyslem svádět faráře.
A když tu někdo psal, že by ve zpovědnici říkal oplzlosti, aby přivedl kněze do úzkých..Tak by asi zaplakal nad výdělkem, protože kněží takových věcí ve zpovědnicích slýchají spousty a spousty..

Návštěvník (Čt, 27. 8. 2009 - 20:08)

Poláci jsou taky skvělí kněží.

Návštěvník (Čt, 27. 8. 2009 - 20:08)

To máš pravdu.É..
Mohou nám to taky zdělovat při svém kázání.Někdy je to lepší.
A co ve spovědnici? Taky flirtujete?

Éternité (Čt, 27. 8. 2009 - 10:08)

A co se týče toho, zda říkat to tomu knezi nebo ne..Tak hlasuju pro neříkat. Ze zkušeností vím, že pokud se něco děje, tak s tím přijde sám.. Je to lepší, on si to promodlí a v hlavě utřepe..a pak to jde řešit. A když to neřeší slovně, tak třeba změní chování ap.
Taky je tu skutečnost, že kněží mění místo působení klidně i po roce. To pak zůstane u toho platonického, žena si chvilku popláče a zůstanou jí krásné vzpomínky..

Reklama

Přidat komentář