Reklama

Kněz a žena ...

A. (Út, 15. 4. 2008 - 11:04)

Tohle je ale zvláštní diskuze.

Sama něco podobného prožívám už 8 let a vím, o čem je řeč. Jsi věřící jako já, tak Ti můžu dát jednu jedinou radu - hodně se modli a uvědom si, co mu způsobíš, když ho odvedeš od Boha, ať už jako manžela nebo milence. Já jsem se proto zřekla svatby i sexu a jde to.
Tímto Ti ale nechci říct, že jej nesmíš mít ráda, že se nesmíte mít rádi vzájemně. Lásku mu můžeš dát svou pomocí, pochopením, povídáním... Lásku, které se říká AGAPÉ

Jinak Ti poradím, neříkej mu to, kdyby to bylo jen jednostranné, zranilo by to více Tebe a to nemá cenu. Snaž se mu být ale nablízku, jestli Ti otevře své srdce poznáš sama. Ten můj to třeba řekl jako první.
Jen si dej pozor, jestli už svou milou nemá... To je pak docela hloupá situace.
Držím Ti pěsti a nepochybuju, že se tento stav jednou změní.

Jestli Tě zajímá něco víc napiš email a můžeme si psát...

dena (Po, 14. 4. 2008 - 20:04)

tak treba ho to svazuje a prestane ..a nebo taky ne a knezem zustane..co vy na to?

K (Po, 14. 4. 2008 - 14:04)

holka D: ale on není Bůh, je jen člověk a když mu nějaká žena oznámí, že je do něj zamilovaná, tak to pro něj nebude lehké, i když ji odmítne. Málokdo je z kamene a je mu jedno, že je do něj někdo zamilovaný.
Proč by mu to Jana měla komplikovat, když nemusí? Trošku sobectví, ne?
Jana není nucena mlžit, může se svěřit, ale proč proboha jemu? Co jako čeká, že on by měl udělat? Nejspíš ji odmítne, tak proč nutně komplikovat situaci oboum???
Nemůžeme mít každého, koho si zamaneme. On svým kněžským stavem dává jasně najevo, že se zřekl milenecké lásky, pokud bude cítit, že ho to svazuje, může přestat být knězem.

A jaký je v tomhle rozdíl mezi vesnicí a městem?

holka d (Po, 14. 4. 2008 - 13:04)

jde videt ze ste z vesnice-nebo K tedy urcite..ja myslim, ze pokud teda je tak oddany svemu poslani , tak bude i nadale a to i kdyz mu to rekne.clovek nema mlzit a nalhavat si sam sobe.pisete ze je to treba jen platonicka laska...ale co kdyz ne?cesty pane jsou nevyzpytatelne..:D

Bára (Po, 14. 4. 2008 - 13:04)

K - Přesně tak lépe bych to nenapsala. Znám několik mladých knězů. Jdeme třeba i do hospody, ale nikdy by nikoho nenapadlo nerespektovat jeho povolání.

Julča (Po, 24. 1. 2022 - 09:01)

To mne zajímalo, kde se vezme ve vaší díře několik farářů? Znala jsem jednoho fáráře asi 20 let hned od počátku to byl starý dědek, chlastal rum, ale zalezlý na faře. Lil si rum do čaje, kouřil, a sbíral své vajgly do šuplíku prý kdyby nastala nějaká pohroma, aby si ubalil cígo. Znala sem ho dobře, chodila sem mu občas něco upéct, uvařit - takový dědek nebyl nebezpečný. Naopak s ním byla legrace, rád říkal vtipy a koukal do PC na Izera, Mládka a další. Jediné čím sem zřešila bylo že jsem si to rozdala na faře s Frantou, když byl farář jednou v nemocnici. Franta přišel předělat ucpaný odpad a já mu odemykala.

Loly (Út, 15. 10. 2019 - 15:10)

Kněz nekněz můžu to prozradit vždyt je to anonymní on pohádkově šuká a to je boží dar pro holky.

K (Po, 14. 4. 2008 - 13:04)

Taky si myslím, že rozhodně neříkat, pokud tě to nějak netrápí a je to nevinná platonická láska. Možná by bylo fajn svěřit se s tím nějakému jinému faráři, který by třeba poradil, jak se s takovou (pravděpodobně) neperspektivní láskou vypořádat. Nejsem věřící, ale mám s katolickou církví dost zkušeností na to abych věděla, jak to funguje. A vím naprosto přesně, že kněz by neměl mít žádný vztah, který by ho odváděl od jeho "služby". Myslím, že když se rozhodl pro své povolání, vzal na sebe i to, že se zřekně lásky, takže bys mu akorát komplikovala život a nejspíš by tě odmítl, což by zas bolelo tebe.
Takže oficiálně vztah možný není, neoficiálně ano, ale bude to minimálně jedné straně komplikovat život.
A kolik je tobě a kolik jemu?
V naší vesnici měl mladý pohledný pan farář "fanklub", ale všechny jeho obdivovatelky respektovaly poslání, které si vybral.

Bára (Po, 14. 4. 2008 - 12:04)

Vy z toho děláte červenou knihovnu. Samozřejmě mu to neříkat. Proč by nebyl v tomto povolání šťatsný? Cesta k vysvěcení je velmi dlouhá a pokud by nebyl šťastný, mohl se několikrát vrátit. Stát se knězem je přesvědčení a zavázání se dodržovat určitá pravidla. Ty mu to akorát ztížíš v tom, že on Tě hezky vyslechne, hezky Ti to vysvětlí... ale nemysli, že to skončí svatbou. Jsi katolička, to bys sváděla kněze?? V tom případě jdi na faru za hospodyni.

Victoria (Po, 14. 4. 2008 - 12:04)

Já bych mu to na tvém místě klidně řekla, ale spíš bych počítala s odmítnutím. Ale je také možné, že jako kněz není šťastný a že by se raději stal "obyčejným člověkem" a našel si partnerku. Těžko říct. Řekni mu to a uvidíš. Držím palce.

dena (Po, 14. 4. 2008 - 12:04)

jano rekni mu to pokud to tak chces.proc bys mela svoje pocity skryvat?proste mu to povez a uvidis jak se zachova :)

Bára (Po, 14. 4. 2008 - 12:04)

Jen jestli tě neláká právě to, že je kněz. Myslím, že bys mu to říkat neměla. Uvedla bys ho do hloupé situace.

Jana (Pá, 11. 4. 2008 - 20:04)

Zdravím, zajímal by mě váš názor na vztah faráře a věřící katoličky. Je to vubec možnéé?? Ani nevim jak, ale prostě jsem se zamilovala do našeho pana faráře:) myslím na něj dost často a přemýšlí jestli mu to mám říct či ne..mužete mi prosím napsat co si o tom myslíte? děkuji, Jana

Návštěvník (Čt, 1. 1. 1970 - 01:01)

Tak se mi zdá, že klidné vody...Psycholog?

Návštěvník (Čt, 1. 1. 1970 - 01:01)

MOžná by ses divil-a......Proč bych se měla divit.
Ve 30 l už bys nít děti mohla.
Pokud střídáš partnery - tvoje věc.

Návštěvník (Čt, 1. 1. 1970 - 01:01)

Milenec podprůměrnej:
Asi to...";"PATŘILO TO LIŠTIČCE

Reklama

Přidat komentář