Reklama

Kněz a žena ...

Josef (St, 28. 1. 2009 - 20:01)

http://www.ct24.cz/vysilani/2009/01/27/10095690193-309281381940127-23:30-pred-pulnoci/

karmuska (St, 28. 1. 2009 - 18:01)

Jsem taky pro, aby si dotycny, nebo dotycna zvolili jiny nick!!!

Hedvika (St, 28. 1. 2009 - 17:01)

Komu se naše kvokání nelíbí, ať sem nechodí. Od věci to není, kdo sem chodí plkat pravidelně, chápe. Jo a užívání mého nicku jinou osobou se mi taky nelíbí... Není to fér.

Návštěvník (St, 28. 1. 2009 - 14:01)

kokokodák

Hedvika (St, 28. 1. 2009 - 14:01)

přitahuješ mě,něco takového se často nevidí

Hedvika (St, 28. 1. 2009 - 14:01)

přitahuješ mě,něco takového se často nevidí

karmuska (St, 28. 1. 2009 - 14:01)

No tak vzhledem k tomu, ze ja se k mailiku dokopala asi tak po dvou mesicich, tak nemusis spechat :-) Ale stejne je bez tech panu fararu tak nejak na svete smutno!

Návštěvník (St, 28. 1. 2009 - 14:01)

va slepice téma je kněz a žena a né vaš kokokdáky!

Hedvika (St, 28. 1. 2009 - 14:01)

Karmusko, dik za email. Taky ti napíšu, ale nebude to hned-až tak k večeru. Jak jsem už psala-na mobilu mi totiž nejdou odesílat emaily.

karmuska (St, 28. 1. 2009 - 14:01)

Mas ho tam.

Hedvika (St, 28. 1. 2009 - 14:01)

Díky, Karmusko, budu rada.

Pro Hedviku 2, proč sis dal-a moji přezdívku? Myslím, že to je nuda... Chtělo by to trošku víc zapojit fantazii. Mi se nejvíc líbil nick bacil z jídelny-objevuje se na diskuzích na seznamu. Normálně mi to připomnělo naší školní jídelnu...

Hedvika (St, 28. 1. 2009 - 13:01)

Ani ne...

karmuska (St, 28. 1. 2009 - 13:01)

Hedviko, pisnu ti na mail. Nechci tu verejne psat o svem soukromi.

Hedvika (St, 28. 1. 2009 - 13:01)

ne,ale s tím vojetím mám pravdu...
dobrou chuť

Hedvika (St, 28. 1. 2009 - 13:01)

ne,ale s tím vojetím mám pravdu...
dobrou chuť

Hedvika (St, 28. 1. 2009 - 13:01)

Pro Hedviku 2. Takže Pražák. Nejvíc mě pobavilo, že v Praze neříkají olivový olej... Volivovej volej. Nějak jsem nepochopila proč. Je na slovenské jednotce dávají fajný pořád o vaření. Dělají kuřecí prsa s banánem... Asi půjdu taky uvařit. Je a karmusko jak to máš s košer jídlem a kuchyni? Četla jsem o tom a řekla bych, že se to celkem nedá dodržovat...

karmuska (St, 28. 1. 2009 - 13:01)

No v tom jsem se taky nedocetla jednotneho nazoru. Jednou je jako andel smrti oznacovan Duma, podruhe Satan. Ikdyz tusim, ze v pripade toho Satana se spis asi jedna o andela smrti v tom smyslu trest - smrt. Duma bude asi knizetem te smrti milosrdne. Potrebovala bych nejaky ustni vyklad. Priznam se, ze se velmi casto stava, ze uplne nerozumim tomu, co tim Talmud chtel rict :-)

Hedvika (St, 28. 1. 2009 - 13:01)

Ahojky, to je fakt zajímavé. A jak to je s těmi anděly při hodině smrti?

karmuska (St, 28. 1. 2009 - 13:01)

Ahoj, tak to cteni o andelich je plne rozsporu, at uz se tyce jejich samotneho stvoreni, nebo v tom, kdy a ktery andel doprovazi cloveka.

Dle jednoho uceni doprovazi cloveka dva sluzebni andele, aby vydavali svedectvi o jeho kazdodennim chovani. Takze at clovek ucini cokoliv, trebas i tajne, vse je zaznamenavano jako svedectvi proti nemu.

"V predvecer sabatu doprovazeji cloveka ze synagogy domu dva sluzebni andele - jeden dobry a jeden zly. Jestlize vejdou do domu a spatri sabatova svetla rozzata, stul prostreny a luzko ustlane, dobry andel zvola: Budiz jeho vuli, aby tomu tak bylo i o pristim sabatu, a zly andel je nucen odpovedet amen. Jestlize dum na pocest sabatu nalezite pripraven neni, zvola zly andel: Budiz jeho vuli, aby tomu tak bylo i o pristim sabatu, a dobry andel je nucen odpovedet amen."

Druhe uceni pravi, ze dobri andele doprovazi spravedliveho a zli bezboznika.

"Kdyz vidis spravedliveho, jak se chysta na cestu, a i ty mas jit stejnou cestou, vydej se na ni kvuli nemu o tri dny drive nebo o tri dny pozdeji, nez jsi puvodne zamyslel, abys mohl byt v jeho spolecnosti, nebot takoveho cloveka doprovazeji sluzebni andele, jak je receno: On svym andelum vydal o tobe prikaz, aby te chranili na vsech tvych cestach. Kdyz ale vidis bezboznika, jak se chysta na cestu, a i ty mas jit stejnou cestou, vydej se na ni kvuli nemu o tri dny drive, nebo o tri dny pozdeji, nez jsi puvodne zamyslel, tak abys nemusel byt v jeho spolecnosti, nebot jej doprovazi andele Satanovi, jak je receno: Postav proti nemu svevolnika, po jeho pravici zalobce, Satan at stane tamtez."

No a uplne nejvic me dostalo cteni o tom, ze kazdy andel je knizetem nad necim. Napr. Gabriel - knize ohne, Duma - andel smrti, Ridja - knize deste, Rahav - knize more a Lajla - knize poceti. Pri predstave, ze pri poceti a i pokusu o poceti vsech svych deti mi nad hlavou dozoroval nejaky okridlenec... nekdo se asi velmi bavi ! :-))

Hedvika (St, 28. 1. 2009 - 13:01)

ale jinak máš pravdu :-)

Reklama

Přidat komentář