Reklama

Kněz a žena ...

Jana (St, 7. 1. 2009 - 23:01)

Tak ještě píšu jednou, prošla jsem si všechny příspěvky (hlavně ty, které jsem vynechala), Josef píše velmi zajímavý počteníčko:) a jinak co na Vánoce manželům, jste asi už holky vyřešili co? i beze mě :-))))DOBROU NOC VŠEM!

Jana (St, 7. 1. 2009 - 23:01)

Tak ještě píšu jednou, prošla jsem si všechny příspěvky (hlavně ty, které jsem vynechala), Josef píše velmi zajímavý počteníčko:) a jinak co na Vánoce manželům, jste asi už holky vyřešili co? i beze mě :-))))DOBROU NOC VŠEM

Kuk (St, 7. 1. 2009 - 23:01)

Hedviko, četla jsem si, co tu píšeš, ale buď Tvoje babička byla z Hané a sama o tom nevíš, ale na Slovácku se tak nemluví, ale na Hané.

Jana (St, 7. 1. 2009 - 22:01)

Josef je pan farář??
Tak přece jen tu farář nakoukne:) a dokonce se přidá do dizkuse...
Tak copak děláš, Josefe, ve volném čase?

Co třeba lyže, snowboard, kolo, kolečkové brusle, hokej, fotbal,...?:)

Hedvika (St, 7. 1. 2009 - 22:01)

Jo, Jani a máme tu přece otce Josefa, tak se zeptej něho.

Hedvika (St, 7. 1. 2009 - 22:01)

Jani, pokud volný čas mají, tak ho prostě věnují svým zálibám, odpočinku nebo chodí na návštěvy, do divadla, na koncerty, na různá setkání ostatně jako všichni ostatní lidé... Jsou to jen lidé...

Jana (St, 7. 1. 2009 - 21:01)

Tak to se tedy páni faráři nenudí:) no ale spíše jsem myslela co dělají ve volném čase a co se netýká jejich"práce". Jestli třeba v zimě lyžují, v létě se chodí koupat a tak...
A ten deník kněze zajímavý...

Josef (St, 7. 1. 2009 - 19:01)

Občas tu nakoukne farář. A co dělá? Záleží na tom, jestli je to na Moravě nebo v Čechách. Na Moravě bývá hodně lidí v kostele, s tím souvisí hodně zpovídání, bohoslužby, křty, svatby, pohřby, náboženství. A je také statutárním zástupcem farnosti, tedy administrativa, někdy opravy atd. A to jsme jen u života farnosti. Ve větších farnostech mohou být různě profilované skupinky, mládež atd. K tomu lze přičíst snahu vyjít mezi lidi, kteří do kostela nepřijdou. Někteří kněží mají pak další úkoly např. koordinovat službu mládeži, rodinám (zatím asi jen v ostravské diecézi). Někteří chodívají do věznic, nemocnic atd. V Čechách je to někdy spojeno víc se starostmi o záchranu ohrožených kostelů.
Občas se objeví i deník kněze na netu např.:
http://sklenenykostel.net/joomla/index.php?option=com_content&task=view&id=1525&Itemid=33

karmuska (St, 7. 1. 2009 - 16:01)

Ja hlavne myslim,ze vetsina far asi nebude zasitovana :-))

Jana (St, 7. 1. 2009 - 15:01)

Ahoj všem, dneska jsem si s mamkou vyrazili na oběd do restaurace a hádejte kdo tam nesedí - náš pan farář(do kterého jsem byla zamilovaná):) myslela jsem si že faráři jedí na faře, že jim vaří nějaká kuchařka a ono asi nnéé:) to už teď tak nefunguje jako drív?? a kde jedí faráři z maličkých vesnic, kde třeba není možnost se jít v polende najíst?
a ještě jeden dotaz, zajímalo by mě, co faráři dělají ve volném čase?? ví někdo?? nejlepší by bylo kdyby sem napsal skutečný farář,co dělá, ale ten na takové stránky asi moc nechodí co?:-)

Kačka (St, 7. 1. 2009 - 13:01)

No tak příběh se četl jedním dechem, ale tak asi v půlce jsem tomu nějak přestala věřit. A nějak jsem se zamyslela, co by asi tak napsal o nás dvou ten "můj" kněz. A myslím si, že i když o intimitě, sexualitě a vztazích dokáže mluvit nesmírně krásně a otevřeně, takhle by to nenapsal. Sice se mezi námi nic moc nestalo, ale romantická duše spisovatele Harlekýnek by z toho dokázala udělat něco podobného jak bylo popsáno výše. Navíc mi tam moc nesedí to sebemrskačství, neboť to co se údajně stalo nepovažuju za hřích. ani jeden to neplánovali, jediným jaksi hříšným momentem je následné chování Daniely, kněz neudělal vlastně nic (pokud se tomu dá věřit).Jo jo, ach ty ženy, pokušitelky ctnostných mužů.

karmuska (Út, 6. 1. 2009 - 15:01)

no, tak zas takova pecka to nebyla, ale urcite pasaze staly za to. Hlavne Milos Forman byl bezkonkurncni. Starnouci knez a jeho zpoved o laskach za poslednich 40 let. Scenarista se vyznamenal:-)

Hedvika (Út, 6. 1. 2009 - 14:01)

Je to alba... Ale dobrý, že? Jak přijdu domů, tak si ho asi pustím...

karmuska (Út, 6. 1. 2009 - 13:01)

Tak jsem shledla prvnich 10 minut a dokonale se rezu smichy. Podpalit si kadidlem ty bile hadry (omlouvam se za neznalost nazvu, vim jen, co je cicit, atd.), vazne se mi to zacina libit. A Milos Forman je fakt presvedcivej.

Hedvika (Út, 6. 1. 2009 - 13:01)

A k tomu filmu... Mi se fakt líbí, ale nutno uznat, že se na Tv dívám, když mám čas a relaxuju... To si sednu před televizi, aby to nevypadalo tak hloupě, že koukám doblba, jak pravil jeden český herec. A můj úplně the best je Bimboland. Franc. komedie o ženském světě a musím říct, že je úplně úděsně pravdivá...

Hedvika (Út, 6. 1. 2009 - 13:01)

To by mne taky zajímalo, ale jak znám chlapy-litoval by nejvíc sebe a k oné by zaujal hodně neutrální až odmítavý postoj...

karmuska (Út, 6. 1. 2009 - 12:01)

Jen jedna vec jeste stoji za uvahu - pokud by k takove situaci prece jen doslo,tak jestli dotycny knez onu divku potom nenavidi, nebo lituje?

karmuska (Út, 6. 1. 2009 - 11:01)

No a jinak k onomu pribehu, ktery nam tu vsem zamestnava hlavinky - kdyz si odmyslim omacku v podobe umisteni, veku a jmen, mozna by na tom mohlo byt zrnko pravdy. Jen vazne pochybuji, ze nejaka nema Daniela existuje.

karmuska (Út, 6. 1. 2009 - 11:01)

Jo a jinak: Uz mi chybi jen posledni dva party "traileru",takze pokud se zadari,dnes se na to podivam. Ja na ty romanticky komedie moc nejsem,tak jsem tedy pekne zvedava,co ze nam to zaujalo naseho virtualnio "velebnicka" :-))

Hedvika (Út, 6. 1. 2009 - 11:01)

Babička je že Slovácka... Tak jsem poučená odmalička...

Reklama

Přidat komentář