Reklama

Lupenka

Návštěvník (Ne, 10. 6. 2001 - 13:06)

Vazeni,za leta co se pohybuji mezi lupenkari, mam pocit, ze lide, kterym se vyrazila po angine nebo antibiotikach projdou li lecenim na koznim oddeleni, maji pokoj do dalsiho onemocneni nebo stresu. Dale jsem na sobe odpozoroval, ze pouzivani bahna z Mrtveho more, pokud mate geneticky danou suchou pokozku, jeste vic vysusuje a neprospiva. Mirne zlepseni lozisek jsme pozoroval po koupelich v soli s bylinami od firmy Just.V Australii leci lupenku ve specialnim bazenu s malyma rybkama, ktere oziraji loziska.Cela procedura trva 2 az 3 tydny.

Návštěvník (Ne, 10. 6. 2001 - 12:06)

ahoj Martine,rad bych znal tvou zkusenost s homeopatii na leceni lupenky. Zkousel jsme to asi pul roku,ale dochazelo jen ke zhorsovani. Diky za kazdou raduAlesaldona"seznam.cz

Návštěvník (So, 9. 6. 2001 - 20:06)

Prosím o radu.Mám lupénku ve vlasech a dost mi vypadávají.Chtěla bych vědět jestli je nějaký přípravek proti vypadávání vlasů.Děkuji.

Návštěvník (So, 9. 6. 2001 - 17:06)

Ahoj lidičkyMám tenhle problém 10 let.Začalo to ve vlasech a teď je z toho těžká forma lupenky.Vidím že jste toho vyzkošeli hromady!A tak bych rád přispel ze své domácí kuchyně.Mastičky,které mám určitě všichni znáte:Kuterid,Psokrkutan atd.,ale o ty tak nejde ,protože na každého pusobí něco jineho.O co jde:určity druh homeopatik zase individuálněk tomu připravek REGALEN na čištění organismu a ktomu ozařovani horským slunkem. Loni jsem mohl klidně na koupák a nebylo nic vidět.Letos to je horší, ale je to hlavně na pravidelnosti v uživáni!Fšichni to znáte,když se nemusíte o sebe určitý čas starat kam to potom dojde.Žadné radikálni diety nedržím.Určitě ne bezmasé! Červene maso ne,ale bíle určitě jo!Jinak hodně úspěchu! Ahoj

Návštěvník (So, 9. 6. 2001 - 13:06)

S TOU STŘEVNÍ MIKROFLOROU MATE ASI PRAVDU.JA SI KAŽDE RÁNO ŘÍKÁM ŽE TO SNAD NENÍ MOŽNÉ ABY ZDRAVÝ ČLOVĚK TAK STRAŠNĚ .....(PARDON).JE NĚJAKÁÝ PROSTŘEDEK JAK JI UPRAVIT?A JE ŠANCE ŽE BY SE ZLEPŠILA I KŮŽE?

Návštěvník (Čt, 7. 6. 2001 - 16:06)

Vazeni rovnez trpici, rad bych slysel nazor zda ma dieta a tedy jaka, vliv na zlepseni lupenky.Trpim tim neradstvem 16let a obrazil nekolik znamych spitalu v CR, navstivil dermatology v Kanade, Australii, Japonsku a rok ziju par metru metru od more a zivim se cerstvymi morskymi rybami. Postizeni je stale vetsi a intenzivnejsi presto, ze stale drastictejsi a silnejsi medikamenty pouzivam. Vyskousel jsem cajicky, herbalife, homeopatii,SUP, ale nic nepomaha. Rad bych slysel nazor na lecbu o prof.Novotneho nebo dr. Nestora. Slysel jsem o "zazracnem" pripravku vyrabenem vlastniky receptury v JC, ma nekdo nejakou zkusenost?Za kazdou informaci dekuji. Aldona"seznam.cz

Návštěvník (Čt, 7. 6. 2001 - 14:06)

Zdravím všechny. Neklesejte na mysli. 24 let mě přes velkou snahu (stálé léčení, nemocnice, lázně)lupenka na delší dobu než 1měsíc neopustila a náhle se z neznámých důvodů sama zklidnila a skoro zmizela. Kdo zná soužití s lupenkou, tak ví, jak moc si vážím zatím 3měsíčního pokoje. Bohužel nevím, proč u mne kdysi l. propukla, ani proč se nyní trochu stáhla. Nevím, jestli u mne současnému zlepšení pomohlo vytržení zubu, na kterém byla před 28 lety provedena resekce. (Několikrát v minulých letech mi ale zuby i další orgány důkladně kontrolovali a nikde žádnou nepravost neobjevili...) Přeji překvapivé zlepšení i vám.

Návštěvník (St, 6. 6. 2001 - 16:06)

Konzultační centrum pro lupenkářeKollarovo náměstí 5Olomouctel 068/5233362 Po-Pa 16.00-18.00

Návštěvník (St, 6. 6. 2001 - 11:06)

Pro Martina:Rozšířit diskuzní témata o chat, kde by si lidé mohli dávat "sraz" plánujeme, avšak chvíli bude trvat než to naprogramujeme. Takže prosíme o strpení.Před mastí Triamcionol bych chtěla varovat. kortikoidy se nedají brát dlouhodobě, protože i při zevním užívání se po čase objevit závaž¨né vedlejší účinky. Po vysazení této masti se většinou kožní problémy výrazně zhorší, protože tato mast poškozuje i zdravou kůži. kortikoidy obecně by měly být účinnou zbraní pro akutní problémy, kdy je třeba situaci rychle řešit. Chronická onemocnění v časové perspektivě spíše zhoršují a ztěžují další léčbu.Lupenku stejně tak jako další kožní onemocnění je třeba řešit i vnitřně. Úprava životosprávy je důležitá - viz. http://www.doktorka.cz/run/redsys/nemoci.asp?id=00031001 plus související článkyDost často mají lidé s lupenkou narušenou přirozenou střevní mikroflóru a rozmnožené kvasinky. Roli může hrát i potravinová alergie.Přesný seznam jídel, co jíst a co ne, se bude u jednotlivých pacientů lišit, avšak určitě by se měly omezit raginované cukry, instantní výrobky, alkohol, kofein, bílé pečivo, přepalované tuky.Naopak by se mělo konzumovat dostatečné množství kvalitních zastudena lisovaných olejů (olivový - extra virgin), ryb, zeleniny...

Návštěvník (St, 6. 6. 2001 - 01:06)

ahoj všichni Já osobně lupnku nemám má ji můj manžel.Tím chci uklidnit ty kteří mají strach že je nikdo nebude chtít.Já si manžela brala s tím že lupenku má i s tím co ta nemoc obnáší.Máme spolu dvě děti (1,5 a 8 roků)obě zaplat pánbůh zdravé.(zatím)U manžela se nemoprojevila na vojně před patnácti lety.Dlouhou dobu to bylo docela dobré až posledních 6 měsíců se to začíná zhoršovat.Abych řekla pravdu z toho co tady píšete jde spíš strach.Kdyš něco zabere tak se to vzápětí 2krát tolik zhorší.Plno lidí žadoní o nějaký výčet jídel co smět a co nesmět?Ještě ji nikdo nenapsal.Já bych ji také ráda znala.Mějte se a myslete na něco hezkého třeba ,třba na koně.

Návštěvník (So, 2. 6. 2001 - 09:06)

Čau lidičkyNarazil sem na další mast.Která je taky super jmenuje se Triamcinolon léčivaa opravdu to moc pomáhá není to že by ste to měli za dva dny pryč ale když to budete dodržovat a dvakrát-třikrát denně natírat tak za dva týdny uvidíte sami ůčinek.Zkouším to na sobě a šupiny opadávají i ty místa se hojí,mast je hodně dobrá.Obsahuje totiš Kortikosteroidní hormon který si dělá obrané látky proti zánětům atd.....Používá se :Triamcinolon léčiva se používá k léčení prudce probíhajících neinfekčních zánětů,povrchových vrstev kůže.Je to např.náhlevzniklý nebo prudce zhoršený ekzém,čerstvý výsev Lupénkydrobné povrchové popáleniny,kožní reakcena silnéosluněnínebo na podráždění chemickými látkami,svědivé a pálivé pupence po poštípáním hmyzem,přípravek mohou používat dospělí i děti od 3let věku.Tuto mast seženete v každé lékarně a je fakt supr.Zatím se mějte všichni podle svých představ a přeju nám všem abysme se už konečně uzdravili zatím čau Martin

Návštěvník (Pá, 1. 6. 2001 - 21:06)

Paní doktorko Zajímalo by mě proč Lupenkáři mají tak těžký život.Už mě to štve díky této nemoci se nemohu seznámit s žádnou dobrozu holkou a dkyž už se seznámím tak to dlouho nevydrží.Docela mě štve pocit že nemůžu svobodně říct mám Lupenku a že by o mě stála nějaká holka jako o člověka.Lidi se mě spíše štítí,někdy je mi s toho do breku ale život je tvrdej a člověk se s ním musí poprat ale mě už dochází pomalu ale jistě síly.Škoda že tady není nějaký chat pro Lupenkáře s pozdravem Martin

Návštěvník (Pá, 1. 6. 2001 - 20:06)

NEOTIGASON uz beriem asi tri mesiace.Prve dva som brala tablety 2x10 mg denne.Nie je to extra vysoka davka, myslim, ze maximalna je okolo 70 mg(nie som si ista).Zabrali dobre, hoci nie na 100 percent. Mierne sa mi pritom zhorsili krvne testy(cholesterol,pecenove(jatrove) atd)a pery som mala vzdy suche, az mi praskali. Teraz v maji som bola v kupeloch (TOMESA - nieco ako u prof. Novotneho)a pocas toho som brala 1 tabletu denne. Krvne testy mam lepsie, na tele zatial len dve bodky (doma som este len tri dni)a uvidim, co bude dalej. Dam Vam to vediet. Neotigason je nebezpecny najma pre zeny, ktore su tehotne, alebo do dvoch rokoch po skonceni liecby budu. Tento liek velmi poskodzuje plod. Majte sa!

Návštěvník (Pá, 1. 6. 2001 - 07:06)

pro Mirka - PRO SANUM a.s.- Sanatorium prof.Novotneho, Lecebne centrum pro psoriatiky a ekzematiky, adresa: Stepanska 615/24, Praha, Telefony: 22232155, 22230720, 22232154, 22231580, 22231577, 22231861Mého 12 letého syna postihlo něco podobného.Přeji hodně úspěchů. Ivana

Návštěvník (Pá, 1. 6. 2001 - 07:06)

pro Mirka: PRO SANUM a.s.- Sanatorium prof.Novotneho, Lecebne centrum pro psoriatiky a ekzematiky, adresa: Stepanska 615/24, Praha, Telefony: 22232155, 22230720, 22232154, 22231580, 22231577, 22231861Lupenku má můj 12 letý syn. Přeji všem hodně sil v léčbě. Ahoj

Návštěvník (Čt, 31. 5. 2001 - 11:05)

Mám 13-ti letou dceru,které během jednoho týdne posela lupenka celé její tělo.Budu rád za každou radu a adresy.Prosím o telefonní číslo na sanatorium prof.Novotného.Děkuji předem všem

Návštěvník (Po, 28. 5. 2001 - 09:05)

Martine,vrať se ke dvěma příspěvkům v chatu od Míly Zavřela ze dne 6.3.2001 a tam se dozvíš kontakty na něj i na prezidentku SPAE.Měj se fajn Pavla

Návštěvník (Ne, 27. 5. 2001 - 14:05)

Ahoj Pavlo mohla bys mi napsat adresu na SPAE,jestli nějaká je ?Předem ti moc děkuju .

Návštěvník (Pá, 25. 5. 2001 - 12:05)

Zdravim dobrého kámoše Mílu Zavřela s kterým jsem se přes SPAE seznámila a jezdila na léčebné pobyty k moři.Stále se scházíme jako parta dobrých přátel (mládežníků) a pokud se chcete přidat, tak se kontaktujte na SPAE (bylo již v chatu uvedeno)

Návštěvník (Pá, 25. 5. 2001 - 12:05)

Je mi 21 let. Lupenku už mám od svých 8 let.Nejvíce mě pomohla nemocnice, kde jsem strávila celé 2 měsíce intenzivní léčby.Lupenku jsem měla úplně po celém těle, nyní ji mám jen na pár místech v hlavě a jedno místo na těle.Vím a jsem smířena s tím, že lupenku nelze vnitřně vyléčit, ale povrchově ano!Homeopat mi pomohl se s lupenkou vyrovnat a zmírnil tak i můj stres.Jinak nemá cenu se zahalovat. Slunce ti spíš pomůže.Jinak ti mohu poradit ať vyzkoušíš Miss Orling - jsou to kapsle obsahující kobylí mléko.Stojí to sice okolo 500Kč, ale mělo by ti to pomoci odstranit ty pro mne velice známé vrstvy kůže.Tento přípravek můžeš zakoupit v jakékoliv lékárně. Tato kúra je měsíční, ale je lepší, když ji budeš používat 3 měsíce.Jinak jsem členkou klubu SPAE a tímto bych chtěla všem říci, že pokud se chtějí o své nemoci dozvědět více, klub SPAE vydává zpravodaj pro psoriatiky a exematiky - tam vše najdete. Přes SPAE jsem se seznámila s dobrými kamarády.Všem držím palce.

Reklama

Přidat komentář