Reklama

Lupenka

Návštěvník (Pá, 25. 5. 2001 - 07:05)

Ahoj Ilono, přečetl jsem si Tvůj příspěvek na chatu Doktorka. V Tvém okolí se lidé s lupenkou docela dobře scházejí a organizují akce ve Vsetíně, kde je klub SPAE ( Společnost psoriatiků a ekzematiků ). Zavolej předsedu klubu Milana Ptáčka ( bezva chlap ) na tel. 0657/631 866 nebo na mobil 0604 480 887. Určitě neprohloupíš, na Vsetínsku jsou všichni bezva, znám je z Lázní Lipová. Ahoj Míla.

Návštěvník (St, 16. 5. 2001 - 11:05)

Ahoj, nečtu si tady poprvé, ale teprve teď jsem se odhodlala taky něčím přispět. Lupenku mám už rok,nikdo v naší rodině ji nikdy neměl, doktoři mají zato,že se objevila jako následek stresu nebo po přechození nemoci,nevím.Každopádně můžu říct,že mi taky dost otravuje život.Začíná být teplo a začínají mě přepadat depky,takhle mám oblíct plavky a vyrazit někam k vodě nebo do bazénu?Taky bych chtěla varovat před kortikoidní mastí Belosalic,mazala jsem se s ní téměř rok,začala jsem mít problémy s kůží,poslali mě na hormonální vyšetření a zdá se,že díky této masti se mi objevily jizvičky na obou nohách,tuto mast mi zakázali dál užívat,teď mám jen promázavací masti a můžu říct,že pro mě je nejlepším lékem na lupenku sluníčko.Vím,že spousta lidí má lupenku v mnohem horším stádiu než já,ale i taky je to nepříjemné.Přeji všem hodně síly a optimismu.

Návštěvník (St, 16. 5. 2001 - 11:05)

osobně používám do vlasů BELOSALIC lotio a celkem úspěšně.

Návštěvník (Út, 15. 5. 2001 - 13:05)

ahoj všichniNa tuto konferenci jsem narazil zcela náhodou při prohledávání webu. Jsem také psoriatik, z největšího návalu lupenky se mi podařilo dostat, snad :-), ale stále se mi nedaří aby boláky zcela zmizely. Stále zde čtu o dietě a podpůrných prostředcích, nemohl bych dostat tip, kde sehnat podrobnější informace?K léčení jsem používal dosud pouze "standartní" léčbu - kortikoidní masti a dehtové přípravky, zabírají, ale po přerušení se boláky opět objevují.Měl bych ještě jeden dotaz - jaký je vliv opalování na rozvoj, nebo utlumení vývoje lupenky?Děkuji a zdravím Libor

Návštěvník (Ne, 13. 5. 2001 - 04:05)

Zdar Vsichni ...Priznam se, ze jsem na tuto news-groupu prisel spise nahodou, kdyz jsem ze zvedavosti zadal v redboxu slovo "lupenka" ... Precetl jsem vsechny prispevky a uvedomil si, ze na tom (zatim?) nejsem nijak nejhure.Lupenka, respektive jeji (patrne) mirnejsi forma me trapi cca 7 let. Neni to nijak strasne (spise neprijemne), mam jen nekolik "ohnisek" ve kstici.Zminenych 7 let chodim k doktorvi, ktery mi s zeleznou pravidelnosti predepisuje Gelargin. Mast vzdy vypotrebuji za cca 3 tydny a v prodleve, ktera nastane nez jsem znovu objednan, se mi supiny vrati v mnohem vetsim mnozstvi. Po cca tydenni aplikaci masti supiny znacne ustoupi. Mel bych par dotazu ... I. casto zde padlo jmeno dr.Nestora, lze se u tohoto shamana nejak objednat ? Jaka je aktualni adresa/telefon/mail ?II. Druhym hodne diskutovanym tematem je zivotosprava - mam omezit jogurty (mlecne vyrobky obecne ?), ktere druhy masa jsou mene zavadne ?? Doporucite nejake vitaminy, atd ??III. Existuji nejake specialni - ucinnejsi masti nez Gelargin ? Masti/pripravky, ktere by bylo mozno aplikovat do kstice ? Pokud mozno leky neagresivniho charakteru - nerad bych skoncil jako skinhead .... IV. Kde lze sehnat bahno/pripravky od Cerneho more ???V. Musim se priznat, ze mne vyskyt supin ve kstici casto irituje - je to neprijemne jednak z estetickych duvodu, jednak to svedi - proto se casto neubranim pokuseni postizena mista odlupovat - skrabat. Muze tento zlozvyk ovlivnit prubeh "lecby" ... ?V. Drobne postesknuti, ktere s probiranym tematem nesouvisi - jiz jsem dlouho nevidel/necetl tak vyrovnanou, slusnou internetovou konferenci ...Dekuji za odpovedi ...Josef

Návštěvník (St, 9. 5. 2001 - 20:05)

Zdravím všechny dobré lidičky.Ženo,dívko jsi-li 20-23 let a chtěla bys to se mnou zkusit ozvi se.(Liberec)Martin

Návštěvník (Po, 7. 5. 2001 - 15:05)

Chcela by som sa spytat na dedicsky aspekt. Moja mama aj jej otec maju lupienku. Na mne a ani na mojej sestre sa lupienka neprejavila. Aka je pravdepodobnost vyskytu v dalsom pokoleni? Dakujem za odpoved.Zuzka

Návštěvník (Po, 7. 5. 2001 - 00:05)

Lupénka mě již trápí 15 let.Zkoušela jsem snad úplně všechno.Jezdila do Izraele každý druhý rok od 3 neděl do 2 měsíců,mazala se vším ,ale kamarádka lupénka se pořád vrací.Mám obrovské komplexi a chodím stále zahalená.Mívám časté deprese a neumím se vyrovnat s tou ošklivostí kůžea plnou hlavou "boláků".Držím dietu,ale vše je bez efektu.

Návštěvník (Ne, 6. 5. 2001 - 20:05)

Zatím mi není známo, že by někde takové specializované seznamky existovaly. Ale myslím, že je to dobrý a mnoha lidem prospěšný nápad a že nějakou seznamku vytvoříme na www.doktorka.cz

Návštěvník (So, 5. 5. 2001 - 19:05)

Paní doktorkochtěl bych se zeptat,jestli existuje takynějaká seznamka prolidi kteří mají Lupenku.Protože mi příjde dosl špatný že zdraví lidise mohou seznamovat na x chatu.Moji kamarádia přátelé mě berou i s mojí nemocí ale bohuželnemohu stále najít žádnou holku dterá by mě brala i s mojí nemocí,nevím čím to je možná nejsem moc krásnej nevím.A tak by mě to moc zajímalo.Předem děkuji za odpověd.Martin

Návštěvník (Pá, 4. 5. 2001 - 06:05)

Milá Bohdano všichni velmi rádi uvítáme zde jakoukoliv podnětnou radu

Návštěvník (Po, 30. 4. 2001 - 17:04)

Vážení, nevím, jestli pro leckterého z Vás nepřicházím s křížkem po funude, ale možná mohou pomoci rady z knihy Fr. Novotného a jaroslava Hájka (první z uvedených autorů je lékař, postupně primář kožních oddělení v několika městech ČR, druhý je psoriatik, který po mnoha pokusech prakticky lupénku zvládl, především pomocí Kneippovy metody). Kniha, kteru Vám chci doporučit, se jmenuje Jaak žít s Lupénkou, myslím, že se v ní člověk dočte spoustu zajímavých a užitečných podnětů.Jinak ze zkušenosti dvou mně poměrně blízkých lidí můu říct, že si pomohli od příznaků lupénky pomocí sladkovodní řasy Chlorelly, která obsahuje nejen všechnio to, co Doktorka píše v úvodním článku, ale ještě několik dalších "dobrůtek" pro náš organismus navíc. Je to toiž jednobuněčná řasa, takže všechno, co jakýkoliv živý organismus potřebuje k životu, samanutně musí mít. Navíc má několik detoxikačních mechanismů, které dovedou člověka zbavit letitých usazenin, zásob těžkých kovů, kumulativních jedů atd., prostě naší vnitřní "žumpičky", která lupénce pochopitelně neprospívá.Bohužel asi měsíc nebudu mít přístup k internetu, ale koncem června jsem schopna zájemcům o tento způsob alternativního léčení psoriázy poslat mailem podrobnější informace.Hodně silné vůle a vytrvalosti v boji s nemocí přeje Bohdana

Návštěvník (So, 28. 4. 2001 - 21:04)

Souhlásím se všeni, kteří tvrdí, že lupénka není vyloženě kožní záležitost, ale vnější odraz toho co se dějě uvnitř organizmu. Znám 100%přírodní léčivý nápoj, který je účinný antioxydant. Aktivně odbourává toxiny, které lidský organizmus zanášejí přijímáním ohromnného množství chemikálií, které nás v našem prostředí neustále bombardují. Má-li někdo zájem o bližší informace uvádím své tel. spojení 0607 113796, nebo napište.

Návštěvník (Čt, 26. 4. 2001 - 21:04)

Petre,tato nemoc je nevylecitelna.Neprovadej ani zadne krute diety,snaz se pouze omezit ty potraviny,ktere se nedoporucuji ani pri obezite,zvysenem cholesterolu a pod.Asi sam dobre vis,ze nekdy je lupenka jakoby na ustupu bez jakehokoliv tveho pricineni a naopak.Co asi opravdu nelepe mirni lupenku ve vetsine pripadu je more a sluneni.

Návštěvník (Čt, 26. 4. 2001 - 21:04)

Co se tyka bahna z Mrtveho more,doporucil bych vam radeji ne¨pouzivat.Jezdim k Mrtvemu mori a vim ze toto bahno zpusobuje vysusovani pokozky,coz je opak toho co lupenka potrebuje.Nezanedbatelna neni ani vysoka cena.Urcite opodstatneni ma snad jako pletova maska.Nic vic.

Návštěvník (Čt, 26. 4. 2001 - 21:04)

Jakých potravin bych se měl vyvarovat při lupénce?

Návštěvník (Čt, 26. 4. 2001 - 20:04)

Je teda vědecky dokázáno, jestli je to nemoc vyléčitelná, nebo ne? Jaká je asi nejučínnější lečba? Moc vám děkuji s pozdravem Petr

Návštěvník (Po, 23. 4. 2001 - 06:04)

Mám 28letého syna, který trpí kloubní formou lupenky. Vyzkoušel již kde co, i léčbu p. Nestora, ale bez účinku. Nemůžete poradit, jak alespoň zmírnit bolesti? Děkuji

Návštěvník (Pá, 20. 4. 2001 - 07:04)

Ahoj,mám syna 12 let, objevila se mu lupénka ve vlasech a na lokti. Suohlasím s názorem, že nejde o nemoc kožní. Lupénku má tchýně, měl ji i její otec. Genetické dispozice jsou jasné. Na kožním jsme samozřejmě dostali kortikosteroidy. Na lokti má dva olupující se fleky a pak dva fleky hladké dohněda zabarvené pokožky. Syn mi tvrdí, že se odřel. Nevím, jestli to tak začíná. Nechci mu to zbatečně mazat kortikosteroidy. Dávám mu pangamin, lactobacilus, snažím se mu upravit stravu, šetřit játra, ale nechci ho nervovat přísnými zákazy. Kromě toho je alergik (pyly, plísně). Zajímaly by mě názory a hlavně zkušenosti jiných rodičů. Chci zkusit bahno z Mrtvého moře (na dovolenou k moři nemáme, natož k Mrtvému). Nemáte s tím někdo zkušenosti?Dík. Alena.

Návštěvník (Út, 17. 4. 2001 - 22:04)

Protože mě tato nepříjemná nemoc zlobí mnoho let,měla bych pár dotazů. Jaká je u nás nejúčinnější výsevů na nohou? Co říkáte na bahenní mýdlo CELL. Jsem z Jižní Moravy - Zlín vůbec nevím kde se tady lidé s touto nemocí scházejí. Poradíte? Děkuji Ilona

Reklama

Přidat komentář